PDA

Zobacz pełną wersję : Bez VATu



Jaca9
17-09-2010, 12:41
Witam, niedługo w sklepie nie dla idiotów, RTV, AGD będzie bez vatu, wiadomo jak się na tym wychodzi? Czy po prostu podnoszą ceny dzień przed a później obniżają niby "vatem"

Cichy
17-09-2010, 12:43
wynoszą lepszy sprzęt na zaplecze i odliczają vat od reszty

Jaca9
17-09-2010, 12:49
To jak np. wczoraj była kuchenka za 1tyś, to teraz jej nie będzie?

nowart
17-09-2010, 12:49
... robiąc w przeddzień obniżki spore podwyżki :???:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

To jak np. wczoraj była kuchenka za 1tyś, to teraz jej nie będzie?

to nie zdziw się jak jutro będzie skreślone 1200 na 999zl :D

Jaca9
17-09-2010, 12:52
ale jaja, sądziłem ze jakiś tam rabat będzie ale nie aż taki wałek

tezmarek
17-09-2010, 13:00
ale jaja, sądziłem ze jakiś tam rabat będzie ale nie aż taki wałek

Czasami działa to prościej - po prostu znaczna ilość sprzętu w MM jest droższa niż w innych sklepach. W promocji "bez VAT" wychodzi podobnie. To nie jest sklep dla idiotów - żeby coś kupić z sensem, trzeba dobrze znać ceny u konkurencji lub chodzić do sklepu z jakimś PDA z 3G i sprawdzać na bieżąco w internetowych serwisach cenowych. Ja mam ogromne kłopoty, żeby coś kupić w MM - po prostu zwykle się to nie opłaca - za podobną cenę jak w "promocji", często towar można kupić gdzie indziej, bez oczopląsu, przepychanek i gorączkowego sapania innych aspirujących do nie bycia idiotami ;).

::ART::
17-09-2010, 13:26
Ta promocja nie obejmuje sprzętu foto bo ten nie jest sprzętem RTV AGD.

boski
17-09-2010, 13:31
obejmuja, obejmuja...
wsyzcy pisza jak bylo i jak jest a cz ktos pofatygowal sie sprawdzic?
na ostaniej promocju "bez VAT" w Saturnie 580EXII byla za 1499 zl

Jaca9
17-09-2010, 13:41
Zależy kiedy była ostatnia...

grek
17-09-2010, 13:42
A 430ex II za 700zł... Niestety koleś przede mną wykupił ostatnią sztukę:/

Jaca9
17-09-2010, 13:46
Tego można się spodziewać że ludzie będę stali w kolejce przed otwarciem jak po nowe dziecko Apple - Iphone 4

tezmarek
17-09-2010, 13:48
obejmuja, obejmuja...
wsyzcy pisza jak bylo i jak jest a cz ktos pofatygowal sie sprawdzic?
na ostaniej promocju "bez VAT" w Saturnie 580EXII byla za 1499 zl

No właśnie - za 50 zł więcej do dostania bez promocji w innych sklepach. Czyli w czasie wielkiej promocji taniej, ale niewiele...

::ART::
17-09-2010, 13:55
Dziwne. Jak chciałem kupić aparat z okazji tej promocji to powiedziano mi że sprzęt foto się nie zalicza. Ktoś mnie zrobił w bambuko :evil:

xxkomarxx
17-09-2010, 14:03
obejmuja, obejmuja...
wsyzcy pisza jak bylo i jak jest a cz ktos pofatygowal sie sprawdzic?
na ostaniej promocju "bez VAT" w Saturnie 580EXII byla za 1499 zl

Za 1499 można kupić na allegro. Niby jest licytacja ale za tą cenę można brać bezpośrednio.

MC_
17-09-2010, 14:04
Ja kupiłem w ubiegłym roku laptopa w takiej promocji i faktycznie cena została obniżona o 22%

model
17-09-2010, 14:11
kolejny haczyk tkwi w tym, że ceny nie są obniżane o 22% tylko o 18,03%

Vat to 22% od ceny netto, a obniżka jest od ceny brutto i liczy się ją: cena brutto/1.22

chuba
17-09-2010, 14:15
Ktoś kiedyś na jakimś forum fotograficznym (może nawet na CB) chciał kupić jakiś sprzęt foto w MM podczas dniu bez VAT. Dzień wcześniej poszedł do MM, zobaczyć czy dany przedmiot jest i zrobił fotkę tego przedmiotu (wraz z ceną) komórką. Następnego dnia jak poszedł, to cena tej rzeczy została podniesiona i dopiero skreślona na cenę podobną do tej dzień wcześniej :-D

Tak, że chyba do każdego przedmiotu w dniu bez VAT podchodzą indywidualnie.

