PDA

Zobacz pełną wersję : 50e



MEGABIT
26-11-2005, 13:46
Chciałbym zakupic ten aparat czy ktos mogłby mi powiedziec jakich istotnych funkcji mu brakuje? Gdzie najlepiej go kupic?

Silent Planet
26-11-2005, 14:14
Sformułuj inaczej to pytanie, bo zaraz zostaniesz zjedzony. :wink:

I napisz, czy jesteś profesjonalistą czy może ma to być Twoja pierwsza lustrzanka... bo jeśli jesteś pro to powinieneś sam wiedzieć czego mu brakuje :wink: a jeśli zaczynasz, to powiem Ci - ten korpus ma wszystko, czego potrzebujesz, a nawet więcej.

Pozdrawiam...

gwozdzt
26-11-2005, 15:32
Chciałbym zakupic ten aparat czy ktos mogłby mi powiedziec jakich istotnych funkcji mu brakuje?
To świetny aparat. Tak na moje oko, to brakuje mu jedynie... matrycy 6mpix:wink: :mrgreen:

Gdzie najlepiej go kupic?
Chyba tylko na Allegro. Najlepiej szukać egzemplarza nie od handlarza, tylko od jakiegoś użytkownika, ktory przesiadł się na cyfrę.
Po czy rozpoznać handlarza? Ma setki pozytywów, SuperSprzedawca, itp; a normalny użytkownik zwykle kilkanaście/kilkadziesiąt komentarzy. Oczywiście od tej reguły znajdą się wyjątki, ale w 90% się sprawdza.

macx15
26-11-2005, 15:59
ja kupiłem od handlarza w idealnym stanie za grosze .Polecam uzytkownika relict

kane
26-11-2005, 16:25
Chciałbym zakupic ten aparat czy ktos mogłby mi powiedziec jakich istotnych funkcji mu brakuje? Gdzie najlepiej go kupic?

Na pewno nie bedzie Ci brakowac zadnych istotnych funkcji ;-)

Polecam ten aparat

Robson01
26-11-2005, 16:27
Sformułuj inaczej to pytanie, bo zaraz zostaniesz zjedzony. :wink:

I napisz, czy jesteś profesjonalistą czy może ma to być Twoja pierwsza lustrzanka... bo jeśli jesteś pro to powinieneś sam wiedzieć czego mu brakuje :wink: a jeśli zaczynasz, to powiem Ci - ten korpus ma wszystko, czego potrzebujesz, a nawet więcej.

Pozdrawiam...
No profesjonalista to raczej nie kupuje takiego aparatu, przynajmniej ja o takich profi nie słyszałem.

beachcomber
26-11-2005, 17:02
cykalem e50 przez 3 lata - bardzo sobie chwale... gdyby moj 350d mial takie wymiary to bylbym w siodmym niebie8-)

Silent Planet
26-11-2005, 17:53
No profesjonalista to raczej nie kupuje takiego aparatu, przynajmniej ja o takich profi nie słyszałem.
'winków' nie widać już...?

krwisty
26-11-2005, 21:40
co brakuje w 50e? chm... moze wiecej punktow wyboru ostrosci (sa 3;) ).. nie wiem.... spota? no nie parzy kawy... no duzo rzeczy mu brakuje...

tak, profesjonalisci nie kupuja 50e. 50e jest srebrny :D

a tak na powaznie, to bardzo dobry aparat. na gieldzie w stodole kupilem za 500zl, nie zaluje, chociaz w tej cenie mozna dostac teraz 5tke (a piatka jest jednak cichsza..), o ile dobrze sie trafi.

mxw
26-11-2005, 23:10
co brakuje w 50e? chm... moze wiecej punktow wyboru ostrosci (sa 3;) ).. nie wiem....
eee, nie - 3 są w sam raz! ;)

trochę pocykałem "pięćdziesiątką" (mam na sprzedaż), miałem z gripem (polecam), i aparacik jest naprawdę super, choć srebrny :p

i jeżeli pytasz, czego w 50E brakuje, to konkretnie dwóch rzeczy:
- podświetlanego wyświetlacza LCD
- podglądu głębi ostrości w guziku (jest tylko w sterowaniu ocznym)

poza tym wszystko na miejscu, co może być tobie potrzebne w fotografii analogowej na tym poziomie i za tę kasę. czyli brać, nie gadać 8-)

macx15
26-11-2005, 23:40
eee, nie - 3 są w sam raz! ;)

- podglądu głębi ostrości w guziku (jest tylko w sterowaniu ocznym)



e tam odpowiuednio ustawione opcje uzytkownika i jest pod przyciskiem pamieci ekspozycji

negatyv
26-11-2005, 23:49
Po pierwsze: aparat jest w przewazajacej czesci czarny.
Po drugie: srebrne wykonczenia sa metalowe a nie z badziewnego pseudoplastiku ;)
Po trzecie: warto go miec, dla mnie idealny za te pieniadze :D

mxw
27-11-2005, 02:20
e tam odpowiuednio ustawione opcje uzytkownika i jest pod przyciskiem pamieci ekspozycji
zgadza się, ale mieszasz sobie wtedy z blokadą ekspozycji czy z czymś - w każdym razie mi to nie pasowało za bardzo, już nawet nie pamiętam dlaczego...


