PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PowerShot G12



gietrzy
14-09-2010, 08:52
http://optyczne.pl/3288-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_PowerShot_G12.html

wielbicielxx
14-09-2010, 10:34
W nowym canonie nie ma nic czego by nie zmienil nowy soft ;) i czego konkurencja nie miala juz rok temu.
Najistotniekszy element- bardzo przecietny objektyw nie zostal zmieniony. Przecietny LCD przecietna szybkosc i marketingowy belkot iso 32000 juz chce to widziec ;-D chyba przy ograniczonej rozdzielczosci do 1000 pixseli ;) Niby HD ale 24 klatki ;) Jak gdzies ktos pisal canon wroci do klasyki lini G na poziomie G5,6 przy modelu G25 do tego czasu nabija klijentow w butelke pseudo nowosciami.

gietrzy
14-09-2010, 11:40
W nowym canonie nie ma nic czego by nie zmienil nowy soft ;) i czego konkurencja nie miala juz rok temu.

Który aparat Sony/Nikon czy inne BSI ma szkło 28-140 z rawem i regulowanymi kontrastem/ostrością w jotpegu?


Najistotniekszy element- bardzo przecietny objektyw nie zostal zmieniony.

Dla niektórych wystarczyłoby gdyby byl uszczelniony ;)


Przecietny LCD przecietna szybkosc i marketingowy belkot iso 32000 juz chce to widziec ;-D chyba przy ograniczonej rozdzielczosci do 1000 pixseli ;) Niby HD ale 24 klatki ;) Jak gdzies ktos pisal canon wroci do klasyki lini G na poziomie G5,6 przy modelu G25 do tego czasu nabija klijentow w butelke pseudo nowosciami.

Podziękuj tym, którzy to wciąż (czytaj po debiucie m/43) kupują.

nowart
14-09-2010, 11:42
Już ze 2 lata temu pisałem, że wpierw zabrali uchylny ekran przy bodaj G6, żeby triumfalnie go zwrócić użytkownikom podczas premiery Gxx i piać z zachwytu jakich to nowości miłościwie nam panujący nie zaserwowali...
No ale to w końcu nikt inny jak nie Canon słynie w serwowaniu ulepszeń w najszybszym w branży tempie :)

VOYAGEUR
14-09-2010, 14:25
Ten nowy canon to niezla porazka. Nie chce sie nawet pisac dlaczego kazdy kto umie czytac specyfikacje chyba zrozumie.

SeaMan
14-09-2010, 17:26
poza tym ten aparat jest brzydki :) (moim zdaniem) wygląda jak model przed paru ładnych lat

lux
14-09-2010, 19:33
szału nie ma. mogliby dać blutacza i programik na komórkę do sterowania i byłby hit :-)

Poohutch
14-09-2010, 22:40
A ja marzyłem o matrycy cmos i 24mm f 2.0... :(

mamiyka
14-09-2010, 23:44
Dzisiaj te lepsiejsze kompakty mają ogniskową od 24mm i jasność 1,8-2,0.
Canon widocznie do nich nie należy...

gietrzy
15-09-2010, 08:09
Dzisiaj te lepsiejsze kompakty mają ogniskową od 24mm i jasność 1,8-2,0.
Canon widocznie do nich nie należy...

Oj bardzo widocznie, od kliku lat, niestety...

yendash
16-09-2010, 00:08
Bynajmniej nie chodzi im o zrobienie dobrego body. Tu się*nakręca marketingowa spirala sprzedaży a chętni się zawsze znajdą. Ostatnio przeglądałem swoje zdjęcia z g2 i gdyby do tego korpusu dodać szybszy procesor oraz nowoczesną matrycę miałbym aparat na kolejne kilka lat. A tak... g..wno.

Przemek_PC
16-09-2010, 00:25
Czyli wszystko w normie, nowy model gorszy od poprzednika :)

dzik
16-09-2010, 11:08
Dajmu mu szanse i poczekajmy na fotki.
Ja czekam z niecierpliwoscia na to co pokaze S95.

Cichy
01-10-2010, 01:05
Z tego, co widzę, wróciliśmy do ery G7 :)

Prorok
08-01-2011, 00:26
Witam !

Zmiany jak na rok po premierze G11, duże - obiektyw wyposażony w optyczną stabilizację hybrydową, bardzo dobry algorytm konwertera cyfrowego.Dźwięk stereo,wygodne przednie pokrętło , dwa zdjęcia na sekundę w RAW w trybie szybkie foto.Wiele firmwarowych ulepszeń jak np. szybkie hdr. Nowa wysuwana nasadka filtrowa bez winietowania.


