PDA

Zobacz pełną wersję : Windows 7 a canon raw



Jaco 78
06-09-2010, 18:45
Witam. Właśnie przesiadłem s[I]e na windows 7. Po zgraniu Raw-ów na dysk odpaliłem przeglądarskę systemu windows i co??? Jakaś kaszana ...zdjęcia sciemnione, kolory przekłamane ...masakra. Jest na to jakiś sposób?? Z góry dziękuję za odp.

sv
06-09-2010, 19:10
Witam. Właśnie przesiadłem s[I]e na windows 7. Po zgraniu Raw-ów na dysk odpaliłem przeglądarskę systemu windows i co??? Jakaś kaszana ...zdjęcia sciemnione, kolory przekłamane ...masakra. Jest na to jakiś sposób?? Z góry dziękuję za odp.

Mam dokładnie to samo, a jeszcze na dodatek DPP sie wywala

Janusz Body
06-09-2010, 19:24
Które Win 7 ? 64 bit czy 32 bit?

Windoza dalej nie ma CMSa i przeglądarka windowsowa jest nieużywalna. Zawsze była. Monitory macie oprofilowane?

Jaco 78
06-09-2010, 20:05
Ja ma 32-bitowe. Ale to jeszcze nic. Acr 5.6 robi to samo. Ściemnia bardzo zdjęcie, jest praktycznie nie do obróbki:(

Janusz Body
06-09-2010, 20:09
Monitor oprofilowany? Bez tego to gadanie o niczym.

Jaco 78
06-09-2010, 20:12
Monitor nie ruszany przez nikogo od nowości, niebawem miał przyjść kolega i go skalibrować ....

Janusz Body
06-09-2010, 20:13
Monitor nie ruszany przez nikogo od nowości,.......


No i wszystko w tym temacie.

korona-pl
06-09-2010, 20:14
Czy sprawdzałeś na innym kompie (i na LCD aparatu) jak wygląda foto?
Jaki model aparatu? Ze strony C można pobrać Canon RAW Codec...

Jaco 78
06-09-2010, 20:19
Tak mam laptopa z vistą i jest ok. Zero problemów. Do laptopa podłączałem tego samego lcd-eka i też było ok. Body to 50d .

Janusz Body
06-09-2010, 20:21
Tak mam laptopa z vistą i jest ok. Zero problemów. Do laptopa podłączałem tego samego lcd-eka i też było ok. Body to 50d .

Jak kupiłeś LCD to jakaś płytka była do tego? Pewnie jakieś profile - te z płytki to jest straszne g... ale może być lepsze od tego co oferuje sam system.

Już za sam fakt "monitor nieruszany" to Ci się niezłe lanie należy.

Jaco 78
06-09-2010, 20:28
Coś tam przy nim grzebałem , ale to były programowe ustawienia:):):) Muszę zlokalizować tą płytę. Rozumiem ,że trzeba te profile wgrać......

Janusz Body
06-09-2010, 20:41
Coś tam przy nim grzebałem , ale to były programowe ustawienia:):):) Muszę zlokalizować tą płytę. Rozumiem ,że trzeba te profile wgrać......

Źle rozumiesz. Trzeba oprofilować monitor a zanim to zrobisz poczytać forum. Twój problem był tu poruszany jakieś 2561 razy.

Jaco 78
06-09-2010, 20:48
ok dziękuję. Postaram się poradzić sobie z tematem. Pozdrawiam serdecznie

poszukiwacz2006
06-09-2010, 22:40
Podepnę się pod temat. Również Windows 7. Po uruchomieniu DPP nie mogę korzystać z czytnika kart, tylko muszę najpierw zdjęcia zrzucić na komputer. Na Viście i XP mogłem przeglądać zdjęcia prosto z karty. W czym jest problem, albo co źle robię. Dzięki za sugestie.

retter
07-09-2010, 15:15
Podepnę się pod temat. Również Windows 7. Po uruchomieniu DPP nie mogę korzystać z czytnika kart, tylko muszę najpierw zdjęcia zrzucić na komputer. Na Viście i XP mogłem przeglądać zdjęcia prosto z karty. W czym jest problem, albo co źle robię. Dzięki za sugestie.

A zgrywasz przez czytnik komputera czy prosto z body?

poszukiwacz2006
08-09-2010, 17:39
No właśnie przez czytnik zewnętrzny, nie ten w komputerze.

sv
12-09-2010, 12:43
Źle rozumiesz. Trzeba oprofilować monitor a zanim to zrobisz poczytać forum. Twój problem był tu poruszany jakieś 2561 razy.

w moim przypadku to nie jest problem oprofilowania monitora. Przykład: fotka wywołana z DPP bez zmiany ustawień; na monitorze wszystko ok. Po wywołaniu otwieram tę fotke w PS5 i na TYM SAMYM monitorze fota wygląda jak z innej bajki: saturacja zdjęta o połowę, kolory bure.

To jeszcze nie koniec :-)

Wywołuję te fotke na laptopie (również W7) z tymi samymi ustawieniami i wynik jest zupełnie inny: fotka wygląda dokładnie tak jak w DPP. Problem dotyczy równiez Capture One 5.

I co Ty na to?

korona-pl
12-09-2010, 12:50
Po wywołaniu otwieram tę fotke w PS5 i na TYM SAMYM monitorze fota wygląda jak z innej bajki: saturacja zdjęta o połowę, kolory bure.

W PS - Shift+Ctrl+K...
Jakie masz ustawienia?

Janusz Body
12-09-2010, 14:08
w moim przypadku to nie jest problem oprofilowania monitora. Przykład: fotka wywołana z DPP bez zmiany ustawień; na monitorze wszystko ok. Po wywołaniu otwieram tę fotke w PS5 i na TYM SAMYM monitorze fota wygląda jak z innej bajki: saturacja zdjęta o połowę, kolory bure.


Napisz krótko i jasno - masz monitor oprofilowany? Bez profilu właśnie tak może być.



...
Wywołuję te fotke na laptopie (również W7) z tymi samymi ustawieniami i wynik jest zupełnie inny: fotka wygląda dokładnie tak jak w DPP. Problem dotyczy równiez Capture One 5.

I co Ty na to?


Napisz krótko i jasno - masz laptopa oprofilowany? Bez profilu właśnie tak może być.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
obacz też to: http://canon-board.info/showpost.php?p=865566&postcount=226
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
.
Sprawdź tez w ustawieniach DPP i PS [b]jaki{/b] profil jest w nich przypisany dla monitora.

MoonWind
15-09-2010, 14:59
@sven

Mam Win7 64-bit, DPP, C1 5, LR (demo), do przeglądania FastStone. We wszystkich programach fotki wyglądają identycznie.
Fakt używam kalibratora EyeOne.