PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa mobilna Quantuum R+ Dual Power 600Ws



aaabbbccc
22-09-2010, 08:24
co sądzicie o tych lampach? mam zamiar kupić tą lampę

Lampa mobilna Quantuum R+ Dual Power 600Ws

do tego statyw + softbox i focic w plenerze, pytanie czy to jest warte swojej ceny

aligator16
22-09-2010, 15:56
Jeżeli wystarczy ci max 150 błysków na pełnej mocy to opłaca się, jeżeli ci nie wystarczy to pomyśl o zwykłej lampie + tronix explorer

sebcio80
22-09-2010, 16:05
dodatkowy akku do lampy mozna nabyc chyba ze 350 zł, juz nie mowiac o mozliwosci kombinowania i podlaczeniu zwyklego akku do gniazda zapalniczki battery packa

kabu71
27-09-2010, 15:59
kumpel korzysta, niesamowicie przechwala tą lampę na pełnej mocy chyba można pojechać do 200błysków, ale z tego co opowiadał zrobił już kilka sesji i ani razy nie świecił 1/1 :]

chuba
27-09-2010, 16:12
Ja mam i polecam. Moc lamp wystarczająca, w małym studiu nawet trochę zbyt duża (1/32 mocy to i tak sporo za wiele). Wydaje mi się, że kolor błysku po kilkudziesięciu fotkach się zmienia, po kilkudziesięciu kolejnych znów itd. Jeśli małą ilość błysków ci przeszkadza to:
- kupujesz w sklepie moto akumulator żelowy średniej pojemności (koszt około 500 zł - ilość błysków prawie nieograniczona). Największy mankament to waga - chyba z 20 kilo,
- kupujesz za 10 zł rozgałęźnik do zapalniczki samochodowej, urywasz końcówkę i podłączasz kable bezpośrednio pod akumulator,
- wpinasz 3 lampy bez żadnego ucinania kabli w lampkach.
Jedyna wada takiego systemu jest taka, że trzeba poszukać silnego tragarza :)

fbartek
28-09-2010, 10:23
One są sprzedawane w zestawie z jedną przenośną baterią, tak?

kainart
28-09-2010, 10:35
Tak, ewentualnie możesz zakupić samego batterypacka za circa 300PLN
Same lampy naprawdę fajne i pod względem wykonania i działania, natomiast zestaw zasilania wygląda niezwykle badziewnie i mam do niego mieszane uczucia :-)
Plusem na pewno jest jego niewielka waga natomiast zdarzają się uwalone sztuki, batterypack kupiony z 600Ws działa świetnie natomiast z 300Ws kupiłem 2 walnięte od nowości, ale wymienili bez szemrania bardzo szybko na nowy model i na razie odpukać działa zacnie

smigaczka
08-10-2010, 18:06
O Quantuumach R+ Dual Power słyszałam same superlatywy, powiem wiecej - miałam okazję raz sama na nich pracować.
Za te pieniadze nie kupisz innej, podobnie dobrze błyskajacej plenerowej lampy.
Bierz, póki gorące ;P