PDA

Zobacz pełną wersję : Orion Trekker II



nastier
19-11-2005, 16:24
powaznie zastanawiam sie nad zakupem tego plecaka. cena jest dosc zachecaja, firma solidna.
przejrzalem forum i w zasadzie niewiele jest tu o nim. troche czytalem o mini trekkerze, ale ten odpada, bo po prostu mi sie nie podoba wizualnie ;)

czy ktos, kto ma ten model mogby podzielic sie wrazeniami, moze mala ecenzja z fotkami?

bylbym wdzieczny.

smedawa
19-11-2005, 20:18
Miałem podobny problem i po namyśle zdecydowałem się na Lowepro Rover AW II ze względu na możliwość podwieszenia statywu (Sherpa 250R).Pszeszedłem z tym zestawem ładne kilkadziesiąt kilometrów i nie było żadnych problemów.Bardzo wygodne rozwiązanie. Pod tym adresem są dokładne informacje http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=10052 i jeszcze tu http://www.lowepro.com/Products/Backpacks/allWeather/Rover_AW_II.aspx

nastier
19-11-2005, 20:27
Miałem podobny problem i po namyśle zdecydowałem się na Lowepro Rover AW II ze względu na możliwość podwieszenia statywu (Sherpa 250R).Pszeszedłem z tym zestawem ładne kilkadziesiąt kilometrów i nie było żadnych problemów.Bardzo wygodne rozwiązanie. Pod tym adresem są dokładne informacje http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=10052 i jeszcze tu http://www.lowepro.com/Products/Backpacks/allWeather/Rover_AW_II.aspx


tiaa... fajny, nawet fajniejszy niz trekker, ale cena automatycznie w gore o 160 zl :/

smedawa
19-11-2005, 20:33
Tak to prawda ale sprzęt bardzo wygodny i nieprzemakalny

nastier
19-11-2005, 20:37
Tak to prawda ale sprzęt bardzo wygodny i nieprzemakalny

ale chyba poza mozliwoscia mocowania statywu nie ma znaczacych roznic miedzy nimi, prawda?

gr86
20-11-2005, 02:11
chyba jest troszke większy,
mam pierwszy model Oriona i bardzo sobie chwale :)

nastier
20-11-2005, 10:08
jedynka tez jest fajna.
moglbys cos wiecej o niej ?
nie chodzi mi o wymiary materialy itd.bo to sobie juz poczytalem, tylko o twoje prywatne wrazenia.

jacam
20-11-2005, 10:38
posiadam jedynkę, i też sobie chwalę,
nieduży plecak dla mnie jest idealny na jednodniowe wypady z rodzinką.

Plecak jest dosyć długi i wygodnie leży na plecach, posiada pas biodrowy.
Podzielony jest na dwie komory, dolna sztywna z przegródkami na sprzęt foto, górna na pozostałe szpargały.
W dolnej mieści mi się sprzęt, który mam w stopce.
Do górnej potrafię zmieścić kurtkę przeciwdeszczową moją i dzieciaka, kanapki, 0,5 litrową butelkę wody.
W wewnętrznej kieszonce górnej komory mieszczę databank, baterie itp. do zewnętrznej mieści się mapa i etui na filtry.

Przy zamku z dolnej komory są dwa oczka, ja przez nie przeciągnąłem rzepy i mogę przytroczyć np. polar,

Największym minusem jest brak uchwytu na statyw.

Plecak używam kiedy wybieram się w góry, na rower i dłuższe piesze wycieczki.

nastier
20-11-2005, 11:03
Największym minusem jest brak uchwytu na statyw.

Plecak używam kiedy wybieram się w góry, na rower i dłuższe piesze wycieczki.


i wlasnie ten minus jest dosc powazny. najwyzej zatrudnie babcie i mi cos doszyje z boku... :D


ja dokladnie do tego samego potrzebuej tego plecaka.
jak laze po miescie to mam torbe, ktora zreszta dla bezpieczenstwa i wygody pakuje do zwyklego plecaka :)

gr86
20-11-2005, 11:26
ja dokladnie do tego samego potrzebuej tego plecaka.
jak laze po miescie to mam torbe, ktora zreszta dla bezpieczenstwa i wygody pakuje do zwyklego plecaka :)
zaletą tego plecaka jest że wogóle nierzuca się w oczy, chyba że ktoś miał do czynienia z fotografią i pozna logo producenta:-D

nastier
20-11-2005, 11:28
zaletą tego plecaka jest że wogóle nierzuca się w oczy, chyba że ktoś miał do czynienia z fotografią i pozna logo producenta:-D


logo i tak zapewne odpruje... ;) wtedy juz wogole nie rzuca sie w oczy i wygladam jak typowy turysta, ktory ma w plecaku w kij ciuchow i konserw :D

pantomas
07-12-2005, 02:37
W dolnej mieści mi się sprzęt, który mam w stopce.
Do górnej potrafię zmieścić kurtkę przeciwdeszczową moją i dzieciaka, kanapki, 0,5 litrową butelkę wody.
W wewnętrznej kieszonce górnej komory mieszczę databank, baterie itp. do zewnętrznej mieści się mapa i etui na filtry.

