PDA

Zobacz pełną wersję : Moja strona ślubna - co o tym myślicie?



Pikczer
03-09-2010, 18:57
Witajcie,
robilem i robilem..., az wreszcie zrobilem :mrgreen:

Zalozenia, ktore mi przyswiecaly, to przede wszystkim czysty HTML i... prostota :idea:
Nie chcialem tworzyc kolejnej strony z podzialem na dzialy etc., gdyz moja autorska strona (na ktorej rowniez znajduja sie zdjecia) by sie z nia pokrywala, stad pomysl na taka wersje slubnego www i polaczenia obu tych site'ów (linkuja sie wzajemnie) :rolleyes:

Zapraszam do ogladania a kazde sugestie i opinie beda mile widziane :idea:8)

www.zdjecia-slubne-warszawa.pl

pozdrawiam serdecznie
pikczer

Sergiusz
03-09-2010, 19:13
Świetna strona! Tylko u mnie muzyczka przerywa.

Malin
03-09-2010, 19:21
Ja osobiście nienawidzę muzyki na stronach. Jak mam włączone kilka zakładek to wtedy muszę sie zastanawiać z którego leci ta muzyka. Denerwujące jest też to ze muzyczka od nowa się ładuje.

Fakt, ta strona jest ładna w swojej prostocie.

Cennik też masz ciekawy :)

E.3
03-09-2010, 19:39
wkurza przymus ciaglego wylaczania muzyki po kazdym kliknieciu

Pikczer
03-09-2010, 19:42
Co do cennika, to dopiero zawisla - spokojnie ;-)
A co do muzyki, to niestety w HTML-u nie da sie inaczej, wiec jak wiecej ludzi bedzie wkurzac, to po prosu ja wyrzuce i juz - ale dzieki za pierwsze cenne uwagi :-)

magart
03-09-2010, 20:41
Dla mnie muzyka może być, ale nie w ten sposób, że co chwila jak przełączam strony zaczyna się od nowa. Raczej można(musisz) to zrobić inaczej.

mor_feusz
03-09-2010, 20:44
Stronka spoko. Muzyka ..... niestety - kazde zdjecie - kolejny raz - denerwujace. Lepiej zeby jej nie bylo.

blazejs
03-09-2010, 22:40
Tak jak poprzednicy i z racji uczulenia zawodowego (webdesign) - wyrzuc muzyke..

Vitez
03-09-2010, 22:46
Podobno przyszłe Panny Młode lubią muzykę na stronach fotografów ślubnych. Więc opinii na ten temat poszukaj raczej na forach przyszłych Panien Młodych a nie forach sprzętowych - bo chyba taki masz target?

xsardas
04-09-2010, 10:13
fajna kolorystycznie i zawierająca esencję :)

iREM
04-09-2010, 12:37
Wiele nie wniosę, ale mnie się podoba. A jak dziewczynom?

Pikczer
05-09-2010, 18:21
No kurcze nie wiem, bo te z CB jak widac nie pisza ;-)

piday
05-09-2010, 20:24
Mi się podoba, ale cennik to trochę przegięcie :-).
Zasugerowałbym, że warto żeby na ostatniej stronie było coś jaśniej sugerującego że to koniec, niż "Zapraszam", bo chwilę musiałem pomyśleć o co chodzi.

michal_sokolowski
05-09-2010, 21:41
Witajcie,
robilem i robilem..., az wreszcie zrobilem :mrgreen:

Zalozenia, ktore mi przyswiecaly, to przede wszystkim czysty HTML i... prostota :idea:
Nie chcialem tworzyc kolejnej strony z podzialem na dzialy etc., gdyz moja autorska strona (na ktorej rowniez znajduja sie zdjecia) by sie z nia pokrywala, stad pomysl na taka wersje slubnego www i polaczenia obu tych site'ów (linkuja sie wzajemnie) :rolleyes:

Zapraszam do ogladania a kazde sugestie i opinie beda mile widziane :idea:8)

www.zdjecia-slubne-warszawa.pl

pozdrawiam serdecznie
pikczer

najlepszy "cennik" !!! hehehe :-)
rozwaliło mnie to, hm.... ale nie wiem, taki trochę tani chwyt, ludzie się
mogą irytować, bo niby obiecujesz cennik, a tam kolejna "promocja ukryta" i telefon....
poza tym nie wiem czy to funkcjonalne jest - że dajesz stronę "ślubną" na któej jest link dopiero do portfolio.......

