PDA

Zobacz pełną wersję : Bark czesci ikon RAW w Bridge, gdzie problem?



wagteil
14-10-2010, 23:35
Zdjecia byly robione 5dMK2 w formacie RAW, po wrzuceniu na dysk widze tylko czesc ikon. Czy ktos wie jak rozwiazac ten problem?

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/i/28120444.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ok, na razie sie polapalem ze widocznych zdjec byla zrobiona stara 5D. Czyzby camera raw 4.6 nie otwierala plikow raw z 5dMK2 ? Szukam dalej....

sebcio80
15-10-2010, 03:07
Czyzby camera raw 4.6 nie otwierala plikow raw z 5dMK2 ? Szukam dalej....

obsluga 5D2 zostala dodana bodajze w Camera RAW 5.2

wagteil
15-10-2010, 04:33
Wyglada na to ze musialbym kupic nowego CS aby to robic od razu w programie. To jest zmuszanie przez Adobe do kupna nowych wersji, za to powinni trafic na sale sadowa!

dziobolek
15-10-2010, 11:23
No to oddaj ich do sądu ;)

Pozdrówka!

Merde
15-10-2010, 14:25
Wyglada na to ze musialbym kupic nowego CS aby to robic od razu w programie. To jest zmuszanie przez Adobe do kupna nowych wersji, za to powinni trafic na sale sadowa!

Ochłoń, a potem ściągnij DARMOWY dngconverter (http://www.adobe.com/go/dng_converter_win).
Dlaczego uważasz, że powinieneś mieć w STARYM programie support do NOWEJ puszki?

Kolaj
15-10-2010, 14:36
Wyglada na to ze musialbym kupic nowego CS aby to robic od razu w programie. To jest zmuszanie przez Adobe do kupna nowych wersji, za to powinni trafic na sale sadowa!Tak, to istny skandal, że a stara wersja programu nie obsługuje plików z aparatu, który jeszcze nie istniał ;)

sebcio80
15-10-2010, 16:39
Tak, to istny skandal, że a stara wersja programu nie obsługuje plików z aparatu, który jeszcze nie istniał ;)

skandal to przesada, podejrzewam ze gdyby nie taka polityka to ja dzis siedzial bym dalej na CS2 max jak i sporo innych osob,

zreszta spokojnie, niedlugo juz nie bedzie Adobe Photoshopa, bedzie Microsoft Photoshop :-) wtedy moga byc wieksze jaja

wagteil
15-10-2010, 17:24
Ochłoń, a potem ściągnij DARMOWY dngconverter (http://www.adobe.com/go/dng_converter_win).
Dlaczego uważasz, że powinieneś mieć w STARYM programie support do NOWEJ puszki?
Bo jak raz zaplacisz za program do pownienes miec dostep do darmowych aktualizacji, a nie byc zmuszany do wydawania pieniedzy aby program obslugiwal nowsze aparaty. Przeciez ja nie pytam o nowe funkcje, pedzle i inne unowoczesnienia programu, jest mowa o obsludze podstawowych funkcji, czytaniu plikow RAW. Darmowe DPP dodaje po prostu aktualizacje i wtedy obsluguje nowe puszki, czyli sie da poprawic stary program. Aktualizacja camera raw pod nowe aparaty jest mozliwa tylko nie oplacalna dla Adobe, wyludzanie pieniedzy wiedzadz ze jest si emonopolista na rynku. Zdjasie sie ze CS4 zaktualizowali z czyms podobnym po wyjsciu 5, jednak sie da.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Tak, to istny skandal, że a stara wersja programu nie obsługuje plików z aparatu, który jeszcze nie istniał ;)
A to ze stare DPP obslugija po aktualizacja nowe puszki to jest jakies kuriozum:lol:

Kolaj
16-10-2010, 14:06
Bo jak raz zaplacisz za program do pownienes miec dostep do darmowych aktualizacji, a nie byc zmuszany do wydawania pieniedzy aby program obslugiwal nowsze aparaty.
Wyobraź sobie przez krótką chwilę, że napisałeś program, płatną wywoływarkę rawów. I do końca Twoich dni klienci, którzy go raz kiedyś zakupili żądają od Ciebie za darmo aktualizacji, kiedy tylko którykolwiek producent wypuści jakąś nową puszkę. A Ty nic, tylko siedzisz latami za darmo po nocach i starasz się nadążyć za producentami aparatów. Bo Twoim klientom się to jakoby należy.


