PDA

Zobacz pełną wersję : RAW a ostrość



mjastrzebski
25-11-2005, 13:57
Witam wszystkich,

Walcze z ostroscia z RAWow. Zauwazylem pewna rzecz. (300D)
1. Podlgadam RAW przy pomocy IrfanView, plugin do RAW canona, opcja - dll Canona. Ostrosc podlgadanego zdjecia jest OK.
2. Wywoluje zdjecie bez wyostrzania w C1. Ostrosc - traaagedia w porownaniu do 1.!!
3. Wywoluje zdjecie bez wyostrzania w DPP Canona, ostrosc OK, ale ZDECYDOWANIE gorzej niz w czasie podgladu przez Irfan View. W DPP musze ustawic wyostrzanie na 1-2 zeby bylo tak samo jak na tym podlgadzie z IfranView.

Czy jest mozliwe ze IrfanView wyostrza on-line?? Bo jesli tak to robi to bardzo dobrze. W samej konfiguracji PlugIn'a niczego nie ma o wyostrzaniu.

Totalne zaskoczenie. Z checia bym zobaczyl jak to wyjdzie po wywylaniu Adobe ACR.
Czy jest jakich chetny, please, ktory by mi wywolal bez ostrzenia jednego RAW w ACR? Wzglednie w innych programach?? RAW 6,6 MB Ja byb potem jakies male cropy tutaj pokazal.

pozdraiwam,
Marcin

Vitez
28-11-2005, 06:48
Czy jest mozliwe ze IrfanView wyostrza on-line?? Bo jesli tak to robi to bardzo dobrze. W samej konfiguracji PlugIn'a niczego nie ma o wyostrzaniu.


Tak. Tak wlasnie robi. C1 wywoluje bez wyostrzania, DPP lubi wywolywac wg domyslnych parametrow ustawionych w body wiec moze mu sie zdarzyc wyostrzenie.


Czy jest jakich chetny, please, ktory by mi wywolal bez ostrzenia jednego RAW w ACR? Wzglednie w innych programach??


Ja moge ci wywolac w ACR z PS CS2 i w BreezeBrowserPro i w RawShooterEssentials.
Tylko sie zastanawiam - po co?

Jak mi trafnie odpowiesz na to pytanie to mozesz slac plik ;)

Art Mag
16-12-2005, 15:58
Tak. Tak wlasnie robi. C1 wywoluje bez wyostrzania, DPP lubi wywolywac wg domyslnych parametrow ustawionych w body wiec moze mu sie zdarzyc wyostrzenie.

To nie prawda, C1 wywołuje tak jak jest ustawiony, zakładka Focus. Rzeczywiście cześć konwerterów przejmuje ustawienia z aparatu.

Generalnie ostrzenie w konwerterze RAW tzw. presharpening to nic innego jak USM. Najlepiej skręcić to na zero i się tym nie zajmować na etapie konwersji. Konwertować bez ostrzenia. Pierwsze efekty są przerażające, uzyskujemy większe lub mniejsze mydło, ale czego się spodziewać po interpolacji zapisu matrycy. Dzięki temu później możemy docenić zalety obróbki cyfrowej. Ostrzyć przekonwertowany RAW w PS. Oferuje on o wiele więcej zaawansowanych opcji i sposobów ostrzenia niż konwertery. Dobrym sposobem jest NIK SharpenerPro 2, opcja RAWPresharpening, szczególnie wyostrzanie selektywne. Pozwala to zachować obszary typu niebo "gładkie" i dodatkowo wygładzić je potem np. za pomocą NI. Ważne, aby z tym wstępnym ostrzeniem nie przesadzić na początku, bo potem możemy potem mieć problemy z przejściami tonalnymi. I już.

Vitez
20-12-2005, 09:22
To nie prawda, C1 wywołuje tak jak jest ustawiony, zakładka Focus.


A jak jest ustawiony C1 tuz po zainstalowaniu?
O tym ustawieniu mowie - domyslnym dla programu i dla osob ktore nie grzebia za mocno w konfiguracji, traktujac programy jako fire&forget ;)

Art Mag
20-12-2005, 13:52
A jak jest ustawiony C1 tuz po zainstalowaniu?
O tym ustawieniu mowie - domyslnym dla programu i dla osob ktore nie grzebia za mocno w konfiguracji, traktujac programy jako fire&forget ;)

Po zainstalowaniu C1 są ustawione defaultowe ustawienia C1 które nie maja nic wspólnego z ustawieniami przejętymi z aparatu.

Vitez
22-12-2005, 08:50
Po zainstalowaniu C1 są ustawione defaultowe ustawienia C1 które nie maja nic wspólnego z ustawieniami przejętymi z aparatu.


C1 wywoluje bez wyostrzania, DPP lubi wywolywac wg domyslnych parametrow ustawionych w body wiec moze mu sie zdarzyc wyostrzenie

Skonfrontuj te wypowiedzi ze soba :roll: i pokaz mi gdzie ja pisalem ze C1 przejmuje ustawienia z body?

