PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw do Zdjęć Katalogowych



Balcer
02-09-2010, 10:24
Witam serdecznie, chciałbym abyście pomogli mi dzisiaj dobrać sprzęt do zdjęć katalogowych. Chodzi mi o cały zestaw czyli wszystko co mi będzie potrzebne do tego.
Zdjęcia będą wykonywane głównie telefonom kom.
Myślałem nad 2 Błyskami jedno na tło drugie z Softboxem na przedmiot, do tego
akrylowa podkładka.
Nie wiem teraz z kolei jakie błyski, bo chyba do tak małych przedmiotów niema co wyrzucać kupę kasy na lampy z wyższej półki.
Posiadam aktualnie światło stałe i jakiś namiocik jednak palą się te lampy od rana do wieczora i troszkę prądu to ciągnie, liczę że błyski pociągną mniej.
Oraz jeszcze pytanie odnośnie szkiełka do takowych zdjęć.Aktualnie posiadam kita pod Canona 450, ale chyba też przydała by mu już się zmiana.

Pozdrawiam i dziękuję za odp.

magart
02-09-2010, 10:31
Namiocik jak nie jest za mały to powinien wystarczyć. Jedynie to dokupiłbym lampy błyskowe. Jakiekolwiek wg budżetu byle nie za słabe w stosunku do namiotu.
Szkiełko wystarczy do fotografowania packshotów.

Loome
02-09-2010, 10:41
a jezeli masz parcie na inne szkło to canon 100 (stary) albo canon 60, ew tamron 90:)

C4M
29-10-2010, 12:34
a ja polecam stol bezcieniowy z zarowka blyskowa pod stolem + jakas lampa blyskowa do wyzwalania fotoceli tej zarowki... efekt super i koszty nieduze

arturro
21-11-2010, 18:29
a ja polecam stol bezcieniowy z zarowka blyskowa pod stolem + jakas lampa blyskowa do wyzwalania fotoceli tej zarowki... efekt super i koszty nieduze

A czy te żarówki będą działać gdy nałożymy na nią np. strumienice i skierujemy ją na tło???

Maggot
21-11-2010, 20:47
jezeli zarowka ma fotocele z przodu to dzialala pewnie nie bedzie. Wiekszosc ma jeszcze gniazdo pod ktore mozna podpiac kebelek/wyzwalacz radiowy i w ten sposob wyzwalac ale zarowka ze snootem pewnie nie bedzie wyzwalac innych lamp wiec trzeba miec przynajmniej 2 odbiorniki.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a jak juz ktos nie ma ani radia ani zadnej innej mozliwosci to zarowka blyskowa jest na tyle prosta konstrukcja ze kazdy kto choc raz trzymal lutownice w reku poradzi sobie z wyprowadzeniem fotoceli np z boku.
Tylko trzeba pamietac ze na kondensatorze moze byc zgromadzone wysokie napiecie ktore moze zabic!!! Warto wiec po rozkreceniu na wszelki wypadek zewrzec styki kondensatora np srubokretem - tak wiem barbarzynska metoda (w dodatku moze glosno strzelic) ale lepiej tak niz reka.

arturro
22-11-2010, 18:02
a jak juz ktos nie ma ani radia ani zadnej innej mozliwosci to zarowka blyskowa jest na tyle prosta konstrukcja ze kazdy kto choc raz trzymal lutownice w reku poradzi sobie z wyprowadzeniem fotoceli np z boku.
Tylko trzeba pamietac ze na kondensatorze moze byc zgromadzone wysokie napiecie ktore moze zabic!!! Warto wiec po rozkreceniu na wszelki wypadek zewrzec styki kondensatora np srubokretem - tak wiem barbarzynska metoda (w dodatku moze glosno strzelic) ale lepiej tak niz reka.

I chyba będę musiał się pobawić z lutownicą, bo mam lampę systemową na kabelku i nią chce wyzwalać tą żarówkę.

smigaczka
18-12-2010, 20:37
Ja bardziej niż stół bezcieniowy polecałabym namiocik. np. taki quantuum za 99zł. do zdjęć katalogowych idealny, i nie musimy się martwić o cienie, czy brak górnego czy bocznego tła...
W sumie to tez zależy od przedmiotów katalogowanych.