Po pierwsze: aparat jest w przewazajacej czesci czarny.
Po drugie: srebrne wykonczenia sa metalowe a nie z badziewnego pseudoplastiku
Po trzecie: warto go miec, dla mnie idealny za te pieniadze
no ja za swojego dałem ciut więcej (chyba coś z 1000US$), ale potwierdzam, jest wart swojej ceny (dzisiejszej dziś, tamtej wtedy), tak więc coraz częściej zastanawiam się, czy ten mój 50e "na sprzedaż" jest rzeczywiście na sprzedaż :roll:

ostatnio, jak go wyjąłem z pudełka i z folii i spojrzałem sobie w wizjer, to normalnie telewizja w porównaniu z tym tunelikiem cyfrowym...

a ponieważ już myślę o zrobieniu za pomocą 350D skanera do focenia negatywów i prototyp dał zadowalające rezultaty 8-) to myślę, że może wrócę do analoga, będę focił 50e, wywoływał negatyw, skanował go cyfrówką i będzie cool :mrgreen:

czyli będzie 50e z fotkami 8Mpix ;)

macx15
27-11-2005, 09:19
mxw to uzywaj obu i 50e i 350d 350 robisz test wybierasz kadr jak wyjdzie dbd zapinasz 50e ze slajdem i masz na slajdzie i mozesz zeskanowac. To taka symbioza

mlody911
27-11-2005, 19:55
Tak jest!! Polecam SYMBIOZE!!
Sam tak kiedyś fociłem z moja G2-ką i z Eosem 300.
Oczywiście w trudnych warunkach pomaga to znacznie, szczególnie np. przy długich czasach naświetlania i architekturze. Jednak do "szybkich" zdjęć się ten system trochę nie nadaje.

PawelB
29-11-2005, 14:57
50 to świetny aparat. Jeżeli ktoś ma większą łapkę (jak ja) to zdecydowanie warto doinwestować w gripa. Przydałby sie pomiar punktowy. A jakkomuś nie odpowiada srebrny kolor to trzeba polować na czarna wersję, parę razy pojawiła sie na Allegro, ostatnio poszła chyba za 700 zł.

twilight
29-11-2005, 15:01
Mnie brakowalo kiedys spota ,dlatego w koncu przesiadlem sie na trojke.50-ka to jedna z bardziej udanych konstrukcji ze sredniej polki Canona.Mam go do dzis i nie sprzedam,po prostu-za dobry jest,jeszcze sie przyda.Moge polecic z reka na sercu kazdemu ,to bedzie dobry zakup.

macx15
29-11-2005, 15:16
jest tam ala punktowy znaczy sie 9% środka kadru

gwozdzt
01-12-2005, 11:17
ja kupiłem od handlarza w idealnym stanie za grosze .Polecam uzytkownika relict
Zobaczcie co ten osobnik relict wypisuje na aukcjach:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73829554

"Przedmiotem aukcji jest lampa błyskowa CANON SPEEDLITE 160A. Jest to profesjonalna lampa o bardzo dużej mocy jak i dużych możliwościach. Jest to mocna lampa o mocy lp. 16, pracuje w trybie programowym, posiada własny pomiar światła..."

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://photos.allegro.pl/photos/400x300/73/7382/738295/73829554)
:shock: :shock: :shock: LOL, ROTFL... :) :D :lol: :mrgreen:

Czy teraz już rozumiecie, dlaczego nie polecam kupować od handlarzy.

macx15
01-12-2005, 12:38
gwozdzt jak kupowałem mojego eosa 50e t5o był zgodny w 100% z opisem. No ichyba ktoś jak sie chociaż ciutke zna na fotografi rozróżni zabawke od dobrego sprzetu. Ja nikomu nie karze kupować ja tylko mówię gdzie ja kupiłem i paru znajomych i że nikt się nie przejechał

gwozdzt
01-12-2005, 13:14
...jak kupowałem mojego eosa 50e t5o był zgodny w 100% z opisem...
To miałeś szczęście. Ja swego czasu miałem same nieudane transakcje z handlarzami: EOS 100 chory na migawkę, EOS 500N z zajechanym spustem migawki (nie było dwukliku, tylko właził jak do g..na).
I dopiero EOSa 50 udało mi się kupić bezusterkowego, ale może to dobrze świadczy tylko o tym aparacie, a nie o sprzedawcach ;-)


No ichyba ktoś jak sie chociaż ciutke zna na fotografi rozróżni zabawke od dobrego sprzetu.
Ale też oczekuję podobnego podejścia od sprzedawcy, że zna się troszkę na tym czym handluje, a nie wypisuje takich herezji, jak ten o lampie.


