PDA

Zobacz pełną wersję : Ef 2x III



gietrzy
26-08-2010, 06:26
http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/ef_lens_lineup/extender_ef_2x_iii

MacGyver
26-08-2010, 07:09
http://optyczne.pl/3227-nowo%C5%9B%C4%87-Canon_Extender_EF_1.4x_III_i_Extender_EF_2x_III.ht ml

gietrzy
26-08-2010, 07:21
$500.

MacGyver
26-08-2010, 14:21
Ciekawe czy rzeczywiście go poprawili czy też różni się tym samym czym Mk I od Mk II.

siudym
26-08-2010, 15:45
Jak kiedys sie doczytywalem o extenderach, to optycznie 1.4 I i II sa podobne, natomiast 2x I i II juz zdecydowanie lepszy II. Jak III poprawili to tylko sie cieszyc.

Zreszta 2x II nawet wide open na lepszych stałkach jest super, niestety AF dostaje po pysku az kwiczy. Jak pod tym wzgledem bedzie roznica na +, to jestem sklonny wymienic swoje 2xII

koraf
26-08-2010, 16:50
Jak kiedys sie doczytywalem o extenderach, to optycznie 1.4 I i II sa podobne, natomiast 2x I i II juz zdecydowanie lepszy II. Jak III poprawili to tylko sie cieszyc.

Zreszta 2x II nawet wide open na lepszych stałkach jest super, niestety AF dostaje po pysku az kwiczy. Jak pod tym wzgledem bedzie roznica na +, to jestem sklonny wymienic swoje 2xII
Nie tylko Ty :-D.

Max_im
26-08-2010, 17:44
... niestety AF dostaje po pysku az kwiczy. Jak pod tym wzgledem bedzie roznica na +, to jestem sklonny wymienic swoje 2xII

Zamierzam kupić Ef 2x III
Możesz powiedzieć co jast z tym AF w Ef 2x II?

koraf
26-08-2010, 17:56
Sprawa prosta z ext.2.0 II optyka gorsza ale niestety również AF dużo wolniejszy przynajmniej na 300/2.8 L IS, choć samo szkło jest niezrównane no może mkII będzie lepszy;-).

Dzygit-Dublin
26-08-2010, 17:58
Zamierzam kupić Ef 2x III
Możesz powiedzieć co jast z tym AF w Ef 2x II?

jest wolniej , dużo wolniej niż normalnie.

Dzygit-Dublin
30-08-2010, 21:19
dostępność na wyspach ok stycznia jak i szkieł.
cena ex ok 600 eu , takich nowości się dowiedziałem na rajdzie od fotografa co pracuje w sklepie.
600eu to trochę dużo jak na ex nawet jak by to byl model co dodaje a nie zabiera światło :evil:!!!

jotes25
30-08-2010, 21:24
Zreszta 2x II nawet wide open na lepszych stałkach jest super, niestety AF dostaje po pysku az kwiczy. Jak pod tym wzgledem bedzie roznica na +, to jestem sklonny wymienic swoje 2xII

Różnicy nie będzie, bo o zwolnieniu działania AF decyduje zastaw korpus + szkło po wykryciu przez nie extendera.

koraf
30-08-2010, 21:31
To na początku raczej nie wróżę dużego popytu na wersję III :-D, 600 Ojro :roll:!

siudym
30-08-2010, 21:31
Czyli wlasnie wychodzi na to, ze moze byc lepiej. Skoro body zwalnia AF bo wykrywa dany extender, to wlasnie jest to mozliwe do poprawienia. Swiatlo 5.6 dalej jest ok dla AF w wielu szklach, wiec mozna poprawic 2x tak, aby bylo lepiej pod tym wzgledem.

Dzygit-Dublin
30-08-2010, 21:36
siudym
mój ex2 to jakiś chyba zwalony bo po podpięciu nie jest super - jest akceptowalny ale szalu nie ma.

1,4 bym nie zamienił bo tu jest super :).

koraf
30-08-2010, 21:36
Może to będzie panaceum na wolny AF;-) "It features a built-in microcomputer for seamless communication among camera body, lens and extender"

jotes25
30-08-2010, 21:36
Ale co chcesz poprawić w extenderze, żeby AF mógł działać szybciej? Poprawić można jedynie AF w korpusie/szkle bez względu na wersję extendera (choćby dlatego, że nie ma możliwości rozróżnienia tej wersji przez korpus/obiektyw).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Może to będzie panaceum na wolny AF;-) "It features a built-in microcomputer for seamless communication among camera body, lens and extender"

Ups, tego nie doczytałem. SUgerowałoby modyfikacje w komunikacji ze szkłem. Hmmmmmmmmmmm.

gietrzy
31-08-2010, 07:39
Ups, tego nie doczytałem.

Ups, I did it again.

Pisali o nowych algorytmach AF - więc ewentualną poprawę imho zobaczy się w zestawie korpus + nowe szkło + nowy przedłużacz.
Ze starym nie miało by to sensu (finansowego, dla Canona)

jotes25
31-08-2010, 08:50
Ups, I did it again.

Pisali o nowych algorytmach AF - więc ewentualną poprawę imho zobaczy się w zestawie korpus + nowe szkło + nowy przedłużacz.
Ze starym nie miało by to sensu (finansowego, dla Canona)

Pewnie masz rację. Jakoś nie widzę technicznego powodu wprowadzenia chip'u w extenderach. Poza właśnie tym, żeby np. wymusić kupno nowych extenderów do nowych szkieł.
Co ciekawe, Kenko jakiś czas temu wprowadziło "aktywne" extendery w postaci serii DGX. Akurat tutaj domyślam się powodu. Ale efekt jest taki, że nie działają z nowymi szkłami.