Największym minusem jest brak uchwytu na statyw.

Na pierwszym zdjęciu widzę , że jak dojdzie jeszcze coś do kolekcji to możesz mieć problem , bo już może się nie zmieścić - u mnie właśnie nadszedł kres wydolności dołu , a pakując na wycieczkę na górę musi wejść butla wody , 4 kurtki p/deszcz , małe conieco , mikroapteczka i jeszcze trochę innych dupereli więc miejsca dramatycznie brakuje równiez tam. Statyw? Młodzi noszą statyw ...

IMHO największy i chyba jedyny minus to konieczność zdjęcia i postawienia plecaka na stabilnym podłożu jeżeli chcesz bezpiecznie wyjąć sprzęt ( ja straciłbym lampę gdyby nie refleks Starszego ) i potwierdza to mój znajomy który ostrzegał mnie przed tym , ale mu nie wierzyłem .
Teraz wierzę.

dentharg
07-12-2005, 19:11
To jest plecak na wypad za miasto i bieganie do pracy po miescie. Wkladasz lustrzanke ze spacerowym obiektywem i idziesz z tym do pracy. Na dole sprzet, na gorze kanapki. W drodze do/z pracy mijasz fajny temat, siegasz po sprzet i cykasz. W gory sie nadaje jak poza ww. sprzetem nic nie masz :)
Ja jeszcze mieszcze sigme apo, ale niepodpieta: jak podepne to juz nie schowam aparatu.

gr86
07-12-2005, 20:25
logo i tak zapewne odpruje... ;) wtedy juz wogole nie rzuca sie w oczy i wygladam jak typowy turysta, ktory ma w plecaku w kij ciuchow i konserw :D
logo możesz zostawić 8-) a tak na poważnie minki niektórych moich zanajomych są bardzo ciekawe jak otwieram plecak a tak aparat i pełno gratów :grin: i co bardzo ważne kanapki w górnej częsci, bardzo spasował mi ten plecaczek, jeszcze musze pomyśleć nad jakąś solidną torbą ale to się jeszcze zobaczy może Tamrac

nastier
07-12-2005, 22:15
a mnie sie odmienilo niedawno... i raczej Rover AW II zakupie, a raczej.. dostane pod choinke :D dobrze byc mlodziakiem, nad ktorym ulitowali sie rodzice i postanowili, ze wspomoga moje inwestycje. jeden zakup mniej, za kase na plecak bedzie polarek :D

pantomas
08-12-2005, 01:17
Ja jeszcze mieszcze sigme apo, ale niepodpieta: jak podepne to juz nie schowam aparatu.
No tak , zapomniałem o tym - kolejny minus : długie obiektywy można nosić chyba tylko w tubusie na górze , dotyczy to także lampy błyskowej która rozłożona nie wejdzie w żaden sposób - uniemożliwia to fasolkowaty kształt wnętrza a przepięcie ścianek niewiele daje. Szczęśliwi posiadacze 20D i większych gabarytowo korpusów ( zwłaszcza z gripem ) koniecznie powinni przymierzyć się do tego plecaka - dolna komora może okazać się po prostu za mała , nie mówiąc o kłopocie z upchnięciem większych obiektywów .
Znajomy mi o tym mówił , ale ... ( patrz wyżej )
Ale tak poza tym jest bardzo solidny i wygodny , łatwo go dopasować i wtedy niemal go nie czuć na plecach.

Routlaw
21-12-2005, 17:07
No włąsnie.. przymierzał ktoś kiedyś 20D do tego plecaka? mieści się?

dentharg
21-12-2005, 17:42
Wszystko zalezy od dlugosci szkla. Aparat mozna w niego wlozyc w pionie, szklem do dolu. Po prostu trzeba patrzec na wysokosc dolnego przedzialu.

