PDA

Zobacz pełną wersję : Kropki przy ciemnych zdjęciach



harry88pl
10-10-2010, 00:28
Witam!

Mam problem, który dotyczy kropek na zdjęciach, żeby było łatwiej przesyłam zdjęcie: http://pc-problem.pl/foto.JPG

Teraz moje pytanie: skąd biorą się te kropki i w jaki sposób je wyeliminować? wychodzą one raczej na ciemnych zdjęciach. Na jasnych ciężko je dostrzec, albo ich niema

Aparat to canon 450D

Bez obiektywu w ciemnościach również wychodzą te kropki :(

P.S. to nie są gwiazdy, bo zdjęcie robiłem z osłoną obiektywu :)

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam
Adrian

smegool
10-10-2010, 00:37
Ustaw czułość (iso) na 100 i zrób zdjęcie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Chyba, że to martwe lub "hot" pixele.

arturs
10-10-2010, 01:14
to efekt nagrzewania się matrycy przy długim czasie oraz dużej czułości - w exifie widać 15 sekund - do sporo.. jak chcesz się tego pozbyć to włącz w CF redukcję szumów dla długich czasów (czy jakoś tak się to nazywa..)..
w każdym razie to cecha a nie usterka
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
aha, jest gdzieś na forum wątek o mapowaniu "hotpikseli" - poszukaj - może skorzystasz

Szczur88
10-10-2010, 01:28
Hm... Z ponad 12 mln pixeli jeden jest czerwony, i jest z czego drakę robić?

harry88pl
10-10-2010, 07:18
Tak wygląda zdjęcie w ISO 100:
http://pc-problem.pl/foto2.JPG

Ustawiłem w tym CF (nawet nie wiedziałem że jest taka opcja - ********a ;) i nie ma kropeczek teraz :) no wreszcie mogę fotografować niebo :) o tym mapowaniu hotpikseli pomyślę - może zrobię :)

To nie była jedna kropeczka :) było ich około 18 ;) z tym że były niebieskiego i fioletowego koloru :)

Dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam i życzę udanych fot :)
Adrian

zaitsev
10-10-2010, 10:05
Ustawiłem w tym CF (nawet nie wiedziałem że jest taka opcja - ********a ;) i nie ma kropeczek teraz :) no wreszcie mogę fotografować niebo :)
Ale trzeba pamiętać, że czas zapisu zdjęcia trwa dużo, dużo dłużej... Zwróć na to uwagę. ;-)

iso
10-10-2010, 23:40
Ale trzeba pamiętać, że czas zapisu zdjęcia trwa dużo, dużo dłużej... Zwróć na to uwagę. ;-)

mniej więcej tyle ile czas naświetlania