PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom - mały problem



pabik
11-09-2010, 21:20
Witam wszystkich,

tuż po zaimportowaniu zdjęć do Lightroom'a i próbie ich przeglądania program samoczynnie poprawia mi każde wyświetlone zdjęcie tzn. dodaje kontrastu i lekko przyciemnia całe zdjęcie oraz m.in. co zauważyłem zmienia temperaturę zdjęcia. Dzieje się tak po upływie ok. sekundy od kliknięcia na dane zdjęcie i włączeniu podglądu.

Orientujecie się jakie 'auto-ustawienie' w tym programie trzeba wyłączyć?

Pozdrawiam
Paweł

komarsnk
11-09-2010, 21:28
EDIT --> PREFERENCES --> PRESETS --> tam odznacz APPLY AUTO TONE ADJUSTMENTS

a co do reszty to LR "ubiera" zdjęcie wg tego co ma w camera profile. Tam domyślnie jest ustawione WB pod daną matrycę, redukcja szumu kolorowego i inne bajery zgodnie z danym modelem aparatu ;) generalnie i tak ręcznie wszystko byś robił ;)
a jak to całkiem wyłączyć to nie wiem...

pabik
11-09-2010, 22:04
Dzięki. Ta funkcja jest wyłączona (APPLY AUTO TONE ADJUSTMENTS).

Właśnie wg mnie te 'poprawki' nie do końca są korzystne, np. bardzo oziębia kolory i wyciąga nienaturalny niebieski w niektórych białych fragmentach zdjęć, a poza tym przyciemnia zdjęcie do tego stopnia, że przy np. zdjęciu portretowym wykonanym w nie do końca dobrych warunkach oświetleniowych z oczodołu robi czarną plamę.

komarsnk
11-09-2010, 22:34
spróbuj ściągnąć nowe profile... podobno w niektórych modelach trochę pozmieniali korekcję ale szału bym się nie spodziewał...
może to pomoże - stamtąd też można pobrać uaktualnione profile
http://labs.adobe.com/wiki/index.php/DNG_Profiles#Downloads_and_Installation

tomaszt81
12-09-2010, 10:43
develop-> set default setting. Oczywiscie, wczesnij ustaw sobie tak jak chcesz, zeby bylo ;) jeslni nie chcesz zeby cokolwiek zmienialo to wyzeruj. Pamietaj tez, zeby ustawic camera calibration

rybieoko
07-01-2011, 20:51
mam problem z Lightroomem. Próbowałem wrzucic do niego SRAWa...... teraz wiem że go nie odczyta, ehh i wyskakuje mi błąd Opening Catalog : blabla.jpg.lrcat.
Wyrzuciło mnie z programu i próbując go uruchomic jeszcze raz wyskakuje ten sam komunikat. nic nie pomoga. re-install, przywracanie systemu... proszę o pomoc.

glasseye
07-01-2011, 21:39
srawa z jakiej puszki? jaka wersja lightrooma? lightroom 3.2 spokojnie czyta srawy z 50d na ten przykład. może to kwestia aktualizacji LR?

rybieoko
07-01-2011, 22:14
pucha 50D. lightroom 3.2. ściągnałem wlasnie 3.3 i błąd znów występuje. Nie idzie go nawet otworzyc. od razu zawias i koniec. Jakby dławił się jeszcze przy łądowaniu tego SRAW'a.

YaneC
12-01-2011, 20:38
W czasie importowania fotki z karty (za pomocą czytnika) do softu j.w. pojawia mi się taki oto komunikat:

"Soubory nejsou podporovány nebo jsou poškozeny."

co w "Googlowym" tłumaczeniu brzmi:

"Pliki nie są obsługiwane lub uszkodzony."

Ciekawe bo DPP (v3.9.3) otwiera i obrabia go :roll:

Na tym, spolszczonym, Lightroomie jadę już od co najmniej 1/2 roku i jak dotąd żaden czech się nie odezwał :mrgreen:

YaneC
12-01-2011, 21:59
W czasie importowania fotki z karty (za pomocą czytnika) do softu j.w. pojawia mi się taki oto komunikat:

"Soubory nejsou podporovány nebo jsou poškozeny."

co w "Googlowym" tłumaczeniu brzmi:

"Pliki nie są obsługiwane lub uszkodzony."

Ciekawe bo DPP (v3.9.3) otwiera i obrabia go :roll:

Na tym, spolszczonym, Lightroomie jadę już od co najmniej 1/2 roku i jak dotąd żaden czech się nie odezwał :mrgreen:

A jest możliwe, że Lightroom 2.0 nie widzi (lub widzi jako uszkodzone) zdjęcia z matrycy 15mpx ?

rybieoko
16-01-2011, 18:12
Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z moim problemem opisanym kilka postów wyżej? Czy ratuje mnie tyle re-install windy?

Chris_11
16-01-2011, 18:42
Próbowałeś usunąć katalog lightrooma i utworzyć nowy?