Biniu
17-09-2010, 14:29
Witam,
Osobiście to testowałem w kwietniu w MM w Poznaniu.
Chciałem kupić porządny kompakt, interesowałem się S90.
Cena w MM była na rozsądnym poziomie, dokładnie nie pamiętam ale gdzieś koło 1380. W weekend bez VAT kupiłem za 1130, co do dziś jest ceną bardzo dobrą. Dlaczego tak jest nie wiem ale warto spróbować.

pozdrawiam

Jaca9
17-09-2010, 14:31
chuba - słyszałem już gdzieś o takiej praktyce "sklepowej"

Kolekcjoner
17-09-2010, 16:03
chuba - słyszałem już gdzieś o takiej praktyce "sklepowej"

Tak ta praktyka była już szeroko stosowana choćby w czasach Wokulskiego 8) - nie jest to żadna nowość.
Normalna praktyka handlowa.

dawideem
17-09-2010, 16:42
Ponadto, a przynajmniej w sklepie S co oferuje żer dla skner, mimo reklam "bez VAT 22%" ceny są obniżone o 18% :) ... kupiłem na tej "promocji" monitor eizo, 450 zł taniej, ceny porównywalne w S jak i w ceneo/nokaut, tak więc na nie których rzeczach się opłaca, dobrze prześledzić ceny rynkowe.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
oj, nie przeczytałem całego wątku a już ktoś pisał o 18% :)

Biniu
17-09-2010, 20:47
Ponadto, a przynajmniej w sklepie S co oferuje żer dla skner, mimo reklam "bez VAT 22%" ceny są obniżone o 18% :) :)

Kłania się wstręt rodaków do matematyki. Cena brutto = cena netto + Vat
Jeśli w reklamie piszą , że bez Vat 22% to znaczy, ze sprzedają w cenie netto, a nie że cena brutto jest obniżona o 22%. Więc nikt tu nie oszukuje tylko nie rozumiecie Kochani co jest w tych reklamach napisane (jak większość Narodu zresztą)

pozdrawiam

grek
17-09-2010, 21:50
Jak by nie było 18 czy 22 to zawsze to trochę taniej i chyba to się liczy. Wolę mieć nawet 18% upustu niż nie mieć wcale:-P

model
17-09-2010, 23:00
Kłania się wstręt rodaków do matematyki. Cena brutto = cena netto + Vat
Jeśli w reklamie piszą , że bez Vat 22% to znaczy, ze sprzedają w cenie netto, a nie że cena brutto jest obniżona o 22%. Więc nikt tu nie oszukuje tylko nie rozumiecie Kochani co jest w tych reklamach napisane (jak większość Narodu zresztą)



A kto powiedział że ktoś na tym oszukuje?

konradl
17-09-2010, 23:34
Swego czasu byla podobna promocja i mialem do kupienia kilka wiekszych sprzetow. Chodzilem z kalkulatorem po MM (odliczajac VAT) i dzwonilem do brata zeby sprawdzil na ceneo cene danej rzeczy. I rzeczywiscie czasami bylo nawet o 100-200 zl taniej... Z tym ze w sumie nie dziwota bo czesc towaru byla jako ostatnia sztuka i trzeba bylo brac z wystawy.

Z kolei innym razem jak byla bezvatowa promocja, dzialalem podobnie jak opisalem powyzej... no i po obnizce, ceny byly takie jak w euro rtv bez obnizki :)

Wniosek z tego taki ze moze byc roznie.

Biniu
17-09-2010, 23:51
A kto powiedział że ktoś na tym oszukuje?

cytuję: model na pisał "kolejny haczyk tkwi w tym, że ceny nie są obniżane o 22% tylko o 18,03%"

Jaki haczyk ? a gdzie jest napisane , ze miały być obniżane o 22%?

goliat01
18-09-2010, 00:25
cytuję: model na pisał "kolejny haczyk tkwi w tym, że ceny nie są obniżane o 22% tylko o 18,03%"

Jaki haczyk ? a gdzie jest napisane , ze miały być obniżane o 22%?

