PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec problemow z FF/BF !!!!



eMILz
23-11-2005, 11:15
http://www.dpreview.com/news/0511/05112206refocuscamera.asp

nie wiem .. moze ktos jeszcze tego nie widzial - rewelacja jak dla mnie ;)

Silent Planet
23-11-2005, 11:22
"...ale to już było..." ( i to po polsku gdzieś ) :roll:

mirhon
23-11-2005, 11:43
Piszą "The image is then reconstructed in software and a focus point can be chosen". Ciekawe jak jest z ostrością (tam gdzie powinna być) po takich "zabiegach" przy 100% cropie.

rysiaczek
23-11-2005, 11:50
było nie było, teraz pierwszy raz dotarłem do filmików. Toż to cudo jest po prostu...

Czacha
23-11-2005, 11:54
ciekawe kto pierwszy wyskoczy z textem, ze to nie jest prawdziwa fotografia, bo w prawdziwej to sie ostrosc przed zrobieniem zdjecia ustawia... o swietlistosci juz nie mowiac :mrgreen:

bonk
23-11-2005, 11:57
ciekawe kto pierwszy wyskoczy z textem, ze to nie jest prawdziwa fotografia, bo w prawdziwej to sie ostrosc przed zrobieniem zdjecia ustawia... o swietlistosci juz nie mowiac :mrgreen:


heheh
dobre

mirhon
23-11-2005, 12:21
Filmiki fajne, robią wrażenie tylko szkoda że nie dali 100% cropów klatek wtedy można byłoby ocenić co to jest warte. Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takiego optyczno/softwarewego czarodziejstwa :-)

Pikczer
23-11-2005, 12:35
ciekawe kto pierwszy wyskoczy z textem, ze to nie jest prawdziwa fotografia, bo w prawdziwej to sie ostrosc przed zrobieniem zdjecia ustawia... o swietlistosci juz nie mowiac :mrgreen:

Cooo, mnie sie tu spodziewales, nie? :mrgreen:
Ale ja powaznie uzywam PSa :cry:

Pikczer
23-11-2005, 12:49
Filmiki fajne, robią wrażenie tylko szkoda że nie dali 100% cropów klatek wtedy można byłoby ocenić co to jest warte. Ja jestem bardzo sceptycznie nastawiony do takiego optyczno/softwarewego czarodziejstwa :-)

Jesli znajdzie sie czarodziej (czyt. programik) co tak potrafi z FF/BF, to bedzie sie musial pojawic jakis nowy problemik... moze left focus i right focus ;-)

eMILz
23-11-2005, 13:13
rozczaruje wszystkich .. ale to sa juz orygianlne cropy ... 300x300
rozdzielczosc wynikowego pliku to 90 tys. pix.
przy matrycy 16mln :D niezla rozrzutnosc :D ale jaka frajda
- z tego co wyczytalem da sie tak przystosowac kazda przystawke i pozniej potrzeba juz tylko oprogramowanie

pazurek
23-11-2005, 13:23
Najbardziej mi sie podoba to ostatnie zdjecie, wody :)

muflon
23-11-2005, 13:25
rozczaruje wszystkich .. ale to sa juz orygianlne cropy ... 300x300
rozdzielczosc wynikowego pliku to 90 tys. pix.
przy matrycy 16mln :D niezla rozrzutnosc :D ale jaka frajda
- z tego co wyczytalem da sie tak przystosowac kazda przystawke i pozniej potrzeba juz tylko oprogramowanie
No to producenci matryc zacierają ręce - jest robota na najbliższe kilkanaście lat ;-) Machnie sie sensor 100Mpix, soft zrobi z tego "trójwymiarowe" 10Mpix.. i biznes się kręci ;-)

Na mnie też chyba ta woda zrobiła największe wrażenie.

