PDA

Zobacz pełną wersję : Usługi świadczone przez sklep FOTOPANORAMA w Krakowie



gregorio1972
26-09-2010, 13:01
Witam. Proszę o opinię klientów sklepu FOTOPANORAMA w Krakowie. Sklep świadczy usługi w zakresie czyszczenia aparatów, matryc i optyki
http://www.fotopanorama.pl/webpage/pl/czyszczenie-matryc.html. Chciałbym się dowiedzieć czy Ktoś korzystał z ich usług i jaki jest tego efekt, gdyż z tego co się nieraz czyta wiele punktów robi to nieprofesjonalnie :|

canis_lupus
26-09-2010, 13:17
Prawdę mówiąc, to za taką cenę wolę sobie w domu w 15 minut wyczyścić niż jeszcze dodatkowo jeździć do centrum.

Kanghoy
26-09-2010, 13:31
Hmm a ja bym chętnie sobie matówkę za taką kasę przeczyścił ;].

marekb
26-09-2010, 13:46
Prawdę mówiąc, to za taką cenę wolę sobie w domu w 15 minut wyczyścić niż jeszcze dodatkowo jeździć do centrum.
ja również:)

gregorio1972
26-09-2010, 14:45
fajnie się mówi - wyczyścić samemu :( Nie każdy posiada predyspozycje i umiejętności do precyzyjnych prac manualnych :) więc zdecyduję się zapłacić tylko nie wiem gdzie ?

Yoshitaka
26-09-2010, 21:52
fajnie się mówi - wyczyścić samemu :( Nie każdy posiada predyspozycje i umiejętności do precyzyjnych prac manualnych :) więc zdecyduję się zapłacić tylko nie wiem gdzie ?

Możesz spróbować w serwisie na Czapskich w Krakowie, jedną matrycę w 5d skopali przy czyszczeniu, ale gość odzyskał kasę za body bez walki.

canis_lupus
28-09-2010, 15:52
fajnie się mówi - wyczyścić samemu :( Nie każdy posiada predyspozycje i umiejętności do precyzyjnych prac manualnych :) więc zdecyduję się zapłacić tylko nie wiem gdzie ?

Precyzyjnych prac manualnych? Przecież nie robisz operacji na ludzkim mózgu tylko czyścisz matrycę. IMO każdy kto jest w stanie posłużyć się aparatem nie urywając od niego obiektywu, jest tez w stanie samodzielnie wyczyścić matrycę. Z matówką jest jeszcze prościej - o ile jest wyjmowalna.

marekb
28-09-2010, 16:46
Z matówką jest jeszcze prościej - o ile jest wyjmowalna.najlepiej w proszku ixi, tylko skąd go teraz wziąć..;)? potem kupujesz 100ml spirytusu, wrzucasz do niego 4 kostki lodu by ci się przy czyszczeniu matryca za bardzo nie rozgrzała (więc powoli), wylewasz spirytus do gardła i już się rączki nie trzęsą i spokojnie czyścisz patyczkiem do uszu (nowym ). Pamiętaj tylko o dobrym naładowaniu baterii, bo po secie spirytu niektórzy zasypiają i gdy ugrzęźnie na podniesionym lustrze i otwartej migawce patyczek i obudzisz się rano byś się nie dowiedział jak w twoim sprzęcie zamyka się migawka;)

gregorio1972
28-09-2010, 20:37
canis_lupus i marekb wielkie dzięki za konstruktywne porady :( Niestety nie każdy ma aż tak pewną rękę i zdolności jak Wy stąd było moje pytanie.

canis_lupus
29-09-2010, 09:36
Jak sobie radzisz z 70-200 bez IS? :-D

A poważnie: Spróbuj -matryca nie gryzie. To jest straszne tylko za pierwszym razem.

gregorio1972
29-09-2010, 14:22
Wiem, że nie gryzie :) ale kiedyś miałem 350 i za 250 zł. zakupiłem sensor-Swab płyn + miotełki i było super. Gdy klupiłem 40D tymi samymi miotełkami chciałem wyczyścić ale już tak kolorowo nie było nie wiem czy chodziło o rozmiar matrycy i miotełki ale zawsze jakieś g....... zostało na matrycy. Gdy chciałem "wydmuchać " gruszką z matówki paprochy to wystarczyło, że ją tylko odblokowałem aby wyskoczyła i zrobiła się na niej rysa. Więc kosztowało mnie to 140 zł (nowa matówka). Gdyby sprzęt i akcesoria nie były takie drogie to mógłbym eksperymentować i uczyć się czyszcząc samemu. Wysłałem aparat do Serwisu na Żytnią - to technik w czasie czyszczenia też zarysował matówkę :) wtedy mi wymienili gratis na nową tyle że innego typu na taką co miałem musiałbym czekać 3 tyg. Tak, że mając te doświadczenia wolę zapłacić fachowcowi. Chyba nie jestem jedyny sądząc po ilości informacji na ten temat :)
a co do 70-200 długo się wahałem czy go kupić bo miałem 70-300 IS ale w końcu się zdecydowałem i nie żałuję REWELACYJNE szkło. Fakt czasem może by się przydała IS ale da się żyć bez tego jak widzę różnicę w jakości szkieł, AF, budowy itd. Wtedy wspomagam się wyższym ISO - na razie wystarcza - pozdrawiam serdecznie :)

NIrVaNA
15-01-2011, 21:00
warto, kilku reporterów korzysta z ich usług i są zadowoleni tak wynika z ich strony. Ja rownież

Bangi
20-04-2012, 13:36
Odkopię trochę temat :)
Ostatnio czyściłem tam matryce 550d. Był też paproch ma matówce co było wpisane w zleceniu.
Ostatcznie matryca wyczyszczona bez zastrzeżen, ale na matówce pojawiło sie kilka innych paprochów.
Nie robiłem problemu bo to w końcu nie matówka robi zdjęcia, no ale...

Cichy
20-04-2012, 14:57
Przedmuchali matrycę, a reszta paprochów z komory poleciała na matówkę. Nie ma jak profesjonalizm :)