Krzychu
31-08-2010, 09:28
Pewnie masz rację. Jakoś nie widzę technicznego powodu wprowadzenia chip'u w extenderach. Poza właśnie tym, żeby np. wymusić kupno nowych extenderów do nowych szkieł.
Co ciekawe, Kenko jakiś czas temu wprowadziło "aktywne" extendery w postaci serii DGX. Akurat tutaj domyślam się powodu. Ale efekt jest taki, że nie działają z nowymi szkłami.

Ale jakieś tam chipy w extenderach były zawsze - korpus wiedział że ma podpięty extender Canona i wyłączał AF - przecież po to się zaklejało styki... No i w jakiś sposób wpływał na algorytm AF, który działał trochę inaczej (jeżeli miał wystarczająco dużo światła). niż jakby zakleić styki..

jotes25
31-08-2010, 09:40
Ale jakieś tam chipy w extenderach były zawsze - korpus wiedział że ma podpięty extender Canona i wyłączał AF - przecież po to się zaklejało styki... No i w jakiś sposób wpływał na algorytm AF, który działał trochę inaczej (jeżeli miał wystarczająco dużo światła). niż jakby zakleić styki..

Nie. W dotychczasowych extenderach nie było chipów. Extender był wykrywany na zasadzie zworki pomiędzy odpowiednimi stykami bagnetu (osobnym dla 1,4x i osobnym 2x). Najprostsza metoda.

siudym
31-08-2010, 15:27
Czyli:

- koniec z zabawa w zaklejanie stykow, aby zlikwidowac blokade AF (5.6/F8 w jedynkach)
- Sa szanse, ze vIII bedzie znacznie lepszy pod wzgledem wplywania na AF :}

koraf
31-08-2010, 16:24
Szanse są, oby również dla I wersji obiektywów ;-).

grztus
22-12-2010, 16:02
Przeglądając dziś sklepy internetowe w poszukiwaniu Ext x1.4 mk III zauważyłem, iż w jednym z nich (cyfrowe pl) teoretycznie jest już dostępny Ext x2.0 mk III (cena 1899zł, na magazynie w Gdańsku) - nie dzwoniłem do nich, nie pytałem - jeśli ktoś jest zainteresowany niech sam się dowiaduje: KLIK (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-ef-20x-iii-telekonwerter.html)

Krzychu
22-12-2010, 18:26
Od B&H dostałem wczoraj maila że można robić pre-order...

jotes25
22-12-2010, 18:30
Na dpreview są pierwsi użytkownicy, jakby co, można podpytać co i jak.

siudym
22-12-2010, 20:19
Oj to nr.1 spraw na ktore czekam obecnie. Tylko znajac zycie, to poczatkowe opinie beda od ludzi wogole nie znajacych sie na sprawie, a ich "testy" nic nie beda mowic...

koraf
22-12-2010, 22:56
Dokładnie, ale jeszcze trochę czasu minie zanim poznamy jak naprawdę ,nie tylko z testów, współpracuje ver.III ze "starymi" tele :-D, też mój nr 1:mrgreen:.

Bartek DJC
23-12-2010, 17:04
1, 2, 3, pierwszy ;-)

mam go od 15 minut - protestuję przez święta i powklejam jakieś sample

p.s.
pierwsze wrażenie - strasznie mi się 70-200 długie zrobiło :mrgreen:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.pikselstudio.pl/pic/extenderIII.jpg)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!



- protestuję przez święta i powklejam jakieś sample

oczywiście przetestuję :)

kaszanka7
23-12-2010, 18:13
Przepraszam za lamerskie pytania.
1. Ile dzialek zabiera światla?
2. Czy bez problemu dziala dalej stabilizacja optyki.
3. I tak z czystej ciekawosci - jesli masz 70-200+konwerter i chcesz ,,szybko'' zamienic np. ten zestaw na jakies inne szklo juz bez konwertera to tak by siebie i szkiel nie zabic ile to czasu na taka zabawe potrzeba.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluje zakupu Jarek

Bartek DJC
23-12-2010, 18:26
Przepraszam za lamerskie pytania.
1. Ile dzialek zabiera światla?
2. Czy bez problemu dziala dalej stabilizacja optyki.
3. I tak z czystej ciekawosci - jesli masz 70-200+konwerter i chcesz ,,szybko'' zamienic np. ten zestaw na jakies inne szklo juz bez konwertera to tak by siebie i szkiel nie zabic ile to czasu na taka zabawe potrzeba.

Pozdrawiam serdecznie i gratuluje zakupu Jarek

1. z 2.8 zrobił 5.6
2. działa
3. normalnie odpinasz obiektyw przypięty do konwertera i zapinasz inne szkło - wiec kilka sekund

koraf
24-12-2010, 21:40
1, 2, 3, pierwszy ;-)

mam go od 15 minut - protestuję przez święta i powklejam jakieś sample

!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

oczywiście przetestuję :)
Gratuluję zakupu i czekam na test :-D.

