PDA

Zobacz pełną wersję : Oprogramowanie serwisowe do Canon EOS



evangelion69
17-09-2010, 12:46
Witam. Na pewno istnieje jakiś soft serwisowy do lustrzanek używany przez serwisy do diagnozowania i kalibracji. Ktoś coś widział Ktoś coś słyszał? Chętnie bym podkręcił kila ustawień bo na pewno się da...

sebcio80
17-09-2010, 13:15
Witam. Na pewno istnieje jakiś soft serwisowy do lustrzanek używany przez serwisy do diagnozowania i kalibracji. Ktoś coś widział Ktoś coś słyszał? Chętnie bym podkręcił kila ustawień bo na pewno się da...

nie ma czegos takiego w sieci i nie bedzie, bylo o tym setki razy

michalab
17-09-2010, 13:51
i nie bedzie
A jaki będzie kurs dolara na koniec roku? ;-)

Merde
17-09-2010, 14:20
A jaki będzie kurs dolara na koniec roku? ;-)

Jakiś powód musi być że to jeszcze nie wyciekło. Niespecjalnie wierzę w uczciwość serwisantów na całym świecie, więc przypuszczam że sam soft jest nieużyteczny (bez sprzętowego dongla lub np. połączenia z bazą online).

W sumie przydałaby się jakaś wersja lite pozwalająca podglądnąć parametry, ale ich nie zmieniać.

sebcio80
17-09-2010, 14:31
A jaki będzie kurs dolara na koniec roku? ;-)


Jakiś powód musi być że to jeszcze nie wyciekło. Niespecjalnie wierzę w uczciwość serwisantów na całym świecie, więc przypuszczam że sam soft jest nieużyteczny (bez sprzętowego dongla lub np. połączenia z bazą online).

W sumie przydałaby się jakaś wersja lite pozwalająca podglądnąć parametry, ale ich nie zmieniać.

identyczne posty byly w tematach na wszystkich forach 5 - 6 lat temu, skoro przez tyle czasu nie pojawilo sie NIC to juz sie nie pojawi, chyba ze sam Canon to wyposci

quail
17-09-2010, 14:55
W sumie przydałaby się jakaś wersja lite pozwalająca podglądnąć parametry, ale ich nie zmieniać.

W sumie tak, ale czy Canonowi na tym zależy? Nie. Serwis przyspożyłby sobie setki "klientów", którzy po odczycie parametrów biegaliby i prosili o zmianę...

evangelion69
17-09-2010, 20:45
a to? http://www.spt.info/sptstore.php?crn=312

MariuszJ
17-09-2010, 21:19
http://www.henrypaine.com/content/canon-digital-slr

Bogdan56_Ch
17-09-2010, 22:46
http://www.henrypaine.com/content/canon-digital-slr

Nie jestem za dobry w angielskim, ale w tym artykule sugeruje się że powyżej pewnej ilości klapnięć dla danego aparatu, zaczynają się problemy. I nie jest to spowodowane uszkodzeniem materiału ale informacji zapisanej gdzieś na stałe w aparacie. Dlaczego? może po to aby zarabiać na naprawach lub inwestować w nowszy sprzęt.

Jeżeli ktoś jest dobry w angielskim, może dokładniej streści ten artykuł i sprostuje to co napisałem.

MariuszJ
17-09-2010, 22:51
Nie jestem za dobry w angielskim, ale w tym artykule sugeruje się że powyżej pewnej ilości klapnięć dla danego aparatu, zaczynają się problemy. I nie jest to spowodowane uszkodzeniem materiału ale informacji zapisanej gdzieś na stałe w aparacie. Dlaczego? może po to aby zarabiać na naprawach lub inwestować w nowszy sprzęt.

Jeżeli ktoś jest dobry w angielskim, może dokładniej streści ten artykuł i sprostuje to co napisałem.

Nie, tam gość poleca żeby zmienić migawkę jak zacznie dobiegać deklarowanej liczby klapnięć, bo jej awaria może uszkodzić aparat. Trochę za daleko posunięta analogia do rozrządu w samochodzie... nie słyszałem o migawkach psujących aparat czy też doprowadzających do tego, że naprawa będzie jeszcze droższa niż wymiana samej migawki.

sebcio80
18-09-2010, 01:02
a to? http://www.spt.info/sptstore.php?crn=312

no prosze, wyglada interesujaco, dziala to przez USB?

Moze ktos z dobrym angielskim przetlumaczyc co i jak?

czytajac chyba nie rozumiem do konca wszystkiego, wyglada ze aby zakupic jakis soft do body to najpierw trzeba zalozyc platne konto w serwisie,

wychodzi ze soft - 99$
platne konto - 125$

widzac to az nie chce mi sie wierzyc ze serwisy nieautoryzowane nie maja tego i nie reguluja AF body i obiektywow, bo wedlug opisu mozna robic to i to dzieki temu softowi

znacie gdzies miejsce (forum) w necie gdzie ktos chwali sie ze to kupil i uzywal? bo to jak dla mnie dziwne podejrzane ze tak cicho o tym jest

MariuszJ
18-09-2010, 01:08
widzac to az nie chce mi sie wierzyc ze serwisy nieautoryzowane nie maja tego i nie reguluja AF body i obiektywow, bo wedlug opisu mozna robic to i to dzieki temu softowi
Opto-technika kalibruje. Ten gość podobny do George Lucasa również.

evangelion69
18-09-2010, 13:48
Żytnia za flachę żytniej mogłaby nieco się zdradzić na fake koncie:) Swoją drogą komórki spece z laptopem robią jak chcą to i aparaty się na pewno da.

quail
18-09-2010, 18:54
Żytnia za flachę żytniej mogłaby nieco się zdradzić na fake koncie:) Swoją drogą komórki spece z laptopem robią jak chcą to i aparaty się na pewno da.

Myślę, że Żytnia ma soft od Canona, a nie coś zrobione metodą reverse-engineering. Z komórkami jest tak samo, autoryzowane serwisy mają soft od producentów.

sebcio80
18-09-2010, 19:05
tak to dokladnie wyglada ze ten soft SPT to jakis reverse-engineering,
ale jak dziala to spoko, szczegolnie ze mozna dzieki niemu ponoc regulowac AF takze w obiektywach...

evangelion69
18-09-2010, 21:28
gdyby to był reverse-engineering to CHDK już byłby dla każdej puszki...

sebcio80
18-09-2010, 21:37
gdyby to był reverse-engineering to CHDK już byłby dla każdej puszki...

a do jakich nie ma w ktorych bylby on potrzebny?

enkoder
19-09-2010, 14:12
Ja myślę, że patent wymiany migawki jest zbliżony do wymiany Maintenance Kit-u w drukarkach laserowych. Po wymianie trzeba zresetować licznik kartek, z tym że w aparacie dochodzi jeszcze kalibracja nowej migawki, żeby trzymała czasy.

y3k
19-09-2010, 15:16
Nie, tam gość poleca żeby zmienić migawkę jak zacznie dobiegać deklarowanej liczby klapnięć, bo jej awaria może uszkodzić aparat. Trochę za daleko posunięta analogia do rozrządu w samochodzie... nie słyszałem o migawkach psujących aparat czy też doprowadzających do tego, że naprawa będzie jeszcze droższa niż wymiana samej migawki.

Wydaje mi się, że jemu chodzi o to, że aparat z uszkodzoną migawką jest niesprawny, a nie, że uszkodzona migawka spowoduje dalsze awarie. Sugeruje profilaktykę, żebyś sobie wymienił migawkę przed wyjazdem w plener albo długi wypad, a nie zastanawiał się czy jeszcze da radę czy może padnie podczas wycieczki, dobry marketing :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Gdzie jakaś wersja trial albo 30 dniowa? ;)

myslidar
21-09-2010, 12:48
Seba akurat do 5D i 350D czyli to co by mnie interesowało to oprogramowanie jest bardzo ubogie i nie pozwala kalibrować obiektywów. Tak przynajmniej zrozumiałem. Tylko wersje z oznaczeniem Advanced mają ciekawe opcje.