A to ze stare DPP obslugija po aktualizacja nowe puszki to jest jakies kuriozum:lol:Porównywanie darmowego DPP i płatnego ACR jest cokolwiek bez sensu. Do darmowych programów aktualizacje też z reguły bywają bezpłatne. Natomiast za aktualizacje do wszelkich płatnych programów praktycznie zawsze trzeba płacić. Adobe i tak robi ukłon w stronę użytkowników starszych wersji PS-a udostępniając nieodpłatnie DNG Converter.

wagteil
16-10-2010, 19:21
Wyobraź sobie przez krótką chwilę, że napisałeś program, płatną wywoływarkę rawów. I do końca Twoich dni klienci, którzy go raz kiedyś zakupili żądają od Ciebie za darmo aktualizacji, kiedy tylko którykolwiek producent wypuści jakąś nową puszkę. A Ty nic, tylko siedzisz latami za darmo po nocach i starasz się nadążyć za producentami aparatów. Poplakalem sie ze wspolczucia :lol:[/QUOTE]
[QUOTE= Adobe i tak robi ukłon w stronę użytkowników starszych wersji PS-a udostępniając nieodpłatnie DNG Converter.[/QUOTE] Laskawcy!

Merde
16-10-2010, 21:09
Bo jak raz zaplacisz za program do pownienes miec dostep do darmowych aktualizacji

I masz. W ramach jednej wersji programu aktualizacje są darmowe.


a nie byc zmuszany do wydawania pieniedzy aby program obslugiwal nowsze aparaty.

We wcześniejszym poście wskazałem ci już, że zmuszany nie jesteś. Dostajesz darmowy dngconverter, wystarczy przepuścić przez niego swoje rawy, by były obsługiwane w starych wersjach ACR.


Przeciez ja nie pytam o nowe funkcje, pedzle i inne unowoczesnienia programu, jest mowa o obsludze podstawowych funkcji, czytaniu plikow RAW. Darmowe DPP dodaje po prostu aktualizacje i wtedy obsluguje nowe puszki, czyli sie da poprawic stary program.

Darmowy to jest np. rawtherapee, za DPP płacisz kupując aparat.


Aktualizacja camera raw pod nowe aparaty jest mozliwa tylko nie oplacalna dla Adobe

No brawo, geniuszu marketingu ;-) IE8 też na Windows98 nie działa, trzeba się oflagować ;-)

sebcio80
17-10-2010, 00:22
No brawo, geniuszu marketingu ;-) IE8 też na Windows98 nie działa, trzeba się oflagować ;-)

tylko My tu mowimy o wlasciwie tym samym programie w tym samym srodowisku,

czym rozni sie CS2 32 bit od CS5 32 bit? wlasciwie niczym...

a niemozliwosc instalacji IE9 na Windows XP moze okazac sie totalna katastrofa Microsoftu
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Wyobraź sobie przez krótką chwilę, że napisałeś program, płatną wywoływarkę rawów. I do końca Twoich dni klienci, którzy go raz kiedyś zakupili żądają od Ciebie za darmo aktualizacji, kiedy tylko którykolwiek producent wypuści jakąś nową puszkę. A Ty nic, tylko siedzisz latami za darmo po nocach i starasz się nadążyć za producentami aparatów. Bo Twoim klientom się to jakoby należy.

Tu sytulacja jest troszke inna, bo owe aktualizacje wlasciwie sa ale specjalnie nie sa udostepniane. Oczywiscie Adobe ma prawo tak robic, aczkolwiek to też świadczy o tym, że kolejne odsłony PSa wlasciwie nic nowego nie wprawadzaja, wiec jakos trzeba klienta zmusic aby znow zaplacil.

Kolaj
17-10-2010, 01:40
Laskawcy!Łaskawcy czy nie łaskawcy, ale fakt jest taki, że nie muszą tego wcale robić. Nic ich do tego nie zobowiązuje.


Tu sytulacja jest troszke inna, bo owe aktualizacje wlasciwie sa ale specjalnie nie sa udostepniane.Co to znaczy "właściwie są"? Skąd się biorą owe aktualizacje? Z powietrza? Nie! Codziennie przychodzą do pracy programiści i je tworzą. I co miesiąc należy im się za to wynagrodzenie. Skąd się biorą środki na to wynagrodzenie? Z pieniędzy ze sprzedaży aktualizacji i nowych wersji. Jakby aktualizacje były darmowe, nie byłoby kasy, nie byłoby pensji, nie byłoby informatyków, nie byłoby aktualizacji. Aż dziwne, że trzeba tłumaczyć takie oczywiste rzeczy.

sebcio80
17-10-2010, 01:45
Skąd się biorą środki na to wynagrodzenie? Z pieniędzy ze sprzedaży aktualizacji i nowych wersji. Jakby aktualizacje były darmowe, nie byłoby kasy, nie byłoby pensji, nie byłoby informatyków, nie byłoby aktualizacji. Aż dziwne, że trzeba tłumaczyć takie oczywiste rzeczy.