Kolega nosi w takim plecaku Dynax 5D, wiec korpus wejdzie. Inna sprawa, ze w ten sposob jak sie stawia plecak to (gulp!) na obiektywie. No ale trudno. Ja w tej chwili tak pakuje plecak ze swoim tamronkiem.

Do tego ten APO wkladam tez w pionie (bez tubusa/pokrowca) w jedna z malutkich komor wydzielonych przegrodkami i jest ok. Ale ze stawianiem plecaka ostroznie. Raczej go klade niz stawiam.

ukasbadu
21-12-2005, 20:36
czy ktos, kto ma ten model mogby podzielic sie wrazeniami, moze mala ecenzja z fotkami?.

Orion Trekkera mam od jakiegos czasu i zgadzam sie z przedmowcami. Plecak wygodny i nieduzy. Jest niepozorny i bez problemu miesci body i kilka obiektywow, filtry i zapasowe aku. Kanapki tez sie zmieszcza w gornej komorze. Niestety nie miesci sie w nim np. zeszyt A4 (lub cos o podobnym wymiarze). Z dlugim obiektywem zalozonym na body tez moze byc klopot. Na dluzsze wypady polecałbym wybrać większy model, na krótsze będzie ok. Osobiście jestem z niego zadowolony. Statyw nosze osobno, chociaż na upartego pewnie da sie jakoś przytroczyć :-).

Routlaw
27-12-2005, 22:37
Teraz sobie spojżałem na dpreview.com 20D jest wiekszy o kilka mm od 300D
http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS20D/Images/allroundview.jpg
http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS300D/Images/allroundview.jpg
Nie wiem skąd u mnie ta niepewność czy OT2 zmieści 20D... Chociaż pewnie zgripowany nie wejdzie ani jeden ani drugi? Próbwał ktoś z Was?

Diabeł
27-12-2005, 23:07
zaletą tego plecaka jest że wogóle nierzuca się w oczy, chyba że ktoś miał do czynienia z fotografią i pozna logo producenta:-D
ale ten producent nie robi tylko toreb i plecaków dla fotografów, ale jest tez wiodoącym producentem sprzętu nazwijmy to outdorowego:smile: i wsród niektórych ludzi jest bardziej ceniony niż Bergson czy North Face. Ma takowy plecak i wszystko co mam w stopce mieści się do niego bez problemu dużą wadą jest brak mocowania do statywu. W 2004 r przeszedłem polskie Karkonosze z tym plecakiem i mozna stwierdzić że generalnie jest wygodny przy noszeniu ale strasznie niewygodnie się zniego wyjmuje jeżeli górna komora jest wypełniona dodatkowym bagażem w postaci kanapek sztormiaka itp. Dodać muszę że mieści się do niego 33 z BP300(to jest grip do 33) a to jest sprzęt podobny wielkością do 20D. czy jestem zniego zadowolny? zaraz po zakupie nie bardzo ale teraz już się przyzwyczaiłem. Na krótkich wypadach 5 do 10 km wygodniejsza wydaje się być dobra torba, szybciej można z niej wydobyć aparat ale przecież to nie wyścigi:)

Vitez
28-12-2005, 03:41
Nie wiem skąd u mnie ta niepewność czy OT2 zmieści 20D... Chociaż pewnie zgripowany nie wejdzie ani jeden ani drugi? Próbwał ktoś z Was?

Zgripowany 20D bez problemu wchodzi do Minitrekkera. Orion jest chyba wiekszy?

dentharg
28-12-2005, 08:12
Nosze 350D z gripem + wiadomy Tamron. Wchodzi. 300D jest nieco wiekszy, ale tez wejdzie jesli go wstawiac szklem do dolu.

gzak
09-02-2006, 23:54
Chociaż pewnie zgripowany nie wejdzie ani jeden ani drugi? Próbwał ktoś z Was?

Ja do swojego Orion Trekkera II, pakuje zgripowaną 350-tkę z założonym 28-135 IS. Wtedy pozostaje już jednak miejsca na tylko 3 dodatkowe obiektywy. Wygląda to tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.gzak.net/zdjecia/temp/CRW_6962.jpg)

A tak poza tym, baaardzo sobie chwalę ten plecak. Tak się przyzwyczaiłem do niego, że teraz nie wyobrażam sobie łażenia z aparatem bez takiego plecaka.
Co prawda mój zestaw szkieł trochę się powiększył i zamierzam teraz kupić jakiś większy plecak, to wiem, że dalej będę tego Orion Trekkera używał w sytuacjach, gdy trzeba zminimalizować wielkość i ciężar (choćby na rowerowe wycieczki)
:smile: