PDA

Zobacz pełną wersję : Brak ostrości na matówce



MariuszM
01-10-2010, 21:21
Witam,

Mam problem z 30D.
Wyjąłem do wyczyszczenia matówkę. Wszystko OK, wydmuchałem ile się dało. Założyłem. I stała się rzecz dziwna - po włączeniu aparatu i złapaniu ostrości przez AF obraz na matówce nie jest ostry.
Jest potwierdzenie ostrości, robię zdjęcie....jest idealnie ostre - znaczy, że układ AF działa jak należy, a problem dotyczy układu wizjer-matówka.
Oczywiście mogę ustawić ostrość ręcznie tak, żeby na matówce było OK - ale wówczas zdjęcie będzie rozmyte.
Krótko mówiąc coś się rozjechało....tylko co?
Macie jakiś pomysł?

Dodam, że podczas wyjmowania matówki wyleciała mi niestety miedziana podkładka pod nią, którą wsadziłem na swoje miejsce, chyba dobrze...
Pod spodem była przeźroczysta płytka z punktami AF, tego nie ruszałem.

gadget_zary
01-10-2010, 21:29
A próbowałeś tym pokrętłem przy muszli ocznej ustawić sobie ostrość ?

MariuszM
01-10-2010, 21:39
Byłem ciekaw, czy padnie to pytanie:-)
tak próbowałem, od razu.
To nie to.

Tezet-gdynia
01-10-2010, 21:42
Moze odwrotnie wlozona matowka ? Albo ten dystans zle wlozony ? Rozbierz i zloz jeszcze raz - na spokojnie, dokladnie ogladajac wnetrze, tak by wszystko pasowalo ;)

Adlatus
01-10-2010, 23:01
Tu masz instrukcje jak wymieniać matówkę w C 30D http://www.katzeyeoptics.com/files/install1.pdf

streaker
02-10-2010, 01:39
Na matówce jest taki wystający element, że nie da się jej odwrotnie założyć. Klapka ci się dobrze zamknęła - z kliknięciem ?

MariuszM
02-10-2010, 13:27
Prawdopodobną przyczyną moich problemów jest złe założenie tej podkładki.
Możliwe, a wręcz pewne jest to, że podkładkę założyłem jednak odwrotnie, być może nieco się odkształciła.
Obejrzałem jeszcze raz instrukcję wymiany Katza, zwłaszcza ostatnią część dotyczącą montażu owej podkładki. Jak będę miał chwilę wyjmę jeszcze raz wszystko i spróbuje złożyć od nowa. A jak nie -> Żytnia;)