PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie kupić części do aparatów??



mario1275
22-11-2005, 12:06
jak w tytule - szukam sklepu, hurtowni, serwisu - gdzie można by kupić części - chodzi mi konkretnie o mocowanie banetowe EF obie części (tzn tę z obiektywu i z body)

Zielony
22-11-2005, 12:32
zapewne musiałbyś się przejechać na bazar do JP lub HK...;)

spróbuj napisać zapytanie na Żytnią, jak się obudzą z zimowego snu to pewnie odpiszą...

a mozę już serwisu na żytniej nie będzie? :mrgreen:

PS. na sklep z tego typu rzeczami nie ma co liczyć...
jedynie odzyskanie z jakiś starych zepsutych aparatów, obiektywów...

jharv
22-11-2005, 13:21
jak w tytule - szukam sklepu, hurtowni, serwisu - gdzie można by kupić części - chodzi mi konkretnie o mocowanie banetowe EF obie części (tzn tę z obiektywu i z body)


Możesz o tym zapomnieć. Poszukaj lepiej na allegro uszkodzonego body, obiektywu. Jedyna (tania) szansa na dostanie czegoś takiego.

RaV22
22-11-2005, 14:48
Pozostaje polowanie na Allegro.
Witam Konkurenta ;)

Mieszek M42->EOS?
Może połączymy siły, wymienimy doświadczenia?

mario1275
22-11-2005, 17:21
:)
ja dopiero zaczynam szukać - ale chyba faktycznie jedyny sposób to kupić uszkodzone body i obiektyw - tylko, że ci w serwisach gdiześ muszą te części kupować, no nie?? RaV22 - może przeszedł byś się do serwisu i osobiście pogadał - bo ja próbowałem per mail ale tylko oficjalne odpowiedzi - może osobiście by się z nimi dogadało - chociaż skąd oni biorą części?? Ja próbowałem z nimi:

ul. Żurawia 32/34 (wejście od ul. Parkingowej)
00-515 Warszawa
Czynne: 10:00 – 18:00
od poniedziałku do piątku

mario1275
22-11-2005, 17:36
a co do współpracy to nie ma sprawy:) widziałem kiedyś jeszcze nie posiadając eos`a zdjęcia czegoś takiego - gość w dodatku połączył wiązką przewodów odpowiednie styki więc automatyka obiektywu działała po prostu rewelacja:)
jak udało by się załatwić takie części po hurtowych cenach to można by na tym jeszcze zarobić;)

RaV22
22-11-2005, 18:58
Na razie przerobiłem stary 28-80 na mocowanie do mieszka z potwierdzeniem ostrości. DZIAŁA! :) (choć czasem wyskoczy ERROR 99). Teraz to inna bajka. Nie trzeba się wpatrywać w tą ciemną dziurę i wierzyć w ostrość :).
Minusem jest konieczność ostrzenia na pełnej dziurze i przymykania przed zdjęciem.

mario1275
22-11-2005, 20:16
a jak przymykasz?? bo mi wyskakuje err99 z jednym obiektywem sigmy i mogę robić tylko z przesłoną otwartą na max

RaV22
22-11-2005, 20:48
a jak przymykasz?? bo mi wyskakuje err99 z jednym obiektywem sigmy i mogę robić tylko z przesłoną otwartą na max

Normalnie. Do mieszka podpięte jest szkło M42. Ostrzę na pełnej dziurze i przymykam. Błąd pojawia sę losowo.

Przejściówka wygląda tak

Qbexus
22-11-2005, 21:19
Mieszek mozna zmajstrowac z pierscienia posredniego ef z przeniesieniem automatyki.

mario1275
22-11-2005, 22:36
no tak ale taki pierścień też sporo kosztuje - a miałem nadzieję że uda mi się kupić części i nie będę musiał wymontowywać ze starego - bo w sumie nie rozumiem dlaczego nie można części kupić gdzieś na wolnym rynku

Qbexus
23-11-2005, 09:05
A dlaczego nie ma softu serwisowego? Z tego samego powodu autoryzowany serwis chce miec monopol. Trzeba znalesc jakis serwis foto i podpuscic ich do zlozenia doniesienia do urzędu anty monopolowego czy jak to się teraz nazywa.

RaV22
23-11-2005, 09:23
:)
ja dopiero zaczynam szukać - ale chyba faktycznie jedyny sposób to kupić uszkodzone body i obiektyw - tylko, że ci w serwisach gdiześ muszą te części kupować, no nie?? RaV22 - może przeszedł byś się do serwisu i osobiście pogadał - bo ja próbowałem per mail ale tylko oficjalne odpowiedzi - może osobiście by się z nimi dogadało - chociaż skąd oni biorą części?? Ja próbowałem z nimi:


Może pod koniec tygodnia, lub w przyszłym. Niestety mam sporo roboty i jak wychodzę z pracy to serwis jest już zamknięty :(


A dlaczego nie ma softu serwisowego? Z tego samego powodu autoryzowany serwis chce miec monopol. Trzeba znalesc jakis serwis foto i podpuscic ich do zlozenia doniesienia do urzędu anty monopolowego czy jak to się teraz nazywa.

Masz rację, ale od tylu lat tak się dzieje że zmiany chyba nie są możliwe. Poza tym nawet jeżeli taki urząd nakaże im cokolwiek lub nałoży karę, to i tak będą to mieli w nosie. Przykład TPSA daje obraz tego co "może" urząd antymonopolowy. Jedynie zdrowa konkurencja (niezależni producenci) mogą coś wskórać (o ile każda z części nie jest opatentowana).
Ale to temat na inny wątek, na innym forum.

Silent Planet
23-11-2005, 11:04
o ile każda z części nie jest opatentowana
Jak nie jest?
Myślę, że jest i to po trzy razy...

( niezależni producenci szkieł muszą sobie bagnet i protokoły "kupić"... )

adamek
23-11-2005, 11:07
Jak coś, to to o czym rozmawiacie zrobił już Arkadiusz Stopa - a jego adresu strony nie pomne teraz.

p13ka
23-11-2005, 11:31
http://www.stopa.cso.pl/technika/index.html