PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie filtry ?



Marzan
08-08-2004, 12:56
Witam wszystkich!
Już od dłuższego czasu zaglądam na forum, ale dopiero teraz postanowiłem się wpisać i uczestniczyć w nim... :shock:
Mam pytanka skierowane do posiadaczy filtrów polaryzacyjnych.
Czy możecie poradzić z jakiej firmy wybrać takowy filtr – hama, hoya itd. czy akurat w tej kwestii nie ma za bardzo znaczenia firma?
No i czy można taki filtr nakręcić na filtr UV?
Za wszelkie informacje z waszej strony oczywiście bardzo dziękuję.

:D No i jeszcze jedna wydaje mi się, że dobra wiadomość dla posiadaczy 300D
Znalazłem ostatnio grip za jedyne 305zł. Na stronie www.e-notebook.pl
To taniej niż w stanach! – prawdopodobnie oddzielany z zestawów promocyjnych - ale to już moje zdanie.

Przemek Białek
08-08-2004, 17:47
No i jeszcze jedna wydaje mi się, że dobra wiadomość dla posiadaczy 300D
Znalazłem ostatnio grip za jedyne 305zł. Na stronie www.e-notebook.pl
To taniej niż w stanach! – prawdopodobnie oddzielany z zestawów promocyjnych - ale to już moje zdanie.

cos go nie widze jak znajdziesz to bezposredni link z tej stronki!

Marzan
08-08-2004, 18:51
O kurde faktycznie nie ma :shock:
Wcześniej było to w okienku “produkty powiązane” na stronie z oferta 300D.
Proponuję zadzwonić do nich (012) 623-26-69 i zapytać.
Ja dosłownie 2 dni temu odebrałem przesyłkę i wszystko było ok grip w oryginalnym opakowaniu i fakturka na 305zł. :mrgreen:

Vitez
08-08-2004, 19:28
Mam pytanka skierowane do posiadaczy filtrów polaryzacyjnych.
Czy możecie poradzić z jakiej firmy wybrać takowy filtr – hama, hoya itd. czy akurat w tej kwestii nie ma za bardzo znaczenia firma?
No i czy można taki filtr nakręcić na filtr UV?


Hoya seria co najmniej HMC, jak nie SHMC czy Pro.
Chyba ze bardzo na szybko i tanio i na krotki okres (bo musisz np na wyjazd) to lepiej wziac Hame niz najtanszy Hoyi ktory jest bez powlok.
I mozna bez problemu nakrecac na UV.

Marzan
08-08-2004, 19:53
Dzięki Vitez :D

lec
08-08-2004, 22:27
Ja mam pytanko odnosnie jakosci Hama vs Hoya. Majac na uwadze prawa fizyki dot. polaryzacji swiatla zastanawiam sie , jak to jest ze Hoya uuchodzi za dobry polar a Hama za byle jaki. I ni emowie to o Hamie za 30 zł tylk oo tej za srednio 100 zł z powłokami. Czy rzeczywiscie Hoya lepiej polaryzuje? Jesli tak to dlaczego ?

Marzan
08-08-2004, 23:02
Filtry to bardzo dobry temat, który niestety jest często zaniedbywany na różnych forach internetowych.

Jednak czytając w necie dowiedziałem się ze filtry polaryzacyjne to najtrudniejsze filtry do wykonania.
Wiele osób w sieci poleca hoya HMC i SHMC z powodu powłok, które są nanoszone na owe szkiełka.
I może dlatego hoya są lepsze.
Moim zdaniem to jest tak jak z każdym produktem jeden jest gorszy a drugi lepszy :D .
Za lepszym przemawiają takie cechy jak: wykonanie, materiał z jakich je stworzono itd.

np. wpadł mi w ręce filtr MATIN, który ogólnie nie przynosił żadnych rewelacyjnych efektów... :(

Ale właśnie zamówiłem filtr hoya HMC i niedługo podzielę się wrażeniami z używania. :mrgreen:

Tomasz Golinski
09-08-2004, 00:16
Radzę uważać z nakręcaniem kilku filtrów, żeby nie zaczęło winietować. Przy 300D raczej to nie ma znaczenia, ale dobrze o tym pamiętać.

Vitez
09-08-2004, 01:22
Za lepszym przemawiają takie cechy jak: wykonanie, materiał z jakich je stworzono itd.

Wlasnie dlatego Hoya jest drozsza, a nie z powodu jakichs praw fizyki.
Po prostu: huta szkla z ktorej pochodzi i linia produkcyjna.