PDA

Zobacz pełną wersję : odtwarzacz multimedialny do clipów filmowych z 5D2 i innych



Leone
31-08-2010, 17:51
Witam

Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, który by pozwolił na odtwarzanie na TV surowych klipów HD z EOSa 5D Mk 2.

Lustrzanka nie służy mi generalnie do filmowania ale jak czasami coś nagram to chciałbym to oglądać bez komputera na ekranie TV i bez długotrwałej zabawy w dekodowanie plików do formatu DVD AVCHD (mam za słaby komputer). Jestem posiadaczem urządzenia pn. playbox (ASMAX) nawet fajne - odtwarza przeróżne formaty HD ale nie che łyknąć plików 1080p prosto z canona. Prawdopodobnie są za "ciężkie" - w instrukcji napisano że odtwarza H.264 z bitrate mniejszym niż 20Mbit/sek. (canon ma 38Mbit/sek). Czy ktoś może się bawił czymś takim?

pozdrawiam

Handelson
31-08-2010, 17:55
Skoro chcesz odtwarzać surowe klipy to nie lepiej kupić kabel mini HDMI i puścić prosto z aparatu?

Leone
31-08-2010, 17:59
Kabel mam.

Ale nie mam zamiaru trzymać ich w nieskończoność (a nawet znacznie krócej:)) na karcie aparatu.
Zrzucam je na jakiś dysk zewnętrzny. W tej chwili aby je odtworzyć muszę:
a) użyć kompa
b) przekodować do formatu AVCHD, nagrać na DVD i odtworzyć na blu-rayu.


Nie chcę się w to bawić.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Chciałby po prostu podłączyć ten dysk z klipami do jakiegoś odtwarzacza multimedialnego i odtworzyć na TV.

Vitez
31-08-2010, 18:30
Kabel mam.

Ale nie mam zamiaru trzymać ich w nieskończoność (a nawet znacznie krócej:)) na karcie aparatu.
Zrzucam je na jakiś dysk zewnętrzny. W tej chwili aby je odtworzyć muszę:
a) użyć kompa
b) przekodować do formatu AVCHD, nagrać na DVD i odtworzyć na blu-rayu.


Albo przerzucić z powrotem na kartę (bez żadnego przekodowywania) i odtwarzać z aparatu...

Leone
31-08-2010, 19:13
ok - super.

No to ogłoszenie:
Może ktoś ma popsute body lustrzanki umożliwiającej nagrywanie filmów. (może być bez matrycy, lustra i migawki i body popękane byle elektronika działała i gniazdo HDMI) no i do tego parenaście kart pamięci o dużej pojemności. Zamierzam używać jako odtwarzacz filmów.

:)

A poważnie - wydaje mi się, że precyzyjnie sformułowałem pytanie. Ale doprecyzuje:

Czy ktoś zna jakiegoś playera (sprzętowego), dysk multimedialny czy jak to się tam nazywa, który przeczyta "surowe" pliki video HD 1920x1080 nagrane lustrzanką Canona?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Albo przerzucić z powrotem na kartę (bez żadnego przekodowywania) i odtwarzać z aparatu...


1. Upierdliwe...
2. Mam laptopa z HDMI mogę po prostu podłączyć laptopa do TV przez HDMI a do laptopa dysk z filmikami (i czasami tak robię). Ale szukam odtwarzacza, który po podłączeniu odpowiedniej ilości dysków stanie się domowym bankiem zdjęć filmów itp. Musi on jednak odtwarzać surowe pliki video z Canona.

pietro.s
31-08-2010, 19:51
Z tego co wiem to płyty z plikiem .MOV nagrywane programem MyDVD albo easy creatorem Roxio można odtwarzać na stacjonarnym dvd.

Może poszukaj odtwarzacza blu-ray.
ja w sieci na jednej ze stron znalazłem tekst z 2009 r.

"Philips BDP7300 jest przykładem nowoczesnego i uniwersalnego odtwarzacza blu-ray. Z płyt CD, DVD i blu-ray, a także z pamięci USB flash lub aparatu cyfrowego czyta wiele formatów graficznych, muzycznych oraz wideo. Port USB odtwarzacza jest na tyle szybki, że bezpośrednio z pendrive’a można wyświetlać płynnie nawet filmy w trybie 1080p. Urządzenie bez problemu odtwarza filmy MOV czy WMV, ale niestety nie rozpoznaje formatu MKV, który w internecie jest bardzo popularny."

Z tym, że nie widziałem na stronie producenta w specyfikacji adnotacji o tym.

Leone
31-08-2010, 20:04
Z tego co wiem to płyty z plikiem .MOV nagrywane programem MyDVD albo easy creatorem Roxio można odtwarzać na stacjonarnym dvd.



