PDA

Zobacz pełną wersję : [OT] Jaki komputer?



hazan
07-08-2004, 02:50
Witam
Poniewaz od dwóch lat nie zmianiłem sprzetu dlatego przymierzam sie teraz
do zamiany - moj terazniejszy konfig to AMD Athlon 1.6+, 512MB, R9000, 60GB
7200.

Ponieważ nie obesrwowałem ostatnio zmian jesli chodzi o grafike,procesor,
plyte dlatego prosił bym was o podsunięcie pomysłu na konfiguracje mojego nowego PC
(zastosowania to 50% gry, Filmy, bazy danych,CMS-y itp)

Za kazda pomoc bede bardzo wdzieczny bo trudno jest sie odnalezc w tym
gaszczu nowosci :)

JAW -licze na twoja fachową pomoc :mrgreen:

piotrkula
07-08-2004, 04:51
ja od czasu pobytu w stanach jestem fanem Dell'a i nie zamienilbym go na nic innego tak zadowolony z niego jestem, ja wiem ze w polsce jednak bardziej w gre wchodza skladaki, proponowalbym zwrocic szczegolna uwage na karte grafiki ( gry 50 %), ja dwa lata temu doplacilem za karte prawie 200$ ale nie ma takiej gry dzisiaj ( ktora znam) zebym nie mogl jej odpalic, zeby cos bardziej ci pomoc okres moze swoj budzet.

Kuba C.
07-08-2004, 11:14
Oki, ale ile chcesz wydać na tego kompa???
Na pewno polecałbym zmiane procka na Amd 2500+ Xp
pamięci jest ok
fajnie by było gdyby płyta główna była na nforsie2 ultra 400
no i polecałbym zmiane grafiki na fakieś R9600

Pozdrawiam Kuba

JaW
08-08-2004, 11:56
Ostrzegam, że nie bedzie tanio 8)
W tej chwili przyszlosciowe konfiguracje to cos opartego o Prescotta albo Athlona 64. Lekka przewage ma Athlon, poniewaz jest juz od pewnego czasu na rynku i mozna dobrac do niego optymalnie pozostale podzespoly. Ponadto Prescotty grzeją sie za bardzo i ma sie niebawem pojawic nowy, poprawiony stepping.
Proponuje wiec konfig wystarczajacy na jakis czas bez koniecznosci modernizacji, uniwersalny i stabilny.
Athlon 64 bulk z dobrym coolerem, np miedzianym Pentagram Freezone to w tej chwili dobry duet - wydajny, cichy i w miare tani. Procka wtykasz w markowa plyte glowna, np Asus K8V Deluxe, obok procka 1 GB RAM DDR400 CL 2.5 firmy Kingston, Twinmos lub Kingmax, pamiec moze byc w jednej kostce.
Jesli chcesz sobie odpalic DOOM III w max detalach to karta graficzna zniszczy Twoja kieszen. Musisz kupic cos najnowszego, czyli GF6 nVidii lub X800 od ATI - a jaki konkretny model, to juz zalezy od mozliwosci finansowych. Nieglupio byloby zostawic sobie R9000 i poczekac z kupnem karty jakis miesiąc - ceny obecnych nowosci powinny znaczaco pojsc w doł.
Karta muzyczna - oczywiscie Audigy 2 Player bulk, bo komp przeznaczony do gier, prawda? :)
Dysk Hitachi 120 GB SATA - testowalem ostatnio, jest super, wydajny, cichy i nie grzeje sie.
Napedy optyczne - DVD LiteOn lub Toshiba x16, jesli nagrywarka CD to tez najlepiej LiteON, jesli nagrywarka DVD to nie wiem, bo tu sie wszystko za szybko rozwija :)
Obudowa - nie popelnij powszechnego bledu lekcewazac obudowe i znajdujacy sie w niej zasilacz. Dobra obudowa nie jest tania, ale to wydatek rownie wazny co wydajna grafika. Proponuje kupic cos z oferty Chieftec'a, moze seria BX lub MX, ale koniecznie zamiast zasilacza 360W wez model 420W, bo pracujacy z tym konfigiem zasilacz 360W meczylby sie za bardzo.
Inne duperelki typu mysz, klawisze itp to kwestia indywidualnych upodoban.

