PDA

Zobacz pełną wersję : Richard Bona



Pikczer
24-11-2005, 16:35
Witam.
Czy moze ktos z Was wybiera sie (posluchac i pofocic) na koncert tego wspanialego basisty do fabryki trzciny 6-tego grudnia o 20.00

http://www.adamiakjazz.pl/bio_bona.html

pozdrawiam
pikczer

karczmarz
24-11-2005, 23:22
Witaj,

Bardzo prawdopodobne. Znasz organizatora lub orientowałeś się jakie panują zasady fotografowania na tym koncercie?

pozdrawiam
j.

Pikczer
24-11-2005, 23:31
Z tego co wiem, to pewnie bedzie pierwsze 5 minut dla fotoreporterow i tyle :(

Arkan
26-11-2005, 02:47
Z tego co wiem, to pewnie bedzie pierwsze 5 minut dla fotoreporterow i tyle :(
Różnie bywa - na Lipnickiej i Porterze można było jechać cały czas. Na innych koncertach można było focić z miejsca gdzie się siedziało. Ale ad rem: niewykluczone, ze się z żoną wybierzemy.

Pikczer
26-11-2005, 09:50
Różnie bywa - na Lipnickiej i Porterze można było jechać cały czas. Na innych koncertach można było focić z miejsca gdzie się siedziało. Ale ad rem: niewykluczone, ze się z żoną wybierzemy.

To milo, moze sie spotkamy. Ja tez ide z zona. Juz mamy bilety.
A jesli chodzi o czas focenia, to znam pana Richarda, i jak sie jest najlepszym (a przynajmniej jednym z najlepszych) basistow na swiecie, to nie pozwala sie cykac przez caly koncert ;)

ps
pytalem sie rowniez bileterki w Palacu Kultury i potwierdzila. Ale wszysko sie moze zmienic :grin:
Badzmy dobrej mysli.

karczmarz
05-12-2005, 14:22
A jesli chodzi o czas focenia, to znam pana Richarda, i jak sie jest najlepszym (a przynajmniej jednym z najlepszych) basistow na swiecie, to nie pozwala sie cykac przez caly koncert ;)


Witam,

I ja idę z żoną. Rozmawiałem dzisiaj z organizatorem i powiedział, że z foceniem moż nie być łatwo, ponieważ będzie TV i jak zrozumiałem im to przeszkadza.
Przy okazji zapytam, jaki obiekwtywami się posługujecie w takich warunkach? Możliwie jasny, czy jakieś tele np. z IS + flesz.

pozdrawiam
jarek

Robson01
05-12-2005, 14:26
Najepiej to jasne tele + IS i raczej bez palnika.

Pikczer
05-12-2005, 16:50
Witam,

I ja idę z żoną. Rozmawiałem dzisiaj z organizatorem i powiedział, że z foceniem moż nie być łatwo, ponieważ będzie TV i jak zrozumiałem im to przeszkadza.
Przy okazji zapytam, jaki obiekwtywami się posługujecie w takich warunkach? Możliwie jasny, czy jakieś tele np. z IS + flesz.

pozdrawiam
jarek

Telewizja byla tez na WSDJ 2005 a kilka minut fotografofie dostali.
Co do szkiel, to ja bede 24-70 f2.8 - BEZ FLASHA

Pikczer
06-12-2005, 08:23
To co panowie. Koniec. Nikt wiecej nie idzie dzis na Richarda chocby pofocic?

karczmarz
07-12-2005, 01:51
no i jakie efekty? Ja stanąłem w połowie sali i jedynie z obiektywu o światle 2,8 coś wyszło. Z 100-400 Canona nawet IS nie pomógł.
Jednak najważniejsze; koncert przerósł moje oczekiwania.

pozdrawiam
jarek

Jac
07-12-2005, 09:58
no wlasnie jak sie udalo, kto byl i jakie fotki zrobil?

Jurek Plieth
07-12-2005, 09:59
no i jakie efekty? Ja stanąłem w połowie sali i jedynie z obiektywu o światle 2,8 coś wyszło. Z 100-400 Canona nawet IS nie pomógł.
Jednak najważniejsze; koncert przerósł moje oczekiwania.
Ja oglądałem w TVP Kultura i potwierdzam, koncert był absolutnie superowy!
Przy tej okazji jedna uwaga. Fascynuje mnie czułośc jak i inne parametry kamer telewizyjnych. Robiąc w tych samych warunkach zdjęcia mam niewielki uzysk zdjęć poprawnych technicznie, podczas gdy film w TV jest absolutnie bezbłędny, ostrość zawsze w punkt, idealne operowanie głębią ostrości, itd., itd. :shock:

Jac
07-12-2005, 10:03
obrazy ruchome wydaja sie ostrzejsze niz sa w rzeczywistosci na stopklatce juz tak pieknie nie jest... ale rzeczywiscie tez nieraz sie zastanawialm jak oni to robia ze moga a my nie :-)

Pikczer
07-12-2005, 10:09
Panowie - bylem, siedzialem (w pierwszym rzedze!!!) i... z miejsca cykalem foty. Jak wczoraj podgladalem (23.30), to bylem zadowolony i mam nadzieje, ze nic sie nie zmienilo do dnia dzisiejszego :)
Wystawie fotki moze nawet i dzisiaj. Zapraszam wiec do ogladania i komentowania.