Zgadza się ale nagranie płyty HD strawnej dla odtwarzacza Blu-ray (czyli albo płyty blu-ray - konieczna nagrywarka BD albo AVCHD DVD) to wiele godzin kodowania - z mojego doświadczenia wynika, że mój komputer potrzebuje kilkunastu godzin (!) aby stworzyć kilkunatuminutową płytkę DVD AVCHD.

Mój odtwarzacz blu-ray to prosty model bez gniazda USB. Z resztą nawet gdyby było to nie jest pewne czy by "radziło" ciężkie surowe pliki mov prosto z Canona. Tak samo jak nie chce ich odtworzyć mój player (playbox ASMAX) mimo, że ma wbudowane dekodery H.264 - czyli formatu w jakim kodowane są pliki wideo canona. Dlatego chętnie bym poznał opinie tych którym się udało odtworzyć surowe pliki mov na odtwarzaczu multimedialnym (ale może też na odtwarzaczu blu-ray przez USB - może wymienię...)

stdanielo
31-08-2010, 20:06
Jak nie zapomnę to spróbuję jutro nagrać coś w fullHD i puszczę przez swojego PopcornHour A110, ale z tego co pamiętam to też, przycinał, może nowy A200 ma lepszy proc, który pociągnie taki bitrate.

Vitez
01-09-2010, 09:29
2. Mam laptopa z HDMI mogę po prostu podłączyć laptopa do TV przez HDMI a do laptopa dysk z filmikami (i czasami tak robię). Ale szukam odtwarzacza, który po podłączeniu odpowiedniej ilości dysków stanie się domowym bankiem zdjęć filmów itp. Musi on jednak odtwarzać surowe pliki video z Canona.

Hmmm... to najłatwiej będzie... kolejny laptop :) .

Upieranie się przy dedykowanym urządzeniu to chyba tylko dla lansu by się pochwalić "patrzcie jaki zajefajny odtwarzacz mam", podczas gdy albo aprat albo właśnie laptop będą i wygodniejsze i mniej problemowe i łatwiejsze w obsłudze niż jakieś wyszukane urządzenie zwane 'odtwarzaczem' :roll: .

stdanielo
01-09-2010, 11:24
Hmmm... to najłatwiej będzie... kolejny laptop :) .

Upieranie się przy dedykowanym urządzeniu to chyba tylko dla lansu by się pochwalić "patrzcie jaki zajefajny odtwarzacz mam", podczas gdy albo aprat albo właśnie laptop będą i wygodniejsze i mniej problemowe i łatwiejsze w obsłudze niż jakieś wyszukane urządzenie zwane 'odtwarzaczem' :roll: .

:shock: nie wiem o co chodzi? Zazdrość czy niektórzy tetryczeją przedwcześnie?

Leone
01-09-2010, 11:45
Upieranie się przy dedykowanym urządzeniu to chyba tylko dla lansu by się pochwalić "patrzcie jaki zajefajny odtwarzacz mam", podczas gdy albo aprat albo właśnie laptop będą i wygodniejsze i mniej problemowe i łatwiejsze w obsłudze niż jakieś wyszukane urządzenie zwane 'odtwarzaczem' :roll: .


Będziesz starszy to zobaczysz jakie ważne są gadżety w życiu mężczyzny :D


Urządzenie do odtwarzania ZUPEŁNIEWSZYSTKIEGO w cenie stanowiącej ułamek ceny laptopa to fajny gadżet. Ten który nabyłem za ok. 200 zł odtwarza PRAWIEZUPEŁNIEWSZYSTKO na TV HD (co mi potrzeba) za wyjątkiem mov Canona (odwarza te w mniejszej rodzielczości). Ale mam nadzieję że są takie które poradzą sobie i mov HD.

Aparat i laptopa już mam - potrzebuję zupełnie nowego gadżetu :rolleyes:

matarata
01-09-2010, 11:57
Jak nie zapomnę to spróbuję jutro nagrać coś w fullHD i puszczę przez swojego PopcornHour A110, ale z tego co pamiętam to też, przycinał, może nowy A200 ma lepszy proc, który pociągnie taki bitrate.

Zrobiłem taką próbę z PH A110. Obraz rwał i był kiepskiej jakości (chyba nie wyrabiał się procek z wygładzaniem itp) a dźwięku z oryginalnego pliku mov nie rozpoznawał - szkoda.

Szkoda też, że 5d2 nie ma trybu 720 bo mi osobiście to by wystarczyło. Teraz tylko jakiś w miarę prosty edytor video i robić BR i nagrywać DVD 5 lub 9.

5y12u3k
01-09-2010, 12:01
wydaje mi się, że ArivaHD odtwarza bez problemu ale upewnię się jeszcze dzisiaj i dam znać

Vitez
01-09-2010, 12:42
:shock: nie wiem o co chodzi? Zazdrość czy niektórzy tetryczeją przedwcześnie?

Taaak, zdecydowanie zazdrość :roll: .

Kolaj
01-09-2010, 13:28
potrzebuję zupełnie nowego gadżetuTak coś mi się właśnie wydawało od samego początku :mrgreen:
http://www.engadget.com/

Leone
01-09-2010, 18:13
wydaje mi się, że ArivaHD odtwarza bez problemu ale upewnię się jeszcze dzisiaj i dam znać

Będę wdzięczny. :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Teraz tylko jakiś w miarę prosty edytor video i robić BR i nagrywać DVD 5 lub 9.

Na moim Core2Duo 2Ghz to gehenna...

mor_feusz
01-09-2010, 18:59
A moze cos takiego: http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=117
Zastanawiam sie nad "podobnym" urzadzeniem http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=127 ale jako backup. Jesli mialby 4xHDD to bym sie nie zastanawial. 2xHDD (mirror) mnie nie interesuja :(

Leone
01-09-2010, 20:15
A moze cos takiego: http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=117
Zastanawiam sie nad "podobnym" urzadzeniem http://qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=127 ale jako backup. Jesli mialby 4xHDD to bym sie nie zastanawial. 2xHDD (mirror) mnie nie interesuja :(

Ba! Ale nie znalazłem tam nigdzie informacji z jakim bitratem sobie toto radzi.

5y12u3k
01-09-2010, 21:17
Będę wdzięczny. :)


Ok, zatem potwierdzam. Ariva HD Player 110 MOVy z 5dmk2 (25/30fps) odtwarza płynnie bez przeskoków. Jedyny problem jaki zauważyłem to często gubi dźwięk przy odtwarzaniu kolejnych plików - przy odtwarzaniu pojedyńczych plików problem nie występuje. Drobną niedogodnością jest to, że po włączeniu odtwarzania dźwięk nie pojawia się od razu wraz z obrazem tylko po ok. 2-3 sekundach ale nie ma żadnych problemów z synchronizacją. Być może wymienione błędy zostały poprawione w nowszych wersjach firmware - ja mam już dość starą wersję.

pro_fill
04-09-2010, 20:22
Czy ktoś zna jakiegoś playera (sprzętowego), dysk multimedialny czy jak to się tam nazywa, który przeczyta "surowe" pliki video HD 1920x1080 nagrane lustrzanką Canona?
za pozwoleniem zabiorę głos w gronie posiadaczy lustrzanek, za co przepraszam. ;)

nie wiem o ile mogą się różnić filmy nagrane twoją cyfrówką, a moim kompaktem [sx20], ale aparat nagrywa w rozdzielczości HD i odtwarzacz jaki mam radzi sobie bezproblemowo.
z sieci czasem ściągnę w fullHD [1920x1080] w formacie mkv lub m2ts. świetnie też sobie radzi z samymi obrazami płyt blurey w formacie iso.

wiem, że jest sporo tego sprzętu na rynku, ale ja sobie swój chwalę - hyundai R650 - tym bardziej, że co jakiś czas wychodzi nowy soft, dający nowe możliwości.
obecnie np. mogę podłączyć po USB napęd DVD i obsługiwać płyty przez odtwarzacz multimedialny, słuchać radio internetowego itd.

jeśli nie wiesz, czy ten sprzęt da sobie radę, to nakręć jakiś krótki film, wrzuć go gdzieś, ja go wrzucę na dysk i ci dam znać czy odpalił go bezproblemowo.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
podaję linka do specyfikacji:

http://www.humanmedia.pl/mBox_R650.html

maczkus
19-02-2011, 00:28
Proponuję zmontować sobie HTPC - odtworzy wszystko i będzie o niebo lepszy niż zwykłe stacjonarne odtwarzacze.

Przemek Lipski
19-02-2011, 01:48
Będziesz starszy to zobaczysz jakie ważne są gadżety w życiu mężczyzny :D

To ja jeszcze za młody jestem :)))) Uffff...