Oj, Biniu, nie musi być napisane, przecież wiadomo, że towary w naszym kraju mają stawki VAT 0%, 3%, 7% i 22%. Produkty AGD objęte są stawką 22 proc. a wkrótce 23 proc.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Kłania się wstręt rodaków do matematyki. Cena brutto = cena netto + Vat
Jeśli w reklamie piszą , że bez Vat 22% to znaczy, ze sprzedają w cenie netto, a nie że cena brutto jest obniżona o 22%. Więc nikt tu nie oszukuje tylko nie rozumiecie Kochani co jest w tych reklamach napisane (jak większość Narodu zresztą)

pozdrawiam

Biniu, jeśli jesteś w mniejszości i kochasz matematykę to chylę czoła. Ale powinieneś dodać: (...) że sprzedają w cenie netto sprzed promocji, która teraz staje się ceną brutto. Płatnik VAT nie może sprzedawać bez VAT-u, bo fikus natychmiast dobierze mu się do d....

Jeśli weźmiesz fakturę przy kasie kupując w takiej "promocji bez VAT" to na fakturze podatek VAT i tak będzie wyszczególniony - tylko że od mniejszej kwoty niż dzień przed ogłoszeniem "promocji".

W rzeczywistości jest to więc obniżka ceny, bo VAT nie ma prawa ot tak sobie zniknąć (pomijam sytuację, w której ustawowo stawka podatku VAT na AGD zmieni się z 22% na 0%, bo to w naszym kraju fantastyka :-)

Ale tu właśnie może pojawić się to, o czym pisze chuba, że podobno ceny są po cichu windowane krótko przed ogłoszeniem takiej "promocji". Nie śledzę cen, nie notuję, czy rzeczywiście tak się dzieje, ale logika podpowiada, że na tym właśnie polega robienie klienta w trąbę - myśli, że kupuje taniej.

Biniu, z całym szacunkiem, ale jeśli w reklamie jest coś napisane, to wcale nie znaczy, że znaczy właśnie to, co nam się wydaje, że znaczy :lol:

model
18-09-2010, 09:09
Jaki haczyk ? a gdzie jest napisane , ze miały być obniżane o 22%?

Haczyk jest taki, że właśnie większość ludzi myśli, że kupiło coś 22% taniej, np. kolega, który napisał post przede mną:


Ja kupiłem w ubiegłym roku laptopa w takiej promocji i faktycznie cena została obniżona o 22%

Chociaż podejrzewam, że po prostu użył tutaj skrótu myślowego :)

adshaker
18-09-2010, 09:35
Co do 18% to jest racja bo to jest tak liczone jak podano kilka postów wczesniej (cena netto). Natomiast jak to ktos pisał że wczesniej sa podnoszone ceny żeby potem wyszło na równi - to nie do końca jest prawda. Byc może sa takie praktyki ale raczej myślę że obnizka o VAT to swego rodzaju rabat sklepu (może cos jak wyprzedaż w odzieży), bo stosuja to nie tylko sklepy AGD/RTV.
Jakis czas temu juz 2 razy kupowałem tak sprzęt sportowy w Intersporcie i rzeczywiście tam obniżali o VAT bez wczesniejszych przegięć.
Tak więc takie okazje raczej warto wykorzystywac oczywiście wcześniej upewniając sie co do aktualnych cen na rynku.

Czacha
18-09-2010, 09:42
Tego można się spodziewać że ludzie będę stali w kolejce przed otwarciem jak po nowe dziecko Apple - Iphone 4

kupilem w dniu prmiery w Orange.. nie bylo kolejek :mrgreen:

nie tak dawno temu TVN24 interweniowalo w sprawie podnoszenia cen przed 'obnizka o vat' w sieci NEO-NET. Pracownik przyznal sie przed ukryta kamera, ze podnosza ceny a dopiero potem je obnizaja.

grunt to miec wlasny rozum i przed pojsciem do kasy sprawdzic ceny na necie ... korzystajac z nowego iP4 :mrgreen:

adshaker
18-09-2010, 09:50
grunt to miec wlasny rozum i przed pojsciem do kasy sprawdzic ceny na necie
Dobrze powiedziane, tym bardziej że juz wiele osób ma swój internet w kieszeni :)

model
18-09-2010, 10:06
Grunt to kupować rzeczy wyłącznie potrzebne (zazwyczaj jak chcemy coś kupić to orientujemy się jakie są ceny), a nie kupować tylko dlatego, że jest "promocja".

Czacha
18-09-2010, 10:07
czasem nie wiemy ze czegos potrzebujemy, az tego nie kupimy ;)

Kolekcjoner
18-09-2010, 15:12
czasem nie wiemy ze czegos potrzebujemy, az tego nie kupimy ;)

To się właśnie nazywa marketing :wink::mrgreen:.

Czacha
18-09-2010, 15:28
nie nie nie, protestuje - no jak marketing, skoro po kupieniu tego czegos okazuje sie, ze nasze dotychczasowe zycie bylo pozbawione sensu i nie jestesmy w stanie zrozumiec, jak moglismy w ogole bez tego zyc ... no i co to bylo za zycie, skoro dopiero teraz to czujemy ze zyjemy i jestesmy spelnieni!!! :mrgreen: a tamten okres... tamto to byla wegetacja i zycie w nieswiadomosci, ktora cale szczescie przeminela :-P

to nie marketing, to poznawanie wlasnych potrzeb i okdrywanie samego siebie :lol:

dinderi
18-09-2010, 16:27
Czacha, byłeś na jakimś kursie z marketingu, czy jak? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Czacha
18-09-2010, 17:29
zeby na jednym ;)

Kolekcjoner
18-09-2010, 21:56
to nie marketing, to poznawanie wlasnych potrzeb i okdrywanie samego siebie :lol:

Obawiam się, że w Canonie mają to napisane w każdym pokoju :wink:8-).

Jaca9
20-09-2010, 11:18
Więc z Vatem w sklepie nie dla idiotów jest tak jak większość pisała, w nie których sklepach jest taniej niż w MM po "Vacie" chociaż napewno się coś znajdzie z mniejszym nominałem niż ogólnie ale szału nie będzie.

dinderi
20-09-2010, 11:30
Nie ma się co spodziewać szalów. Ekonomia oparta jest na matematyce, a matematyka jest nieublaganie precyzyjna. 'Za darmo to można w pysk na warszawskiej Pradze dostac", a podatki sa równie nieuchronne jak śmierć. Jeśli, ktos daje w sklepie "rabat", tzn. najpierw odpowiednio wywindował cenę.

KrzysK
20-09-2010, 14:53
A ja sobie tak gdybam - Co by było, gdyby kupując w MM i otrzymując paragon z naliczonym podatkiem VAT podać ich do sądu za niezgodność promocji z rzeczywistością?
Jak jest w promocji - bez VAT-u - to ja chcę bez VAT-u. I kropka.
Tylko na to trzeba mieć czas i przeczytać dokładnie regulamin promocji. Oczywiście, jeżeli taki istnieje.
Ciekawe co orzekłby sąd? Klient dostaje prawdziwe netto a sklep pokrywa VAT z własnej kieszeni plus karę za próbę oszukania Państwa? ;-) Taka mała dygresja. Jak komuś się uda to wtedy naprawę będzie to sklep nie dla idiotów. :-)

Strebor
20-09-2010, 16:34
Jeśli się nie mylę to albo na reklamach była gwiazdka że regulamin promocji dostępny w sklepach, a na 99,9% na reklamach drukowanych było dopisane, że cena towaru pomniejszona o wartość podatku vat

galekeg
27-09-2010, 09:23
kolejny haczyk tkwi w tym, że ceny nie są obniżane o 22% tylko o 18,03%

Vat to 22% od ceny netto, a obniżka jest od ceny brutto i liczy się ją: cena brutto/1.22

przykład z MM: przed 500 zł netto * 1.22 = 610 brutto
po 610zł brutto / 1.22 = 500zł i mamy bez VAT, jest to lekko naciągnięta matematyka dla celów handlowych, ale dla "nie idioty" ogarniętego szałem zakupów wszystko się zgadza. :mrgreen:

dawideem
28-09-2010, 15:53
A ja sobie tak gdybam - Co by było, gdyby kupując w MM i otrzymując paragon z naliczonym podatkiem VAT podać ich do sądu za niezgodność promocji z rzeczywistością?


nic by nie było, "gazetka nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 K.c."
mogą sobie napisać co chcą, nawet, że dostaniesz to za darmo.