Mam nadzieje, że nie czytają tego panowie choćby z PocketWizarda, gdzie aktualizacje sa darmowe. Ciakawe z czego oni zyja skoro tak dokladaja do interesu? :D

No i skoro tak sie upierasz ze trzeba placic to mozna zawsze zrobic update Camera RAW platny, bez potrzeby kupowania nowego softu,

wagteil
17-10-2010, 06:10
I masz. W ramach jednej wersji programu aktualizacje są darmowe.



We wcześniejszym poście wskazałem ci już, że zmuszany nie jesteś. Dostajesz darmowy dngconverter, wystarczy przepuścić przez niego swoje rawy, by były obsługiwane w starych wersjach ACR.



Darmowy to jest np. rawtherapee, za DPP płacisz kupując aparat.



No brawo, geniuszu marketingu ;-) IE8 też na Windows98 nie działa, trzeba się oflagować ;-)
Niech ktos mi wytlumaczy dlaczego firmie bardziej sie oplacalo zrobic osobny dobry program DNG conventer, a nie wypuscic kilka KB pomagajacych czytac te nowe RAW-y w plik do aktualizacji..? Uzywanie DNG owszem jest proste i daje podobne rezulataty. Ale jest zmuszan do biegania na okolo z tymi plikami gdy ma sie ich setki jest juz nie fear.
....
I chwala Bogu z tym canonem, co bylo gdybym musial uzywac to 'berlo' nikona:lol:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Łaskawcy czy nie łaskawcy, ale fakt jest taki, że nie muszą tego wcale robić. Nic ich do tego nie zobowiązuje.Wyobrazasz sobie, w jakim swietle postawioloby ta firme, pozbawienie softu dla milionow uzytkownikow, nikon'ow canon',ow starszych niz rok czy dwa lata?? No to dali DNG, nikt nie placze a czesc moze sie skusi na nowa CS5:twisted:[/QUOTE]
Co to znaczy "właściwie są"? Skąd się biorą owe aktualizacje? Z powietrza? Nie! Codziennie przychodzą do pracy programiści i je tworzą. I co miesiąc należy im się za to wynagrodzenie. Skąd się biorą środki na to wynagrodzenie? Z pieniędzy ze sprzedaży aktualizacji i nowych wersji. Jakby aktualizacje były darmowe, nie byłoby kasy, nie byłoby pensji, nie byłoby informatyków, nie byłoby aktualizacji. Aż dziwne, że trzeba tłumaczyć takie oczywiste rzeczy.[/QUOTE] No wlasnie dziwne, ja wierze ze oni ciezko pracuja, naprawde. Ale dziwi mnie fakt, dlaczego nie sprzedaje sie tej aktualizacji jako osobny produkt, tylko pod plaszczykiem nowej wersji programu, ot tak przypadkiem :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Panowie chodzi o zasady, ktorych ta firma jest pozbawiona.

Kolaj
17-10-2010, 08:30
Mam nadzieje, że nie czytają tego panowie choćby z PocketWizarda, gdzie aktualizacje sa darmowe. Ciakawe z czego oni zyja skoro tak dokladaja do interesu? W PW, podobnie jak w PS aktualizacje w ramach tego samego produktu są bezpłatne. Jak wyjdzie nowy FlexTT5mk2, to jak myślisz, ile jeszcze pojawi się nowych firmware'ow do starego?


Niech ktos mi wytlumaczy dlaczego firmie bardziej sie oplacalo zrobic osobny dobry program DNG conventer, a nie wypuscic kilka KB pomagajacych czytac te nowe RAW-y w plik do aktualizacji..? Powodów jest kilka. Funkcjonalność CameraRAW w kolejnych wersjach się zmienia. Adobe musiałoby pisać i utrzymywać aktualizacje do poszczególnych wersji. Prościej, taniej i bezpieczniej jest utrzymywać jeden produkt, który można dobrze przetestować przed udostępnieniem.