Jurek Plieth
07-12-2005, 10:10
obrazy ruchome wydaja sie ostrzejsze niz sa w rzeczywistosci na stopklatce juz tak pieknie nie jest...
Jacku, ja to wiem! Jednak mimo wszystko, to nie tłumaczy dlaczego na filmach przyrodniczych latające ptaki mają ostrość ustawioną w punkt, a jak sam wiesz, fotografując choćby głupie mewy :mrgreen: uzysk ostrych fotek nie jest wcale tak duży :(

Pikczer
07-12-2005, 10:20
Jacku, ja to wiem! Jednak mimo wszystko, to nie tłumaczy dlaczego na filmach przyrodniczych latające ptaki mają ostrość ustawioną w punkt, a jak sam wiesz, fotografując choćby głupie mewy :mrgreen: uzysk ostrych fotek nie jest wcale tak duży :(

Uzysk???? Jurku, jakbys fotografowal 25klatek na sekunde, to wtedy bys mial uzysk :mrgreen:

Jurek Plieth
07-12-2005, 11:18
Uzysk???? Jurku, jakbys fotografowal 25klatek na sekunde, to wtedy bys mial uzysk :mrgreen:
Powtarzam, że na filmach wszystkie 25 klatek jest ostrych :mrgreen:
Wniosek: uzysk = 100%

Jac
07-12-2005, 17:26
Jacku, ja to wiem! Jednak mimo wszystko, to nie tłumaczy dlaczego na filmach przyrodniczych latające ptaki mają ostrość ustawioną w punkt, a jak sam wiesz, fotografując choćby głupie mewy :mrgreen: uzysk ostrych fotek nie jest wcale tak duży :(
no to jest tzw. rozwiazanie uniwersalne, jak nie wiadomo o co chodzi to chdzi o....kase, TV to drozsza zabawka niz fotografia, do tego dochodza kamery specjalistyczne do okreslonych zadan... plus jeden detal w TV nie leca amatorskie produkcje (no chyba ze po 24 :wink:) i raczej nie ma tam przypadkowych ludzi i rozwiazan...

Pikczer
07-12-2005, 17:44
Powtarzam, że na filmach wszystkie 25 klatek jest ostrych :mrgreen:
Wniosek: uzysk = 100%

Jurek wybacz, ale Ty chyba troszke błądzisz.
To sa inne rozdzielczosci.
Zrob sobie zdjecie nawet sredniej jakosci, powieksz na caly ekran a komputer podepnij do telewizora. Wtedy dopiero zobaczysz roznice wyswietlania TV a kompa. A powiekszales kiedys obraz telewizyjny do wielkosci np. 1600 x 1600 pixeli? Takiego g.... nie zaakceptowalbys nigdy. Chyba, ze robionego kompaktem ;-)

Jurek Plieth
07-12-2005, 18:34
Jurek wybacz, ale Ty chyba troszke błądzisz.
To sa inne rozdzielczosci.
Zrob sobie zdjecie nawet sredniej jakosci, powieksz na caly ekran a komputer podepnij do telewizora. Wtedy dopiero zobaczysz roznice wyswietlania TV a kompa. A powiekszales kiedys obraz telewizyjny do wielkosci np. 1600 x 1600 pixeli? Takiego g.... nie zaakceptowalbys nigdy. Chyba, ze robionego kompaktem ;-)
Aż tak bardzo jak Ci się wydaje, to ja nie błądzę! :rolleyes: Te filmy przyrodnicze o których mowa nagrywane są też w HDTV, gdzie rozdzielczość wynosi "zaledwie" trochę ponad 2 Mpix. Zapytaj naszych amerykańskich kolegów jak to się ogląda :shock:
Uwierz, że wcale dużo nie odbiega od tej jakości o jakiej dyskutujemy w przypadku obrazów nieruchomych.

karczmarz
07-12-2005, 18:54
Panowie - bylem, siedzialem (w pierwszym rzedze!!!) i... z miejsca cykalem foty. Jak wczoraj podgladalem (23.30), to bylem zadowolony i mam nadzieje, ze nic sie nie zmienilo do dnia dzisiejszego :)
Wystawie fotki moze nawet i dzisiaj. Zapraszam wiec do ogladania i komentowania.

Witaj,
no to gdzie te foty do oglądania? z moich nie jestem zadowolony, ale też nie taki był cel akurat tego wyjścia. widziałem, że na początku bez problemu można było podejść pod scenę i fotografować. czasami wydawało mi się, że migawka mojego aparatu robi taki hałas, że.. ;-)

pozdrawiam
jarek

Pikczer
07-12-2005, 19:28
Witaj,
no to gdzie te foty do oglądania?

Zara beda, spoko. :mrgreen: