PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ZoomBrowserem 5.5



hekselman
16-11-2005, 13:31
Witam.
Jak na wstępie: po upgradowaniu do ostatniej dostępnej wersji 5.5 nie mogę ściągać fotek z aparatu!Ani z EOSa 10 ani z 20.Nie otwiera się wcale okno Camera Window.Jaki błąd popełniłem?

MarekC
16-11-2005, 14:40
Witam.
Jak na wstępie: po upgradowaniu do ostatniej dostępnej wersji 5.5 nie mogę ściągać fotek z aparatu!Ani z EOSa 10 ani z 20.Nie otwiera się wcale okno Camera Window.Jaki błąd popełniłem?

Mnie taki problem zniknął po zassaniu i zainstalowaniu najświeższych sterowników. Chyba ZB5.5 updater nie instaluje ich, trzeba osobno

Oakhallow
16-11-2005, 20:17
Potrzebujesz najnowszego EOS Capture. Bez niego krzaczy się również DPP. Plik waży około 5mb.

Oakhallow

hekselman
16-11-2005, 20:58
Ten Capture sam się instaluje z upgradowaniem: mam wersję 1.5 jako najnowszą....i nadal kicha.Sterownik też nie...Podglądam coś i wychodzi na to że klucze w Rejestrze kierujące otwieraniem (CameraWindowCommand) prowadzą do niewłaściwych CLSID.To jest często pozostawiane po odinstalowaniu oprogramowania...Hmmm...Nie jestem taki mądry - wyczytałem to z okienka CCleanera.On proponuje usunąć te wpisy z Rejestru - ale usuwa je - i wracają!Ręcznie - też się nie dają usunąć!Pousuwałem już chyba wszystko związane z tematem, poinstalowałem od nowa - ale wciąż te klucze zostają.To prawdopodobnie pozostałości po upgradowym usuwaniu satrszej wersji ZB na rzecz nowej.No - więc nie tylko BF/FF!Nie no - żartowałem...Tylko już pomysłów mi brak.Więc - może ktos jeszcze?...Może ktoś ma wersję ZoomBrowsera pomiędzy 4.6 (tę mam na płycie) a 5.5.To była bodajże 5.1 czy 5.3..?Moze jakbym ją wstawił to dałoby się wreszcie ją do końca usunąć?Eeee - tak sobie kombinuję bo sie nie znam..A KTO SIĘ ZNA?

kris6000
18-11-2005, 19:36
Witam wszystkich miałem podobny problem. U mnie pomogło odinstalowanie programu a potem wyczyszczenie rejestru programem jv16 PowerTools i ponowne zainstalowanie ZoomBrowsea w wersji 5.5

Oakhallow
19-11-2005, 11:58
Możliwe...
Ja z aparatem dostałem Zooma 5.1. Potem chciałem uaktualnić DPP do najnowszej wersji, ale zaczął się krzaczyć. Na stronie Canona wyczytałem w "drobnym druku", że wymaga najnowszego EOS Capture. No to już ściągnałem wszystko co na stronie było.
Iaktualniałe w następujący sposób: najpierw sam EOS Capture - DPP - na koniec Zomm. Na dwóch kompach i działa bez problemu.
Może koliduje Wam coś z innymi programami.

Oakhallow

kris6000
19-11-2005, 16:32
Tak masz rację, dzisiaj instalowaliśmy na innym komputerze oprogramowanie Canona w najnowszych wersjach i nie było najmniejszego problemu wszystko chodzi ok.

Nicram
19-11-2005, 18:43
Iaktualniałe w następujący sposób: najpierw sam EOS Capture - DPP - na koniec Zomm.
Oakhallow

Dzięki za rade

hekselman
22-11-2005, 15:00
Trochę mnie nie było - ale już jestem i do eksperymentów!Eeee - nawet jestem skłonny przeinstalować Win'a bo kupiłem sobie taką płytkę do PCI co umożliwia stały powrót do prawidłowo działającej wersji - takie niby odzyskiwanie systemu co pozwala nawet wrócic po formatowaniu dysku(!).Więc - chyba zacznę od tego a potem będę instalował i usuwał, instalował i usuwał : DO SKUTKU!

Vitez
24-11-2005, 11:12
nawet jestem skłonny przeinstalować Win'a bo kupiłem sobie taką płytkę do PCI co umożliwia stały powrót do prawidłowo działającej wersji - takie niby odzyskiwanie systemu co pozwala nawet wrócic po formatowaniu dysku(!).Więc - chyba zacznę od tego a potem będę instalował i usuwał, instalował i usuwał : DO SKUTKU!


To trzeba az plytki na PCI? Mi wystarcza:
- dobrze zainstalowana, skonfigurowana,zupdejtowana wersja Windows
- Norton Ghost
- obraz z Ghosta zapisany na DVD
- Plyta startowa Norton Ghosta

I wszystko smiga - w razie potrzeby w pare minut odzyskany system ze stanu jaki mi sie podoba 8)

hekselman
25-11-2005, 23:12
No tak - na pewno masz rację - ale do tego nie potrzebna żadna wiedza fachowa no i - chyba Nortona Ghosta nie kupię za 39.00 zet - a tyle to moje kosztowało.W uzyciu praktycznym dla laika jest chyba prostsze :-)
Czy ktoś z kolegów byłby skłonny przegrać; przesłać mi ZoomBrowsera w wersji 5.1 - dołączanego bodajże z 350D?Jakos mi te 5.5 mniej leży a tamten miałem ze strony Canona jako upgrade - teraz już nieaktualne....
Proszę o ew kontakt : hekselman@tlen.pl

Vitez
28-11-2005, 07:04
W uzyciu praktycznym dla laika jest chyba prostsze :-)

A teraz wyobraznia pracuje... komp ci sie przegrzewa i pali (procek,plyta+ co tam w gniazdach plyty siedzialo)/zalewa woda/piorun strzela/wybuch EMP itp ;) ...
Ile ci zostanie w takim przypadku z tego co zachowales na plytce PCI?
Jak wiele wiecej "efektow specjalnych" moze przetrzymac plytka DVD z nagranym obrazem plyty i wyslana np do rodzicow na wies by sasiedzi przetrzymali w wodoszczelnym opakowaniu w piwnicy ;) ?
Naprawde uwazasz ze na backupie danych nalezy oszczedzac zlotowki?
Obys sie kiedys bolesnie nie przekonal ze nie warto :roll: .

hekselman
03-02-2006, 23:14
...miałes rację...