PDA

Zobacz pełną wersję : Error 05 lampy błyskowej, Canon 1000D



eosowa
09-10-2010, 22:13
Cześć,
Mam problem z lampą błyskową w Canonie 1000D.

Mianowicie lampa błyskowa nie chce się włączać. Niezależnie od trybu. Gdy np. jestem na automacie i sytuacja naprawdę wymaga użycia lampy, to zamiast podnoszenia się jej słychać 3 krótkie sygnały jakby "wstawania" lampy. Potem pojawia się wyżej wspomniany Err(or) 05 i że trzeba wyłączyć i włączyć aparat. To samo np. na manualu kiedy chcę nacisnąć "błyskawicę" po boku, aby lampa się podniosła. Kiedy nie chciała się podnosić to zrobiłam pewnie błąd, ale podnosiłam ją ręcznie, nie wiem czy coś to pogorszyło.

Aparat kupiony pod koniec sierpnia, jeszcze na gwarancji. Przebieg ok. 3,500 zdjęć.

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy się martwić.
Pozdrawiam,
eosowa

Hubert Multana
11-10-2010, 11:39
Miałem podobny problem po sylwestrze. Czy to na automacie czy na manualu lampa nie otwierała się, słychać było tylko pracę mechanizmu odpowiadającego za otwieranie lampy, a potem error. Okazało się, że w czasie fotografowania z otwartą lampą aparat został delikatnie oblany słodkim sokiem, a po schowaniu lampy do body wszystko się zakleiło. W naszym przypadku wystarczyło otworzyć lampę ręcznie i dokładnie wszystko wyczyścić.