hazan
08-08-2004, 13:08
Ostrzegam, że nie bedzie tanio 8)
W tej chwili przyszlosciowe konfiguracje to cos opartego o Prescotta albo Athlona 64. Lekka przewage ma Athlon, poniewaz jest juz od pewnego czasu na rynku i mozna dobrac do niego optymalnie pozostale podzespoly. Ponadto Prescotty grzeją sie za bardzo i ma sie niebawem pojawic nowy, poprawiony stepping.
Proponuje wiec konfig wystarczajacy na jakis czas bez koniecznosci modernizacji, uniwersalny i stabilny.
Athlon 64 bulk z dobrym coolerem, np miedzianym Pentagram Freezone to w tej chwili dobry duet - wydajny, cichy i w miare tani. Procka wtykasz w markowa plyte glowna, np Asus K8V Deluxe, obok procka 1 GB RAM DDR400 CL 2.5 firmy Kingston, Twinmos lub Kingmax, pamiec moze byc w jednej kostce.
Jesli chcesz sobie odpalic DOOM III w max detalach to karta graficzna zniszczy Twoja kieszen. Musisz kupic cos najnowszego, czyli GF6 nVidii lub X800 od ATI - a jaki konkretny model, to juz zalezy od mozliwosci finansowych. Nieglupio byloby zostawic sobie R9000 i poczekac z kupnem karty jakis miesiąc - ceny obecnych nowosci powinny znaczaco pojsc w doł.
Karta muzyczna - oczywiscie Audigy 2 Player bulk, bo komp przeznaczony do gier, prawda? :)
Dysk Hitachi 120 GB SATA - testowalem ostatnio, jest super, wydajny, cichy i nie grzeje sie.
Napedy optyczne - DVD LiteOn lub Toshiba x16, jesli nagrywarka CD to tez najlepiej LiteON, jesli nagrywarka DVD to nie wiem, bo tu sie wszystko za szybko rozwija :)
Obudowa - nie popelnij powszechnego bledu lekcewazac obudowe i znajdujacy sie w niej zasilacz. Dobra obudowa nie jest tania, ale to wydatek rownie wazny co wydajna grafika. Proponuje kupic cos z oferty Chieftec'a, moze seria BX lub MX, ale koniecznie zamiast zasilacza 360W wez model 420W, bo pracujacy z tym konfigiem zasilacz 360W meczylby sie za bardzo.
Inne duperelki typu mysz, klawisze itp to kwestia indywidualnych upodoban.


No to chyba sie w 3 tys nie zmieszcze - ale i tak poczekam bo grafika wydaje mi sie kluczowa sprawa a to na co mnie w tej chwili stac to max R9600 XT - O Athlonie 64 tez mysalem - dzieki za pomoc z plyta bo na tym sie nie znam :)

JaW
08-08-2004, 13:13
No to chyba sie w 3 tys nie zmieszcze

Dlaczego? Za 3 tys kupisz całkiem przyzwoitą karte graficzna... :mrgreen: :mrgreen:

hazan
08-08-2004, 13:42
No to chyba sie w 3 tys nie zmieszcze

Dlaczego? Za 3 tys kupisz całkiem przyzwoitą karte graficzna... :mrgreen: :mrgreen:

Tylko kto kupuje dzis najdrozsze karty - po miesiacu sa juz warte polowe. Czy R9600 to dobry wybor ?
czy na cos innego polowac po ewentualnych obnizkach cen za jakis miesiac ?

JaW
08-08-2004, 13:53
Tylko kto kupuje dzis najdrozsze karty - po miesiacu sa juz warte polowe

Tak, pisalem Ci o tym - lepiej zostawic starego R9000 i poczekac kilka tygodni na obnizki cen.


Czy R9600 to dobry wybor ?
czy na cos innego polowac po ewentualnych obnizkach cen za jakis miesiac ?

Na dzien dzisiejszy optymalna jesli chodzi o cena/wydajnosc jest karta oparta na chipsecie R9800Pro, na przyklad fajny i cichy HIS (http://sklep.benchmark.pl/pelny_10640.html). Karty R9600xx sa za slabe... nie pograsz sobie w nowe gry. Life is brutal :(

hazan
08-08-2004, 16:04
Na dzien dzisiejszy optymalna jesli chodzi o cena/wydajnosc jest karta oparta na chipsecie R9800Pro, na przyklad fajny i cichy HIS. Karty R9600xx sa za slabe... nie pograsz sobie w nowe gry. Life is brutal


Dzieki za reade - mam nadzieje ze ta karta tez zejdzie ponizej 1000 PLN.

