PDA

Zobacz pełną wersję : Firefox 4 - idzie ku dobremu, obsługa ICCv4



quail
29-08-2010, 23:54
Jak większość dobrze wie, ostatnią wersją Firefoxa, która obsługiwała ICCv4, była 3.0.xx. Wszyscy, co mają szerokogamutowe EIZO zapewne wiedzą czym grozi update do 3.5 lub 3.6 :) Nowsze niż 3.0.xx wyświetlają poprawnie obrazki jedynie z profilami ICCv2.

Dziś testowo ściągnąłem i zainstalowałem wersję 4 beta 4. Wszedłem na CB i co widzę?... nic nie wali po oczach, logo Canon jest ładne, a Janusz nie ma czerwonej głowy..! Forefox znowu rządzi, ma obsługę ICCv4!

Jacek Kidoń
30-08-2010, 00:50
Też zainstalowałem wersję 4 beta 4. W teście http://www.color.org/version4html.xalter w html prawy róg mam zielony. W pdf cały obraz niebieski. Windows 7, eizo ce240w. Jak to rozumieć?

lachon69
30-08-2010, 01:23
Jak zwykle Firefox kopiuje rozwiązania z Opery, aspiruje do roli super-hiper-przeglądarki-która-obsługuje-format-352353tmslgv,msdngvagpi, a nie ma nawet głupiej funkcji "wklej i przejdź"...

allxages
30-08-2010, 01:48
Ja to nie wiem. Ten sam profil używany pod OSX i SAfari, jak i pod Linuxem i Firefox 3.6. Wszystko an obydwu wygląda dokłądnie tak samo na szerokogamtuowym S2433W

quail
30-08-2010, 08:16
Też zainstalowałem wersję 4 beta 4. W teście http://www.color.org/version4html.xalter w html prawy róg mam zielony. W pdf cały obraz niebieski. Windows 7, eizo ce240w. Jak to rozumieć?

F**k... mam to samo. Z kolei inne obrazki wyglądają tak samo lub bardzo podobnie jak w FF 3.0. Może z tą obsługą ICCv4 to jeszcze się babrają w kodzie, ale jest znacznie normalniej niż w 3.5 i 3.6. Czekam niecierpliwie na wersję finalną, bo inaczej będę zmuszony używać Safari.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ja to nie wiem. Ten sam profil używany pod OSX i SAfari, jak i pod Linuxem i Firefox 3.6. Wszystko an obydwu wygląda dokłądnie tak samo na szerokogamtuowym S2433W

Są zatem dwie możliwości: albo masz profil ICCv2, albo... "wszystko dokładnie wygląda tak samo" oznacza, że niestety wygląda niepoprawnie. Z kolei to drugie byłoby dziwne, bo Safari obsługuje poprawnie ICCv4.

Jak wypada test, do którego link podesłał Jacek? Całe niebo jest niebieskie i ćwiartki mają spójne kolory? Firefox 3.6 nie obsługuje ICCv4, o czym jasno i wyraźnie deweloperzy tej przeglądarki poinformowali użytkowników. Od wersji 3.5 zmieniono silnik ICC na szybszy, który obsługuje jedynie profile v2.

dinderi
30-08-2010, 08:38
Jak zwykle Firefox kopiuje rozwiązania z Opery, aspiruje do roli super-hiper-przeglądarki-która-obsługuje-format-352353tmslgv,msdngvagpi, a nie ma nawet głupiej funkcji "wklej i przejdź"...
Całe szczęście, że nie skopiowali piekielnie mulącego silnika Opery, bo to byłoby nieszczęście.
Za namowa kolegów ;) zainstalowałem "betę" i... ekran mojego laptopa w pracy zrobił się jakby mniej niebieski... :D

allxages
30-08-2010, 08:42
Są zatem dwie możliwości: albo masz profil ICCv2, albo... "wszystko dokładnie wygląda tak samo" oznacza, że niestety wygląda niepoprawnie. Z kolei to drugie byłoby dziwne, bo Safari obsługuje poprawnie ICCv4.

Jak wypada test, do którego link podesłał Jacek? Całe niebo jest niebieskie i ćwiartki mają spójne kolory? Firefox 3.6 nie obsługuje ICCv4, o czym jasno i wyraźnie deweloperzy tej przeglądarki poinformowali użytkowników. Od wersji 3.5 zmieniono silnik ICC na szybszy, który obsługuje jedynie profile v2.

Nie wiem czy profil mam ICCv2. Jak to sprawdzić? Test z Jacka linka oczywiście wygląda błędnie na Firefoxie co mnie nie dziwi z naturalnych powodów (no pod Safari wygląda ok, ale to też wiadomo).

