PDA

Zobacz pełną wersję : 35L jak czesto maja defekt?



Mad_Mac
05-10-2010, 10:13
Szukalem na szukaczce ale nic nie znalazlem.
Jako ze planuje na swieta zakup 35L a kumpel jedzie do stanow mam mozliwosc kupienia szkielka za oceanem.
Cena w UK 1179F w US jakies 850F tak wiec 330 w kieszeni.
Jednak pozostaje obawa przed jakims defektem fabrycznym albo problemami z FF BF a wiadomo ze gwarancja z US nic mi w europie nie pomoze.
Ilu z was spotkalo sie z problemem fabrycznym w 35L?

Dzygit-Dublin
05-10-2010, 11:09
Witam

Z tego co wiem i miąłem w rekach to mało ma jakieś problemy to nie 24-70.
Moja pierwsza 35mm miała jeden problem na ringu było 35mm na obudowie szkła 24mm nazwa tylko taki miałem.
Dwie sztuki ostre bez problemów.


Darek

Poozon
05-10-2010, 11:37
a wiadomo ze gwarancja z US nic mi w europie nie pomoze.
To może wykup gwarancję na Europę ? Jak kupowałem u Wujka Sama Canona 28mm/f1.8 to mi gościu zaproponował taką gwarancję za $50. Nie kupiłem bo obiektyw solidny i nic mu się nie stało :-)
Pozdrawiam

Mad_Mac
05-10-2010, 11:47
To może wykup gwarancję na Europę ? Jak kupowałem u Wujka Sama Canona 28mm/f1.8 to mi gościu zaproponował taką gwarancję za $50. Nie kupiłem bo obiektyw solidny i nic mu się nie stało :-)
Pozdrawiam

Hmmm dzieki za rade odnosnie tej gwarancji. Pytanie czy takie cos jest oferowane przez te duze sklepy online.

robertskc7
05-10-2010, 12:28
Moja wolna od wszelkich wad optycznych ostra od 1.4 BF/FF też nie stwierdziłem, szkła czyściutkie od środka jak pupa niemowlaka :) aberacje w normie przynajmniej tak mi się wydaje. Natomiast ma lekki luz na pierścieniu ostrzenia tak ok 1mm ale w niczym mi to nie przeszkadza. Ostrzy poprawnie na manualu. wie ktoś coś więcej na temat tych luzów ?

allxages
05-10-2010, 14:10
A ja przypinałem łącznie 4 albo 5 35L i każda miała wade.
Albo na jednym body idealnie, a na drugim tragedia, albo FF, albo super na dwóch body, ale w do 3 metrów, a pozniej FF sie robil.
Oczywiscie mowie o f/1.4, bo domkniete lekko to juz inna sprawa. Do tego znam conajmniej 3 osoby z tego furm, ktore maja 35L i kazda ma lekki BF na 1.4

Wiec lepiej mocno przebrac.

Mad_Mac
05-10-2010, 14:15
A ja przypinałem łącznie 4 albo 5 35L i każda miała wade.
Albo na jednym body idealnie, a na drugim tragedia, albo FF, albo super na dwóch body, ale w do 3 metrów, a pozniej FF sie robil.
Oczywiscie mowie o f/1.4, bo domkniete lekko to juz inna sprawa. Do tego znam conajmniej 3 osoby z tego furm, ktore maja 35L i kazda ma lekki BF na 1.4

Wiec lepiej mocno przebrac.

Hmmm... no to mnie podlamales ale w sumie na takiego posta czekalem. Najgorsze jest to ze w poblizu nie mam miejca gdzie mogl bym podjechac i podpiac szklo do body. Pozostaje mi jedynie wysylka a tu znow babranie sie w gownie jak sie zla sztuka trafi.
Ehhh

allxages
05-10-2010, 15:07
No cóż. Ja do wyboru miałem dwie sztuki, obie były w miare OK, jedna lepsza. Jednak na spokojnie wyszło, że w przy słabszych świetle łapie w 80% lekki FF (z oka na biut ;D). Później chciałem wymienić i znowu miałem 2 lub 3 sztuki. I żadna super nie była. Może coś z puszkami, ale inne szkła mi tak nie szaleją ;-)

W UK masz dobre serwisy do kalibracji. Więc, aż tak nie ma co się przejmować..

