PDA

Zobacz pełną wersję : Teleobiektyw do 300 D.



Cichy
04-08-2004, 08:08
Witam. Zamierzam kupić szkiełko 70-200 L f4.0 . mam pytanie - jaki teleobiektyw do tego dokupić? Z tego , co się orientują są Canonowskie 1,4 x i 2x. Czy po założeniu spada światło ? Ja się ma to do ostrości przy max ogniskowej ?

Krzychu
04-08-2004, 08:49
Telekonwerter chyba, co ? Z 2x nie będzie Ci działał auto focus właśnie przez zmniejszenie jasności. Z 1.4x podobno z tym szkłem spadek jakości jest minimalny co zamierzam niedługo sprawdzić :), światło Ci spadnie do f5.6 oczywiście.

Vitez
04-08-2004, 10:11
Z 2x nie będzie Ci działał auto focus właśnie przez zmniejszenie jasności.

Jestes tego pewien? :roll:

Krzychu
04-08-2004, 10:33
Jestem. Ze szklem o jasności f8 potrafią ostrzyć tylko EOS'y 1 i 3 i to tylko środkowym czujnikiem AF. Do takich wynalazków trzeba mieć po prostu jasne szkła...

Vitez
04-08-2004, 10:36
Jestem. Ze szklem o jasności f8 potrafią ostrzyć tylko EOS'y 1 i 3 i to tylko środkowym czujnikiem AF. Do takich wynalazków trzeba mieć po prostu jasne szkła...

Czyli miales w reku 300D z podpietym 70-200 4L i TC 2x i sprawdziles ze nie dziala AF nawet na centralnym punkcie ostrosci?

dzi
04-08-2004, 10:40
Czyli miales w reku 300D z podpietym 70-200 4L i TC 2x i sprawdziles ze nie dziala AF nawet na centralnym punkcie ostrosci?
Tak - nie działa bo miałem ten TC

Krzychu
04-08-2004, 10:51
Jestem. Ze szklem o jasności f8 potrafią ostrzyć tylko EOS'y 1 i 3 i to tylko środkowym czujnikiem AF. Do takich wynalazków trzeba mieć po prostu jasne szkła...

Czyli miales w reku 300D z podpietym 70-200 4L i TC 2x i sprawdziles ze nie dziala AF nawet na centralnym punkcie ostrosci?

Nie, a co ? Nie 300D ale inny korpus, analogowy i z lekko wyższej półki od 300D.

Shadow
04-08-2004, 10:59
Cichy a co z Twoim Tamronem 70-300 ? Poszedł do żyda czy to był pożyczony ?

Vitez
04-08-2004, 16:34
Nie 300D ale inny korpus, analogowy i z lekko wyższej półki od 300D.

W sumie rzeczywiscie nie powinienem wnikac w korpus. Jak miales taki zestaw to nie mam wiecej pytan :)

Ale podepne sie pod watek: Sigma 70-200 2.8 EX z TC Sigmy 2x - powinna dzialac?

easyrider
04-08-2004, 22:25
Jestem. Ze szklem o jasności f8 potrafią ostrzyć tylko EOS'y 1 i 3 i to tylko środkowym czujnikiem AF. Do takich wynalazków trzeba mieć po prostu jasne szkła...

A gówno prawda...

Mam ten obiektyw, i z konwerterem 2x autofokus działa doskonale...
Jasność oczywiście siada też 2x - czyli do f8... teoretycznie. Bo w praktyce muszę ustawić korekcję -1EV.
Aha - mam konwerter Soligor :) - ale nie sądzę żeby orginał Canona był gorszy... (jest przecież 4x droższy).

cogito
04-08-2004, 23:15
Witam,

Polecam obiektyw Sigma 70-200 f2.8 HSM EX APO. Obiektyw tańszy od proponowanego przez Ciebie Canona, jaśniejszy..... i w testach też wypada bardzo dobrze. No i na pewno działa AF z telekonwerterem 2x. SPRAWDZONE!!!! Poza tym telekonwerter poprawia winietowanie (choć spada ostrość).

pozdrawaim

Cichy
05-08-2004, 08:17
Witam,

Polecam obiektyw Sigma 70-200 f2.8 HSM EX APO. Obiektyw tańszy od proponowanego przez Ciebie Canona, jaśniejszy..... i w testach też wypada bardzo dobrze. No i na pewno działa AF z telekonwerterem 2x. SPRAWDZONE!!!! Poza tym telekonwerter poprawia winietowanie (choć spada ostrość).

pozdrawaim

Ale podobno robi mydło przy max ogniskowej i pełnym otworze ?? Prawda to ???