pawelloon
25-12-2010, 09:56
Także jestem ciekaw testu "jakosci" takiego zestawu:)

jotes25
29-12-2010, 13:35
Szkoda, że nikt nie podjął zasugerowanego przeze mnie tematu czipa w III serii extenderów. Prawie na pewno jego rolą jest "oszukanie" układu obiektyw<->korpus pracującego wg dotychczasowego protokołu komunikacji. (Podobną modyfikację wprowadzono w Kenko DGX, ale w zupełnie innym celu, który nie ma zastosowania dla extenderów Canona).
Pytanie pozostaje o cel takiego rozwiązania. Wydaje mi się, że będzie to przede wszystkim zwiększenie szybkości działania AF Np. extender w wersji III może nie być już wykrywany przez obiektyw za pomocą zworek (trzeba by to sprawdzić). I dzięki temu obiektyw nie będzie np. zwalniać działania motoru AF. Aby cała reszta działała poprawnie, extender musi oczywiście informować korpus o swoje obecności (stąd czip), bo obiektyw już tego nie zrobi.
Reasumując: nie spodziewałbym się praktycznych różnic w jakości optyki, natomiast obserwowałbym bacznie szybkość działania AF (zwłaszcza z 70-200/2.8 czy 300/2.8). Nawet jeśli w rzeczywistości działa to nieco inaczej od nakreślonego wyżej, uproszczonego schematu ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Prwdopodobnie jednak efekt serii III będzie do zaobserwowania w najnowszych supertele, które dopiero pojawią się na rynku (niestety bolesne jest rozwiązanie Canona uniemozliwiające upgrade firmware'u w szkłach, zwłaszcza dla naszych kieszeni).

koraf
29-12-2010, 16:04
Szkoda, że nikt nie podjął zasugerowanego przeze mnie tematu czipa w III serii extenderów. Prawie na pewno jego rolą jest "oszukanie" układu obiektyw<->korpus pracującego wg dotychczasowego protokołu komunikacji. (Podobną modyfikację wprowadzono w Kenko DGX, ale w zupełnie innym celu, który nie ma zastosowania dla extenderów Canona).
Pytanie pozostaje o cel takiego rozwiązania. Wydaje mi się, że będzie to przede wszystkim zwiększenie szybkości działania AF Np. extender w wersji III może nie być już wykrywany przez obiektyw za pomocą zworek (trzeba by to sprawdzić). I dzięki temu obiektyw nie będzie np. zwalniać działania motoru AF. Aby cała reszta działała poprawnie, extender musi oczywiście informować korpus o swoje obecności (stąd czip), bo obiektyw już tego nie zrobi.
Reasumując: nie spodziewałbym się praktycznych różnic w jakości optyki, natomiast obserwowałbym bacznie szybkość działania AF (zwłaszcza z 70-200/2.8 czy 300/2.8). Nawet jeśli w rzeczywistości działa to nieco inaczej od nakreślonego wyżej, uproszczonego schematu ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Prwdopodobnie jednak efekt serii III będzie do zaobserwowania w najnowszych supertele, które dopiero pojawią się na rynku (niestety bolesne jest rozwiązanie Canona uniemozliwiające upgrade firmware'u w szkłach, zwłaszcza dla naszych kieszeni).
Jeżeli się okaże, że masz rację (oby nie) to pewnie niewielu zmieni starsze wersje ext. na nową do starszych szkieł tele.

Krzychu
29-12-2010, 16:59
!
Prwdopodobnie jednak efekt serii III będzie do zaobserwowania w najnowszych supertele, które dopiero pojawią się na rynku (niestety bolesne jest rozwiązanie Canona uniemozliwiające upgrade firmware'u w szkłach, zwłaszcza dla naszych kieszeni).

To to akurat chyba Canon wprost gdzieś napisał (jestem pewien że czytałem) że lepszy AF w tym TC tylko i wyłącznie z supertele w wersjach II.

siudym
29-12-2010, 17:02
1, 2, 3, pierwszy ;-)

mam go od 15 minut - protestuję przez święta i powklejam jakieś sample

p.s.
pierwsze wrażenie - strasznie mi się 70-200 długie zrobiło :mrgreen:

!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

oczywiście przetestuję :)

Kurcze test testem, ale napisz szybko jaka jest roznica prednosci AF. W starych wersjach jak sie zgubil, to czekalismy kupe czasu na powrot, a jak teraz?


Jak nie miales nigdy vII to daje porownanie. Pierwszy filmik z 2x II - celowane na monitor LCD wiec af ma duzo swiatla, ale przez szklo przewiesilem kawalek sznurowadla aby nie trafil. Film 2 bez TC.

http://www.siudym.webd.pl/temp/extender_af_1.avi
http://www.siudym.webd.pl/temp/extender_af_2.avi

pawelloon
29-12-2010, 17:11
[QUOTE=siudym;912235]
Jak nie miales nigdy vII to daje porownanie. Pierwszy filmik z 2x II - celowane na monitor LCD wiec af ma duzo swiatla, ale przez szklo przewiesilem kawalek sznurowadla aby nie trafil. Film 2 bez TC....QUOTE]

Różnica niesamowita i to ma właśnie zniwelować nowy TC III, tez czytałem o funkcjonalności nowego chipa pod kątem AF.
Ale może nie dotyczy to tylko nowych tele (300 i 400) ale takze 70-200 II, stad oczekuje na wynik testów:)

jotes25
29-12-2010, 17:26
To to akurat chyba Canon wprost gdzieś napisał (jestem pewien że czytałem) że lepszy AF w tym TC tylko i wyłącznie z supertele w wersjach II.

Ano właśnie. Czyli czip potrzebny jedynie do rozpoznania nowego extendera i np. włączenia pośredniej prędkości ostrzenia w obiektywie. Więc raczej na niewiele się przyda wersja III

OrzelPiotr
29-12-2010, 17:44
A jak był ustawiony tryb focusa? u mnie w 7D/C 70-200 is II na SERWO działa dużo szybciej niż na One Shot widać to wyraźnie dla ogniskowej 200.

