PDA

Zobacz pełną wersję : [problem] PocketWizard TT1+TT5 580EXII + 380EX



fbartek
27-09-2010, 23:18
Witam!
Mam nadzieję, że to odpowiedni dział.

Po sporym czasie nieużywania wyjąłem Pocketwizardy. Moja konfiguracja to Canon5D + 580EXII + 380EX. Chcę zrobić tak, żeby na stopce TT1 założona była 580EXII, na stopce TT5 - 380EX i żeby błyskały jednocześnie. Próbowałem, programowałem spod komputera, ustawiałem master na 580EXII i nijak nie chce to działać, jak ja bym chciał. Przy tej konfiguracji błyska tylko zewnętrzna 380EX, 580EXII milczy (choć kilka przy kilku fotach zaświeciła, co mnie zdziwiło). Przy klapnięciu migawki, kiedy 580EXII powinna strzelić, zapala się*czerwona diodka na TT1.
W czym może być problem? 380EX jest problemem? Zbyt stara lampa? Zgodnie z instrukcją PW obsługują wszystkie Speedlity. Soft jest aktualny, resetowałem do ustawień fabrycznych. Nie pomogło. Albo ja coś robię źle (bardzo możliwe), albo PW są w jakiś sposób uszkodzone (mam je na gwarancji).
Jeżeli ktoś*może pomóc, a nie chce mu się pisać, to niech wyśle mi wiadomość z nr telefonu, to zadzwonię.

Pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie,
bartek

sebcio80
28-09-2010, 01:20
sprawdz czy nie masz w 580EX wlaczonych jakis C.Fn, jak masz to wylacz wszytko na zero, po zamocowaniu lampy na TT1 i jej wlaczeniu sprawdz czy lampa jest w trybie E-TTL, czy moze tylko TTL, lampy nie musisz dawac w master

380EX nie ma tu nic do rzeczy,

fbartek
28-09-2010, 10:06
Dzięki za odpowiedź.
Wszystkie C.Fn są na 0 (zero), lampa jest w trybie ETTL, próbowałem też wyzwolić ją na Manualu, ale dalej nic. Na 380EX też świeci się diodka ETTL.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dodam jeszcze, że jak naciskam przycisk TEST na TT1 to błyskają obie lampy

Vitez
28-09-2010, 11:18
Witam!
Mam nadzieję, że to odpowiedni dział.

Skoro masz problem to przeniosłem do działu z problemami...

fbartek
28-09-2010, 11:25
Skoro masz problem to przeniosłem do działu z problemami...

Dziękuję