PDA

Zobacz pełną wersję : Wybor laptopa + monitor-kilka pytan.



bulatp
18-09-2010, 04:44
Witam serdecznie

Moj 7 letni laptop powoli domaga sie wymiany na nowy. W sumie jest ok ale ledwo dziala mi juz tylko 1 USB i praca photoshop/lightroom jest bardzo uciazliwa. Mam tez w planie zakupic dobry monitor EIZO (w granicach do 4500). Widzialem w sklepie laptop Sony VAIO VGN-NW350F/S nawet wydaje sie calkiem fajny sprzet jak za cene w granicach 750$.Po glowie chodzi mi tez Macbook pro 15"+ ww monitor. I teraz mam kilka pytan jak najlepiej podlaczyc monitor tzn przez jakie wyjscie zeby nie tracic na jakosci?? praktycznie wszystkie laptopy oferuja tylko wyjscie HDMI i stare vga czy jak tam sie nazywa. Nie znalazlem zadnego z wyjsciem DVI. Czy da sie podlaczyc monitor przez HDMI nie tracac na jakosci? Druga sprawa dotyczy macbook'a jakiej jakosci jest matryca? raczej o kalibracji nie ma mowy? ale czy jest lepsza niz w zwyklych laptopach? Przeczytalem duzo o plynnej pracy na mac'u i bateria trzyma calkiem ok + mozliwosc podlaczenia monitora przez display port wiec teraz sam nie wiem co zrobic.
Moze sa na grupie osoby ktore mialy podobny dylemat i cos poradza. Odnosnie monitora postudiuje post dotyczacy monitorow ale pewno i tak sie bede jeszcze chcial poradzic. W sumei jak ktos ma cos do napisania odnosnie monitora (ktory model) to bede wdzieczny. :)

dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam

Sielan
18-09-2010, 07:17
DVI jest kompatybilne z HDMI, więc podłączenie notebooka z tym pierwszym złączem do monitora z DVI to tylko kwestia odpowiedniego, taniego kabla. Jakość nie powinna ucierpieć.
Czemu pytasz o jakość matrycy w lapku, skoor chcesz go podłączyć do zewnętrznego monitora? Sony na nienajgorsze matryce, Apple też byle czego nie montuje. Kwestia jak radzisz sobie z Windows i czy zakochasz się w MacOSie (ja go np. nie lubię, ale poleciłem matce jako bezproblemowy). Co do tej płynności pracy - to jakiś mit. Np. w Windows dużo więcej zrobisz bez myszki ;)