PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Metz 58 AF -1



kabu71
09-09-2010, 18:17
Praktycznie nowiutka lampa, dziś użyłem jej 2raz w plenerze. Wróciłem do domu po zdjęciach wyciągam lampę włączam a tu jakiś komunikat na zmiane TILT Error/Zoom Error. Zakładam na aparat a tu zoom lampy wcale się nie porusza, co może być przyczyną ?

Cichy
09-09-2010, 19:32
Przyczyną może być wada fabryczna lampy. Reklamować.

kabu71
10-09-2010, 10:34
Okazało się że coś z aku było kiepsko. Ledwo błyskało długo się ładowała, ale błysk mogłem wyzwolić a przestraszyłem się bo przed sesją naładowałem aku do pełna, więc nie wliczałem możliwości że to aku. Chyba straciły żywotność bo używałem je wcześniej na Pentaxowym systemie w Metzie 48. Wymieniłem aku i działa :)

Fik
11-09-2010, 00:14
ja bym odesłał do reklamacji - Metz to już nie to co kiedyś !!!!!
Gdy by to był problem z słabymi aku to wyskoczyła by ikona o niskim poziomie aku.
Mi serwis Metza naprawiał lampkę 6 tygodni !!!!!!! :x:evil::x:evil::x:evil::x:evil:
Porażka .

kabu71
27-09-2010, 15:51
okazały się jednak lipne aku, straciły swoją żywotność, lampka działa należycie. ładnie świeci na plenerach :) dziękuje za odpowiedzi ...

gabrielr24
29-09-2010, 10:32
Witam, potwierdzam w razie prblemu wyzej opisanego, wznaczy, ze są kiepskie baterie. Tez kiedyś się wystraszyłem, że padła. W sumie warto zerkać na wskaźnik baterii, canon kaiego nie posiada:). Lampa jest na 100% sprawna wina za niskiego prądu i zuuum sie blokuje i momo to zdjecia da się robić.