PDA

Zobacz pełną wersję : GoldPhoto głowice za relatywnie niską cenę.



jharv
18-11-2005, 09:02
Co o tym sądzicie :?:

Wydaje mi się, że to dobra tańsza alternatywa dla manfrotto.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71623945

skrzat
18-11-2005, 09:56
A kolega przespał tak duży wątek o głowicach? :)
http://canon-board.info/showthread.php?t=6514

jharv
18-11-2005, 10:52
A kolega przespał tak duży wątek o głowicach? :)
http://canon-board.info/showthread.php?t=6514


Tyle, że z tej dyskusji nic nie wynikło. Tylko tyle, że chińskie i tańsze znaczy gorsze, ale nikt tego w praktyce nie sprawdził.

Zielony
18-11-2005, 12:14
Tyle, że z tej dyskusji nic nie wynikło. Tylko tyle, że chińskie i tańsze znaczy gorsze, ale nikt tego w praktyce nie sprawdził.

to nie znaczy, że trza zakładać nowy topic...
radzę kontynuować w tamtym...

@ któryś z Modów: przenieście to...

no chyba, że nie mam racji...

Vitez
18-11-2005, 17:59
Tyle, że z tej dyskusji nic nie wynikło. Tylko tyle, że chińskie i tańsze znaczy gorsze, ale nikt tego w praktyce nie sprawdził.

Gawryl sprawdzil:
http://canon-board.info/showthread.php?t=6800 (wprawdzie temat watku o monopodach ale gawrylowi rozlecial sie chinski statyw).

KuchateK
18-11-2005, 18:14
Vitez, Ale mowimy o dwoch roznych kategoriach. Tanim plastikowym badziewiu robionym byle taniej (takie to dorzucaja free na aukcjach internetowych) i sprzecie z pare kategorii solidniejszych materialow (zelaz to jednak zelaz) robinym w/g sprwdzonych i chwalonych planow (wkoncu to jednak wierna kopia manfrotto).

Vitez
18-11-2005, 20:01
Vitez, Ale mowimy o dwoch roznych kategoriach.

Wg ciebie tak, wg mnie nie.
Foto-tip rowniez dobrze moze pisac o filtrach Kinga "Jakosc Hoyi, niska cena" ale tak nie pisze bo sprzedaja rowniez Hoye ;) .

Albo inaczej - ta firma to "prawie" Manfrotto.
Widziales kilka najnowszych reklam Żywca 8) na temat "prawie" .

popmart
18-11-2005, 21:19
z całym szacunkiem ale takie rzeczy jak statyw nawet firma mniejsza o mniej znana może wykonać równie dobrze jak czołowe marki przecie to nie jakaś skąplikowana technologia tylko zwykła prosta mechanika wystarczy że jest z dobrych materiałów

jharv
18-11-2005, 21:38
z całym szacunkiem ale takie rzeczy jak statyw nawet firma mniejsza o mniej znana może wykonać równie dobrze jak czołowe marki przecie to nie jakaś skąplikowana technologia tylko zwykła prosta mechanika wystarczy że jest z dobrych materiałów


No własnie i czekam na wypowiedzi osób które miały, mają styczność z tymi głowicami

Vresviik
18-11-2005, 21:41
Kupilem w Foto-tip statyw z tą głowicą.Uwazam ze jest bardzo dobry.Wprawdzie uzywam raptem miesiąc ale jestem bardzo zadowolony.

jharv
18-11-2005, 22:00
Kupilem w Foto-tip statyw z tą głowicą.Uwazam ze jest bardzo dobry.Wprawdzie uzywam raptem miesiąc ale jestem bardzo zadowolony.


Nie występują żadne luzy po zablokowaniu głowicy ?

Kubaman
18-11-2005, 22:56
Kupilem w Foto-tip statyw z tą głowicą.Uwazam ze jest bardzo dobry.Wprawdzie uzywam raptem miesiąc ale jestem bardzo zadowolony.
cześć Janusz :)
jak będziesz w Kraku daj znać, z chęcią bym pomacał to cudeńko.
Wygląda na klasyczny reverse engineering w chińskim wydaniu, a przy tym stopniu skomplikowania nie przewiduję większych niespodzianek.

Vresviik
19-11-2005, 05:06
Nie występują żadne luzy po zablokowaniu głowicy ?
zadnych luzów niet

Vresviik
19-11-2005, 05:07
cześć Janusz :)
jak będziesz w Kraku daj znać, z chęcią bym pomacał to cudeńko.
Wygląda na klasyczny reverse engineering w chińskim wydaniu, a przy tym stopniu skomplikowania nie przewiduję większych niespodzianek.
Cześć:) W styczniu się widzimy:)

jharv
19-11-2005, 11:31
zadnych luzów niet


Ok dziękuję za opinie. Pozdrawiam.

Ramirez
02-09-2006, 12:45
Kupilem w Foto-tip statyw z tą głowicą.Uwazam ze jest bardzo dobry.Wprawdzie uzywam raptem miesiąc ale jestem bardzo zadowolony.

No i jak sprawdza Ci się ten stawyw z głowicą po prawie roku używania?
Czy blokady nóg się nie wyrobiły?
Zastanawiam się nad tymi podróbkami statywów Manfrotto, ale diabeł tkwi w szczegółach :twisted:

Vresviik
02-09-2006, 12:51
No i jak sprawdza Ci się ten stawyw z głowicą po prawie roku używania?
Czy blokady nóg się nie wyrobiły?
Zastanawiam się nad tymi podróbkami statywów Manfrotto, ale diabeł tkwi w szczegółach :twisted:

Dobrze się sprawdza,nic się nie zmieniło a uzywałem całkiem często,dalej uważam ze to był dobry zakup

Ramirez
02-09-2006, 12:58
Dobrze się sprawdza,nic się nie zmieniło a uzywałem całkiem często,dalej uważam ze to był dobry zakup

Rozumiem, że masz statyw typu GoldPhoto YH321.
A nie masz problemów z tymi nóżkami ze śrubami. Nie ma ryzyka zgubienia tej gumowej nakrętki?

Vresviik
02-09-2006, 13:12
Rozumiem, że masz statyw typu GoldPhoto YH321.
A nie masz problemów z tymi nóżkami ze śrubami. Nie ma ryzyka zgubienia tej gumowej nakrętki?

jedyny mankament był taki że jedna nóżka się poluzowała, przykleiłem i już się trzyma od dobrych kilku miesięcy mimo uzywania w mało sprzyjajacych warunkach(błocko,deszcz)
Wg mnie warto kupić

Ramirez
02-09-2006, 13:20
jedyny mankament był taki że jedna nóżka się poluzowała, przykleiłem i już się trzyma od dobrych kilku miesięcy mimo uzywania w mało sprzyjajacych warunkach(błocko,deszcz)
Wg mnie warto kupić

Dzięki za info!
Ja robie sporo panoram i takie ostre nóżki bardzo by mi się przydały. Już kilka razy musiałem zaczynać robienie panoramy od początku, bo niechcący lekko potrąciłem statyw.

Krzychu
02-09-2006, 13:50
z całym szacunkiem ale takie rzeczy jak statyw nawet firma mniejsza o mniej znana może wykonać równie dobrze jak czołowe marki przecie to nie jakaś skąplikowana technologia tylko zwykła prosta mechanika wystarczy że jest z dobrych materiałów

Wiekszosc urzadzen na rynku to zwykla prosta mechanika (nawet wiekszosc samochodow) a buble sie zdarzaja bardzo czesto...
Chodzi nie tylko o sam material, ale tez i o dokladnosci wykonania i montazu na przyklad...

Kubaman
02-09-2006, 14:02
Wiekszosc urzadzen na rynku to zwykla prosta mechanika (nawet wiekszosc samochodow)
toteż Chiny są krajem, gdzie reverse engineering jest zjawiskiem codziennym, w wielkiej skali dotyczącym również samochodów. Nie mówię, że wiedza i świadomość się nie liczą, ale oni nie są tak głupi, żeby stosować inne materiały, czy inne tolerancje. Jeśli sprawdzisz głowicę, i będzie OK, to raczej nic się z nią nie stanie złego. A co do Manfrotto, to również i one nie sa bez wad, ta która pożyczam regularnie (3D) ma spore luzy, i drgania są widoczne w wizjerze przy podpięciu 400mm.