Krzychu
05-08-2004, 10:06
Jestem. Ze szklem o jasności f8 potrafią ostrzyć tylko EOS'y 1 i 3 i to tylko środkowym czujnikiem AF. Do takich wynalazków trzeba mieć po prostu jasne szkła...

A gówno prawda...


Pisałem o Canon'owskich telekonwerterach... Nie działa i już, choćbyś nie wiem co tu napisał...



Mam ten obiektyw, i z konwerterem 2x autofokus działa doskonale...


Doskonale ? Współczuję skali odniesienia.

easyrider
05-08-2004, 20:31
Pisałem o Canon'owskich telekonwerterach... Nie działa i już, choćbyś nie wiem co tu napisał...



No fakt... trochę żeśmy się rozminęli... bo ja mam jak wspomniałem konwerter niefirmowy...
Ale to nienajlepiej świadczy o firmie, bo sztucznie ogranicza możliwości sprzętu - drogiego zresztą...




Mam ten obiektyw, i z konwerterem 2x autofokus działa doskonale...


Doskonale ? Współczuję skali odniesienia.

Nie ma czego współczuć - punktem odniesienia jest przecież ten sam obiektyw bez konwertera...
A z konwerterem ostrzy tak samo szybko i precyzyjnie jak bez...

I pięknie używa wszystkich punktów autofokusa - przed chwilą sprawdzałem - specjalnie dla Ciebie :D

Brawa dla Canona i jego konwertera :!:

Krzychu
06-08-2004, 07:22
N
ie ma czego współczuć - punktem odniesienia jest przecież ten sam obiektyw bez konwertera...
A z konwerterem ostrzy tak samo szybko i precyzyjnie jak bez...


? Z x1.4 da się zauważyć różnicę w szybkości, ale może w Twoim przypadku nie wie że ma podpięty konwerter... O z punktem odniesienia chodziło mi o jakość (ostrość, kontrast)...



I pięknie używa wszystkich punktów autofokusa - przed chwilą sprawdzałem - specjalnie dla Ciebie :D

Brawa dla Canona i jego konwertera :!:

Interesujące doświadczenie, dobrze wiedzieć.

piotrkula
06-08-2004, 13:54
easyrider napisał:

I pięknie używa wszystkich punktów autofokusa - przed chwilą sprawdzałem - specjalnie dla Ciebie

Brawa dla Canona i jego konwertera
.

dodame ze mialem tc kenko 2x, co prawda podpinalem go z canonowskim 100-300 USM, do mojej piatki i u mnie af tez padal, easyrider mozesz powiedziec do jakiego aparatu podpinales?

easyrider
06-08-2004, 22:39
dodame ze mialem tc kenko 2x, co prawda podpinalem go z canonowskim 100-300 USM, do mojej piatki i u mnie af tez padal, easyrider mozesz powiedziec do jakiego aparatu podpinales?

Używam Canona 10D...

Co do obiektywu 100-300/4.5-5.6 USM to teoretycznie (wg. Canona) jest za ciemny by AF mógł działać.
W praktyce z konwerterem Soligora ostrzy na największym otworze - f4.5, czyli w zakresie 100-135.
Powyżej jasność obiektywu spada i AF przestaje działać - sporadycznie przy bardzo silnym oświetleniu udaje mu się ostrość złapać... ale naprawdę sporadycznie.
Dodam że inne obiektywy (50/1.8, 24-85) współpracują z Soligorem doskonale...

Podobno tc Kenko i Soligor to to samo... nawet identycznie wyglądają...