PDA

Zobacz pełną wersję : Co dokręcacie do swoich Canonów



hazan
27-01-2004, 17:03
Ciekawy jestem co montujecie dodatkow - filtry,obiektywy :) ???
A moze jakies wlasnorecznie zrobione przejsciowki ?

tec
27-01-2004, 23:33
Witam
w A60 miałem tulejke i filtr UV 52mm firmy King, oraz telekonwenter DRT-20 tej samej firmy. Nie polecam zakupu tego telekonwentera, 2,0x to optymistyczna teoria - w rzeczywistosci ma ok 1,3x + duże aberacje na dużych otworach przysłony.
pozdrawiam Jacek

Vitez
28-01-2004, 01:01
A czemu tylko do A60/70/80 ???
Seria G sie nie liczy? :P

Ja w G3 mialem tulejke Lensmate, filtr Hama Skylight i telekonwerter Kenko KNT 2x . Zdecydowanie polecam ten telekonwerter. ma prawdziwe 2x a nie to pseudopowiekszenie Kinga ktore jest 1,3x - testowalem oba telekonwertery (a nawet Tiffen megaplus, niestety winietuje w calym zakresie i sie nie nadaje - gwint 49mm).
Telekonwerter Kenko dostepny na www.lensmateonline.com .

hazan
28-01-2004, 22:00
A czemu tylko do A60/70/80 ???
Seria G sie nie liczy? :P

Ja w G3 mialem tulejke Lensmate, filtr Hama Skylight i telekonwerter Kenko KNT 2x . Zdecydowanie polecam ten telekonwerter. ma prawdziwe 2x a nie to pseudopowiekszenie Kinga ktore jest 1,3x - testowalem oba telekonwertery (a nawet Tiffen megaplus, niestety winietuje w calym zakresie i sie nie nadaje - gwint 49mm).
Telekonwerter Kenko dostepny na www.lensmateonline.com .

Niech ci bedzie - poprawilem temat :oops:

mroczny
23-02-2004, 00:13
Ja na moim G3 mam Polaryzacyjny Kinga i UV Hoyo do tego Raynox DCR-6600 PRO na wide i Raynox DCR-1850 PRO na tele

Vitez
24-02-2004, 08:33
Ja na moim G3 mam Polaryzacyjny Kinga

Pozostale "nasadki" masz bdb jakosci ale tego polarka Kinga to sugerowalbym wymienic rowniez na Hoye by nie rownac w dol jakoscia zestawu :roll: .

mroczny
24-02-2004, 17:52
tego polarka Kinga to sugerowalbym wymienic
ZObaczę co da się zrobić w nadchodzącym miesiącu, bo fundusze nie pozwalają na dowolne wymiany :) Dzięki za sugestię, pogoda narazie i tak nie pozwala na jego wykorzystanie. Może podałbyś jaką propozycję ciekawego efektu? Gwiazdki czy X3 :?:

Vitez
25-02-2004, 00:17
Może podałbyś jaką propozycję ciekawego efektu? Gwiazdki czy X3 :?:

A na cholere?
Poszpanowac? Pocykac fotki? Lepiej porob fotografie :P . Filtry efektowe wg mnie psuja zdjecie - lepiej niech bedzie tak jak je oko widzi a nie jak je filtr zepsuje.
A jak sie uprzesz to o wiele latwiej i taniej filtrem/actionem w Photoshopie zepsujesz zdjecie niz nakrecanym filtrem.

mroczny
25-02-2004, 01:26
A na cholere?
Poszpanowac? Pocykac fotki? Lepiej porob fotografie
Ja uważam, że filterek typu X3 jest całkiem przydatny, a w ps to się człowiek naklika, naobraca naobrabia i czasem wynik jest jeszcze bardziej tragiczny niż na początku. Ja tam klikać za dużo nie lubię, a są czasem ekspozycje gdzie w/g mnie się taki filtr przydaje. No nic, pytałem to mi się dostało, choć za bardzo nie wiem za co. POZDRAWIAM!

Vitez
25-02-2004, 16:58
w ps to się człowiek naklika, naobraca naobrabia i czasem wynik jest jeszcze bardziej tragiczny niż na początku.
Ale latwiej wrocic do obrazu pierwotnego po uzyciu PS niz po nalozeniu filtru na obiektyw i zrobieniu zdjecia juz na dzien dobry filtrowanego.


mi się dostało, choć za bardzo nie wiem za co.

