PDA

Zobacz pełną wersję : nasadki na lampy błyskowe



wiesiek
03-08-2004, 15:58
Witam

W sklepie http://www.raysfoto.pl/ jest kilkanaście modeli.
Pomóżcie wybrać coś do 550 EX

Pozdrawiam

Wiesiek

Klosiu
03-08-2004, 16:12
chetnie Ci cos doradzimy ale musimy wiedziec do jakiegos celu to potrzebujesz :roll:

17-40 /2.8l :shock: :shock: co to ?

Vitez
03-08-2004, 17:56
Witam

W sklepie http://www.raysfoto.pl/ jest kilkanaście modeli.
Pomóżcie wybrać coś do 550 EX



Kazdy z tych modeli ma inne mozliwosci/zastosowanie.
Jesli odblysnik wbudowany w lampe ci nie wystarcza to opisz dlaczego i dlaczego uwazasz ze potrzebujesz nasadki?

Klosiu
03-08-2004, 18:51
zeby nie zakladac nowego tematu zapytam w tym

Vitez: Czy UltraBounce skierowany (poziomo) centralnie na twarz zadziala tak jak twoj softbox ?

wiesiek
03-08-2004, 22:27
Witam

W sklepie http://www.raysfoto.pl/ jest kilkanaście modeli.
Pomóżcie wybrać coś do 550 EX



Kazdy z tych modeli ma inne mozliwosci/zastosowanie.
Jesli odblysnik wbudowany w lampe ci nie wystarcza to opisz dlaczego i dlaczego uwazasz ze potrzebujesz nasadki?

Witam,

Przeczytałem informacje zawarte na tej stronie.
Potrzebuję czegoś w miarę uniwersalnego.
Najbardziej do zdjęć z niewielkiej odległości z trudnych warunkach (gdy obiektyw 2,8 i ISO 400-800 nie wystarczają). Coś racze szerzej rozpraszającego swiatło.
To jest tak jak z obiekywami. Jak porobisz zdjęcia róznymi to wiesz który Ci odpowiada.
Ale ja musze kupić jeden na podstawie Waszych opinii.

Wiesiek

Przemek Białek
03-08-2004, 22:37
Vitez: Czy UltraBounce skierowany (poziomo) centralnie na twarz zadziala tak jak twoj softbox ?

ultrabounce, ew omnibounce powinien byc stosowaniy jako do odbijania swiatla blyskowego od roznych powierzchnie, mozna go oczywiscie stosowac bezposrednio, ale nie bedzie to tak jak w przypadku zastosowania softboxu, czasza softboxu jest duzo wieksza i powierzchnia rozpraszania tez tak wiec i sila swiatla i jego kat beda inne niz w przypadku nasadek.
jednakze porownojac oba modele nasadek powiem tyle ze softbox ladnie oswietli o wiele wieksza powierzchnie niz ulreabounce, i bedzie to efekt o wiele bardziej naturalny, wiekszosc fotografow uzywa tez nasadek jako zmniejszenie sily lampy, bo jak mawiaja w ciemnym pomieszczeniu lampa po oczach...

a i jeszcze jedno, w instrukcji jest napisane ze strata swiatla ok 2 przyslony ale blysk lampy ma wieksza odleglosc efektywnego blysku.

Vitez gdzies pisal ze z tele z duzej odleglosci softbox dobrze naswietlił...

iczek
03-08-2004, 22:48
To jest tak jak z obiekywami. Jak porobisz zdjęcia róznymi to wiesz który Ci odpowiada.
Ale ja musze kupić jeden na podstawie Waszych opinii.