Ja nikomu nie karze kupować ja tylko mówię gdzie ja kupiłem i paru znajomych i że nikt się nie przejechał
A ja nikomu nie zabraniam, tylko dałem przykład, jacy to "uczciwi" i "rzetelni" są handlarze. I chyba nie będziemy się o to kłócić?:)
Mam nadzieję, że EOT.

Fotos
01-12-2005, 13:37
Niestety handlarze tez dziela sie na cwaniakow i na profesjonalistow. Drogie rzeczy trzeba kupowac od sprawdzonych i najlepiej zadac gwarancji, choc na rozruch i sprawdzenie. Taki przyklad - korpusy M42 w stanie idealnym.
Jak 30-letni korpus moze byc idealny ? Moze - jak sie na niego jedynie patrzy. Ale jak sie sprawdzi swiatlomierz, to okazuje sie, ze plynie, a np. wszystkie uszczelnienia dawno sie wykruszyly. Nawet EOSa prosto sprawdzic - bierze sie film i robi zdjecia na roznych czasach/roznych trybach.
Moim zdaniem kazdy solidny sprzedajacy powinien zrobic taki test, albo dac gwarancje kupujacemu na sprawdzenie.

macx15
01-12-2005, 13:55
zgodze sie z wami i nie przekonuje nikogo do zakupów u handlarzy ja kupiłem u niego bo sprawdzony był wiec to moja opinia. Wiadomo najlepiej przemacać sprzęt przed zakkupem

mxw
01-12-2005, 14:23
zgodze sie z wami i nie przekonuje nikogo do zakupów u handlarzy ja kupiłem u niego bo sprawdzony był wiec to moja opinia. Wiadomo najlepiej przemacać sprzęt przed zakkupem
tylko jak to zrobić, jeżeli kupujący i sprzedający są na przeciwległych krańcach polski?.... :|

Robson01
01-12-2005, 14:37
tylko jak to zrobić, jeżeli kupujący i sprzedający są na przeciwległych krańcach polski?.... :|
Poczekać na sprzedawcę bliżej mieszkającego, lub podjąć ryzyko.

iamfilip
07-12-2005, 18:21
Ludzie Dziękuje wam Bardzo ja też rozważałem kupno tego modelu i teraz niemam wątpliwości JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI:)

macx15
07-12-2005, 20:11
nie ma za co wkońcu od tego są fora aby na nich radzić innym . EOS 50 RULEZ

fikusny
26-12-2005, 15:50
No fakt... od ponad roku mam 50e i jestem zadowolony... to jest mój drugi aparat z AF (poprzedni 500N) po Zanicie 12XP i jestem zadowolony. Ma wszystkie potrzebne funkcje choć mogli by w tych Canonach nie profi robić prawdziwe spoty i podświetlanie wyświetlacza (to ostatnie to strasznie boli - nosze mini latarke :P )

Naprawde świetny sprzęt... choć ostatnio miałem z nim wypadek... zmieniałem klisze w tłumie ludzi (msza polowa) i przy wkładaniu kliszy ktoś mnie szturchnał i puknąłem w lamelki migawki... :( i został taki ślad jakby coś z nimi byo nie tak i wydaje mi się ża zaczął gubiś czasy a a daługi potrafi się przywiesić i nie zamknąć...

Nie wiecie może gdzie to można naprawić/wymienić i ile to kosztuje ? Zwłaszcza o koszt chodzi... czy to się opłaca ???

Z góry dzieki i POZDRAWIAM !!!

zabol
26-12-2005, 22:10
serwis Canona w Warszawie na Żytniej, nic innego mi do głowy nie przychodzi.

gwozdzt
27-12-2005, 00:22
Najprawdopodobniej będzie migawka do wymiany i za to na Żytniej skasują ładnych kilka stówek :-(
Zastanawiam się czy bardziej by się nie opłacalo kupić cały sprawny aparat na Allegro (spokojnie za 400zł da się kupić).

fikusny
27-12-2005, 17:53
może narazie oddam do serwisu (fakt że minolty), który prowadzi gość u mnie w mieście i niech popatrzy czy to naprawde takie uszkodzenie że trzeba wymienić migawke... czy może coś pokręci, podsmaruje (ostatnio troche zawilgł w górach :oops: ) i przegląd jakiś zrobi.. może mu siem poprawi :P

no bo kase wolałbym dołozyć do jakiegoś szkła fajniejszego niż mój KIT 28-80 1:3,5-5,6 IV USM może do tego EF 100-300 :D

POZDRAWIAM !!!