eMILz
23-11-2005, 13:29
muflon: ... jeszcze jeden rzad wielkosci w gore ... 1,6 mld pix ;)

muflon
23-11-2005, 13:35
muflon: ... jeszcze jeden rzad wielkosci w gore ... 1,6 mld pix ;)
Eee tam, rząd wielkości.. jak bardzo chcesz, to po prostu dorzuć kolejne dziesięć lat ;-) Nie takie "futurystyczne zabawki geniuszy ze Stanford czy MIT" są sprzedawane obecnie w milionach egzemplarzy...

eMILz
23-11-2005, 13:37
Eee tam, rząd wielkości.. jak bardzo chcesz, to po prostu dorzuć kolejne dziesięć lat ;-) Nie takie "futurystyczne zabawki geniuszy ze Stanford czy MIT" są sprzedawane obecnie w milionach egzemplarzy...

pewnie masz racje

KuchateK
25-11-2005, 08:06
Dla sceptykow. Polecam poszukac starych dslr'ow. Rozdzielczosc i jakosc jak z webkama, brak koloru, cena jak za porsche, nie mowiac o wadze... Raptem pare lat i technologia jest popularna, tania i wykopuje zelatyne, mimo ze tez wielu sie wydawalo ze to niemozliwe.

Wystarczy ze troche przykombinuja z produkcja tych lensow mniejszych i dslr z takim czyms, albo chociaz cyfrowe plecy sa bardzo realne.

Jak dogadaja sie z jakims producentem matryc to nawet na dzisiejszym poziomie wielkosci piksela w kompaktach upchanie 100mpix na FF to pikus, wiec tutaj technologia jest juz odpowiednia, dostepna i tania (w miare :D).

KuchateK
25-11-2005, 08:17
Pragne tez zauwazyc ze to nie tylko lekarstwo na FF/BF i mega super szybki AF, czyli w sumie malo uzyteczna dla wiekszosci sprawa...

Tak naprawde to ma tez ta zalete ze mozna strzelic fote szklem f/1.2 a potem wyciagnac warstwami ostre elementy i zlozyc wszystko ladnie do kupy z wieksza GO. Ktos tu ostatnio pokazywal ten manewr w fotach studyjnych jako lekarstwo na brak tiltszifta...

O wlasnie to:
http://canon-board.info/showpost.php?p=95587

A przy mocnych komputerach i lepszym sofcie kto wie... Moze wieksze GO bedzie robione paroma kilknieciami jak dzisiaj usuniecie mory? Tworzenie z jednej fotki 3D jak w filmach? Juz dzisiaj z kilku ujec pod roznym katem mozna poskladac swietne modele.

minek
25-11-2005, 16:14
O ile mniej więcej zrozumiałem jak toto działa, to prawdopodobnie będzie to też lekarstwem na makro - można będzie po zrobieniu zdjęcia ustawić ostrość znacznie bliżej niż obiektyw sobie z tym radzi wrzeczywistości. Zwiększy się skala odwzorowania bez pierścieni i soczewek.

Calliactis
02-12-2005, 23:39
Jak rozumiem to problem z obrazkami ostatecznymi 300x300pixeli to sprawa jedynie 'siatki mikro soczewek' zakładanej przed matrycą... z tego co pisze zdolność odwzorowania ostrości i jej zwiększenia to tylko kwestia ilości tych 'microlensów' i wielkości koła (w pixelach) które jest tworzone na matrycy po przejściu światła przez te małe soczewki...
Piszą o tym, że jeśli koło naświetlone na matrycy ma 6 pixeli to zdolność 'wyostrzenia obrazu' sięga 6-krotności - ale nie pisze 'czego' :)...
Zatem... myślę, że pewnie będzie możliwość zrobienia np. matrycy a'la FujiFilm SuperCCD (z podwojoną lub kilkukrotnie zwiększoną ilością elementów światłoczułych) ale za to będzie można 'doostrzzyć' zdjęcia wykonane z mydlanych f1.8 i niższych... Zatem - gdyby coś takiego powstało... to ojojjojo... będzie liczyły się inen rzeczy przy obiektywach - flara, jakość kolorów - no i również jasność, ale niekoniecznie sama ostrość przy niskim f....