P.S. Lipa ten extender kolorystycznie nie pasuje do obiektywu:]

Krzychu
29-12-2010, 18:29
Ano właśnie. Czyli czip potrzebny jedynie do rozpoznania nowego extendera i np. włączenia pośredniej prędkości ostrzenia w obiektywie. Więc raczej na niewiele się przyda wersja III

Ja się łudzę że może się przyda - kupiłem 300/2.8 IS (w B&H za ~12kpln :) ) i tak czekam jak pokaze się cokolwiek sensownego na temat tego konwertera...

jotes25
29-12-2010, 18:35
Znając Canona, to nie mam złudzeń. Zwłaszcza, że strona techniczna za tym przemawia. Oni prędzej wsadziliby czipa, żeby nie działało ze starymi szkłami. A 300/2.8 IS używam z Kenko. Na innych szkłach porównywałem z Extenderem II i różnic praktycznie nie było.

koraf
29-12-2010, 18:46
Jak będą dobre, praktyczne testy to zobaczymy jak na razie snujemy domysły( w pełni uzasadnione ale domysły), wiec czekam dalej ...:-D

marfot
29-12-2010, 18:48
Napisali co jest z AF:
"As with previous EF Extenders, usage of Series III EF Extenders lowers AF drive speed to improve AF performance. When Extender EF 1.4X III is used, AF drive speed is reduced by 50%. When Extender EF 2X III is used, AF drive speed is reduced by 75%. This may seem like a drawback, but in reality subject tracking performance remains quite high when Series III Extenders are used with IS II lenses. This is due to improvements in AF precision made possible by the new microcomputer in the extenders."

To oficjalny opis Canona:
http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=3508

jotes25
29-12-2010, 18:57
Przyznam, że na pierwszy rzut oka, to wytłumaczenie nie wyglada rozsądnie. Od kiedy Extender ma cokolwiek wspólnego z AF? Dlaczego nie włożyli tego ulepszenia AF od razu do szkieł tylko do Extendera? Ale fakt, że najpierw trzeba poczytać, bo jest tego sporo, może obraz się wyklaruje. Dzięki :)

siudym
30-12-2010, 14:29
Grom wie. Sam widzisz jakie walki od lat bywaja w sprzetach (brak glupich ikonek w wizjerze, af pradziadka w 5D2 itd itp), wiec jak sie ma to wszystko i ile tam kombinacji w extenderach niewiadomo :-)

300/2,8 z 2x ma 5.6, wiec tyle swiatla co taka 400/5.6 leci na uklad AF w body, wiec dlaczego 400 dziala jak blyskawica, a 300 z tc juz nie.

paweleverest
30-12-2010, 22:52
tu jest jasno napisane że extendery bedą dziłały szybciej ale tylko z nowymi seriami ( II IS ) supertele:

....Each extender also features a newly developed microcomputer that increases AF precision when the extenders are used with a IS Series II EF super-telephoto lens....

http://www.the-digital-picture.com/Press-Release/Canon-2010-Summer-Lens-Announcement.aspx

Tak wiec sorry Winnetou...

pawelloon
31-12-2010, 12:45
Na niemieckim dslr-forum.de sa juz pierwsze testy, zdjęcia i spostrzezenia.
Wg jednego z formowiczow:

"AF ist an meinem 70-200 2.8 MKII
fast so schnell wie ohne EF 2x. Das ist nach meinem Empfinden deutlich
schneller als beim Vorgänger...."


Wygląda na to ze szybkość AF przy 70-200 II spada niewiele:) Ponadto ostrosc oceniana jest bardzo dobrze, w porownaniu z poprzednikiem wyraźna poprawa na brzegach kadru:)

Dzygit-Dublin
03-01-2011, 10:33
Na niemieckim dslr-forum.de sa juz pierwsze testy, zdjęcia i spostrzezenia.
Wg jednego z formowiczow:

"AF ist an meinem 70-200 2.8 MKII
fast so schnell wie ohne EF 2x. Das ist nach meinem Empfinden deutlich
schneller als beim Vorgänger...."


Wygląda na to ze szybkość AF przy 70-200 II spada niewiele:) Ponadto ostrosc oceniana jest bardzo dobrze, w porownaniu z poprzednikiem wyraźna poprawa na brzegach kadru:)

jakis link moze Pawel bo moj niemiecki jest kulawy i nie widze tego .......

pawelloon
03-01-2011, 10:38
jakis link moze Pawel bo moj niemiecki jest kulawy i nie widze tego .......


Tutaj link:

http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=757377&highlight=Canon-Extender+EF+III&page=5

Przynajmniej mozna pocieszyc oko paroma dobrymi testowymi samplami pokazującymi "rogi" nowego TC......

Dzygit-Dublin
03-01-2011, 10:51
Tutaj link:

http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=757377&highlight=Canon-Extender+EF+III&page=5

Przynajmniej mozna pocieszyc oko paroma dobrymi testowymi samplami pokazującymi "rogi" nowego TC......

Witam

Dzieki za linka , rozmawialem z handlarzem i powiedzial ze nikt nie ma ex2.0 najwczesniej beda za 14 dni dostepne w uk- cena tez powala u mnie chca 550 eu za sztuke troche duzo.
Na tablicy wyglada ok ciekawe jak w praktyce.


Pozdrawiam Darek

pawelloon
03-01-2011, 11:02
W Niemczech dostepny a najtaniej mozna dostac za 472 euro

siudym
06-01-2011, 02:24
Tutaj link:

http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=757377&highlight=Canon-Extender+EF+III&page=5

Przynajmniej mozna pocieszyc oko paroma dobrymi testowymi samplami pokazującymi "rogi" nowego TC......

