PDA

Zobacz pełną wersję : Plugin firmy Alien - Bokeh 2.



2marekm
12-09-2010, 19:44
Czy komuś udało się ściągnąć trial tego pluginu ?
Opis jest bardzo interesujący.
W niektórych motywach nie potrzeba obiektywu z dużą "dziurą", aby mieć piękny bokeh.

roxio
12-09-2010, 20:09
Mam wersje pierwszą, daje dość wymierny efekt. Osobiście wole sam wykonać obróbkę niż rzucać to na automat. Co do 2 nie wiem, nie wiem.

MaD77
12-09-2010, 20:15
Mam wersje pierwszą, daje dość wymierny efekt. Osobiście wole sam wykonać obróbkę niż rzucać to na automat. Co do 2 nie wiem, nie wiem.
"Wymierny" czy "mierny" - bo w zdaniu stoi to pierwsze, a z kontekstu wynika, że drugie:roll:

roxio
14-09-2010, 09:20
wymierny jak na pierwszą wersje, jak na automatyczne ustawienia. Fakt nie zdarzyło mi się uzyskać w 100% takiego efektu jaki bym chciał i zawsze dopieszczałem coś ręcznie. Ale może w 2 już jest lepiej.

kobesi
14-09-2010, 13:04
A jak efekt obróbki graficznej może być "wymierny"? W jakich jednostkach miary go zmierzyłeś? :D

myslidar
14-09-2010, 13:08
Słabe to jest, za dużo trzeba się bawić z jednym zdjęciem. Obiekt musi być zaznaczony bardzo dokładnie. Jak chcesz wyciągnąc jedno zdjęcie to można się pofatygować, przy większej ilości to już raczej mozolna praca.

Z drugiej strony zastanawiam się na ile jest możliwe zrobienie takiego plugina działającego w miarę automatycznie, który wykrywa ostre obiekty, a rozmywa bardziej to co już jest rozmyte.

quail
14-09-2010, 13:40
Z drugiej strony zastanawiam się na ile jest możliwe zrobienie takiego plugina działającego w miarę automatycznie, który wykrywa ostre obiekty, a rozmywa bardziej to co już jest rozmyte.

W jakimś stopniu może i się da, ale... skąd taki plugin ma wiedzieć czy to coś jest rozmyte, czy może to gładka powierzchnia czegoś, co ma nie być rozmyte?

myslidar
14-09-2010, 13:44
Mówię tutaj o zdjęciu, które już ma bokeh. Nie wiem na ile da się coś takiego zaprogramować. Może jakimś wykrywaniem krawędzi. Wiadomo, że nie będzie idealnie z automatu, ale coś w stylu akcji do wyostrzania Janusza Body tylko ze znacznie bardziej skomplikowanym algorytmem. Po całej akcji robiłoby się ręczne poprawki, bo zaznaczanie tego samemu to jakaś masakra.

quail
14-09-2010, 16:21
Mówię tutaj o zdjęciu, które już ma bokeh.

Jak najbardziej Cię zrozumiałem. Fragment zdjęcia, który jest tłem i ma bokeh wygląda niestety tak samo jak inny fragment pierwszoplanowy -- np. element karoserii samochodu albo skóry człowieka... też jest gładki, więc algorytm zaznaczy. To nie takie proste jak się wydaje, już dawno byłyby do tego automaty.