PDA

Zobacz pełną wersję : elinchrom ranger



Dzygit-Dublin
02-10-2010, 09:01
Witam

Czy ktos uzywa takiego zestawu elinchrom ranger RX Speed AS lub Ranger Quadra RX .
Czytałem ze stare Ranger Quadra się powiedzmy lekko paliły w najmniej oczekiwanym momencie.

Ktoś miał styczność z tymi zestawami może używa , jakieś spostrzeżenia ??

Szukam lamp nie tylko do studia .

Darek

KEYZOR
02-10-2010, 20:24
Testowalem ten sprzet jest to jedno z najbardziej sensownych rozwiazan jezeli chodzi o mobilne swiatlo, ma tylko jedna wade bagnet do ktorego ciezko znalezc tanie modyfikatory.

Dzygit-Dublin
02-10-2010, 22:52
dzieki za odpowiedz KEYZOR

Elinchrom oryginalny ma drogie , i to się zgadza lecz ebay i chińskie raczki robią na bowensa i elinchroma wiec jakoś przejdzie.

Quadra RX ma tylko mniejsza głowę niż pełen elinchrom i trza przejściówkę stosować za 80 eu jakoś tak wychodzi.

KEYZOR
02-10-2010, 23:55
Tak tak tylko ze to co ja mowilem to kontekst Ranger speed natomiast quadra do mnie wogole nie przemawia zreszta tutaj jest link do zoltego forum tam miedzy innymi rozkminialismy RX speed, quadr'e i bowens'a i wszystko inne przenosne http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=156983 .

Szczur88
04-10-2010, 00:23
Jeśli chcesz mobilne, to bardzo polecam Acute 600R profoto, nie wychodzi jakoś powalająco drogo (mówimy o półce cenowej elinchrom, profoto itp), mniejsze, wymienna, mała bateria, i cholernie szybkie ładowanie.

Dzygit-Dublin
06-10-2010, 21:42
dzieki Szczur88

Na razie siedzę i wrzucam kasę do skarpetki, zobaczymy na czym skończę.
Znalazłem profoto używkę cena rozsądna tylko się boje o ew części czy modyfikatory światła jak napiszesz profoto to naprawdę mało tego wyskakuje na ebay.

Pozdrawiam
Darek

Szczur88
07-10-2010, 22:58
Polecam Arodama.com, wszystkie profoto, teraz quantumy itp ściągam stamtąd, szybko wysyłają, bez problemów, i dają niezłe zniżki.