Ja tam widze same slabe sample :/ Patrzac na te zdjecia niemcow, to moj vII to jakas nieziemsko ostra i piekna sztuka :/ To musi jednak wstawic sample osoba, ktora zestaw 2x z np. 300/400mm uzywal i ma o Tym pojecie, bo to co wiele osob pokazuje to smiech na sali (do tego pewnie ani nie wybrane najostrzejsze z seri lub nawet ruszone...)

Jedynie http://www.the-digital-picture.com/News/News-Post.aspx?News=543&Title=First-Looks-at-Canon-Extender-1.4x-2x-III-Image-Quality

Jeszcze cos mowi, ale tez zaleznie od przyslony to raz wydaje sie vII lepszy a raz vIII nieco.


Czyli wychodzi na to, ze marny sens zmieniac z vII jak sie nie ma szkielek z "II".:roll:

koraf
06-01-2011, 12:15
Czyli wychodzi na to, ze marny sens zmieniac z vII jak sie nie ma szkielek z "II".:roll:
Zaczynam powoli dochodzić do takiego samego wniosku :confused: a miało być tak pięknie :mrgreen:, czekam jeszcze jednak na inne testy :razz:, może wniosą coś nowego.

Sunders
06-01-2011, 12:55
Zaczynam powoli dochodzić do takiego samego wniosku :confused: a miało być tak pięknie :mrgreen:
koraf nie jesteś w najgorszej sytuacji. 70-200/2,8L IS II już masz, wystarczy teraz "tylko" wymienić 300L na nowszą wersję :-) -już czekam na ofertę w rubryce "sprzedam" :lol:

koraf
06-01-2011, 13:05
koraf nie jesteś w najgorszej sytuacji. 70-200/2,8L IS II już masz, wystarczy teraz "tylko" wymienić 300L na nowszą wersję :-) -już czekam na ofertę w rubryce "sprzedam" :lol:
Sunders to pewnie jeszcze długo poczekasz ;-), na razie przy zapowiadanych cenach 300LII na to się zanosi :grin:.

siudym
13-01-2011, 18:49
Wyjdzie na to, ze najwieksza zaleta vIII bedzie to, ze stare vII beda na rynku uzywane w wiekszych ilosciach i nizsza cena.

Sunders
13-01-2011, 18:58
Wyjdzie na to, ze najwieksza zaleta vIII bedzie to, ze stare vII beda na rynku uzywane w wiekszych ilosciach i nizsza cena.
Niestety chyba nie na to wychodzi, bo jeśli nie będzie istotnych różnic w stosunku do II, to kto się będzie ich pozbywał? Chyba że posiadacze 70-200/2,8L IS USM II i 300/2,8L IS USM II :-?

MMM
13-01-2011, 19:27
Jeśli ktoś myślał że nowy extender da magiczną poprawę rozdzielczości to niestety się zawiódł :-)

Dzygit-Dublin
14-01-2011, 17:56
Witam
Szalu nie ma ale protestuje na jakimś torze jak nie to sprzedam bo mk2 leżał cały czas w torbie niestety .
180mb na hotfile
link
http://hotfile.com/dl/96746623/9cdcabf/ex2.o_mk3.rar.html

200mm + 1dmk4 - mam mieszane uczucia
podejdę 2rax bez słońca może

koraf
14-01-2011, 19:09
Witam
Szalu nie ma ale protestuje na jakimś torze jak nie to sprzedam bo mk2 leżał cały czas w torbie niestety .
180mb na hotfile
link
http://hotfile.com/dl/96746623/9cdcabf/ex2.o_mk3.rar.html

200mm + 1dmk4 - mam mieszane uczucia
podejdę 2rax bez słońca może
Trudno ocenić czy nie ma szału gdyż sample bardzo wyrównane jakością (porównywałem I i II serię LD i PG) może by tak test ext.2.0 II vs ext.2.0 III.
Do tego sam 200/2 to klasa optyczna sama w sobie :-D.

Dzygit-Dublin
14-01-2011, 19:20
Trudno ocenić czy nie ma szału gdyż sample bardzo wyrównane jakością (porównywałem I i II serię LD i PG) może by tak test ext.2.0 II vs ext.2.0 III.
Do tego sam 200/2 to klasa optyczna sama w sobie :-D.

witam
Juz za ciemno na cokolwiek , niestety nie posiadam ext.2.0 II przehandlowałem za mk3 wersje.
jutro jak będę miał chwile to podepnę mk2 1,4 tez.

Jak na razie mi trudno cokolwiek ocenić wsadziłem jako ciekawostkę, wiec proszę nie bić ...:P

Dzygit-Dublin
15-01-2011, 15:37
witam

Wredna pogoda ale jak przestanie padać i będzie trochę światła to wrzucę parę rawow z 300mm 2.8 bez IS+ ext i 200mm is + ext 1,4mk2 i 2,0 mk3.
Na razie bez iso 800 nie ma co wychodzić :(

koraf
16-01-2011, 11:11
witam
Wredna pogoda ale jak przestanie padać i będzie trochę światła to wrzucę parę rawow z 300mm 2.8 bez IS+ ext i 200mm is + ext 1,4mk2 i 2,0 mk3.
Na razie bez iso 800 nie ma co wychodzić :(
Czekam zatem na dobrą pogodę i test :-D.

