PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod z Allegro



Argento
17-11-2005, 21:05
Witam,

planuje kupic sobie monopod, ma byc uzywany do tele, fotografowanie ptaszkow itd., czy taki j/n mi wystarczy czy powinienem zainwestowac w cos "ciezszego" ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71807302


W ogole jaka jest roznica w ergonomii pracy monopodow za 80 PLN i za <300PLN ? Ma to jakies znaczenie dla matora ?

Pozdrawiam

PS. W "szukaj" nie znalazlem wiec nie wywalajcie od razu tego watku.

Vitez
17-11-2005, 21:32
PS. W "szukaj" nie znalazlem wiec nie wywalajcie od razu tego watku.

A co wpisales i jakie opcje zaznaczyles? 8)

pazurek
17-11-2005, 21:36
Uch, jak widze taka plastikowa glowice to od razu moge odpowiedziec do czego bedzie sie nadawal ten monopod.

DO KOSZA :evil:

ripek
17-11-2005, 23:05
Na allegro nie widzialem jeszcze alternatywy do tego. Ja potrzebuje do reporterki szybkozłączkę.

W ogóle monopody bez szybkozłączki to jakieś wielkie nieporozumienie :|

piast9
17-11-2005, 23:08
Macałem w sklepie monopod za 70PLN. Pocztą zamówiłem Manfrotto 680B. Różnica jest kolosalna. Sztywność nogi, wrażenie solidności. Body z Orestegorem nie robi na nim żadnego wrażenia. Ale głowiczka mogłaby być lepsza...

ripek
17-11-2005, 23:13
Monopod za 200zl bez złączki?! No ludzie ...

KMV10
17-11-2005, 23:19
Witam,

planuje kupic sobie monopod, ma byc uzywany do tele, fotografowanie ptaszkow itd., czy taki j/n mi wystarczy czy powinienem zainwestowac w cos "ciezszego" ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71807302


W ogole jaka jest roznica w ergonomii pracy monopodow za 80 PLN i za <300PLN ? Ma to jakies znaczenie dla matora ?

Pozdrawiam

PS. W "szukaj" nie znalazlem wiec nie wywalajcie od razu tego watku.

http://www.milso.com.pl/
Wybierz się na Zwyciezców. Pogadaj ze sprzedawcami, powiedz im czego potrzebujesz. Doradzą Ci. Zapłacisz napewno > 80 zł ale nie wyjdziesz z szajsem ;)

Kubaman
18-11-2005, 00:02
Proponuję lekturę wątku z naszego forum o fajnym monopodzie (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2793).

Zdecydowanie polecam :!: , najtańszy sprzęt z tych, które mozna nazwać prawdziwym sprzętem, a nie złomem. To co podałeś w linku, to jak pisze Pazurek, nadaje się do kosza, ewentualnie do rozwieszania bielizny.

Argento
18-11-2005, 10:16
Manfrotto 679B kosztuje 166 PLN + wysylka, nie jest to jakas tragedia cenowa.

Zastanawiam sie tylko po co kupuja ludzie monopody za 400 i wiecej PLN-ow ?

Dzieki za porady.


Pozdrawiam

gawryl
18-11-2005, 10:21
popieram zdanie pazurka - ale na swoim (nieststy) przykladzie... mianowicie: mialem tani statyw, Action-cos-tam-400 (chyba) i mial identycznie wygladajaca glowice z szybka zlaczka, jak na tych fotach z allegro. wiec ten moj statyw sie rozsypal :) szajz totalny - najpierw pojawily sie luzy w glowicy, potem wypadla raczka uchwytu co powoduje,ze nadaje sie do kosza... patrzylem,jak to poskladac, i choc glab nie jestem - nie umiem ....

wiec nie inwestuj w to badziewie i poczytaj we wspomnianych watkach o dobrych monopodach.

a co do szybkiej zlaczki-mialem okazje przez chwile bawic sie monopodem mxdanish-a, ktory jej nie posiadal i byl OK (i kosztowal cos ~100zl) wcale to nie przeszkadzalo, a co wiecej - jaj brak zapewnial,ze nie bedze sytuacji jak u mnie :)

Calliactis
20-11-2005, 01:15
Miałem ww. monopod - do nocnych, lub wieczornych ujęć nadaje się bez problemu. Minus taki, ze po obróceniu aparatu o 90st. do pionu pod wpływem ciężaru obiektywu całość się przesuwa, tj. obraca na złączce (kiepska guma)...
Jeśli potrzeba czegoś lekkiego i 'ekonomicznego' na szybkie wypadk w górki - polecam - nie gnie się, jest lekki, i nie szkoda go do odstraszania wilków :) (sprawdzone! :P )... a nawet w mieście można sprawdzić - jak jakiemus naprzykrzającemu się osobnikowi - siada na głowie... a głowica jest twarda... :)...

Kubaman
20-11-2005, 09:33
jeśli potrzeba czegoś "ekonomicznego", to proponuję zrobić tego monopoda ze starego kilka narciarskiego - jest tanie, proste i sprawdzone przez kolegę z forum. A jeśli ma to być coś normalnego i nie na pół roku, to lepiej posłuchac większości.

Kupiłem sobie podobny statyw z taką głowicą za jedyne 125PLN rok temu - użyłem go może z 10 razy, jest fatalny. Szkoda pieniędzy.

Pszczola
20-11-2005, 10:11
jeśli potrzeba czegoś "ekonomicznego", to proponuję zrobić tego monopoda ze starego kilka narciarskiego

A kijki narciarskie wystepuja w rozmiarze 180 cm?

Kubaman
20-11-2005, 10:12
da radę zrobić :)

Pszczola
20-11-2005, 10:13
Z 1 szt. czy z 2 te 180 cm da sie zrobic? ;-)

piast9
20-11-2005, 16:50
A kijki narciarskie wystepuja w rozmiarze 180 cm?
Biegowe.