Wiesiek - przyznam , ze patrzac na liste twojego sprzetu zastanawiam sie czy twoje pytanie to zart....?:)
Masz towaru za dobre 20.000 zl a pytasz o sprawy tak banalne, ze az sie usmiecham pod nosem, :) Moze warto cos poczytac zanim zada sie pytanie...
Ja nic ci nie poradze, ale tylko z wrodzonej zlosliwosci.... :0
powodzenia !:):):) :twisted: :twisted:

Przemek Białek
03-08-2004, 23:02
Wiesiek - przyznam , ze patrzac na liste twojego sprzetu zastanawiam sie czy twoje pytanie to zart....?

a moze VViesiek to ZARTOWNIS? :P :P :P :P

Klosiu
03-08-2004, 23:52
[quote]Wiesiek - przyznam , ze patrzac na liste twojego sprzetu zastanawiam sie czy twoje pytanie to zart....?


a moze VViesiek to ZARTOWNIS? :P :P :P :P

chyba potwierdza to jego obiektyw 17-40/2.8L :wink:

Vitez
04-08-2004, 09:56
To jest tak jak z obiekywami. Jak porobisz zdjęcia róznymi to wiesz który Ci odpowiada.
Ale ja musze kupić jeden na podstawie Waszych opinii.

Wiesiek - przyznam , ze patrzac na liste twojego sprzetu zastanawiam sie czy twoje pytanie to zart....?:)
Masz towaru za dobre 20.000 zl a pytasz o sprawy tak banalne, ze az sie usmiecham pod nosem, :) Moze warto cos poczytac zanim zada sie pytanie...


Nieladnie komus zagladac do portfela. Moze poszedl po najnizszej linii oporu do tej pory kupujac to, co najdrozsze (przynajmniej obiektywy nie body) - swiadczy o tym nieistniejacy obiektyw wpisany w podpis, a z nasadkami nie tak latwo bo podobne ceny i ciezko wybrac najlepsza bo najdrozsza ;)

Wiesiek - do zdjec z niewielkiej odleglosci lepszy bedzie softbox - oswietli ladnie, rownimiernie, nie przypali, mozesz bezposrednio nim oswietlac. Omnibounce nadaje sie lepiej do szerszego planu, rozswietlenia grupy, calego pomieszczenia, swiatla odbitego a nie bezposredniego.
Oba maja strate swiatla lampy blyskowej, ale przy omnibounce dodatkowo dochodzi strata z ukierunkowania swiatla, a wlasciwie jego rozproszenia dookola palnika... softbox kierunkuje swiatlo do przodu dlatego w kierunku w ktorym "patrzy" palnik ma nieco wiekszy zasieg, ale np gdybym robil zdjecie szerszego planu w pomieszczeniu to walilbym bez softboxu (i bez omnibounce - odblysnik by wystarczyl ewentualnie) w sufit , a gdy jestem pewien ze blyskam bezposrednio, kierunkowo, z bliska - to softbox.

wiesiek
06-08-2004, 09:26
Wiesiek - przyznam , ze patrzac na liste twojego sprzetu zastanawiam sie czy twoje pytanie to zart....?:)
Masz towaru za dobre 20.000 zl a pytasz o sprawy tak banalne, ze az sie usmiecham pod nosem, :) Moze warto cos poczytac zanim zada sie pytanie...

Mój Drogi,
Czyżbyś sie irytował, że nie kupiłem go od Ciebie ?. Pisaliśmy do siebie w sprawie obiektywu.
Mieszkam w niewielkim mieście, dużo pracuję, nie mam możliwości założyć jednej lub drugiej nasadki i zobaczyć jaki da efekt, więc zadaję pytanie.

Pozdrawiam

Wiesiek

iczek
09-08-2004, 12:46
Wiesiu - nie rozczulaj mnie. Ja nawet nie wiem z kim gadalem przed godzina wiec nie obrazaj sie, ale ciebie to juz na100% nie pamietam :)
Poza tym , co ma piernik do wiatraka !?
Po prostu z tego co napisales wynika, ze chcesz kupic cos, o czym nie masz zielonego pojecia wiec ci to napisalem. Wystarczy poswiecic temu pol godziny (zamiast wymysklac teoria na moj temat) i bedziesz juz wszystko wiedzial.
Ale pewnie lepiej walic od razu pytanie i to bez danych, ktore pozowlilyby ci cos doradzic.
Ech.... szkoda gadac.