Art Mag
22-12-2005, 11:20
Nie wiem co tu jest nagrzebane, ale przysiągłbym że Twoja wypowiedź jeszcze wczoraj brzmiała inaczej. Zarchiwizowałem ją sobie, żeby nie mieć wątpliwości.

Dla wyjaśnienia, w/g Ciebie C1 domyślnie po instalacji, jest ustawiony na wywoływanie bez wyostrzania ? Obawiam sie, że nie masz za bardzo o tym pojęcia. Radzę zainstalować i sprawdzić. Potem zapraszam.

Vitez
23-12-2005, 12:43
Nie wiem co tu jest nagrzebane, ale przysiągłbym że Twoja wypowiedź jeszcze wczoraj brzmiała inaczej. Zarchiwizowałem ją sobie, żeby nie mieć wątpliwości.


Nie baw sie w teorie spiskowa - nie zmienialem swojej wypowiedzi bo dokladnie to mialem na mysli (odnosnie defaultowych ustawien aplikacji), co napisalem 28.11 : "C1 wywoluje bez wyostrzania, DPP lubi wywolywac wg domyslnych parametrow ustawionych w body wiec moze mu sie zdarzyc wyostrzenie." i nie mialem zadnego powodu by zmieniac ta swoja wypowiedz.
Po prostu zle odczytales albo czegos nie doczytales w mojej wypowiedzi i mnie nie zrozumiales - tak ciezko sie do tego przyznac ze az musisz jakas paranoje wprowadzac?

Art Mag
23-12-2005, 12:53
Nie baw sie w teorie spiskowa - nie zmienialem swojej wypowiedzi bo dokladnie to mialem na mysli (odnosnie defaultowych ustawien aplikacji), co napisalem 28.11 : "C1 wywoluje bez wyostrzania, DPP lubi wywolywac wg domyslnych parametrow ustawionych w body wiec moze mu sie zdarzyc wyostrzenie." i nie mialem zadnego powodu by zmieniac ta swoja wypowiedz.

Zostawmy to, bo nie dojdziemy jak było naprawdę. Istotniejsze jest to, że nie masz racji że C1 defaultowo wywołuje bez wyostrzenia. Nie jest to prawda. Sprawdź, potem pisz.

Janusz Body
23-12-2005, 16:55
...C1 wywoluje bez wyostrzania, .... tak ciezko sie do tego przyznac ze az musisz jakas paranoje wprowadzac?

Ustawienia defaultowe zaraz po instalacji ver. LE 3.7 :

Vitez
27-12-2005, 01:30
I wzial i takiego slicznego offtopa zepsul ;)

Art Mag
27-12-2005, 13:12
Tak Vitez, pomądrować doba rzecz, tylko z wiedzą u Ciebie ciężko, oj ciężko. A przyznać się jeszcze ciężej, oj dużo ciężej. Co ciekawe nie pierwszy raz !

stdanielo
28-12-2005, 01:06
Lejcie się :)

Vitez
28-12-2005, 04:54
Tak Vitez, pomądrować doba rzecz, tylko z wiedzą u Ciebie ciężko, oj ciężko. A przyznać się jeszcze ciężej, oj dużo ciężej. Co ciekawe nie pierwszy raz !


Nie... to ty sie nie potrafiles przyznac, ze nie doczytales co napisalem i jeszcze probowales wciskac ze jakies machlojki przeprowadzam.

Ale EOOT bo i tak musi byc zawsze twoje na wierzchu mr madralinski 8) i to nie pierwszy temat w ktorym tak sie wymadrzasz.

stdanielo
28-12-2005, 12:25
Ja Viteza zrozumiałem tak jak Art Mag

Art Mag
28-12-2005, 12:35
Vitez, chciałem tylko sprawdzić czy to prawda co o tobie piszą. Potwierdzam - prawda ! Dodaję dwa punkty za pieniactwo i kończę tę dyskusję. Bo najgorsza rzecz w dyskusji to zniżyć się do poziomu adwersarza ! Chłopcze dorośnij wreszcie !

stdanielo
28-12-2005, 12:44
Art, zaraz usłyszysz, że sobie posty nabijasz, albo dostaniesz link do szukaj :D

pn_
28-12-2005, 13:03
tak ciezko sie do tego przyznac ze az musisz jakas paranoje wprowadzac?


bo i tak musi byc zawsze twoje na wierzchu mr madralinski 8) i to nie pierwszy temat w ktorym tak sie wymadrzasz.

To moze teraz sobie Kolega tez da Warna?

Vitez
28-12-2005, 19:49
Vitez, chciałem tylko sprawdzić czy to prawda co o tobie piszą.

O, kolejny prowokator... juz trzeci czy czwarty na forum w ciagu niecalych 2 tyg... ludzie naprawde sie w swieta nudza :roll: . EOT