PDA

Zobacz pełną wersję : Elfo + Quantuum



beachcomber
25-08-2010, 18:30
Witam :)
Czy ktos ma jakas praktyczna wiedze na temat laczenia tych dwoch systemow w jednym studiu? obecny zestaw (elfo 500 x2 i 1200) bede chcial rozbudowac, w czasach gdy kupowalem elfo, quantuum jeszcze nie bylo na rynku. Fakt, ze chce dokupic troche akcesoriow coraz bardziej przekonuje do zakupu Quantuum R+ Dual Power 600Ws. nie dosc, ze duzo taniej niz elfo, to akcesoria duzo tansze. zastanawiam sie tylko jak te lampy beda ze soba graly (chodzi mi przede wszystkim o temeperature barwowa swiatla, czy sa zauwazalne roznice? jesli ktos testowal zestaw elfo + quantuum to prosze o opinie.

ddarc
25-08-2010, 21:22
Ja mam w studiu 2 x Elfo 500 na softboksach + 2 x Q R300 , tymi słabszymi doświetlam tła i boki scenek. Działa super . Dla mnie barwa jest OK.

smigaczka
08-10-2010, 18:12
Bez problemu pod względem temperatury barwowej będą ci współgrały te dwa rodzaje lamp.
Nie ma sensu przepłacać jeśli Quantuum faktycznie oferuje ci raz że tańsze lampy dwa, że o wiele większy wybór akcesoriów.

Znajomy podobnie jak ddarc używa obu typów i działania bezpretensjonalnie.

gypsy
12-01-2011, 20:59
Ja też nie widzę żadnych przeciwwskazań dla współdziałania tych lamp. Jednak zgadzam się z przedmówczynią, skoro nie trzeba, to po co przepłacać.
Ja mam same Quantuumy pod dachem i działają pięęęknie.

zeralda
28-01-2011, 21:46
Podepnę się pod ten wątek i zapytam jak radzicie sobie ze zastosowaniem softów Quantuum (mocowanie bowensa) na lampach Elfo?
Chce powiększyć swój zestaw Elfo o 2 lampki Quantuum i nie chce mieć bajzlu z modyfikatorami.

z góry dziękuję za odpowiedź,

ZbyszekK

Jacek_Z
07-02-2011, 15:27
Jestem spóźniony kilka miesięcy z tą odpowiedzią, ale powiem, że jestem zdziwiony tym co piszecie. U mnie Elfo (dość leciwe, seria E) jest o kilkaset K cieplejsza od Quantuuma. Do tego stopnia, że nie miesza sie u mnie w studiu tych lamp. Mam 5 szt Elfo i 3 Quantuumy seria S.

mateuszkaratysz
07-02-2011, 17:20
Jestem spóźniony kilka miesięcy z tą odpowiedzią, ale powiem, że jestem zdziwiony tym co piszecie. U mnie Elfo (dość leciwe, seria E) jest o kilkaset K cieplejsza od Quantuuma. Do tego stopnia, że nie miesza sie u mnie w studiu tych lamp. Mam 5 szt Elfo i 3 Quantuumy seria S.

Może być.

Ja zauważam drastyczną zmianę temperatury po zmianie z garnka na soft...

Saapcio
08-02-2011, 18:28
Witam serdecznie.


Może być.

Ja zauważam drastyczną zmianę temperatury po zmianie z garnka na soft...

Po przetarciu wnętrza boxu i przepłukaniu tkaniny rozpraszającej przeszedł mi czerwony zafarb i...
srebro nie wygląda już jak złoto.

Jacek_Z
10-02-2011, 02:04
Ja zauważam drastyczną zmianę temperatury po zmianie z garnka na soft...To może mieć znaczenie. Ale ja brałem to pod uwagę i pisałem o K w przypadku tego samego odbłyśnika w elfo i w quantuumie. I w dodatku obie lampy na pełnej mocy - więc wpływ tego też nalezy odrzucić. Po prostu ja mam cieplejsze elfo niż quantuumy.
To wszystko można naprawdę bardzo łatwo samodzielnie sprawdzić.