PDA

Zobacz pełną wersję : Papier fotograficzny CANON czy EPSON



LORD
11-10-2010, 13:08
Witam,
Mam pytanie do tych forumowiczów którzy drukowali zdjęcia na tych papierach przy użyciu drukarek Canona.

Który papier byście polecali, na co zwracać uwagę, gramatura itp ..

Czy tańsze papiery canon dają dobre wyniki czy lepiej użyć papier epsona. Jeśli tak to który i czy trzeba coś w ustawieniach wydruku zmieniać specjalnie pod papier epsona?

Z tego co czytałem to papiery HP nie są polecane. Ewentualnie jakie inne papiery mogli byście polecić ... ?

popmart
11-10-2010, 13:39
photo paper pro canona....
ogólnie najlepsze rezultaty moim zdaniem.

czornyj
11-10-2010, 13:44
Jeśli masz Canona, to używaj papieru Canona, pod który drukarka została zlinearyzowana.

Bartek_902
11-10-2010, 14:12
Ja w swojej mp640 używałem różnych papierów, i canona i hp i epsona i jakies no name i jednak na tych canona wyglada to najlepiej,więc jak zalezy ci na jakośći to jednak warto kupic canona

popmart
11-10-2010, 15:21
jest już nawet odmłodzona wersja ...

http://www.usa.canon.com/app/html/PR201_tech_guide/index.html

jeśli chodzi o komputerowy wydruk to nie widziałem lepszego efektu niż na tym ..

KEYZOR
11-10-2010, 15:24
Ja uzywam ilforda i jest doskonaly ponadto na stronie ilforda sa profile calkiem niezlej jakosci.

LORD
11-10-2010, 15:49
Czyli generalnie papier EPSON lepiej nie stosować..

Co do tego canona PRO II to nie wątpię że jakość będzie najlepsza, a jak jest z tańszymi papierami nr :

Glossy Photo Paper - zdecydowanie najtańszy z canonów (jak na tym wychodzą wydruki ?)
Canon - High Resolution
Canon - Photo Plus Glossy II

które stosujecie ?

co do tego ilforda to to właśnie różnie ludzie się wypowiadali ...

Bartek_902
11-10-2010, 16:16
Canon - Photo Plus Glossy II
Używałem go,o ile pamietam to 10x15cm więc trudno coś dokładniej powiedzieć przy tej wielkości,ale wygladało to dobrze,jak z labu

KEYZOR
11-10-2010, 16:28
co do tego ilforda to to właśnie różnie ludzie się wypowiadali ...

Roznie w sensie jak ?? bo jezeli ktos liczy na maksymalna zgodnosc kolorystyczna jak najmniejszym nakladem pracy, to nie ma sie co oszukiwac canon jest tutaj najlatwiejszym papierem w obsludze(na drukarce canon i orginalnych atramentach).


Natomiast ilford wymaga sciagniecia profili i ich uzycia, lub jeszcze lepiej zrobienia swoich profili. Natomiast ilford jako papier jest znakomitym papierem, ktos moze lubic akurat inne papiery bo to tez kwestia gustu, natomiast jakosciowo jest to bardzo wysoka polka i raczej nie znajdzie sie nikt kto powie ze jest inaczej. Polecam sprawdzic ten papier.

LORD
12-10-2010, 17:35
a co z Canon - High Resolution

używał ktoś i ma porównanie z Canon - Photo Plus Glossy II

??