Za szpanerska i kiczowata chec psucia zdjec filtrami efektowymi :?

Canonman
10-08-2004, 10:16
Skoro Mroczny masz G3 to cyknij raz bez filtra a potem z filtrem ;d masz też w końcu kartę 512MB wszystko się na pewno zmieści. Pozdrawiam.

niiika
30-12-2005, 14:45
A co do canona A95?

Raff
30-12-2005, 14:53
Ja mam na stałe UV Hoya HMC Super. I polara SELCO - narazie zrobiłem nim kilka zdjęć żeby sprawdzić czy nie psuje jakości optycznej kita - nie stwierdziłem pogorszenia :) A tłumić trochę tłumi, i na niebie i na szybie. Hoyę sobie kupię do lepszego szła. Czy chodzi tylko o optyczne dodatki - bo ja mam jeszcze np. wężyk spustowy z pilota samochodowego - miodzio :D

niiika
30-12-2005, 15:05
Ja narazie mam tylko Canona A95 beż żadnych dodatków, zastanawiam się nad telekonwerterem i macro,bo chyba szerokokątny mi jest zbędny. Ale narynku jest tyle tego,że nie wiem co wybrać, na pewno dobre są konwertery Canona, ale cena tez wysoka, więc może tu sie dowiem, co można kupić dobre i w miare tanie:)

maro25
30-12-2005, 15:25
Mój aparat zazwyczaj wygląda tak:
Na zdjęciu obiektyw EF 90-300/4,5-5,6 DC (aby uzyskać mniejszą skalę używam Kit’a)
Połączonego przejściówką z Heliosem 2/58

Do lampy EX 420 zakładam własnoręcznie zrobiony dyfuzor rozpraszający światło błyskowe, obklejony jest imitacją skóry z Forda Fokusa :P

Raff
30-12-2005, 15:34
Maro25 - masz wpasa :D Ten dyfuzor!! Ja do 420EX używam Stofena bo wygodny i taki dosyć rzekłbym estetyczny, hehe ;)

Il fuoco
30-12-2005, 16:04
ja miałem kiedyś nikona 5700 - nawiasem mówiąc przez 2 miesiące :twisted: chociaż jeszcze nie wiedziałem co to jest wojna canon vs nikon - ale zobaczyłem że było złe i sprzedałem:) dokręcałem do niego tulejke ochronną na którą teleconverter i osłone :) lekko się cholerstwo uginało:) ale ogólnie było spoko bo cały sprzęt trzymał się na obudowie - więc jakby miałem wewnętrzne ogniskowanie 8)

Canonek
06-01-2006, 16:59
A ja do A95 kupilem tulejke z mozliwoscia mocowania wszystkiego co na 52mm i do makro uzywalem takiej nasadki Marexar, przeznaczonej oczywiscie do lustrzanek analogowych, kupionej na gieldzie w Stodole za 20zl. Ma ona (nasadka, a nie Stodola :smile: ) mozliwosc ustawiania ostrosci w zakresie od chyba 1m i ponizej, ale nie pamietam do ilu. Na szerokim kacie uklad nie tyle winietowal co zawezal obraz do kolka. Ale na tele bylo super. O to mi chodzilo, w koncu nie kazdy chce miec makro z paskudna perspektywa szerokiego kata.
No, a do A1 i F1 New uzywam czasami optyki na M42 i w ogole roznych starych obiektywow, ktore jakkolwiek nadaja sie do zamocowania na adapterze FD/M42.
W probach przedwojenne obiektywy do Leici z adapterami FD/M42, M42/M39. Ze wzgledu na roznice w odleglosciach roboczych mozna je zastosowac tylko do makro, OK, ale chowane obiektywy do Leici mozna przeciez troszeczke wsunac w glab aparatu uwazajac aby nie zawadzilo o nie lustro. Ale, z tego co pamietam, nieskonczonosci i tak nie uzyskalem.

mruczek
07-01-2006, 21:14
nic nie zakładm prócz stałego ochronnego filtru UV. Po to mam soft na kompie aby eksperymentować... Jednak jestem zwolennikiem naturalnych zdjęć

-=Festyk=-
07-01-2006, 21:22
Ja czasem zakładam polara,a poza tym na stale przykręcony UV.

bonk
07-01-2006, 21:25
ja zakładam na wyswietlacze przylepne folie ochronne,
na szkla folie plastikowa z bombelkami,
a na body styropianowe pudeleczko

i wszystko za szybką stoii w kredensie