PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa AF w Canon 24-105 f/4



paradigm
06-10-2010, 19:13
Witam.
Obiektywu używam z 5dmII
Szukałem już rozwiązań i pewnie i tak się skończy na serwisie. Coś tam słychać delikatnie w obiektywie po niciśnięciu spustu, ale poza tym dętka. Stabilizacja działa, podgląd głebi również. Jakieś inne pomysły?
p.s. raczej nie powinno się obracać pierścieniem ostrości przy przełączniku ustawionym na AF???

Bartek_902
06-10-2010, 19:28
raczej nie powinno się obracać pierścieniem ostrości przy przełączniku ustawionym na AF???
To nie ma wpływu na działanie af ponieważ mozna doostrzyc recznie w czasie dzialania af pierscieniem.

Trudno na odległość powiedzieć co może być nie tak ale moze spróbuj styki przeczyscić w obiektywie

smegool
06-10-2010, 19:34
Przy silniku USM nie ma to znaczenia.
To jest jego zaleta, że można przeostrzyć bez przełączania z AF na MF.
Raczej, po tym opisie, nikt Ci nie doradzi więcej aniżeli serwis.

paradigm
06-10-2010, 19:34
Spróbuję przeczyścić. Aczkolwiek, tak jak pisałem, po naciśnięciu spustu migawki słychać coś w obiektywie. Ch... mnie strzelił bo obiektyw ma dopiero miesiąc.
Na stronie canona czytałem, że nie trzeba przy tym obiektywie wyłączać układu af, żeby można było ręcznie poprawić ostrość.
Cytuję:
"Automatyczna regulacja ostrości
Pierścieniowy napęd USM (Ultrasonic motor - silnik ultradźwiękowy) wykorzystuje drgania ultradźwiękowe w celu pewnego, szybkiego i prawie bezgłośnego sterowania układem automatycznej regulacji ostrości. Wysoki moment wstrzymania zapewnia dokładne zatrzymanie grupy soczewek odpowiedzialnych za regulację ostrości bez potrzeby przeprowadzania ponownych prób. Obiektyw został wyposażony w funkcję ciągłej ręcznej regulacji ostrości bez potrzeby wyłączania układu AF. Minimalna odległość ostrości wynosi 0,45 mm w całym zakresie ogniskowych."
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Czyli co? Gwarancja to tylko Żytnia? :/

MC_
06-10-2010, 19:35
No to skoro obiektyw ma dopiero miesiąc to nie serwis a odpowiedzialność sprzedawcy.

paradigm
06-10-2010, 19:38
No to skoro obiektyw ma dopiero miesiąc to nie serwis a odpowiedzialność sprzedawcy.

Myślisz?
Myślałem, że to dopiero po zakończonej gwarancji? Ale sprzedawca i tak wyśle do serwisu, a potrwa to dłużej niż procedura canona... ja>>>dhl>>>żytnia>>>dhl>>>ja

Janusz Body
06-10-2010, 20:17
Nie pamiętam dokładnie ale w instrukcji obiektywu było chyba napisane, żeby nie wykręcać bagnetu ZANIM żyrko nie stanie. Ok 2-3 sek po ostatnim naciśnięciu spustu. Może wykręcałeś za wcześnie.

Tak czy inaczej serwis gwarancyjny czyli Żytnia. Przez sklep będzie trwało 2 razy dłużej.

MC_
06-10-2010, 22:16
Żądać wymiany na nowy a nie naprawiać.

WiatruMistrz
06-10-2010, 22:22
Napisz z tytułu niezgodności towaru z umową pismo, że była ukryta wada i bierz nowy :))

paradigm
21-10-2010, 11:19
No i sie wyjaśniło...
Padł moduł AF. Wysłałem na Żytnią, jutro mija 14 dni od przyjęcia do serwisu. Zobaczymy :)