Podsumowując twoją propozycje wychodze na :

Procesor : AMD Athlon 64 3000+ BOX - ok 800 PLN
Chłodzenie : Pentagram Freezone Q-92 AlCu - ok 60 PLN
Płyta : Asus K8V Deluxe/SE Via K8T800 - 587 PLN
Ram : Kingston HyperX DDR 512MB PC-433 (KHX3500A/512) CL2.5 - 2x 675 PLN
Dysk : Hitachi DeskStar 7K250 (HDS722512VLSA80) 120 GB 8MB Serial ATA - 475 PLN
DVD/CD-RW :Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1213S bulk - 369 PLN
Audio : Creative Sound Blaster LIVE! Player 5.1 bulk - 100 PLN
Grafika :Radeon 9800 Pro HiS Excalibur 128 MB DVI + tv-out ICE-Q - ok 1000 PLN - jesli do tylu stanieje.
Obudowa + zasialacz : 300 PLN

Wychodze na 5000 PLN - co jest troche za duzo biorac pod uwage jak szybko ten sprzet straci na wartosci.
Jakies pomysły optymalizacji kosztow bez zbytniej straty wydajnosci ?

ram ? - czy koniecznie kingston ? - działa w tej chwili na noname i jest ok.
A moze nie Athlon 64 w porównaniu do Athlona 2500+ /2800+ nie jest dużo szybszy ?

JaW
08-08-2004, 19:17
Chłodzenie : Pentagram Freezone Q-92 AlCu - ok 60 PLN
Proponuje raczej wersje Cu, ktora jest drozsza, ale wydajniejsza, potrzebuje mniejszych obrotow wiatraka dla zapewnienia odpowiedniej temperatury pracy CPU, a wiec jest cichsza. Chyba ze Ci nie zalezy na ciszy.


Ram: Kingston HyperX DDR 512MB PC-433 (KHX3500A/512) CL2.5 - 2x 675 PLN

Niekoniecznie HyperX, mogą byc tansze DDR400, ale polecam firmowe: Kingstony, Twinmosy lub Kingmaxy, ktore maja CL 2.5.


Obudowa + zasialacz : 300 PLN

Chyba za tanio liczysz. Sam zasilacz Chieftec HPC-420-302 kosztuje prawie 300 zł, a gdzie obudowa do niego?


Wychodze na 5000 PLN - co jest troche za duzo biorac pod uwage jak szybko ten sprzet straci na wartosci.

Niestety, z kompami jest podobnie jak z cyfrakami, tanieja dosc szybko. To nie jest inwestycja typu obraz slynnego malarza, ale sprzet, ktory ma spelniac okreslone zadania. Jesli bedziesz czekac az cos stanieje, to nigdy nie kupisz, bo czekac mozna w nieskonczonosc.


A moze nie Athlon 64 w porównaniu do Athlona 2500+ /2800+ nie jest dużo szybszy ?

Jest sporo szybszy, a poza tym pojawiaja sie aplikacje optymalizowane dla A64. Wybor procesora to wybor platformy, w przyszlosci modernizujesz zestaw wymieniajac jego jeden element - np Athlona 3000+ na Athlona 4500+, a reszta klamotów pozostaje niezmieniona. Athlony XP nie beda juz rozwijane, bez sensu byloby kupowac teraz nowy sprzet oparty na tym wlasnie procku.

Vitez
08-08-2004, 19:25
Wychodze na 5000 PLN

A moze 300D z kitem? :roll:

Mi moj sprzet choc starenki to jednak dopieszczony, upgrade'owany i dzialajacy przyzwoicie zupelnie wystarcza.
Jedyne mankamenty jaki na razie zauwazylem to:
- USB 2.0 by sie przydalo (a to sie wiaze z wymiana plyty i obudowy = za drogo)
- moglby szybciej konwertowac RAW/masowe przetwarzanie itp (a to sie wiaze z wymiana procka, wymiana procka to wymiana plyty i obudowy i wymiana ramu na DDR = jeszcze bardziej za drogo).

Tak wiec... komp moj jeszcze dlugo poczeka na upgrade dopoki nie skompletuje akcesoriow do aparatu (jeszcze plecak, grip, wezyk, 550tka i 420tks i 512MB High speed karta i pewnie cos jeszcze, z wymiana obiektywow sie wstrzymam) oraz dopoki nie wyjde z dlugow (podwyzki sie szykuja w pracy i mam nadzieje :mrgreen: ).

A mam taki zlom: Athlon 1700+ , plyta Soltek SL-75KAV (VIA), 512 MB SDRAM, SBLive! , monitor Smsung Syncmaster 550b 15", IBM 40GB + IBM 80GB (nie znam szczegolow, chyba oba 7200), cooler na procku to jakis Titan, zasilacz zmieniony na jakis lepszy (cos kolo 350W), a karta graficzna NVidia GeForce 2 Ti ; DVD to LG (zaczyna cos szwankowac :? ) i nagrywarka LiteOn 52/32/52 (swietna :) , ale przydalaby sie nagrywarka DVD - chocby pozyczona aby zdjecia i mp3 zgrac).