Manfred
19-02-2011, 14:03
HTPC to najlepsze wyjscie

mozna samemu poskladac, najlepiej "oldskulowo" w budzie starego magnetowidu VHS lub gramofonu :grin:

Przemek_PC
19-02-2011, 14:38
Ja mam HTPC w ogóle bez obudowy :) Zasilacz, płyta główna i dysk wrzuciłem w rattanowy kosz który żona postawiła w celach dekoratorsko-magazynowych w pobliżu sprzętu RTV. Na zewnątrz wychodzi czytnik kart, klawiatura i mysz bezprzewodowe, całość podłączona do TV i optykiem do amplitunera. Nie ma rzeczy której bym nie odtworzył. Niedawno miałem w ramach testu pudełeczko firmowane przez Wivę, które w założeniu miało służyć jako odtwarzacz multimediów, TV i PVR. Koszt 200zł ale obsługa niewygodna, pilotem trzeba celować w urządzenie i rzecz najważniejsza, skalowanie wszystkiego co do zadanego formatu (4:3 lub 16:9) włącznie z filmami o proporcjach 2,35:1. Oddałem i zostałem przy moim "low cost" HTPC.

streaker
19-02-2011, 15:21
Wybaczcie, że nie czytałem całości, ale widzę, że rozmowa odeszła całkiem daleko od pytania zadanego przez autora wątku.

Więc odpowiadam - podłączamy TV po kablu hdmi lub display porcie, dajemy rozszerzenie pulpitu w sterownikach karty graficznej (czyli TV działa jak kolejny monitor) i używamy dowolnego komputerowego odtwarzacza - nawet wmp dobrze sobie radzi (razem z zainstalowanymi najnowszymi kodekami quicktime alternative).

Osobiście polecam VLC albo KMPlayera (oba mają wbudowane kodeki i działają jak portable)

agadam
26-10-2011, 21:19
Witam

Poszukuje odtwarzacza multimedialnego, który by pozwolił na odtwarzanie na TV surowych klipów HD z EOSa 5D Mk 2.

Lustrzanka nie służy mi generalnie do filmowania ale jak czasami coś nagram to chciałbym to oglądać bez komputera na ekranie TV i bez długotrwałej zabawy w dekodowanie plików do formatu DVD AVCHD (mam za słaby komputer). Jestem posiadaczem urządzenia pn. playbox (ASMAX) nawet fajne - odtwarza przeróżne formaty HD ale nie che łyknąć plików 1080p prosto z canona. Prawdopodobnie są za "ciężkie" - w instrukcji napisano że odtwarza H.264 z bitrate mniejszym niż 20Mbit/sek. (canon ma 38Mbit/sek). Czy ktoś może się bawił czymś takim?

pozdrawiam

Polecam Xtreamer'a (http://www.xtreamer.net/). Odtworzy Ci nie tylko płynnie klipy HD z 5D Mk 2 ale prawie wszystkie inne materiały video.

streaker
26-10-2011, 21:56
VideoLAN

Kristobal
31-10-2011, 12:47
Witam! Ja mam starego kompa (sempron 2600) - a więc zupełnie nie nadaje się do kodowania HD. I już piszę jak sobie poradziłem:) Otóż posiadam odtwarzacz bluray LG, do którego można podłączyć dysk USB czy pendriva. Okazuje się co prawda, że surowego pliku mov z Canona odtwarzacz nie czyta, ale to nie problem - wystarczy przepuścić plik z Canona przez program MKVToolnix - co zajmuje kilka sekund (zmiana nagłówka pliku) i otrzymujemy plik mkv, który jest bezproblemowo czytany przez współczesne odtwarzacze bluray.

tolsz
31-10-2011, 14:58
Polecam Xtreamer'a (http://www.xtreamer.net/). Odtworzy Ci nie tylko płynnie klipy HD z 5D Mk 2 ale prawie wszystkie inne materiały video.

Podobnie jak Kolega polecam Xtreamer'a
Szczególnie wersja http://xtreamer.pl/Xtreamer_sidewinder2.html z najnowszym procesorem Realtek RTD1185.
Niestety nie posiada czytnika kart CF i trzeba zgrywać materiał na inny nośnik (np. pendrive, hdd).
Tak na marginesie, niebawem na rynek zostanie wypuszczona szybsza wersja sprzętu http://www.xtreamer.net/xtreamer-prodigy-upgraded/

adam.cooly
03-11-2011, 00:16
jak powyżej również posiadam i polecam Xtreamer'a

mmick
03-11-2011, 10:43
Witam!
Ja posiadam Wd TV Live - filmy z 500D działają bez problemu, nie wiem czy to ten sam format co w 5D, ale generalnie odtwarzacz czyta bardzo dużo różnych formatów. Jest alternatywny firmware do niego. Może warto poszukać na nieoficjalnym forum tego playerka czy z filmami z 5D też sobie poradzi
link:http://forum.wdlxtv.com/

andrzej3k
09-11-2011, 17:09
Wersja WdTVLive wyciąga przynajmniej ok. 65 Mbps bez przycinania (większego transferu nie miałem możliwości sprawdzać) więc dla plików z 5-tki jest aż nadto.
Wersja bez Live (wycofana, starsza ale trafia się na rynku wtórnym) tnie się już 12-15 Mbps.