Zdjęcia wyglądają poprawnie. Wiem, bo jak wyłącze CMM to dzieją się prawidłowe objawy dla szerokogamutowców.

quail
30-08-2010, 09:04
Nie wiem czy profil mam ICCv2. Jak to sprawdzić? Test z Jacka linka oczywiście wygląda błędnie na Firefoxie co mnie nie dziwi z naturalnych powodów (no pod Safari wygląda ok, ale to też wiadomo).

Nie wiem jak pod OSX ani jak pod Linuxem, ale w Win7 wchodząc w Color Management przełączam się w zakładkę All Profiles i odnajduję swój profil (w moim przypadku CG241W.....icm) i w dolnej połówce okna wyświetla się opis, w którym to widać datę utworzenia, przestrzeń barw, CMM i wersję.


Zdjęcia wyglądają poprawnie. Wiem, bo jak wyłącze CMM to dzieją się prawidłowe objawy dla szerokogamutowców.

A czym tworzyłeś profil? Na Twoim EIZO jest ColorNavigator czy używałeś softu od kalibratora? CN tworzy profile ICCv4.

marcin_s18
30-08-2010, 09:55
Jak zwykle Firefox kopiuje rozwiązania z Opery,

Nie wiem co i czy kopiuje, ale Opera nie wyświetla mi poprawnie zwykłych blogów fotograficznych co świetnie wychodzi Firefoxowi. Chrome jest szybki, ale zajmował mi tyle RAM, że szybko się rozstaliśmy. Aktualnie tylko Firefox.

Kolaj
30-08-2010, 10:12
Aktualnie tylko Firefox.Dla mnie obecnie najmniejszym złem jest Safari, jako jedyna przeglądarka z działającą obsługą ICCv4. Z utęsknieniem czekam na przywrócenie tej funkcjonalności w FF, bo poza tym jednym on mi najbardziej pasuje.

allxages
31-08-2010, 01:47
Nie wiem jak pod OSX ani jak pod Linuxem, ale w Win7 wchodząc w Color Management przełączam się w zakładkę All Profiles i odnajduję swój profil (w moim przypadku CG241W.....icm) i w dolnej połówce okna wyświetla się opis, w którym to widać datę utworzenia, przestrzeń barw, CMM i wersję.

neistety nigdize nie widze wersji. nie widze tez w samym pliku.




A czym tworzyłeś profil? Na Twoim EIZO jest ColorNavigator czy używałeś softu od kalibratora? CN tworzy profile ICCv4.


soft od kalibratora.

quail
01-09-2010, 17:02
soft od kalibratora.

To zależnie od softu...
najwyraźniej masz v2 skoro widzisz kolorki poprawnie. Podeślij profil, to zerknę na wersję u siebie.

allxages
01-09-2010, 22:45
To zależnie od softu...
najwyraźniej masz v2 skoro widzisz kolorki poprawnie. Podeślij profil, to zerknę na wersję u siebie.

Ustalono, że mam v2 ;-)

Kolaj
29-12-2011, 23:32
Nie wiem, czy ktoś już zauważył ale aktualna wersja FF poprawnie obsługuje profile ICC v4!

Jedyne, co trzeba zrobić, to w about:config ustawić:

gfx.color_management.enablev4 = True

I oczywiście, jeżeli nie robiliśmy tego wcześniej to także:

gfx.color_management.mode = 1

Grzesiek_PL
29-12-2011, 23:36
Jeszcze chyba to trzeba dać :
gfx.color_management.rendering_intent = 3

Kolaj
29-12-2011, 23:39
Jeszcze chyba to trzeba dać :
gfx.color_management.rendering_intent = 3A to już według osobistych preferencji. Tutaj jest opis wszystkich możliwych wartości tego parametru:

http://kb.mozillazine.org/Gfx.color_management.rendering_intent

Vitez
30-12-2011, 09:54
Czyżbym się nareszcie doczekał? (pracuję w domu ciągle na 3.1.16)
Sprawdzę w domu po 20tej :)

Kolaj
30-12-2011, 11:53
Czyżbym się nareszcie doczekał?W każdym razie, u mnie działa :)

Vitez
30-12-2011, 20:55
I u mnie już też. No pięknie działa :) . Nareszcie, bo już tyle witryn mi krzyczało (włącznie z gmailem) że jestem sto lat za murzynami i do niektórych funkcji nie mam dostępu :roll: .

Bahrd
09-06-2012, 11:16
Działa!
W FF 12/13 i ICC V4 działa i czerwień już nie razi!
Muchas gracias!