Wiekszosc aktualnych gier na tym nie pojdzie, ale ja na szczescie nie mam czasu na nowe gry. Jak sie nudze to popykam w Q2 albo Diablo2 - bez problemu chodza, filmy rowniez (choc jest nieco glosny - przyzwyczailem sie i glosniki rowniez sa glosne :D ).
Pierwsze oc bym wymienial to jednak nie plyte, czy obudowe, czy ram , czy procka a monitor...

JaW
08-08-2004, 19:29
....cut calosc...
Pochwaliles sie swoim sprzetem oraz zdrowym podejsciem do sprawy modernizacji, ale nie bardzo rozumiem PO CO?
Co Twoj post wnosi nowego do rozmowy w temacie wątku?

piotrkula
08-08-2004, 19:34
Tylko kto kupuje dzis najdrozsze karty - po miesiacu sa juz warte polowe
ja :D, tak jak napisalem do dzis to jest swietna karta (GeForce 4 nVidia 64MB), kupiona 2 lata i 3m-cy temu

hazan
08-08-2004, 19:58
Tylko kto kupuje dzis najdrozsze karty - po miesiacu sa juz warte polowe
ja :D, tak jak napisalem do dzis to jest swietna karta (GeForce 4 nVidia 64MB), kupiona 2 lata i 3m-cy temu

A jak tam ceny w NY ? - chyba jest taniej niz w polsce jesli chodzi o sprzet

Vitez
08-08-2004, 20:43
....cut calosc...
Pochwaliles sie swoim sprzetem oraz zdrowym podejsciem do sprawy modernizacji, ale nie bardzo rozumiem PO CO?
Co Twoj post wnosi nowego do rozmowy w temacie wątku?

A ja nie rozumiem po co sie czepiasz? Tu jest Hydepark mister!

Ale skoro nalegasz - moj post byl wytlumaczeniem dlaczego proponuje 300D zamiast modernizacji sprzetu - niech sie hazan dwa razy zastanowi czy na pewno potrzebuje modernizacji, i opisalem swoj przypadek ze akurat ja jeszcze nie potrzebuje modernizacji i czytajac moj przypadek moze hazan zmieni zdanie i rzeczywiscie kupi 300D zamiast nowego kompa.

Inaczej - zamiast doradzic jaki sprzet komputerowy i za ile kupic doradzilem co zamiast tego sprzetu komputerowego mozna kupic jako glos rozsadku ;)

hazan
08-08-2004, 21:09
....cut calosc...
Pochwaliles sie swoim sprzetem oraz zdrowym podejsciem do sprawy modernizacji, ale nie bardzo rozumiem PO CO?
Co Twoj post wnosi nowego do rozmowy w temacie wątku?

A ja nie rozumiem po co sie czepiasz? Tu jest Hydepark mister!

Ale skoro nalegasz - moj post byl wytlumaczeniem dlaczego proponuje 300D zamiast modernizacji sprzetu - niech sie hazan dwa razy zastanowi czy na pewno potrzebuje modernizacji, i opisalem swoj przypadek ze akurat ja jeszcze nie potrzebuje modernizacji i czytajac moj przypadek moze hazan zmieni zdanie i rzeczywiscie kupi 300D zamiast nowego kompa.

Inaczej - zamiast doradzic jaki sprzet komputerowy i za ile kupic doradzilem co zamiast tego sprzetu komputerowego mozna kupic jako glos rozsadku ;)

Niestety jestem maniakiem - gram od dwoch lat w Americas Army + czekam na Half Life 2 - dodatkowo moj synek lubi tez pograc i niestety w najnowsze najbardziej wyamgajace gry - a ja konfiguracji chyba od dwoch lat nie zmienialem takze nadszedl czas.

piotrkula
08-08-2004, 21:10
A jak tam ceny w NY ? - chyba jest taniej niz w polsce jesli chodzi o sprzet
jezeli chodzi o czesci to nie mam pojecia, ceny calych komputerow, sa smieszne, konkretnie: dell dimension 4600 proce pentium 3G, dysk 80G, RAM 512MB, 128MB DDR NVIDIA, Sound Blaster Audigy™2 (D) Card w/Dolby 5.1, and IEEE 1394 capabilityGeForce FX 5200, oprocz tego duperele typu myszka, klawiatura, drukarka( nie moglem jej wyrzucic) cena takiego zestawu jest 850 dolarow (jakies 3000zl :) ), za 17'' monitor trzeba dodac 40dolarow, do takiejie karty 128MB DDR ATI RADEON 9800 PRO Graphics Card with TV-Out and DVI trza dodac 130$, najlepiej jak wejdziesz na www.dell.com i sam sobie zlozysz co zechcesz, zorientujesz sie dokladnie w cenach konkurencja typu HP, IBM jest w podobnych cenach mozna zyskac lub stracic ok 50$.

