PDA

Zobacz pełną wersję : Grip



thunber
09-09-2010, 16:12
czy ktoś cos wie o tym gripe? http://allegro.pl/okazja-grip-bg-e5-pro-z-lcd-canon-500d-450d-1000d-i1221921753.html

prrzemek
09-09-2010, 16:33
Nie lepiej trochę dołożyć i kupić oryginał?

Heilsberg
09-09-2010, 16:40
Miałem takiego Jenisa z 400D. Przez dwa lata zero problemów. Działał, nie skrzypiał. Porządnie wykonany, nic nie pękło, nie wyłamało się. Nie żałowałem. Napisy się nie starły. Sprzedałem razem z puszką i z tego co wiem to działa nadal i ma się dobrze.

thunber
09-09-2010, 16:45
akurat wydaje mi się że nie lepiej.. Heilsberg dzięki za odpowiedź powiedz mi jeszcze czy uchwyty ma wygodne.. bo mam 1000d a on jest troszeczke drobniutki

Heilsberg
09-09-2010, 16:58
Czy ma wygodne uchwyty? Ma takie same jak oryginał, ja nie narzekałem. Jak kupiłem i przykręciłem tak zostało, nawet do statywu nie odkręcałem.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A i przy okazji. Miał 100 razy wygodniejszy włącznik niż oryginalny grip jaki teraz mam przy 7D. A ten z 7D nawet nie ma napisu Canon choć to oryginał. Więc lans taki sam jak przy Jenisie :mrgreen:

thunber
09-09-2010, 17:01
haha..:) czyli od oryginału niczym się nie różni.. tylko tum że jest o 200zł droższy ..:D

Heilsberg
09-09-2010, 17:03
Różni się, bo ma wyświetlacz z zegarkiem i możliwość interwałów a oryginalny Canon chyba nie ma.

thunber
09-09-2010, 17:04
no ba!!:) dzięki za info.. zdecyduje sie kupić ten zamiennik:) szkoda że nie idzie dawać plusów..albo piw..tym co pomogli:D

Heilsberg
09-09-2010, 17:06
Będzie Pan zadooowolony.

jkl8
09-09-2010, 19:37
Jeśli chodzi o wygodny uchwyt to jest to w sporej mierze uzależnione od wielkości dłoni, ale ogólnie można założyć że jednak poprawia ergonomię przy pracy w pionie. Dodatkowym plusem tego egzemplarza jest możliwość ustawiania interwałów czasowych jednak musisz zdać sobie sprawę z tego że nie będzie to raczej b. często wykorzystywana funkcja. Pewnie częściej skorzystasz z zegarka, albo wstępnego podniesienia lustra.
Korzystałem z gripa i doceniałem jego wygodę przy pracy w pionie jednak denerwował fakt że aparat z gripem staje się tak duży, że natychmiast rzuca się w oczy i zwraca uwagę.

Gimli
09-09-2010, 20:12
Korzystałem z gripa i doceniałem jego wygodę przy pracy w pionie jednak denerwował fakt że aparat z gripem staje się tak duży, że natychmiast rzuca się w oczy i zwraca uwagę.

Potwierdzam, wtedy kiedy wiem , że będę focił w pionie zakładam grip (50d).

Inna sprawa zakładać z 400d...... zdecydowanie poprawia komfort pracy, tak jak napisał jkl8, zależy od wielkości "łapek". Z moim 350 grip to SAMA przyjemność.

Bolek02
09-09-2010, 20:28
Sprzęt, który tutaj tak chwalicie Koledzy różni sie od orygonału tak, jak Maluch od Mercedesa :) To nic innego jak zaopatrzona w wodotryski podróba. Ekran w gripie w zamian za byle jak działajace przyciski. Powodzenia życzę :) bo nic nie zastąpi oryginału.

trolluch
09-09-2010, 20:33
Wiesz Bolek02, do swojego 50D kupiłem grip Delta, i jak do tej pory nie narzekam. Działa jak trzeba, żadnych niemiłych niespodzianek nie sprawia. A dałem za niego całe 200 zeta.

Gimli
09-09-2010, 20:42
Sprzęt, który tutaj tak chwalicie Koledzy różni sie od orygonału tak, jak Maluch od Mercedesa :) To nic innego jak zaopatrzona w wodotryski podróba. Ekran w gripie w zamian za byle jak działajace przyciski. Powodzenia życzę :) bo nic nie zastąpi oryginału.


Hmm.....mam zamiennik Hahnel z 50d i przy moim wykorzystaniu zupełnie wystarczy. Zależy jak intensywnie i często ktoś będzie używał gripa. Jeżeli ktoś kupuje z myślą o poprawie ergonomii ( mówimy o 400D) i częstym, a nawet "ciągłym" korzystaniem .......... to faktycznie oryginał jest wskazany. W innym przypadku warto przemyśleć.............zakup.

galekeg
09-09-2010, 20:45
Grip Delta cały dzień pracy, spocone dłonie i odeszła guma. Oderwałem całą, wygląda tragicznie, ale cały czas działa bez zarzutu.
p.s. Ma już 2 lata.