Ciekawe że w tej lamentacji nad G12 nie ma nikogo kto go ma.
Ja mam pytajcie.

cezarycezary
08-01-2011, 01:44
Mowisz ze warto z g10 przejsc na g12 ??

Prorok
08-01-2011, 15:15
Nie twierdzę że warto przejść,G10 to żadna staroć wszystkie te rozważania na temat różnic w sprzęcie w tym wątku to są subtelności.
Chyba że koniecznie chcesz mieć uchylny ekran to bardzo duża wygoda i robisz dużo makro.
Jak szukasz nowych wrażeń z G10 to raczej kup lampę i transmiter zobaczysz trochę inny świat.
Chciałem przejść z 40D na 60D ale zdecydowanie - nie (mówimy o fotkach nie filmie)
W końcu G12 jest w cenie przeciętnego obiektywu.Poza tym to Ty robisz zdjęcia a nie aparat i jakie zdobisz takie będziesz miał.

Prorok
09-01-2011, 15:16
Cd.
W związku z pojawiającymi się stale w sieci złymi opiniami o G12,postanowiłem przeprowadzić test użyteczności aparatu (kupiłem go jako uzupełnienie do eosa) porównując go z Panasonikiem TZ10 i Eosem 40D na 24-105L.
Panasonika odrzuciłem już po pierwszych próbach porównawczych pomimo starań uzyskania najlepszej jakości- na wszystkich ISO od 80 tworzy artefekt akwarelki (te 12 MP służą głównie zapełnianiu dysku)- to sprzęt zupełnie innej klasy(niestety dużo niższej)
Bardzo mile byłem zaskoczony przy porównaniu G12 z Eosem 40D na 24-105L na ISO 800 różnice były naprawdę subtelne szumy niewielkie dające podstawę do roboczego wykorzystania tej czułości w G12.
Na ISO 100 -G12 jakość naprawę bardzo dobra i biorąc pod uwagę że porównuję go ze sprzętem trzykrotnie droższym - jakość sprzętu porównywalna -duże brawa dla G12 !!!!
Przy fotografowaniu z bliska na granicy ostrzenia (makro) dla G12 przy przysłonie 1/8 porównywalna głębia ostrości dla zestawu Eosa była maksymalna 1/22 lecz przydałaby się trochę większa.Potwierdza się to że kompakty są lepsze do fotografii makro.
Bardzo mile zaskakuje również cyfrowy telekonwerter x1,4 i x2,3 - algorytm powiększenia jest bardzo dobry i zdecydowanie nie jest równoznaczny z powiekszeniem "SAMEMU"

lux
09-01-2011, 21:01
Bardzo mile byłem zaskoczony przy porównaniu G12 z Eosem 40D na 24-105L na ISO 800 różnice były naprawdę subtelne szumy niewielkie dające podstawę do roboczego wykorzystania tej czułości w G12.

pokaż to porównanie. Najlepiej w oświetleniu sałbym, pokojowym.

Prorok
09-01-2011, 23:22
Pierwsze fotki - ustawienie planu przypadkowe.
Warunki:Światło dzienne, zdobione na trynie manualnym na przysłonie 5,6 (dla TZ10 - to maksymalna) pomiar światła wielosegmentowy , EV wyrównany do 0, AF centralnie środek kadru ,WB - automatyczny
dostępne na :http://chomikuj.pl/Mukarnas

MariuszJ
10-01-2011, 08:58
Wymagane jest hasło...

Mógłbym Cię prosić o dwa zdjęcia RAW tego samego kadru z 40d i G12 na ISO400 w niezbyt dobrych warunkach? (tak żeby dla optymalnej ekspozycji czas był rzędu 1/60s-1/250s)

Prorok
10-01-2011, 13:24
Rawy najlepiej pobrać z innego Chomika http://chomikuj.pl/Mizianie
hasło:kasztany
Przyznam ze nie chciało mi się robić więcej testów - ale jak się zaczęło to trzeba forumowiczów potraktować serio.
Rezultaty z proponowanymi ustanawianiami dla G12 są jeszcze lepsze niż myślałem.
Można byłoby powiedzieć ze doskonale nadaje się do testów, ale podtrzymuję poprzednie sugestie że do fotografii makr i z bliska - dokumenty i inne tego typu gdzie potrzebna jest duża głębia ostrości bije układ 40D z EF24-105 na głowę tak pod względem potrzebnego światła, funkcjonalności (wygody ciężaru itd.)
Na pochwałę zasługuje również światłomierz pomiary bez lampy oraz z lampami zewnętrznymi, mocowanymi na korpusie jak i zestawem zdalnym, u mnie transmiter St-E2 i lampy EX580 i EX460 II, a także wyzwalanymi z fotoceli BRAWOOOO !!!!
Pomiar z lampy wbudowanej w ograniczonym zakresie odległości -przy preselekcji przysłony słaby, ale bardzo doby na 1 i 2 kurtynę.

