PDA

Zobacz pełną wersję : Praca dyplomowa



marcinv6
28-08-2010, 10:43
Witam wszystkich,



Otrzymałem temat pracy dyplomowej "Cyfrowe metody opracowywania tekstur urbanistycznych". Ma ktoś może jakieś materiały albo pomysły? :mrgreen:Będę wdzięczny za pomoc.


Pozdrawiam :wink:

Janusz Body
28-08-2010, 11:10
A to ma jakiś związek z fotografią?

Zawsze myślałem, że pracę dyplomową robi się samemu. Widać źle myślałem.

MC_
28-08-2010, 11:16
Źle myślałeś Januszu.
Niestety, obecnie to i tak należy docenić kolegę, że pyta osobiście.

marcinv6
28-08-2010, 11:35
myślałem nad procesem przeróbki obrazu na tesktury czy coś takiego :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
albo na procesem tworzenia tekstur od podstaw w ps

leopold
28-08-2010, 12:29
Zawsze myślałem, że pracę dyplomową robi się samemu. Widać źle myślałem.

Kolega Marcinv6 pytał o materiały i pomysły, a nie o gotową pracę. Szukanie źródeł, zapoznawanie się z literaturą etc. jest integralnym, wstępnym etapem powstawania każdej pracy.

Pierwszą osobą, która powinna podać mu podstawowe pomysły oraz kanon literarury, jest promotor. Potem powinna nastąpić kwerenda biblioteczna (źródła tradycyjne - e-źródła) i zbieranie wszelkich dodatkowych informacje (np. w tym wypadku na forum).

Pomoc w postaci podsuniecia wstępnego pomysłu typu "skoncentruj się na tym i tamtym" albo "warto byłoby spróbować to i to" albo w postaci konstruktywnej krytyki już wykonanych prac jest dla młodego badacza bardzo istotna (i często niezbędna).

Pozdrawia i życzy powodzenia Leopold

marcinv6
28-08-2010, 12:33
dzięki loepold :) o to właśnie chodzi :) masz jakieś pomysły?

Janusz Body
28-08-2010, 13:06
1. Nie napisałeś co to za rodzaj pracy. Studia, Technikum, Licencjat... możliwości dużo. Kierunek - istotny bo inaczej pisze się taką pracę na informatyce a inaczej na architekturze czy urbanistyce czy może nawet geodezji.
2. Promotor. Najpierw trzeba z nim pogadać bo wszelkie "doradztwo" zwłaszcza forumowe na nic bo to promotor powinien Ci określić co się pod tym tematem kryje - sam go formułował więc pewnie wie.
3. Naprawdę NIE TO FORUM. Związek z fotografią żaden - chyba, że chcesz umieścić fotkę autora na okładce a na ostatniej stronie życiorys autora (zwyczajem angoli). ;-)
4. Sądzisz, że tu jest sporo osób co w ogóle rozumie co to za pies ten tekstur urbanistyczny?

marcinv6
28-08-2010, 13:27
praca jest na studiach licencjackich, kierunek to grafika komputerowa. uzycie tekstur w fotografii chyba jakies tam jest ;)

leopold
28-08-2010, 16:58
dzięki loepold :) o to właśnie chodzi :) masz jakieś pomysły?

Sorry, nie mam zielonego pojęcia o interesującym Cię temacie. Gdybyś pisał coś o dynamice protuberancji albo oddziaływaniu elektronów relatywistycznych z plazmą w rozbłyskach jednopętlowych, to co innego :)

Pozdrawia Leopold

marcinv6
28-08-2010, 18:23
myslalem nad czyms w stylu tutoriala, najpierw pare stron na jakis tam wstep, cele pracy, defincje itp. a potem myslalem nad podzieleniem pracy na 2 czesci:

1. tekstury na bazie fotografii
2. tekstury tworzone "od zera"

chcialbym zrobic z tego swojego rodzaju tutorial z wnioskami i podsumowaniem na koncu.

co o tym sadzicie?

delf77
28-08-2010, 23:58
"urbanistyczne tekstury" - rozumiem ze to zdjecia z lotu ptaka ?

marcinv6
29-08-2010, 00:01
moze byc ale nie koniecznie...moze byc robione z ziemi, budynki lub ich tekstury

Loome
29-08-2010, 10:59
to moze jeszcze fraktale - generowanie tekstur programowo?

marcinv6
29-08-2010, 11:07
no myslalem nad tym wlasnie jako jednym ze sposobow oraz przerobieniem obrazu z aparatu na teksture