Heilsberg
09-09-2010, 22:07
Sprzęt, który tutaj tak chwalicie Koledzy różni sie od orygonału tak, jak Maluch od Mercedesa :) To nic innego jak zaopatrzona w wodotryski podróba. Ekran w gripie w zamian za byle jak działajace przyciski. Powodzenia życzę :) bo nic nie zastąpi oryginału.

Kolego, ja miałem grip Jenisa i to o czym piszesz to bzdury. Wszystko działa prawidłowo do dziś u osoby która go ode mnie kupiła, klawisze działają jak w oryginale. Jeśli miałeś tej firmy grip to pisz a jeśli nie miałeś to nie opowiadaj nie sprawdzonych plotek. Na Delty ludzie narzekali ale na Jenisa nie spotkałem narzekań. Parę tysięcy razy wciskany był spust i kręcone kółko i działa nadal. Żadna guma się nie odkleiła.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Raz mi nawet upadł na beton kantem z wysokości pół metra i nie ma najmniejszego znaku na plastiku.

thunber
10-09-2010, 14:01
ok zakupiłem zamiennik Jenisa.. jak przyjdzie.. to opisze moje wrażenia :D.. dzięki za wszelaka pomoc i rady :) wszyscy mają piwko :D

Bolek02
11-09-2010, 11:07
Każdy swój rozum ma i określony budżet :( Ja uważam, że kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje, ale to tylko jest MOJA opinia. Skoro stać kogoś na Canona za 2-3 tyś złotych to ..... ( tu każdy sam musi dokonać wyboru wg.własnych potrzeb ). Odsyłam kolegów do innych wątków na temat gripa na tym forum. Tam znajdziecie opinie mądrzejszych i bardziej doświadczonych użytkowników.

Heilsberg
11-09-2010, 16:18
Ja uważam, że kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje

Canon 1000D kosztuje poniżej 1500 PLN a grip oryginał 500 PLN. To chyba jest sporawo bo ponad 33 procent ceny aparatu. 1000D to nie 5DII gdzie grip to poniżej 10 procent ceny body. Poza tym odsyłanie do wątków o innych gripach zamiennikach trochę nie trafione bo tu mówimy o Jenisie konkretnie a o ile pamiętam to akurat o tym na forum zbyt wiele informacji nie było. Poza tym traktowanie mnie jako głupszego i mniej doświadczonego (bo odsyłasz do mądrzejszych i bardziej doświadczonych) mi uwłacza.

Bolek02
11-09-2010, 18:46
Canon 1000D kosztuje poniżej 1500 PLN a grip oryginał 500 PLN. To chyba jest sporawo bo ponad 33 procent ceny aparatu. 1000D to nie 5DII gdzie grip to poniżej 10 procent ceny body. Poza tym odsyłanie do wątków o innych gripach zamiennikach trochę nie trafione bo tu mówimy o Jenisie konkretnie a o ile pamiętam to akurat o tym na forum zbyt wiele informacji nie było. Poza tym traktowanie mnie jako głupszego i mniej doświadczonego (bo odsyłasz do mądrzejszych i bardziej doświadczonych) mi uwłacza.

Proponuje czytać ze zrozumieniem. W tekście jest wyraźnie napisane, że to tylko Moja opinia. Odsyłam zatem do bardziej doświadczonych Kolegów ode mnie. Nie popadaj zatem w kompleksy i nie obrażaj się, bo nie ma o co :confused:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Poza tym pisząc o cenie sprzętu miałem na myśli cały zestaw ze szklem itp... a nie tylko samo body. Jeśli moja wypowiedź uraziła Cię, to przepraszam. Skoro nie warto Twoim zdaniem czerpać z doświadczeń innych użytkowników, to tak jakby uwłaczało Ci czytanie encyklopedii.

jkl8
11-09-2010, 20:37
[QUOTE=Bolek02;866313 Tam znajdziecie opinie mądrzejszych i bardziej doświadczonych użytkowników.[/QUOTE]

Kto nie z nami, ten przeciwko nam. A teraz jeszcze kto ma inne zdanie ten jest mniej doświadczony, no i głupszy.:shock:

Heilsberg
11-09-2010, 21:47
Dobra, nie ma sprawy. Tylko nie wolno moim zdaniem wrzucać wszystkich zamienników do jednego wora. Nie każda chińszczyzna jest zła. Na oryginalnym Canonie też nie ma napisu Made in Japan tylko Made in China. Akurat Jenis jest nie gorszy od oryginału i o nim niewiele pisano a tym bardziej nic złego. Gdybym go nie miał to nie wsadzałbym nikogo na minę. A tego mogę szczerze polecić. Zresztą skoro już został zakupiony to zobaczymy co nam napisze szczęśliwy/nieszczęśliwy właściciel.
Bolek, czemu masz Tamrona 17-50 a nie Canona 17-55? Bo wybrałeś kompromis ceny do jakości. I nie sądzę byś uważał, że za mało zapłaciłeś to masz kupę a nie szkło. Z tym gripem jest podobnie. Gdyby kolega Thunber miał 5dII to też bym mu napisał - miałeś kasę na piątkę kup grip oryginał. Ale skoro ma 1000D to te 3 stówki dają mu połowę 50/1.8 na przykład czy parę aku czy jakieś filtry i to jest sporo kasy w tym wypadku. A zestaw 1000D z kitem to kosztuje stówę drożej niż samo body.