Pikczer
06-09-2010, 07:29
Co do cen, to powiem szczerze, ze jestem przed wakacjami. Za 3 tygodnie do tego usiade i zrobie konkretne wyceny. Wiec to nie jest tani chwyt a chwilowe "ander konstrakszyn" ;-) Chcialem juz przed wyjazdem aby wszystko wisialo oraz poznac m.in. Wasze opinie.

A co do linka do portfolio, to juz pisalem na samym poczatky - nieszczesliwie sie stalo, ze na mojej autorskiej stronie pokazuje zarowno fotografie jak i design i juz tego (a nawet dzialow) zmienic nie moge. Stad pomysl (aby sie strony nie pokrywaly), ze tak wlasnie to rozwiaze.

Pikczer
11-09-2010, 17:32
Wylaczylem muzyczke zgodnie z Waszymi sugestiami :-)
Mam nadzieje, ze teraz sie lepiej oglada ;-)

micles
12-09-2010, 05:07
Lepiej, lepiej. A nie można było zrobić zewnętrznej ramki z playerem muzyki, a w środku ta cała strona? Wtedy nie leciałoby po każdym kliku od nowa, co nie?

Pikczer
17-09-2010, 17:27
Wiesz - ja nie mam pojecia o htmlu etc....
Z tego, co koledzy znajacy sie na rzeczy mowili, to w htmlu nie jest to takie proste.
Jesli wiesz cos, co mogloby pomoc mojemu koledze w obejsciu problemu przeskakiwanej muzyki, to daj prosze znac :-)

Shadow
17-09-2010, 18:40
Po primo strona OK. Po drugie primo nie wiem na czym ludzie ogladają ale na 22 calowym monitorze zdęcia są trochę przymaławe. Link do drugiej strony to takie mało profesjonalne. Zdecyduj się na coś. Jedna strona tylko ślubne druga inne projekty. Gdyby jeszcze obie strony miały identyczne wykonanie, ale nie mają i zaburza to odbiór całości.

PS. Robisz nawet za granicą to się ceni. W grudniu mam ślub na Karaibach. Dał byś radę przylecieć :)

Pikczer
18-09-2010, 16:38
Po primo strona OK.
Dzieki 8-)


Po drugie primo nie wiem na czym ludzie ogladają ale na 22 calowym monitorze zdęcia są trochę przymaławe. Link do drugiej strony to takie mało profesjonalne. Zdecyduj się na coś. Jedna strona tylko ślubne druga inne projekty. Gdyby jeszcze obie strony miały identyczne wykonanie, ale nie mają i zaburza to odbiór całości.
Calosc przystosowywalem do sredniej klasy/rozdzielczosci monitorow (1280x1024) - niestety wszystkich nie da sie zadowolic ;-)
A co do podzialu stron, to... no byly rozne wersje brane pod uwage i dlatego zdecydowalem sie na taki niepokrywajacy sie podzial pytajac Was o zdanie 8-)


PS. Robisz nawet za granicą to się ceni. W grudniu mam ślub na Karaibach. Dał byś radę przylecieć :)
Tak - robilem np. w Egipcie (niedlugo zamieszcze) a to czy bym sie podjal - oczywiscie - takie "projekty" sa dla mnie szczegolnie cenione - pytanie tylko czy stac Cie na oplacenie mi przelotu i zakwaterowania a nie czy ja dam rade :wink:8-)

Chuck
18-09-2010, 17:15
Bardzo przyjemna stronka.
Zdecydowanie jestem zwolennikiem takich prostych i czytelnych "wizytówek".