Sunders
16-01-2011, 12:44
Czekamy :-)

Dzygit-Dublin
16-01-2011, 17:51
Witam
200mm + 1,4 + 2.0 mk3 + 300mm 2.8 non Is

http://hotfile.com/dl/97223198/06d1561/14_and_20.rar.html
430mb :P

filemoon
16-01-2011, 19:28
Dziekuje juz ogladam.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Czyli test robiony na Ef 2.0 X III i EF 1.4 X II.

Pisales ze miales versje II (2.0x)jakie sa w twoim odczuciu roznice? Pytam sie bo rozwazam 2.0X i nie wiem czy jest sens doplacac do versji III (zwlaszcza ze jest teraz wiele II na rynku).

Dziekuje za fotki, efekty na twojej 200 mi sie podobaja. Tymczasem na 300 juz nie (ale jak widze sama 300 chyba wymaga kalibracji bo i bez ext. obraz ustepuje tandemowi 200 + 1.4x czy 200 + 2.0x.

Dzisiaj troche slonca bylo w Dublinie;>

Andrus
16-01-2011, 19:56
efekty z 200+tc 2.0 jak dla mnie sa swietne,
jak to w servo sie spisuje?

Dzygit-Dublin
16-01-2011, 21:02
efekty z 200+tc 2.0 jak dla mnie sa swietne,
jak to w servo sie spisuje?


Witam
Servo nie sprawdzalem bo od tygodnia walcze z rigiem nie mam jak ale jak bedzie chwila to wyjde na jakies ptaki.


Dziekuje juz ogladam.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Czyli test robiony na Ef 2.0 X III i EF 1.4 X II.

Pisales ze miales versje II (2.0x)jakie sa w twoim odczuciu roznice? Pytam sie bo rozwazam 2.0X i nie wiem czy jest sens doplacac do versji III (zwlaszcza ze jest teraz wiele II na rynku).

Dziekuje za fotki, efekty na twojej 200 mi sie podobaja. Tymczasem na 300 juz nie (ale jak widze sama 300 chyba wymaga kalibracji bo i bez ext. obraz ustepuje tandemowi 200 + 1.4x czy 200 + 2.0x.

Dzisiaj troche slonca bylo w Dublinie;>

200 + 1,4 rozkłada 300 to nie tylko moja opinia , ja się pozbyłem 300mm 2.8 na rzecz 200( raz miałem 300mm 2,8 is mk1 i nie było szalu ).

- Foty wrzucam dla zainteresowanych bo sam grzebalem po necie w poszukiwaniu rawow.
- to moja opinia nie test ex 2.0 mk3 jest lepszy niż mk2 nie ma skoku jak miedzy 1,4 a 2.0 jest troszkę lepiej , pamiętam ze po podpięciu mk2 kontrast , kolory jakość bardzo upadała .
W mk3 nadal widać ze jest konwerter ale jakość ciut lepiej , może dlatego ze słońce było kto wie :)

Spróbuje zdobyć ex mk2 na parę min ale niczego nie obiecuje :)

Pozdrawiam Darek

http://img683.imageshack.us/img683/519/img04013.jpg

koraf
16-01-2011, 21:37
W mk3 nadal widać ze jest konwerter ale jakość ciut lepiej , może dlatego ze słońce było kto wie :)

Spróbuje zdobyć ex mk2 na parę min ale niczego nie obiecuje :)

Pozdrawiam Darek

http://img683.imageshack.us/img683/519/img04013.jpg
Właśnie, najlepiej gdyby było porównanie ext.2.0II vs 2.0III, sam ciągle zastanawiam czy ver.III warta jest zachodu w porównaniu z ver.II.

jotes25
16-01-2011, 21:55
Tutaj jest porównanie:

http://www.deepgreenphotography.com/2011/01/the-new-canon-teleconverters-image-quality-comparison/

Ale dla mnie mało warte. Dlaczego nie pokazali wersji II na f/11?

koraf
16-01-2011, 22:05
Tutaj jest porównanie:

http://www.deepgreenphotography.com/2011/01/the-new-canon-teleconverters-image-quality-comparison/

Ale dla mnie mało warte. Dlaczego nie pokazali wersji II na f/11?
Dzięki z link :-D, faktycznie między ext.1.4 (II vsIII) nie ma szału, większa różnica podobno jest dla starej i nowej wersji ext.2.0, dla mnie również wnioski wyciągnęli ale na podstawie nie pełnych porównań?

koraf
10-02-2011, 20:26
Pojawiły się kompletne testy ext. 2.0 III ze tele ver.I http://www.the-digital-picture.com/ u mnie już decyzja podjęta do 300/2.8L IS wg mnie nie warto kupować nowego ext.2.0 III :razz:.

Marek Kowal
02-03-2011, 10:20
Witam.

Po pierwszym użyciu ef x2III, wrażenia, bez euforii, ale bardzo pozytywne. W porównaniu
do ef 1,4II, af w servo szybkościowo na tym samym poziomie, celnośc af servo lepsza, ocena walorów optycznych wymaga trochę więcej prób, ale mz f 5,6 na długim końcu,
całkowicie użyteczne. Kilka przykładowych fotek można zobaczyc na www.epwa.pl i
na www.skrzydla.org, zdjęcia z 01.03.2011 Marek Kowalczyk. Używałem 1D mk4 i 7D z
ef 70-200 IS II oczywiście plus x2III, przesłona 5,6.

Pozdrawiam.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Sorry fotki z poniedziałku 28.02.2011, nie z 01.03.2011.

Krzychu
02-03-2011, 11:13
Pojawiły się kompletne testy ext. 2.0 III ze tele ver.I http://www.the-digital-picture.com/ u mnie już decyzja podjęta do 300/2.8L IS wg mnie nie warto kupować nowego ext.2.0 III :razz:.

