PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa 430EX



nniikktt
23-11-2005, 22:46
Przepraszam, za moze naiwne pytanie, ale wszedzie czytam , ze przy pomiarze światła E-TTL i E-TTL II następuje przedbłysk lampy . Czy powiniemen go widziec?

Pozdrawiam, Krzysiek:mrgreen:

Jac
23-11-2005, 23:02
nie, chybaze masz ustawiony blysk na druga kurtyne i dluzszy czas naswietlania wtedy przedblysk pomiarowy bedzie na poczatku a blysk glowny na koniec robienia zdjecia

Zielony
24-11-2005, 00:36
wszystko o co prosisz będzie Ci dane... :twisted:

> http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2421&page=7&highlight=E-TTL

zacznij od czytania, najlepiej od pierwszego posta !

jeszcze jakieś wątpliwości ?

Zielony
24-11-2005, 00:37
Przepraszam, za moze naiwne pytanie...

a więc w twoim przypadku w tym momencie limit naiwnych pytań został wyczerpany :mrgreen: :wink:


zawsze sercz, sercz i jeszcze raz sercz zanim cokolwiek będziesz chciał napisać !

gwozdzt
24-11-2005, 08:44
nie, chyba ze masz ustawiony blysk na druga kurtyne...
Niekoniecznie.
Nie wiem jak inni, ale ja ten przedbłysk widze przy każdorazowym użyciu lampy, w moim przypadku zewnętrznej EX, bo wbudowanej jeszcze nie użyłem (nawet nie wiem czy działa ;-)) Cały ficzer polega na tym, że nie patrzę w lampę, a do wizjera :-)
Przecież kiedy robimy zdjęcie z lampą, to w wizjerze wyraźnie widać błysk - przynajmniej ja widzę za każdym razem. Bynajmniej nie może to być błysk główny, ponieważ wtedy jest podniesione lustro i otwarta migawka. Wiec co to widzimy w wizjerze? No właśnie przedbłysk pomiarowy E-TTL.
Spróbujcie, zobaczcie, przemyślcie to i wyciągnijcie odpowiednie wnioski :-)

nniikktt
24-11-2005, 17:43
Dziekuje wszystkim, sprawdziłem, działa. i ..... postaram sie wiecej nie zadawać tak prastych pytań
Dzięki. Krzysiek