PDA

Zobacz pełną wersję : Parametr Sharpness w Exif



Piotru26
26-08-2010, 22:06
Witam,

Tak sobie oglądam exify z mojego 550D i ciągle wpada mi w oko parametr Sharpness ustawiony na -1.
Nigdzie nie mogę znaleźć tego w menu aparatu.
W menu Picture Style mogę regulować Ostrość ale w innym zakresie od 0 do chyba 10. Zmiana ostrości w tym miejscu nie ma wpływu na wartość w Exif.

No więc gdzie znajdę to ustawienie i tak właściwie "z czym to się je"?

iso
26-08-2010, 22:15
ale po co to zmieniać? niezbadane są wyroki exifa :D :D :D mi wyświetla 1/99 sekundy zamiast 1/100 i to też tylko w niektórych przeglądarkach. przyzwyczaiłem się i to olewam :D

Piotru26
27-08-2010, 01:29
Czasy mam w ACdsee na dwóch pozycjach i w jednej jest tak jak podajesz a w drugiej po bożemu 1/100.

Ale w wypadku Sharpness to bym chętnie protestował bo praktycznie każde zdjęcie prosto z aparatu nadaje się do wyostrzenia. Więc chętnie bym spróbował z wartością 0 lub +1 (zakładam ze są takie) ale nie wiem gdzie to zmienić.

sebcio80
27-08-2010, 01:57
Ale w wypadku Sharpness to bym chętnie protestował bo praktycznie każde zdjęcie prosto z aparatu nadaje się do wyostrzenia. Więc chętnie bym spróbował z wartością 0 lub +1 (zakładam ze są takie) ale nie wiem gdzie to zmienić.

Jest to błąd odczytywania wartości przez programy, po pierwsze w 550D nie mozna ustawic ostrosci na wartosc ujemna, zakres ustawien jest od 0 do 7, a po drugie zepewne masz ustawiona domyslna wartosc czyli bodajze 3

Piotru26
27-08-2010, 08:42
Jest to błąd odczytywania wartości przez programy, po pierwsze w 550D nie mozna ustawic ostrosci na wartosc ujemna, zakres ustawien jest od 0 do 7, a po drugie zepewne masz ustawiona domyslna wartosc czyli bodajze 3


Skoro to błąd to niech tak będzie. Ten zakres 0-7 jest w picture style. Potestuję co wychodzi na 7 i na 0 :-)