Nie warto kupować w ogóle czy wymieniać wersji II na III ? Bo się cały czas zastanawiam...

jotes25
02-03-2011, 11:33
Nie warto kupować w ogóle czy wymieniać wersji II na III ? Bo się cały czas zastanawiam...

Nie warto wersji III do "starych" szkieł. TC 2x do 300/2.8 jak najbardziej warto. Chociaż ja polecam Kenko Pro. Nie chodzi nawet o cenę, co o możliwość użycia w różnych kombinacjach do video.

koraf
02-03-2011, 20:45
Nie warto kupować w ogóle czy wymieniać wersji II na III ? Bo się cały czas zastanawiam...Kupując ext.2.0 III do 300/2.8LIS (wersja I) nie zyskasz wiele na jakości i szybkości AF. Po przymknięciu nowej wersji ext.2.0III do F=8.0 jest lepiej niż z ext.2.0II.
Wg mnie szkoda zachodu, niewiele się zyskuje na optyce i AF a cena w Polsce to ok. 2 k zł czyli prawie 2x drożej od starej wersji.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jak wymienisz szkło na verII to pewnie kupisz ext.2.0III:-D.

Krzychu
02-03-2011, 22:42
Szkła na wersję II nie wymienię prędko (niedawno zresztą kupiłem wersję I) a konwerter mogę kupić w B&H więc tylko $500 by mnie kosztował ;-)

koraf
02-03-2011, 22:53
Szkła na wersję II nie wymienię prędko (niedawno zresztą kupiłem wersję I) a konwerter mogę kupić w B&H więc tylko $500 by mnie kosztował ;-)
Do jakiego szkła ? sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto? wg mnie do szkieł verI nie :-D.
Może to pomoże podjąć decyzję :http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-300mm-f-2.8-L-IS-II-USM-Lens-Review.aspx popatrz sobie na MTF szkieł wersji I, II, i z ext.II, ext.III.

jotes25
03-03-2011, 09:51
Tutaj można porównać obie wersje na 300/2.8 IS:
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=249&Camera=453&Sample=0&FLI=2&API=2&LensComp=249&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=4&APIComp=2

Ale testy testami, w praktyce różnica może być większa lub mniejsza. W sumie nabrałem chęci do osobistego przetestowania wersji III. Tyle, że kupowanie za 2000, żeby po miesiącu szukać nabywcy za 1000 złotych, to dla mnie trochę droga zabawa. Jeśli ktoś miałby jakieś propozycje w tym względzie, to mogę dołożyć się nieco finansowo lub organizacyjnie.

Krzychu
03-03-2011, 10:27
Do jakiego szkła ? sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto? wg mnie do szkieł verI nie :-D.
Może to pomoże podjąć decyzję :http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-300mm-f-2.8-L-IS-II-USM-Lens-Review.aspx popatrz sobie na MTF szkieł wersji I, II, i z ext.II, ext.III.

Do 300/2.8 IS wersja I - szkło kupiłem, bo za ~12.5k pln z B&H to był mimo wszystko bargain ;-) , TC 1.4x mam od dawna (wersja II) i myślę nad 2.0... Za $300 to bym się nie zastanawiał, $500 to już jednak trochę się zastanawiam ;-)

jotes25
03-03-2011, 11:20
Ja powiem inaczej: jeśli TC 2x, to tylko do 300/2.8! Żadne inne szkło nie współpracuje tak dobrze z tym konwerterem (no, może 400/2.8). AF działa z każdą puszką, aberracje chromatyczne są praktycznie pomijalne (!), a rozdzielczość na poziomie dobrego egzemplarza zooma 100-400.

marekb
03-03-2011, 22:53
Tyle, że kupowanie za 2000, żeby po miesiącu szukać nabywcy za 1000 złotych, to dla mnie trochę droga zabawa. Jeśli ktoś miałby jakieś propozycje w tym względzie, to mogę dołożyć się nieco finansowo lub organizacyjnie.ja mam propozycję: jak się pobawisz kupię od ciebie nie za 1000, a za 1200:).

1foto
04-03-2011, 09:43
dam 1250 :)

jotes25
04-03-2011, 17:21
Przebijam, 1350 ;)
Sprawdzałem, w HK wychodzi na nasze 1250, z tym, że dla mnie chwilowo nieosiągalny ten kierunek.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dla mnie o tyle ważne, łapię się na tym, że ostatnio 80% fotek robię z TC 2x. Stąd też nawet wystawiłem ofertę zamiany 300/2.8 na 500/4. Choć ten dodatkowy kilogram łatwo mi przez kręgosłup nie przejdzie, o cenie nie wspominając.

Sunders
04-03-2011, 17:24
Po 1 m-cu w stanie "sklepowym" dam 1400 :-)

Dzygit-Dublin
06-03-2011, 07:58
witam
Servo sprawdzone na hopie i nie widać różnicy miedzy szkłem z i bez - te same błędy :) .

Jak poskładam kompa do kupy w poniedziałek to mogę podesłać parę rawow 200+ mk3 z rajdu powiem ze dobrze się zachowywał , mam nawet parę prawie hardcorowych prosto pod słonce - gdzie szkło gubiło kontrast ale 400mm jest przyjemnie i szansa przeżycia większa w razie jakiejś draki :)


Darek

jotes25
08-03-2011, 10:19
Jeszcze się zastanawiam, decyzję podejmę do końca tygodnia. Konkurentem jest... 600d. Wbrew pozorom rozchodzi się o całkiem podobną funkcjonalność (digital zoom 3x). Muszę rozważyć ile będę robić zdjęć, a ile filmów...