Konkluzja ogólna.
Próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej o tym aparacie w sieci.Rzecz zdumiewająca- powtarzane są dwie opinie - informacja prasowa i sceptyczna oraz wałkowane specyfikacje techniczne i to we wszystkich językach na całym Świecie łącznie z niniejszym forum.
Należy chyba to przełamać.
Kto ma sprzęt niech coś napisze ale nie co by chciał mieć tylko co ma.
Seria G jest chyba tego warta.

WaldekA
10-01-2011, 15:54
Trochę ten test nierzetelny, raw z G12 f8, 1/13 sek, raw z 40D, f20, 1/5sek, Przy tej przysłonie dyfrakcja załatwi ostrość, a i zdjęcie niedoświetlone o 1EV

Prorok
10-01-2011, 16:48
To nie test,raczej nazwałbym to badaniem użyteczności G12 jako uzupełnienia systemu EOS.
Pierwsze zdjęcie zrobione tak jak chciał MariuszJ.
Drugie zdjęcie z małymi otworami przysłon z pomiarem punktowym światła na banknot by uzyskać lepszy kontrast.Elka przymknięta nie do końca, dyfrakcje znośne - jak ktoś nie wie o co chodzi, nawet nie zauważy.
Chodzi mi głównie o ilustrację głębi ostrości i w tym wypadku zalet kompaktu - naturalnie jeżeli chcemy mieć dużą głębię ( bo zaraz odezwą się malkontenci że właśnie lubą małą głębię )
Co do rzetelności to robię jak chcę i o tym Was uczciwie informuję.
Warunki wykonania i procedura "testowa":
Postawiłem na biurku co miałem akurat pod ręką i zrobiłem parę zdjęć ze statywu z ustawieniami j.w.

Pozdrawiam

damien5
20-01-2011, 17:00
Witam! Od kilku dni mam aparat Canon G12 i niepokoją mnie w nim dwie sprawy - nie wiem czy jest to kwestia jedynie mojego modelu czy G12 tak po prostu ma. Otóż, wszyscy rozpisują się o solidności budowy - czy u posiadaczy tego aparatu również tak trzeszczy obudowa, zwłaszcza przy klapce na baterię oraz klapce kryjącej wejście HDMI i USB? Druga sprawa to bateria; wydaje mi się, że strasznie się nagrzewa, właściwie od pierwszych minut czuć delikatne ciepło, które nieznacznie się wzmaga; oczywiście nie parzy ale jednak trochę mnie to niepokoi. Poprzednio miałem Fuji S6500, który używał baterii paluszków więc może nie mam porównania; jeśli ktoś posiada ten model i mógłby rozwiać moje wątpliwości to byłbym naprawdę wdzięczny! Pozdrawiam

bob_
20-01-2011, 18:33
Trzeszczy jak cholera. Obudowa w ogóle nie sprawia wrażenia solidnej :) ... no może z wyglądu trochę. Z resztą - w którym Canonie karty pamięci nie trzeszczy. Pomacaj sobie 50D na przykład ;->
Co do ciepła - nie zauważyłem, ale jak wspomniałem wcześniej używałem go tylko krótko, "gościnnie" :)

tdfoto
20-01-2011, 19:49
Moje 3 grosze po miesiacu uzytkowania:
- Nic nie trzeszczy, jest wrecz pancernie.
- Zauwazylem ze nagrzewa sie bateria i to wtedy gdy np krecisz filmiki a tak przy zdjeciach to spoko.
- RAWki sa fajne ale przy jpg chyba za mocna wyostrza jak na moj gust.
- Dzwiek stereo zbiera dosc dobrze zwazywszy na brak gabki anytszumowej(wiatrowej)
-mile zaskoczony stabilizacja i linia horyzontu
- AF szybki i super krotki czas reakcji
- fajny bajer gdy na imprezie rodzinnej robisz fotki to po zdjeciu wysfitla ikonke zamknietych oczu, czy ktos mrugnal :)
- AF tzw precyzyjny punkt ostrzenia - polaczony z pkt pomiarem swiatla dziala szybko i precyzyjnie

minusy:
- przy opcji wykrywania twarzy w AV trybie i malej glebi z malej odleglosci od portretowanej osoby troche nie moze sie zdecydowac na co ustawic ostrosc, ale gdy uzyje tego trybu AF dla programu portret to w dziwny sposob ignoruje nos a ustawia ostrosc na oczy :) wiec niby plus na softu.

