PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o akcje



Shadow
26-09-2010, 14:07
Nie, nie giełdowe :-D Wgrałem sobie kilka akcji i podczas ich wykonywania pojawiają się komunikaty typu "Obiekt warstwa Layer 1 nie jest aktualnie dostępny", albo "Polecenie Scal warstwy nie jest aktualnie dostępne". Czy to oznacza że dana akcja nie nie wykonuje się poprawnie do końca czy nie ma to żadnego znaczenia dla efektu końcowego ? Akcje pisane po np CS3 chyba są kompatybilne z najnowszą wersją ?

Mellan
26-09-2010, 14:54
[...]Czy to oznacza że dana akcja nie nie wykonuje się poprawnie do końca czy nie ma to żadnego znaczenia dla efektu końcowego ? [...]

Owszem, akcja nie wykonuje się w tym przypadku poprawnie.
Możliwe są trzy sytuacje:
- niepoprawnie napisana akcja np. odwołująca się do danych przechowywanych w pamięci podręcznej takich jak np. ostatnio wykonywane zadanie czy pamięć zawartości zaznaczenia,
- odwołanie się akcji do pod-akcji nieistniejącej w Twojej kopii programu,
- niekompatybilność akcji napisanej np. w CS3, a wykonywanej np. w CS5 - w przypadku realizacji operacji w nieco inny sposób wynikający ze zmian w konstrukcji wersji programu.

W takich sytuacjach należy przeedytować akcję, by wykonywała się poprawnie.

Shadow
26-09-2010, 16:49
To kiepsko. A takim szpecem to ja nie jestem żeby grzebać w czyjejś akcji bo nie wiem do końca co autor miał na myśli, jaki efekt chciał dokładnie uzyskać.

Vitez
27-09-2010, 12:45
Po zaprezentowanych przykładowych komunikatów mam dwa podejrzenia:
- puszczasz na 16bitowym pliku akcję przeznaczoną dla 8bitowego - spróbuj przed puszczeniem akcji skonwertować na 8bitów
- puszczasz akcję angielską w wersji polskiej Photoshopa - tu też może się coś gryźć

azapala
27-09-2010, 12:48
Rozwiązanie jest proste. Po pierwsze to co napisał Vitez (pkt. 2) albo druga możliwość np. jeśli wyświetla Ci się "Background aktualnie niedostępna" to znaczy, że Ty jako background masz warstwę która inaczej się nazywa np. Warstwa 1.

Shadow
27-09-2010, 16:08
Macie rację. Chyba chodzi o nazewnictwo. U mnie to jest tło a nie background. Tylko jak to zmienić w samej akcji ? Można jakoś ją edytować ?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dobra gotowe. Zrobiłem to ale jest to upierdliwe bo trzeba najpierw zapisać co mu nie leży a później ręcznie odpalić każdą linię akcji i polską nazwę typu "kolor wypełnienia" zastąpić angielską Color Fill. Chyba już łatwiej poszukać polskich akcji :)

azapala
27-09-2010, 17:08
Masz również do wyboru 2 rozwiązania:

1) Klikasz na etapie danej akcji i z menu 'Nagraj ponownie' (tylko ten zaznaczony etap)
2) Klikasz w okienku ktore się wyświetla 'Zatrzymaj' a następnie zaznaczasz swoją warstwę 'Tło' i jedziesz dalej (klikając PLAY), wtedy akcja idzie dalej

Mellan
27-09-2010, 17:13
Coś tam chyba miałem podobnego przy przejściu z używania CS3 szwedzkiego, na CS4 angielskie.
Edytować akcję da się w prosty sposób: trzeba nagrać nowy element jako nową akcję, potem rozwinąć detale akcji i ręcznie podmienić metodą "drag and drop".
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tak więc możliwości edycji są - jak powyżej.

Shadow
27-09-2010, 18:02
Masz również do wyboru 2 rozwiązania:

1) Klikasz na etapie danej akcji i z menu 'Nagraj ponownie' (tylko ten zaznaczony etap)
2) Klikasz w okienku ktore się wyświetla 'Zatrzymaj' a następnie zaznaczasz swoją warstwę 'Tło' i jedziesz dalej (klikając PLAY), wtedy akcja idzie dalej

Niestety już się w tym pogubiłem. Sposób z pk 2 nie działa. Jak zatrzymasz i klikniesz tą warstwę o którą pyta a następnie play to znowu masz ten sam komunikat. A z pk 1 jak staniesz w miejscu gdzie jest problem to rozwijam menu i daje Nagraj ponownie. Wtedy znowu wyskakuje to okienko i musisz albo kontynuować albo zatrzymać. Jak zatrzymasz to wtedy przyciski rec i play które są wciśnięte znowu wyłączają się. :???:

azapala
27-09-2010, 18:38
Działa, działa, gdy wyświetla Ci się drugi komunikat to zatwierdzasz już ostatecznie i akcja idzie już leciutko do końca (chyba, że występuje po drodze drugi podobny "problem" - to postępujesz tak samo).
Podobnie działa sposób drugi, okno które Ci się wyświetla po wybraniu Nagraj ponownie (UWAGA: musi być otwarty jakiś choćby przykładowy obraz) służy tylko i wyłącznie do nagrania nowych wartości danej funkcji. Jakby coś pisz.

Shadow
28-09-2010, 10:21
azapala ---> A masz polską wersję PS-a ? Bo podesłałbym Ci taką jedną akcję i byś wtedy sprawdził i napisał mi jak to dokładnie zrobić.

azapala
28-09-2010, 11:20
azapala ---> A masz polską wersję PS-a ? Bo podesłałbym Ci taką jedną akcję i byś wtedy sprawdził i napisał mi jak to dokładnie zrobić.

Mam polską wersję - CS4.
Wyślij mi na maila i dokładnie napisz co chcesz zrobić.

Shadow
28-09-2010, 12:17
Już Ci wysłałem :) I dzięki z góry za pomoc.