thunber
12-09-2010, 11:32
szczerze powiem tak... na samym początku napisałem .. że interesują mnie wypowiedzi na temat tego gripa.. czyli plusy i minusy.. a nie osobiste zdanie innych forumowiczów czy kupno zamienników.. jest złe.. Jenis posiada parę funkcji których nie ma oryginalny Canon.. i dlatego wprowadził mnie w dylemat.. gripy Canona sa na allegro od 150 zł.. więc co za problem.. po co komu grip jezeli ma kitowy obiektyw.. do szpanu?? prócz standardowej 18-55 posiadam sigme 70-300 z APO itd.. foce bez AF... dlatego proporcje obiektyw puszka.. sa dla mnie z tyłka wzięte.. nie jest wygodnie.. dlatego chce zakupić gripa.. a, że w oczy wpadł mi Jenis dlatego się pytam.. a wnioski są takie: jeżeli nie masz nic konstruktywnego do napisania nie pisz wcale.. oczywiście bez obrazy... dziękuję wszystkim tym którzy wypowiedzieli się na temat a nie "mącili wode"

Saapcio
14-09-2010, 11:00
Witam serdecznie.

Mam takowego od ok. pół roku. Działa. Żadnych problemów.
W środku dwa akumulatory. Oryginał Canona i zamiennik Phottix :shock:
Tak wyszło :lol:

Pozdrawiam serdecznie

thunber
16-09-2010, 16:58
przyszedł..wczoraj.. powiem że nie jest zły.. fajna sprawa..wygodnie.. tylko jedna sprawa mnie wnerwia.. przyciski.. nie sa wypukłe..

Saapcio
16-09-2010, 17:27
..i dobrze.. byś se wciskał co popadnie chwytając z grypa, lub odkładając aparat.
Początkowo bezwiednie włączałem sobie podświetlenie wyświetlacza :confused:.

Pozdrawiam i powodzenia.

MaD77
16-09-2010, 17:29
Sprzęt, który tutaj tak chwalicie Koledzy różni sie od orygonału tak, jak Maluch od Mercedesa :) To nic innego jak zaopatrzona w wodotryski podróba. Ekran w gripie w zamian za byle jak działajace przyciski. Powodzenia życzę :) bo nic nie zastąpi oryginału.
W 40D miam oryginał, w 5DmkII mam zamiennik - szczerze mówiąc przed zakupem nieufnie go "przemacałem" i zdecydowałem się na zakup. Jakość wykonania, ergonomia, działanie przycisków - wszystko na poziomie oryginału. Sprzedawca ostrzegał mnie, że zamienniki baterii mogą przez gripa przekłamywać stan naładowania, ale nic takiego nie nastąpiło.
Różnice? Jedna - cena. Do różnicy w cenie oryginału (950) i zamiennika (270) dołożyłem 250 zł i kupiłem w dobrym stanie 50 1.4. Czy jestem zadowolony pisać nie muszę.

diablo1
16-09-2010, 17:45
mam takie pytanie,czy aparat pokazuje stan naładowania baterii a konkretnie 50D,bo jeśli nie to dam sobie z nim spokój,a jeśli tak to zamawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

mam takie pytanie,czy aparat pokazuje stan naładowania baterii a konkretnie 50D,bo jeśli nie to dam sobie z nim spokój,a jeśli tak to zamawiam

po podłączeniu gripa jenis oczywiście

mateuszkaratysz
17-09-2010, 13:01
Ja akurat mam janisa od 2 lat, z tym że nie wersje pro i niestety po pewnym czasie pojawił się problem na linii BODY-GRIP.

Bywa tak, że kółko nastaw działa tylko w prawo tzn. mogę zwiększyć przysłonę ale nie zmniejszyć, mogę przewijać zdjęcia na podglądzie w prawo ale nie w lewo itd.

Pomaga wyłączenie i włączenie aparatu.

Jakoś to przeżyłem i się przyzwyczaiłem, ale przy każdym kolejnym gripie tego nie podaruje i będę reklamował aż do skutku.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS przekłamywanie naładowania to u mnie standard. W aparacie praktycznie do samego końca mam 3 kreski na kilkanaście klatek przed końcem spada do dwóch i po chwili się wyłącza.
To mnie nauczyło, że po każdej sesji zdjęciowej ładuje akumulatory do pełna. :P