Shadow
18-09-2010, 18:40
Pikczer ---> A jeszcze zapomniałem Ci napisać, że jednej rzeczy mi brakuje na Twojej stronie. Bardzo trendy znaczka FPFS he, he http://www.fpfs.pl/

Pikczer
23-09-2010, 17:37
Pikczer ---> A jeszcze zapomniałem Ci napisać, że jednej rzeczy mi brakuje na Twojej stronie. Bardzo trendy znaczka FPFS he, he http://www.fpfs.pl/
Rozumiem, ze to taki dżołk sytuacyjny, tak? :wink:

Shadow
23-09-2010, 18:02
Tak, taki element satyry :)

marekb
23-09-2010, 18:06
Pikczer ---> A jeszcze zapomniałem Ci napisać, że jednej rzeczy mi brakuje na Twojej stronie. Bardzo trendy znaczka FPFS he, he http://www.fpfs.pl/cholera, ja też nie mam:cry:

spuki
25-09-2010, 09:31
cholera, ja też nie mam:cry:

wstydź się :mrgreen:

czerwiniak
25-09-2010, 10:05
Ja osobiście nienawidzę muzyki na stronach. Jak mam włączone kilka zakładek to wtedy muszę sie zastanawiać z którego leci ta muzyka. Denerwujące jest też to ze muzyczka od nowa się ładuje.

... i to właśnie brałem pod uwagę, jak klient mi robił stronę, to też się zastanawiałem, dać muzykę, czy nie?.
Nawet na forum zapytanie dałem, i po postach wyszło że nie.
Ale stronka OK.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Podobno przyszłe Panny Młode lubią muzykę na stronach fotografów ślubnych. Więc opinii na ten temat poszukaj raczej na forach przyszłych Panien Młodych a nie forach sprzętowych - bo chyba taki masz target?

To samo mi napisałeś jak pytałem dać muzę na stronę, czy nie?

Pikczer
01-10-2010, 19:56
Kurcze - z ta muzyka, to chyba wszystko zalezy od dobrego doboru i mozliwosci ewentualnego szybkiego wylaczenia a nie zeby wogole nie bylo ;-)

Pikczer
08-10-2010, 11:21
Rozumiem, ze Wy uwazacie inaczej, tak?
Pytam, gdyz dla mnie muzyka znacznie uzupelnia obraz i nie wiem czemu tyle negatywnych opinii na jej temat?
Rozumiem, ze w tej wersji strony, ktora zaproponowalem jest niedociagniecie powtarzajacej sie muzyki wraz z kolejna podstrona, ale gdyby tak nie musialo byc, to wg mnie muzyka jest jak najbardziej na miejscu, czyz nie tak?

Shadow
08-10-2010, 17:25
Ja jestem za muzyką. Ważne tylko aby w widocznym miejscu był przycisk pozwalający ją wyłączyć. Najnowszy trend na stronach jaki zauważyłem to ruchome zdjęcia tzw zooming. Może warto i to wprowadzić na swoją stronę.

Loome
08-10-2010, 18:53
a ja proponuje zeby muzyka byla defaultowo wylaczona + w rogu glosniczek do nacisniecia jak ktos lubi:)

Pikczer
09-10-2010, 16:07
Najnowszy trend na stronach jaki zauważyłem to ruchome zdjęcia tzw zooming. Może warto i to wprowadzić na swoją stronę.
Moe i warto - ale ja nie mam strony we flashu tylko w htmlu a to juz mala roznica z takimi animacjami 8)

rysiaczek
09-10-2010, 16:10
Najnowszy trend na stronach jaki zauważyłem to ruchome zdjęcia tzw zooming. Może warto i to wprowadzić na swoją stronę.

Gdzie ten trend i efekt zauważyłeś?

Pikczer
09-10-2010, 16:23
Chyba tu :-)

http://www.liquidbeckstead.com/main.html

Shadow
13-10-2010, 09:38
Chyba tu :-)

http://www.liquidbeckstead.com/main.html

To już jest wypas. Trzeba by składać chyba w After Effects. Miałem na myśli coś prostszego. Efekt jaki uzyskuje sie przy prezentacji np w ProShow Producer.

Emaliasz
15-10-2010, 19:20
Strona świetna, zaplanowana tak by trzeba ją było przejrzeć jak książkę. To dobrze.
Muzyka jest... ok, o tym pisali już przedmówcy. Ja bym polecił dodanie na dole strony bezpośrednich odnośników do poszczególnych "kart".

Ze strony praktycznej, mam jeszcze jedną sugestię. Moim skromnym zdaniem, cennik lepiej by się sprawdził w formacie .jpg. Dlaczego? Gdy klient surfuje po internecie, ma otwarte w przeglądarce kilka podobnych do twojej stron. Jeżeli do tego dołoży otwieranie pliku .pdf jego sprzęt zwolni i wtedy będzie się mniej lub bardziej denerwował.

Korzystający z przeglądarki Chrome mogą mieć problemy z .pdf'ami w ogóle. (W internecie opisywano przypadki błędnego działania "Chroma" z przepełnionym buforem)

To tyle dywagacji. Moim zdaniem, świetna i przejrzysta strona. Pogratulować. ;)

Tezet-gdynia
15-10-2010, 20:45
Rozumiem, ze Wy uwazacie inaczej, tak?
Pytam, gdyz dla mnie muzyka znacznie uzupelnia obraz i nie wiem czemu tyle negatywnych opinii na jej temat?
Rozumiem, ze w tej wersji strony, ktora zaproponowalem jest niedociagniecie powtarzajacej sie muzyki wraz z kolejna podstrona, ale gdyby tak nie musialo byc, to wg mnie muzyka jest jak najbardziej na miejscu, czyz nie tak?

Strona bardzo ladnie zrobione, ale z ta muzyka to jest tak ze przegladajac internet, czesto wlasnie sluchamy muzyki. I kazda strona na ktorej jest muzyka - czesto otwierana z jakiegos linku - jako karta w tle - zaczyna denerwowac. Dajmy na przyklad ze przegladamy liste ofert, klikamy koleczkiem myszki na linki zeby sie otwieraly (opera) w kartach w tle... i raptem... zaczyna grac 10 stron! ;) Wtedy jest panika - ktora strona gra, dlaczego tak glosno, dlaczego zaglusza mi winampa, dlaczego musze szukac wylaczania, pewnie kolejna reklama itd itp ;-)

Pikczer
17-10-2010, 08:12
Wtedy jest panika - ktora strona gra, dlaczego tak glosno, dlaczego zaglusza mi winampa, dlaczego musze szukac wylaczania, pewnie kolejna reklama itd itp ;-)
Nie no - chyba panujesz nad tym co otwierasz? :mrgreen:
Otwierasz strone - jest muzyka - nie chcesz jej sluchac - wylaczasz 8) Wazne, aby tylko wylacznika nie trzeba bylo szukac pol dnia ;-) Ja staralem sie go dac w widocznym i intuicyjnym miejscu :idea:

Krzychu
17-10-2010, 09:22
Nie no - chyba panujesz nad tym co otwierasz? :mrgreen:
Otwierasz strone - jest muzyka - nie chcesz jej sluchac - wylaczasz 8) Wazne, aby tylko wylacznika nie trzeba bylo szukac pol dnia ;-) Ja staralem sie go dac w widocznym i intuicyjnym miejscu :idea:

Nie klikasz środkowym w FF na kilka(naście) linków do których potem dopiero zaglądasz ?

Pikczer
17-10-2010, 10:55
Krzychu - sa rozne sposoby przegladania stron ;-)
Moze i wiele osob najpierw klika w 30 zakladek a potem po kolei przeglada - coz... wszystkim nigdy nie dogodzisz. Wg mnie muzyka na stronie, gdzie prezentuje sie obrazy (grafika, fotografia etc.), dobrze dobrana stanowi bardzo wazne dopelnienie. Trzeba tylko uwazac na dobor, glosnosc i szybka/intuicyjna mozliwosc wylaczenia.

Tak jak pisalem - w moim przypadku najwiekszym problemem muzyki byl fakt, iz strona jest zrobiona w czystym html-u i przeskakuje - i tu sie zgadzam... lepiej ja w takim razie wylaczyc na wstepie.