= dla wyjasnienia -robie na codzien 5 tkami z Lkami stalkami wiec wiem co to jest dobra jakosc zdjecia i nie zamierzam tutaj porownywac tego aparatu do innego. Jak kazdy ma swoje zastosowanie u mnie foty typu super notatki filmowo fotograficzne z imprez niefotograficznych i spacerow, oraz do obudowy podwodnej.

Sens porownania takiego aparatu do lustrzanki jest taki troche w stylu.... nie jezdze na codzien mercem S klasa bo czasami wystarcza mi A klasa, ale ze swiadomoscia wsiadam w A.

Prorok
24-01-2011, 02:23
Może wiesz, czy jest obsługa G12 z komputera ?

MaciekH
24-01-2011, 02:59
A nie była z każdym G?

Prorok
24-01-2011, 13:57
Tego nie wiem.
Wiem natomiast że RemoteCapture DC nie chce się uruchomić (nieobsługiwany ?) wyłączałem oszczędzanie energii i inne "wyłaczniki"- bez rezultatu.
Breeze PS remote też nie obsługuje tego aparatu.

gietrzy
24-01-2011, 14:55
Breeze PS remote też nie obsługuje tego aparatu.

O czym autor wspomina na stronce
http://breezesys.com/PSRemote/features.htm#ps

jajannik
19-02-2011, 09:13
No i co?
Na tym skończyły się wypowiedzi na temat G12?
Mam G11 i zastanawiam się nad wymianą na EX1... bo się naczytałem, że to i owo.. :(

Generalnie b. mi się podoba G11, szczególnie ergonomia i ilość różnych fajnych bajerów.
Ale zależy mi jednak na dobrej jakości zdjęć, a ponoć z EX1 można uzyskać stanowczo wyższą jakość.. ale kto to wie.. tak piszą.. EX1 nie miałem w domu.. trochę w sklepie się pobawiłem..
pzodro

MaciekH
20-02-2011, 23:15
Mam G11 i zastanawiam się nad wymianą na EX1... bo się naczytałem, że to i owo.. :(

No to skoro masz tak konkretny argument to na co czekać? Wymieniaj!

jajannik
20-02-2011, 23:34
No to skoro masz tak konkretny argument to na co czekać? Wymieniaj!
he he..
właśnie wystawiłem G11 i czekam na kupca :)
pozdro

MaciekH
20-02-2011, 23:48
Dzięki za informację, jest mi totalnie do niczego nie potrzebna;)

Mac
20-03-2011, 12:40
Przeczytałem całą dyskusję o G12 i w zasadzie przekonaliście mnie, że powinienem kupić ten aparacik. Dlaczego?
1. Dobre uzupełnienie do lustrzanki kiedy nie ma się ochoty na ciągnięcie body i szkieł
2. Robi RAWy co osobiście preferuję
3. Dostępna w dobrej cenie obudowa do zdjęć podwodnych czym chciałbym się pobawić
Poza tym zawsze seria G była dobra jakościowo (miałem G2 i G5) a potem tylko okazyjne używałem G7 i G9 ale porównując do innych konstrukcji zawsze mnie przekonywała seria G.

bon~zaj
31-03-2011, 16:42
Koledzy czy taki G12 nagra ładny filmik video? Chce mieć taką opcję aby uwiecznić poszczególne epizody z życia wzięte i umieszczać w necie czy np rzucać rzutnikiem na ścianę i mieć grupową radochę :-D. Żadne tam profesjonalne wesela czy kariera filmowca...

jsb
31-03-2011, 16:53
Ciężko zajrzeć na dowolną stronę ze specyfikacją aparatu?

bon~zaj
31-03-2011, 16:58
Ciężko zajrzeć na dowolną stronę ze specyfikacją aparatu?

Nie jestem w tej materii zorientowany.

bon~zaj
01-04-2011, 10:57
Sory koledzy za lamerskie pytania, na YT pooglądałem sample jak to wygląda. Wersja jak wspiomina @Mac z obudową podwodną zachęca 8-)
Zapytam inaczej, jako że mam jeszcze troche czasu to zastanawiam się czy nie zaczekać na G13 :-D Co ile canon wypuszcza nowości serii G, można się spodziewać że w tym roku??