PDA

Zobacz pełną wersję : Skalowalny podpis w PS- jak?



Daniell
21-09-2010, 21:59
Witam,
Postanowiłem stworzyć w PS podpis który dodawałbym w formie znaku wodnego do swoich zdjęć. Zrobiłem to w następujący sposób : stworzyłem nowy dokument z przezroczystym tłem na które nałożyłem kilka linijek tekstu w różnych czcionkach. Następnie kopiuje ten podpis, wklejam na zdjęciach które chcę oznaczyć, ustawiam krycie i mam to czego chcę. Problem w tym, że zapisuje zdjęcia w różnych rozdzielczościach i do każdej musiałbym dostosowywać wielkość czcionki oddzielnie (co wiąże się z tworzeniem podpisu niemal od początku). Proszę o pomoc w stworzeniu tego podpisu w taki sposób abym mógł go swobodnie skalować bez straty jego jakości.
Niestety jestem raczej amatorem w obsłudze PS i sam nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania.

Pozdrawiam
Daniel

korona-pl
21-09-2010, 22:04
Ctrl+T

Daniell
21-09-2010, 22:28
Niestety takie skalowanie powoduje niekaceptowalne pogorszenie jakości podpisu nawet przy nie wielkich zmianach rozmiaru. Chodzi mi bardziej o stworzenie czegoś w stylu obrazu wektorowego.

korona-pl
21-09-2010, 22:46
Tekst w PS to jest wektor... Ctrl+T nie powoduje pogorszenia jakości tekstu.
Jeżeli jednak chcesz wykorzystać bitmapę, to trzeba podpis zrobić odpowiednio duży i skalować w dół.
Pokaż może jakiś przykład jak ma wyglądać ten podpis/znak wodny.

Daniell
21-09-2010, 22:58
Rzeczywiście, mój błąd. Tekst w samym momencie przkształcania traci na jakości jednak po potwierdzenieu przekształecenia (Enter) wygląda już idealnie. Dzięki za pomoc.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zauważyłem jedną rzecz której nie potrfię zrozumieć: otóż po przeskalowaniu tekstu w dół do małych romiarów a nastepnie po ponownym jego powiększeniu napis traci jednak jakość:/ Wsytarczy co prawda odrazu przeskalowac tekst do właśicwych rozmiarów i nie ma problemu jednak po prostu jestem ciekawy dlaczego tak się dzieje?

tantal
27-09-2010, 15:13
Piszesz o podglądzie podpisu, a nie o podpisie. Jak już powyżej napisano, tekst to wektor- nie traci nic przy skalowaniu. Do momentu przekształcenia w obraz rastrowy, czyli zapisu finalnego do bitmapy (jpg, tiff, bmp, itd) nie ma mowy o stratach. Zatwierdzony napis oglądany w 100% (50%,25% też) powiększeniu finalnego obrazka powinien być zawsze OK.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Pozorne "straty" wyglądają jak wyglądają w wyniku renderowania bieżącego podglądu, będą zmieniały wygląd nie tylko przy skalowaniu podpisu ale i przy zmianie powiększenia podglądu. Przy każdej takiej zmianie inaczej będą interpolowane piksele, coby w rozumieniu programu jak najwierniej wyświetlić podgląd. W przypadku PS wiernie wychodzi to w powiększeniach jak wyżej.

Adso
27-09-2010, 16:19
w pierwszym lepszym programie do tworzenia czcionek stwórz sobie czcionkę, która będzie podpisem. będziesz sobie mógł skalować do woli w góre i w dół.

Tommii
28-09-2010, 14:51
Jeśli masz podpis w formie elektronicznej (jpg. bmp. tif itp) to w PS-e mozna z tego pliku - obrazka stworzyć własny pędzel, który mozna slaować dowolnie tak jak inne dostępne pędzle.

Da__FreaK
28-09-2010, 17:51
Jeśli masz podpis w formie elektronicznej (jpg. bmp. tif itp) to w PS-e mozna z tego pliku - obrazka stworzyć własny pędzel, który mozna slaować dowolnie tak jak inne dostępne pędzle.


Probowalem zrobic sobie taki pedzel. Zrobilem plik jpg i za cholere nie umiem go dograc jako pedzel;-/..

Tommii
28-09-2010, 22:12
Otwierasz plik w PS-ie. Rozmiar nie może przekraczać 2500 x 2500 pikseli. Jak będzie większy to funkcja tworzenia pędzla będzie nieaktywna. Możesz zaznaczyć jakąś część lub kształt albo użyć cały plik.
Teraz robisz tak:
Edycja > Zdefiniuj domyślne ustawienia pędzla ...

Otworzy się okienko z miniaturką twojego pędzla. Obok podajesz nazwę i zatwierdzasz. Nowo utworzony pędzel dopisze się na końcu aktywnej palety pędzli. Od tego momentu korzystasz z niego jak z innych pędzli. Jak chcesz go usunąć to prawy klik na miniaturce i usuń.

roshuu
29-09-2010, 12:06
Nie lepiej po napisaniu przeksztalcic na krzywa? Kombinowanie z bitmapa wymaga stworzenia jej w duuuzym rozmiarze, przeksztalcenia na obiekt inteligentny ktory mozna pozniej skalowac w dol i z dolu do wielkosci wyjsciowej.