PDA

Zobacz pełną wersję : Essential Kit for Photographers (Marty Potoczek)



blalalala
08-09-2010, 12:04
Czy ktoś kto to zakupił moze napisac czy warto ? :)

blalalala
11-09-2010, 10:20
nikt nie ma? :)

dinderi
11-09-2010, 11:10
Pewnie ktoś ma, tylko nie ma sensu odpowiadać. To, czy warto, czy nie warto ocen sam, na podstawie własnych umiejetności i zdjęć autorki. Posiadanie presetu to jedno, a umiejetnośc korzystania z niego, to drugie.

woyd
11-09-2010, 17:05
Czołem,

mam od ok. 2 lat, kupiłem jeszcze poprzedni pakiet za 89$. Teraz skorzystałem z oferty VIP by zaktualizować go do tego nowszego za jedyne 49$.

Presety Marty Potoczek otworzyły mi oczy na obróbkę zdjęć, bo do tej pory (rok 2008) byłem w tym temacie niemal kompletnie zielony. Na co dzień używam 15-20% presetów (mam swoje ulubione z którymi najczęściej pracuje), ale większość z nich wykorzystałem co najmniej raz. Kilka jest odjazdowych i zastanawiam się po kliknięciu w nie do czego miałyby służyć, ale wykorzystywałem je do wielowarstwowej obróbki, gdy np. tło robiłem inaczej niż pierwszy plan. Mieszkając różne presety stworzyłem z czasem kilka swoim własnych, które są moim "żelaznym pakietem" do obróbki zdjęć o określonej stylistyce.

Ciekawie pomyślane są akcje - dają fotografowi spore pole do popisu.

Moim zdaniem warto nawet za obecne 139$ dla nowych klientów. Presetów i akcji jest sporo, moim zdaniem ułatwiają pracę dająć jeśli nie ciekawy finalny produkt od razu, to przynajmniej bazę, nad którą można popracować idąc w obróbce w przyjętym przez preset kierunku.

Pozdrawiam
Woyd