JaW
08-08-2004, 21:41
A ja nie rozumiem po co sie czepiasz? Tu jest Hydepark mister!
Hydepark... Ktos pyta jaki komputer kupic, a Ty mowisz: kup se 300D, bo JA mam slaby komputer, to nikt inny na swiecie nie potrzebuje modernizowac sprzetu.
Vitez... Hydepark to rozne tematy, ale dyskusja w ramach tematu nie polega na braniu przykładu z Ciebie, bo to Ty masz wszystko naj naj naj. Wyluzuj troszke i nie badz taki egocentryczny :)

hazan
08-08-2004, 22:04
A ja nie rozumiem po co sie czepiasz? Tu jest Hydepark mister!
Hydepark... Ktos pyta jaki komputer kupic, a Ty mowisz: kup se 300D, bo JA mam slaby komputer, to nikt inny na swiecie nie potrzebuje modernizowac sprzetu.
Vitez... Hydepark to rozne tematy, ale dyskusja w ramach tematu nie polega na braniu przykładu z Ciebie, bo to Ty masz wszystko naj naj naj. Wyluzuj troszke i nie badz taki egocentryczny :)

JAW a wracajac do tematu - moze bys prosze wymyslil jakis konfig ktory nie jest tak kosztowny a mimo wszystko wydajny :mrgreen: ?

JaW
08-08-2004, 22:32
JAW a wracajac do tematu - moze bys prosze wymyslil jakis konfig ktory nie jest tak kosztowny a mimo wszystko wydajny :mrgreen: ?

Poniewaz zestawu opartego na Athlonie XP 3000+ nie zmodernizujesz juz wymeniajac proc na mocniejszy, a P4 w chwili obecnej jest za gorący, niedopracowany i dosc drogi - proponuje trzymac sie Athlona 64 w najtanszej wersji 2800+. Do tego 1 GB markowego RAM-u DDR400 i plyta na VIA K8T800, dosc tani model Gigabyte (http://sklep.benchmark.pl/pelny_10704.html). Do tego pozostałe wymienione wczesniej podzespoły z Radeonem 9800Pro. Jesli ma to byc zestaw przyszlosciowy, to taniej sie nie da...
Mozliwe oszczednosci: mozna na przyklad kupic na wstepie 512MB RAM z zamiarem dodania drugiej kostki w przyszlosci, kiedy zasoby gotowki pozwolą. Mozna kupic tanszy od Hitachi 120GB o ponad 150 zl dysk Samsung 80GB SATA - jest dosc szybki, cichy i chlodny, a pojemnosc styknie- szczegolnie, ze chcesz nabyc nagrywarke DVD i archiwizowac dane na plytkach. Mozna zrezygnowac z SB Live i uzywac kodeka dzwiekowego plyty glownej. NIE WOLNO oszczedzac na zasilaczu, pod zadnym pozorem.
Policz sobie teraz, moze taki zestaw bedzie osiagalny finansowo?

Vitez
09-08-2004, 01:12
A ja nie rozumiem po co sie czepiasz? Tu jest Hydepark mister!
Hydepark... Ktos pyta jaki komputer kupic, a Ty mowisz: kup se 300D, bo (...) Wyluzuj troszke i nie badz taki egocentryczny :)

Przepraszam... JA mam wyluzowac?
To nie ja sie czepiam ze ktos sie wpitala w watek :roll: .
Chcialem sie dowiedziec czy jest pewien co do zmiany kompa, przy okazji uzasdaniajac takowa ciekawosc swoja sytuacja.
Dowiedzialem sie i tyle.
To ty JaW wyluzuj nie czepiaj sie i nie badz taki egocentryczny, bo ktos smial sie wpakowac z propozycja kupna aparatu w watku w ktorym nareszcie TY sie mozesz wykazac jakas wiedza :P
Nie musiales sie do mnie przychrzaniac ze sie smialem tu odezwac, wrecz nie powinienes... ale widac jestes jednym z tych co to poluja na wszelkie moje wypowiedzi byle tylko sie przyczepic :? - daruj sobie, bo ani to zabawne, ani rozsadne a zdecydowanie nie na miejscu - wymadrzaj sie dalej ale nie zagrabiaj watku dla siebie :P .

Aszu
09-08-2004, 09:21
Czytam i nie wierze!
BEZ KOMENTARZA.

Oczywiście wątek o komputerze jest jak najbardziej poprawny, sam chętnie wymieniłbym PCta żony, (PIII 650 - jeszcze na SLOT 1).

Niestety ciągły brak kasy i czekający mnie od wrzesnia remont chałupy!!

Hazan, rozumiem, że jesteś z Klanu AMD?
A może INTEL? :wink:

hazan
09-08-2004, 09:26
Hazan, rozumiem, że jesteś z Klanu AMD?
A może INTEL?

Dla mne liczy się stosunek wydajności do ceny kto ma lepszy tego kupuje - ostatnio w takim porwnaniu wypadal lepiej AMD.

md0512
09-08-2004, 09:58
[scroll:be3785bcd3]:!: Witam :!:[/scroll:be3785bcd3]

Nie czytałem całej tej dyskusji, ale sporo zajmuję się sprzętem komputerowym, więc złośliwie dorzucę swoje 3 grosze :D
Jaki komputer - prosta sprawa: Płyta główna Intel Desktop Board, procesor Intel, pamięć Kingston dokładnie dobrana do płyty (na stronie www.kingston.com jest specjalny konfiguratorek pamięci). Czy za drogo :?: Nie - mi ostatnio wyszło (łącznie z systemem Windows XP Professional OEM) 2400 zł brutto (bez monitora).
Tytułem wyjaśnienia - dlaczego taka konfiguracja - bo gwarantuje stabilne działanie komputera. Na komputerze za takie pieniądze wiele się nie pogra, ale do prac biurowo - graficznych (fotki, prosty AutoCAD) wystarczy.

hazan
09-08-2004, 11:16
[scroll:59e7e4c592]:!: Witam :!:[/scroll:59e7e4c592]

Nie czytałem całej tej dyskusji, ale sporo zajmuję się sprzętem komputerowym, więc złośliwie dorzucę swoje 3 grosze :D
Jaki komputer - prosta sprawa: Płyta główna Intel Desktop Board, procesor Intel, pamięć Kingston dokładnie dobrana do płyty (na stronie www.kingston.com jest specjalny konfiguratorek pamięci). Czy za drogo :?: Nie - mi ostatnio wyszło (łącznie z systemem Windows XP Professional OEM) 2400 zł brutto (bez monitora).
Tytułem wyjaśnienia - dlaczego taka konfiguracja - bo gwarantuje stabilne działanie komputera. Na komputerze za takie pieniądze wiele się nie pogra, ale do prac biurowo - graficznych (fotki, prosty AutoCAD) wystarczy.

Sorry ale bede troche zlosliwy :)

Jaki komputer - dobry , jaka plyta - dobra, jaka pamiec - taka zeby pasowała.
Z takimi poradami chyba bys zadnego komputera nie sprzedał.
Jesli chcesz pomoc i doradzic to poprosze o szczegolowa specyfikacje.

Bez urazy.

md0512
09-08-2004, 11:50
[scroll:7024ad519a]:!: Witam :!:[/scroll:7024ad519a]

Sprzedałem... już 6 sztuk (i jak dotąd mnie nie zjedli) :D

Oto specyfikacja (dla klienta który chciał możliwie tanio):


FDD Alps 3.5" 1,44MB, beżowy
Obudowa Codegen ATX 6043L, zasilacz 300W, P4, USB, Audio
Klawiatura A4-Tech Stilo X'C CAB, standard, PS/2
Mysz A4-Tech Navigator Opto 315 PS/2 (SWOP-35)
Intel Celeron 2.4 GHz, s 478, BOX
Samsung dysk twardy 40 GB 7200 rpm
Lite-On DVD-ROM 16x ATAPI bulk
USRobotics 56K FaxModem V.92 External
Intel płyta gł. Bayfield D865GBFL, 865G, DDR400, VGA, SATA, LAN, ATX, bulk
Kingston 256MB 333MHz DDR Non-ECC CL2.5 DIMM (Dla tej częst. FSB procesora, pamięć będzie pracować z częst. maksymalną 266MHz)
Microsoft OEM Windows XP Professional Polish SP1

Ewentualnie można wywalić modem - będzie jeszcze 218 zł netto taniej. Razem cena zestawu 2000,65 zł + VAT (tj. 2440,79 zł brutto).

hazan
09-08-2004, 13:03
To troche nie ma na co zamieniac - nie widze na czym mial bym zyskac ten przyrost predkosci - trudno tez mi rozszyfrowac jaka tam jest karta grafiki - generalnie dziekuje za taki zestaw.

md0512
09-08-2004, 13:19
[scroll:9b80470e9f]:!: Witam :!:[/scroll:9b80470e9f]

To miał być możliwie tani zestaw do prac biurowych. Karta graficzna jest zintegrowana na płycie głównej i wykorzystuje architekturę UMA (współdzielona pamięć RAM dla systemu i grafiki).
Mogę zaproponować inne zestawy - z wydzielonymi kartami graficznymi i szybsze, jednakże cena będzie już nieco wyższa.
Nie chcę proponować AMD czy płyt innych producentów - wolę żeby klient był zadowolony i nie nękał mnie później telefonami, że zawiesza się... Oczywiście wcale nie twierdzę, że z AMD będzie gorzej ale ryzyko trafienia na konfigurację nieprawidłowo działającą jest wyższe.
No i oczywiście nie przeczytałem uważnie początku tematu :oops: . Wymianie ma podlegać zestaw z Athlonem 1600+ ... OK. Postaram się zbudować coś solidnego. Czy Pentium 4 HT 2600 wystarczy :?: Dla przykładu zaproponuję też zestaw z AMD (dla porównania cen - sam jestem ciekawy jak to wyjdzie).

JaW
09-08-2004, 16:17
A ja nie rozumiem po co sie czepiasz? Tu jest Hydepark mister!
Hydepark... Ktos pyta jaki komputer kupic, a Ty mowisz: kup se 300D, bo (...) Wyluzuj troszke i nie badz taki egocentryczny :)

Przepraszam... JA mam wyluzowac?
To nie ja sie czepiam ze ktos sie wpitala w watek :roll: .
Chcialem sie dowiedziec czy jest pewien co do zmiany kompa, przy okazji uzasdaniajac takowa ciekawosc swoja sytuacja.
Dowiedzialem sie i tyle.
To ty JaW wyluzuj nie czepiaj sie i nie badz taki egocentryczny, bo ktos smial sie wpakowac z propozycja kupna aparatu w watku w ktorym nareszcie TY sie mozesz wykazac jakas wiedza :P
Nie musiales sie do mnie przychrzaniac ze sie smialem tu odezwac, wrecz nie powinienes... ale widac jestes jednym z tych co to poluja na wszelkie moje wypowiedzi byle tylko sie przyczepic :? - daruj sobie, bo ani to zabawne, ani rozsadne a zdecydowanie nie na miejscu - wymadrzaj sie dalej ale nie zagrabiaj watku dla siebie :P .

:D
Vitez, masz ZNP moze?
Nawet mi sie nie chce odpowiadac na Twoją agresję... za ładny dzien dzis mamy, lato, slonce itp... Idz na basen albo porob jakies fotki, moze Ci przejdzie. Na wszystkie Twoje "argumenty" odpowiadam zbiorczo: tak, masz rację jak zwykle :)
EOT

Vitez
09-08-2004, 17:16
Na wszystkie Twoje "argumenty" odpowiadam zbiorczo: tak, masz rację jak zwykle :)


HA :twisted: :mrgreen:

Nastepnym razem po prostu sie nie czepiaj - wyluzuj sam zanim sie przyczepisz ze ktos sie wypowiada :P , bo inaczej widzisz jak to wyglada z drugiej strony (specjalnie w tym stylu napisalem swoja wypowiedz bys widzial jak wygladalo twoje czepniecie sie mnie - ot taka demonstracja analogii).

pająk
09-08-2004, 19:00
A może coś takiego, ja złożyłem dla syna siostry który gra prawie 24godziny na dobę. Ceny pochodzą z simmtechu - http://www.skleppc.pl.




Microstar K7N2 Delta-L (MS-6570-020) nForce2 Ultra400 - 339
AMD ATHLON XP 2800+ - 565
WENTYLATOR - 50
KINGSTON DDR 512MB PC(400)- 374 szt. *2= - 748
ASUS A9600XT Radeon 9600XT 128MB DDR (128bit) TV&DVI, BOX - 763
SEAGATE BARRACUDA 160GB 8MB Cache 7200.7 - 428
PIONEER DVD(+-R/+-RW) OEM (DVR-107D) - 395
(sam mam taką od roku czyta wszystko i nagrywa wszystko,
tyla że ja dałem 1200, o LITEON DVD-+R/RW+/
słyszalem że ma problemy z nagrywaniem esperanzy
i rego typu płytek podobnie jak LG)
LITEON 52x32x52 BOX - 115
CREATIVE LIVE PLAYER 5.1 - 102
Obudowa - MODE COM PROSTATION - 247

NEC FDD 3.5" - 28

- 3 %rabatu = 3666
lub na początek 512ramu i 374zł dołożyć do grafiki Radeon 9800 Pro Gigabyte Maya II GV-R98P128D - 1139zł
cena z http://sklep.benchmark.pl/pelny_7200.html

satriani
28-09-2004, 19:20
osobiście uważam że do zdjęć to wystarczyy nawet taki za 1000-1500 pln a nie jak sugerują niektórzy 3000, pln chyba że pytanie jest następujące: jaki komputer do zdjęć i gier

Zresztą za rok to ten za 3 tys będzie wart 1tys a może i mniej, to chyba wie każdy

eternus
28-09-2004, 20:29
osobiście uważam że do zdjęć to wystarczyy nawet taki za 1000-1500 pln a nie jak sugerują niektórzy 3000, pln chyba że pytanie jest następujące: jaki komputer do zdjęć i gier

Zresztą za rok to ten za 3 tys będzie wart 1tys a może i mniej, to chyba wie każdy

Moje zdanie jest takie - kupowac rzeczy w miare nowe, ale nie najnowsze - to sie sprawdza wszedzie, takze przy komputerach.

Nie ma co sie przejmowac, ze wszystko tanieje, bo zawsze to bedzie taniec, a czekac w nieskonczonosc nie mozna.

satriani
29-09-2004, 09:00
No jasne ale kupować komputer za 3 tys ( z zaznaczeniem do zdjęć ) to lekka przesada ,chyba ze mówimy o kupowaniu kompa multimedialnego, typu ja i rodzina

muflon
29-09-2004, 09:07
No jasne ale kupować komputer za 3 tys ( z zaznaczeniem do zdjęć ) to lekka przesada ,chyba ze mówimy o kupowaniu kompa multimedialnego, typu ja i rodzina
Hmm, akurat komputer "z zaznaczeniem do zdjęć" to dośc specyficzne zastosowanie... Taka maszyna musi mieć: szybki procek, dużo pamięci, szybkie dyski, dobry monitor (kolejność przypadkowa :)) I tego się raczej nie da przeskoczyć... Inaczej nie jest to komputer do zdjęć :)

Ja bym w tej chwili celował w jakieś P4, ok. 1GB pamięci, dwa relatywnie małe dyski spięte w RAID0. I używany, porządny monitor CRT. Reszta mniej ważna :)

satriani
29-09-2004, 10:10
hmm, a kilka lat temu na jakim sprzęcie obrabiałeś zdjęcia?

muflon
29-09-2004, 10:18
hmm, a kilka lat temu na jakim sprzęcie obrabiałeś zdjęcia?
Hehe, kilku kolegów do dziś wypomina mi tekst '386DX powinno wystarczyć każdemu' (to trochę tak jak słynne 640KB bILLA g. :)). Ale tak serio, to dopiero na celeronie 400/96MB RAM zaczęło mieć to sens.
Inna sprawa, co rozumiesz przez "zdjęcia".. rozdzielczości się "trochę" zmieniły od tego czasu...

Aszu
29-09-2004, 12:57
a może zamiast wielkiej paczki kupić jakiś mały zwinny laptopik?????


I pograć można, i filmy pooglądać, i popisać, excelować, wordować, internetować i mało miejsca zajmuje i CF przez PCMCIA mozna kopiować i nagrywac płyty z fotami, i zabrać go ze sobą w drogę itp.

naprawdę polecam.

muflon
29-09-2004, 13:19
a może zamiast wielkiej paczki kupić jakiś mały zwinny laptopik?????
I pograć można, i filmy pooglądać, i popisać, excelować, wordować, internetować i mało miejsca zajmuje i CF przez PCMCIA mozna kopiować i nagrywac płyty z fotami, i zabrać go ze sobą w drogę itp.
naprawdę polecam.
I ja się przyłączam. Aczkolwiek, jeśli laptopik ma być jednocześnie mały i zwinny.. to kosztuje to tyle co dwa dobre szkła :-/

Piotr Sosnowski
29-09-2004, 15:39
przy dużych rozdzielczościach , kilku nakładanych filtrach na pewno przyda się mocny procesor i duza pamięć, jeśli chodzi o głównie czas pracy.

muflon
29-09-2004, 15:59
Hmm, zapomniałem napisać - z laptopem jest jeden "mały" problem o który ja się ostatnio ciągle obijam.. Kalibracja kolorów :(
Póki co, moja "kalibracja" sprowadza się do tego, że wiem, że przed pokazaniem komuś zdjęć muszę podciągnąć gammę o 1.3 w stosunku do tego co mi się wydaje...

Tomasz Golinski
01-10-2004, 01:00
Zwlaszcza na Toshibach Satelite...

Vitez
01-10-2004, 06:00
Zwlaszcza na Toshibach Satelite...

Ale CO?! zwlaszcza na Toshibach? Naucz sie uzywac cytatow bo naprawde moze byc czasem ciezko zrozumiec do kogo/czego sie odnosisz? :?

Tomasz Golinski
01-10-2004, 09:47
odnosze sie do poprzedniej wypowiedzi. latwa ja zauwazyc. jest tuz powyzej

Vitez
01-10-2004, 23:32
odnosze sie do poprzedniej wypowiedzi. latwa ja zauwazyc. jest tuz powyzej

Ale nielatwo je ze soba powiazac bez odpowiedniego cytowania - o to mi chodzi :?