Andrus
08-03-2011, 23:22
witam
Servo sprawdzone na hopie i nie widać różnicy miedzy szkłem z i bez - te same błędy :) .

Jak poskładam kompa do kupy w poniedziałek to mogę podesłać parę rawow 200+ mk3 z rajdu powiem ze dobrze się zachowywał , mam nawet parę prawie hardcorowych prosto pod słonce - gdzie szkło gubiło kontrast ale 400mm jest przyjemnie i szansa przeżycia większa w razie jakiejś draki :)


Darek
czeeekaaamy :>
m.in. dzieki Tobie zaczynam powoli stwierdzac, ze najlepszym zestawem do sportu bedzie 200/2.0 z zestawem TC ;)

Dzygit-Dublin
09-03-2011, 23:39
prosze bardzo
wysokie iso wiec nie plakac

200mm + ex x2 + polar :P

http://hotfile.com/dl/109519473/3e70fae/400mm.rar.html


Darek

Andrus
10-03-2011, 00:14
http://hotfile.com/dl/109519473/3e70fae/400mm.rar.html


Ten plik został usunięty w związku z naruszeniem praw autorskich albo został usunięty przez użytkownika który go wysłał.
:(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ok, poszlo

art71
13-03-2011, 20:19
ef 2x III + 100-400

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/i/ksiyc.jpg/)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
[QUOTE=art71;946238]ef 2x III + 100-400

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/img580/9412/ksiyc.jpg)

koraf
14-03-2011, 20:41
Nie powiem nieźle to wygląda z ext 2.0III :-D.

latant
17-03-2011, 11:52
Jak wygląda współpraca z obiektywami, które nie są wymienione w tabeli na początku wątku. Mam 24-105 f4 i żeby nie targać 200 w plecaku to wymyśliłem, że w ten sposób zrobię tele, na cropie byłoby 330.

Krzychu
17-03-2011, 13:21
Jak wygląda współpraca z obiektywami, które nie są wymienione w tabeli na początku wątku. Mam 24-105 f4 i żeby nie targać 200 w plecaku to wymyśliłem, że w ten sposób zrobię tele, na cropie byłoby 330.

Nie wygląda wcale...

Dzygit-Dublin
18-03-2011, 23:51
art71 nieźle to wygląda 19 ma być największy wiec może i ja postrzelam jutro :) - dziś chmury

greenhorn
24-03-2011, 13:55
ten sam ksieżyc, ten sam extender, inny obiektyw - 70-200 2.8 IS II


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img828.imageshack.us/i/mooooon.jpg/)

piotrwzk
08-09-2011, 00:23
1. Czy extender x2 III nadaje się do współpracy z makro 100mm 2.8 IS i 7D?
2. Czy autofokus będzie działał znacznie gorzej?
3. Czy zmieni się odległość minimalna ostrzenia i skala odwzorowania?
4. Rozumiem, że światło 5,6 normalnie a w makro 8?
5. Jest jakiejś innej firmy extender x2 który jest równie dobry a znacznie tańszy?

OrzelPiotr
08-09-2011, 09:32
1. Nie nadaje się bo się nie mieści - można dodać pierścień pośredni wtedy będzie działał ale z brakiem ostrości na nieskończoność, za AF który w nic nie trafia, oraz problemami z potwierdzeniem ostrości.

Gdzieś czytałem, że podobno Kenko (nie pamiętam modelu) sobie radzi z 100 makro

wiwaldek
13-12-2011, 23:22
Witam, na stronie Canona: http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Extenders/Extender_EF_2x_III/ podają, że extender EF 2X III pogarsza światło o jedną działkę. Podpiąłem go do 50D + EF 70-200 f2,8L IS mkI. Pokazał max otwór 5,6.
Pytanie:
Czy coś nie gra w moim zestawie? Może wspomniany extender lepiej współpracuje z nowymi obiektywami?

koraf
13-12-2011, 23:44
Witam, na stronie Canona: http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Extenders/Extender_EF_2x_III/ podają, że extender EF 2X III pogarsza światło o jedną działkę. Podpiąłem go do 50D + EF 70-200 f2,8L IS mkI. Pokazał max otwór 5,6.
Pytanie:
Czy coś nie gra w moim zestawie? Może wspomniany extender lepiej współpracuje z nowymi obiektywami?
Z Twoim zestawem jest jak najbardziej OKI :grin:, z informacją na tej stronie za to nie jest :-(:
2,0x - pogarsza o 2 eV (przy szkle f=2.8 będzie 5,6)
1,4x - pogarsza o 1 eV (przy szkle f=2.8 będzie 4,0)

wiwaldek
13-12-2011, 23:49
Dzięki za szybką odpowiedź.
Gościu w sklepie gadał coś o jasnej plamie w centrum kadru przy foceniu nieba z ex 2x II. O co w tym chodzi?

koraf
13-12-2011, 23:54
Dzięki za szybką odpowiedź.
Gościu w sklepie gadał coś o jasnej plamie w centrum kadru przy foceniu nieba z ex 2x II. O co w tym chodzi?
Nie wiem o co kaman ? nie spotkałem się z czymś takim na 70-200/2.8II i 300/2.8 IS (mam ext, 1,4II i 2,0II) :lol:. może chodziło mu o polar na UWA?

ARN
20-12-2011, 10:11
Dzięki za szybką odpowiedź.
Gościu w sklepie gadał coś o jasnej plamie w centrum kadru przy foceniu nieba z ex 2x II. O co w tym chodzi?

Chciał ci koniecznie sprzedać droższą wersję III?
:D