Mad_Mac
05-10-2010, 15:16
Czyli brac w ciemno i jak by co serwis? Nie za ciekawa opcja kupowania szkla za 1100f

lukasz b
05-10-2010, 15:17
pytanie do uzytkownikow... jako seria L to 35 ma uszczelkę/gumę przy bagnecie??
tak jak to ma miejsce w zoomach L

radmro
05-10-2010, 15:28
Z tego co wiem to żadna. 35 L nie jest uszczelniona.

allxages
05-10-2010, 16:04
Czyli brac w ciemno i jak by co serwis? Nie za ciekawa opcja kupowania szkla za 1100f

Rób co chcesz. Dołóż 100f i kup w lokalnym sklepie. Ja większość sprzętu kupuje w USA, w przypadku 35L zależało mi na idealnej ostrości więc wybrałem drożej, bo w Polsce i co? I problem ;-)

Mad_Mac
05-10-2010, 16:28
Rób co chcesz. Dołóż 100f i kup w lokalnym sklepie. Ja większość sprzętu kupuje w USA, w przypadku 35L zależało mi na idealnej ostrości więc wybrałem drożej, bo w Polsce i co? I problem ;-)

Niestety nie maja tu Lek na stanie wiec moge jedynie zamowic.

marekb
05-10-2010, 16:30
A ja przypinałem łącznie 4 albo 5 35L i każda miała wade.
Albo na jednym body idealnie, a na drugim tragedia, albo FF, albo super na dwóch body, ale w do 3 metrów, a pozniej FF sie robil.
Oczywiscie mowie o f/1.4, bo domkniete lekko to juz inna sprawa. Do tego znam conajmniej 3 osoby z tego furm, ktore maja 35L i kazda ma lekki BF na 1.4

Wiec lepiej mocno przebrac.
a może przez pomyłkę wszedłeś do Defektu??:-D

mam 2 lata i nic sie nie dzieje, dostałem zamówioną sztukę i nie miałem wyboru. Ostra od 1.4 wielokrotnie celniej z nią niż z 24L na 5D i 5D2.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Z tego co wiem to żadna. 35 L nie jest uszczelniona.
no to miałem niesamowite szczęście, bo wielokrotnie bez żadnej ochrony w ulewnych deszczach..:-|

allxages
05-10-2010, 16:55
a może przez pomyłkę wszedłeś do Defektu??:-D

Chyba Defektu Mózgu ;-)

W tym roku mam niesamowitego pecha, 35L do wymiany poszła, 1Ds3 do serwiso, EIZO do wymiany, nawet plecak turystyczny 2 razy musiałem wymieniać...Więc może nie warto się mną sugerować :D
[QUOTE=marekb;876278]
no to miałem niesamowite szczęście, bo wielokrotnie bez żadnej ochrony w ulewnych deszczach..:-|

Bo ona jest bardzo zwarta.

marekb
05-10-2010, 17:18
W tym roku mam niesamowitego pecha, 35L do wymiany poszła, 1Ds3 do serwiso, EIZO do wymiany, nawet plecak turystyczny 2 razy musiałem wymieniać...Więc może nie warto się mną sugerować :D


poczekałbym więc z zakupem obuwia i samochodu do przyszłego roku. Lepiej bowiem chodzić pieszo, na bosaka niż pchać auto z zablokowaną skrzynią w dziurawych butach po kolana w błocie pośniegowym:mrgreen:

spuki
05-10-2010, 17:31
35L mam w torbie. Zamówiona sztuka jest ostra i celna na 5d i 5d2. Nie jest uszczelniona, ale praca na deszczu też nie stanowi problemu.

allxages
05-10-2010, 18:30
poczekałbym więc z zakupem obuwia i samochodu do przyszłego roku. Lepiej bowiem chodzić pieszo, na bosaka niż pchać auto z zablokowaną skrzynią w dziurawych butach po kolana w błocie pośniegowym:mrgreen:

Przejechałem w tym roku 40km na drugim biegu jak mi w skrzyni tryb awaryjny wskoczył. Spóźniłeś się :D

Shadow
05-10-2010, 18:44
allxages ---> Ty to wogóle jakiś pechowy jesteś ;)

marekb
05-10-2010, 19:30
allxages ---> Ty to wogóle jakiś pechowy jesteś ;)
eno, co ty, jechał na dwójce 40km bo tak lubi.

allxages
05-10-2010, 20:00
Patrolowo znaczy sie ;-)

marekb
05-10-2010, 20:12
Patrolowo znaczy sie ;-)sprawdzić, czy nie policjant:mrgreen:

lukasz b
05-10-2010, 20:31
jak nabywacie szkła, to "testujecie" na jakis planszach/tablicach czy jak :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
bo jakos tego ogarnac nie moge :-P:-P:-P

marekb
05-10-2010, 20:34
najlepiej testuje się na szczurach, jak chyba wszystko
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
bo inne zwierzęta np jak słonie to ja też ogarnąć nie mogę;P

tak poważnie to testuje na negatywie.