Drugą sprawą jest to, że Adobe zależy na promocji formatu DNG. Ot taka długofalowa strategia, podobnie, jak z PDF. Dlatego zachęcają do konwertowania rawów do tego formatu. Czy to jest dobre, czy nie, to już temat na oddzielną dyskusję, argumentów dla każdej ze stron jest sporo. Nawet tu na CB gdzieś leży odpowiedni wątek.

Uzywanie DNG owszem jest proste i daje podobne rezulataty. Ale jest zmuszan do biegania na okolo z tymi plikami gdy ma sie ich setki jest juz nie fair.Uwielbiam, jak niektórzy rozciągają znaczenie słowa "zmuszać". Nikt Cię do niczego nie zmusza. To jest tylko Twoja decyzja.

No wlasnie dziwne, ja wierze ze oni ciezko pracuja, naprawde. Ale dziwi mnie fakt, dlaczego nie sprzedaje sie tej aktualizacji jako osobny produkt, tylko pod plaszczykiem nowej wersji programu, ot tak przypadkiem ACR to integralna część PS-a i jest aktualizowany razem z nim. Jak wcześniej zauważono w ramach jednej wersji aktualizacje są darmowe. Powyżej napisałem już jakie mogą być powody, dla których Adobe nie aktualizuje starych ACR-ów. Ale w ogóle to cieszy mnie, że zaczynasz zmieniać swoją postawę z "należy mi się po wsze czasy za darmo" na "chętnie kupiłbym aktualizację samego ACR-a". Cóż, czy nam się to podoba, czy nie, póki co nie ma takiej opcji.

Merde
17-10-2010, 10:51
Mam nadzieje, że nie czytają tego panowie choćby z PocketWizarda, gdzie aktualizacje sa darmowe. Ciakawe z czego oni zyja skoro tak dokladaja do interesu? :D

Bo software nie zużywa się tak samo jak sprzęt, nie zamoknie na deszczu, nie upuścisz na beton z wysokości 2 m.


No i skoro tak sie upierasz ze trzeba placic to mozna zawsze zrobic update Camera RAW platny, bez potrzeby kupowania nowego softu,

Jasne że można, ale za sam ACR nie da się "zaśpiewać" 1/3 czy 1/2 ceny Photoshopa.


Niech ktos mi wytlumaczy dlaczego firmie bardziej sie oplacalo zrobic osobny dobry program DNG conventer, a nie wypuscic kilka KB pomagajacych czytac te nowe RAW-y w plik do aktualizacji..?

To było pytanie czy odpowiedź? Bo z tego co widzę - sam sobie odpowiedziałeś: "firmie bardziej się opłacało". Tylko tyle.


Uzywanie DNG owszem jest proste i daje podobne rezulataty. Ale jest zmuszan do biegania na okolo z tymi plikami gdy ma sie ich setki jest juz nie fear.

dngconverter jest właśnie po to, żeby nie było tak całkiem nie fair.
PS: Może napisz petycję do Canona, żeby aparat wypluwał dng zamiast cr2, problem się sam rozwiąże.

IMHO problemem nie jest to, że aktualizacje są płatne. Problemem są jak zwykle nasze cienkie zarobki.

Kolaj
17-10-2010, 11:13
IMHO problemem nie jest to, że aktualizacje są płatne. Problemem są jak zwykle nasze cienkie zarobki.A ja widzę problem w tym, że producenci puszek nie chcą się dogadać w sprawie jednego, wspólnego, otwartego standardu zapisu plików raw. Co wyjdzie jakaś puszka, to wszyscy producenci wywoływarek mają zagwozdkę, żeby rozszyfrować kolejny format. Bo niestety, dla ułatwienia, formaty plików raw nie są przez producentów udostępniane. Pewnie Adobe ma jakiś układ z C/N/S ale już takie Bibble, PhaseOne i kilku innych musi sobie radzić samemu, babrając się w reverse engineering.

sebcio80
17-10-2010, 12:28
W PW, podobnie jak w PS aktualizacje w ramach tego samego produktu są bezpłatne. Jak wyjdzie nowy FlexTT5mk2, to jak myślisz, ile jeszcze pojawi się nowych firmware'ow do starego?



Roznica jest taka ze nowy PS wychodzi praktycznie co dwa lata, a nowe urzadzenia PW co 10 lat, jak nie dluzej

i czy stare urzadzenia beda wspierane jak wyjda nowe? tak, beda, musza byc

pozatym nowy soft do Flexa i Mini nie tylko uaktualnia wspolprace ale dodaje tez sporo nowych opcji, wlasciwie tak jakbysmy mieli inne urzadzenie niz na poczatku