PDA

Zobacz pełną wersję : Roczny rozkład cen



kami74
21-11-2005, 12:20
Takie naszły mnie watpliwości a propos cen aparatów. To pytanie do praktyków sledzacych rynek foto. Jak to jest z przełomem lat . Czy po nowym roku sprzęt stanieje (myślę o styczniu no max luty). Bo na logikę to teraz przed świętami ceny beda stałe lub nieco zawyżone a po nowym roku powinny zjechać. Z drugiej strony czasem na święta "rzucają" jakieś promocje. Jaki jest trend generalnie ? kiedy najlepiej kupować :?:

Czacha
21-11-2005, 12:24
W ktoryms watku troche o tym dyskutowalismy - nie pamietam juz gdzie. Ogolnie takie "eventy" jak swieta czy wakacje powoduja spadek cen, a nie ich podwyzke, czy tez sztuczne trzymanie na zawyzonym poziomie.

Pracuje od 2 lat w sklepie fotograficznym i mowie to z wlasnego doswiadczenia - lepiej sprzedac wiecej i tanio, niz mniej a drogo :)

kami74
21-11-2005, 16:20
Pocieszam się, że może po nowym roku utrzymają ceny z promocji świątecznych.

b'Art
21-11-2005, 17:13
W styczniu ceny powinny spaść - tak kupowałem swojego 300D blacka, oszczędności spore około 1200 PLN. Wiadomo ceny po-świąteczne!! :)

KuchateK
21-11-2005, 17:44
Wypuszczenie nowych modeli (w lutym maja byc targi PMA (http://www.pmai.org/xpma2006/default.asp)) powoduje spadek cen starych.