lukasz b
05-10-2010, 20:36
najlepiej testuje się na szczurach, jak chyba wszystko
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
bo inne zwierzęta np jak słonie to ja też ogarnąć nie mogę;P

tak poważnie to testuje na negatywie.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

jak na negatywie ? :confused:

marekb
05-10-2010, 20:39
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

jak na negatywie ? :confused:biorę pudełko z negatywem z półki w sklepie i strzelam z reki pod kątem ok 45st w literki na nim na otawrtym szkle i lekko przymykam i linie poziome i pionowe - jeszcze mnie nigdy ta próba nie zawiodła.

lukasz b
05-10-2010, 20:42
biorę pudełko z negatywem z półki w sklepie i strzelam z reki pod kątem ok 45st w literki na nim na otawrtym szkle i lekko przymykam i linie poziome i pionowe - jeszcze mnie nigdy ta próba nie zawiodła.

dzięki za pomoc - przyda się :)

robertskc7
05-10-2010, 20:45
offtop panowie i to straszny się zrobił

allxages
05-10-2010, 20:54
biorę pudełko z negatywem z półki w sklepie i strzelam z reki pod kątem ok 45st w literki na nim na otawrtym szkle i lekko przymykam i linie poziome i pionowe - jeszcze mnie nigdy ta próba nie zawiodła.

Ale to raczej na bliską odległość ogniskowania...

marekb
05-10-2010, 21:08
Ale to raczej na bliską odległość ogniskowania...135 też tak sprawdzałem i miód malina, pewność 100%

Mad_Mac
05-10-2010, 21:32
No ja podobnie testuje tylko na dalsze dystanse. Obierasz sobie jakiś punk i strzelasz pod katem.

allxages
05-10-2010, 22:49
Git. Ja większości nie testowałem i też są git maliny. Powiedziałbym nawet, że jak testowałem to zawsze sie tylko wkurzałem ;-)

Mad_Mac: nie lepiej pojechac do Londynu, przestrzelic i kupic?

Mad_Mac
05-10-2010, 22:56
Daj spokoj stary, spedzic caly dzien w aucie, wydac kupe kasy na paliwo itp.
Jak ostatnio pojechalem do Londynu to dojechalem w 3.5h a wracalem 8h i bylem w domu o 2 rano.
Moze do Manchesteru bym sie skoczyl bo obok w Leeds tez nic nie maja.

allxages
06-10-2010, 00:14
Nie mam pojęcia gdzie mieszkasz, ale jak Lees to masz obok Manchester, Liverpool. Zresztą sam wiesz.

Inna sprawa, że ja to kwestia raczej mentalna. Dla mnie normalne jest, że jezdzi sie 15 godzin w jedna strone, zeby cos zalatwic w godzine i wrocic. No, ale Tobie oczywiscie nie kaze :-) Ino mialbys mniej stresu i pewnosc. A przeciez zarabiasz na zdjeciach wiec to dosc wazne..

Parteq
06-10-2010, 00:26
Proponuje sie wczesniej telefnicznie upewnic czy maja szklo na stanie.
Kilka dni temu w dwoch wiekszych sklepach w Londynie nie bylo 24L do przymiarki, ale za to cala masa innej egzotyki :)

kucza21
06-10-2010, 02:29
Mad Mac chcesz przyjedz do mnie do Birmingham, dam Ci podotykać.. Baa może Ci odsprzedam :) Bo noszę się z takim zamiarem.

Mad_Mac
06-10-2010, 09:02
Mad Mac chcesz przyjedz do mnie do Birmingham, dam Ci podotykać.. Baa może Ci odsprzedam :) Bo noszę się z takim zamiarem.

Dzieki. Już miałem okazje pobawić się 35l na warsztatach. Co do odsprzedaży to odezwę się na privie

Pikczer
06-10-2010, 09:46
35L to tak jak wiekszosc L-stalek, czyli sprawuje sie bezproblemowo (sam mialem 3 i wszystkie byly ok). A jesli nawet cos nie jest tak, to naprawa/regulacja, nie jest tak kosztowna i ryzykowna jak w przypadku np. zoomow z IS-em etc. Z tego co pamietam, to przez tyle lat obecnosci mojej na CB tylko RAZ jeden z forumowiczow mial problem z niesamowitym mydleniem ale wreszcie wyregulowal na Zytniej.

Donikm
07-10-2010, 18:51
W Manchester masz Calumet (http://www.calumetphoto.co.uk/ctl?ac.ui.pn=compinfo.CompStoreLocDetail&ac.comp.locID=UK_MA2) z mojego doswiadczenia pozadny sklep i maja 35L na stanie (tak przynajmniej na stronce wyglada) , jesli chodzi o zakupy w USA, to wiesz, ryzyko zawsze jest, sam kupowalem 24L w B&H Photo, stres byl, ale dotarlo szybko, w jednym kawalku i ostre od pelnej dziury.