PDA

Zobacz pełną wersję : funkcja dla seryjnego obrabiania zdjęć w ps



majku
23-08-2010, 16:36
Mam folder z 700 zdjęciami, potrzebuje dla nich wszystkich zastosować automatyczną korekcję kontrastu w photoshop-ie wersja 7.0 (shift+ctr+alt+T)
Jak to zrobić by program zrobił to hurtowo
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam ;)

tantal
23-08-2010, 17:23
Nagraj to jako akcję, później File->Scripts->Image processor gdzie wybierzesz tę akcję do wykonania dla całego folderu.
Hmm, o ile jest Image processor w tej wersji PS, sorry nie mam jak sprawdzić.
Ogólnie Scripts oraz Automate trzeba przekopać. Jak nie ma gotowca w tej wersji, może jakiś skrypt (*.jsx) PS-a da się wygrzebać w sieci.

majku
23-08-2010, 17:37
Nagraj to jako akcję
w jaki sposób????

później File->Scripts->Image processor gdzie wybierzesz tę akcję do wykonania dla całego folderu.
w file nie mam podfoderu scripts :(
jeżeli znacie gotowe reguły dla innych wersjii ps to napiszcie proszę (moze uda mi się zakupić ;) nowszą wersje ps)

quail
23-08-2010, 18:36
Dla Twojego PS też będzie ok. Wykorzystaj akcje. Nagrasz raz, a potem wykonasz dla wszystkich wskazanych zdjęć. Akcje masz widoczne w narzędziach po prawej w odpowiedniej zakładce, ewentualnie włącz ten widok w Windows -> Actions.

Vitez
23-08-2010, 21:23
Jeśli to jednorazowa robota te 700 zdjęć to ściągnij triala jakiegoś nowszego Photoshopa i tam zrób - łatwiej będzie. A jak Ci się spodoba to pewnie kupisz. Wydaje mi się że 7.0 jest uprawniony do bycia upgrejdowanym...

tantal
23-08-2010, 22:28
w jaki sposób????

http://www.google.pl/search?as_q=nagrywanie+akcji+w+photoshopie&hl=pl&num=10&btnG=Szukaj+w+Google&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=&as_rights=&safe=images

Mellan
23-08-2010, 22:43
Jeśli to jednorazowa robota te 700 zdjęć to ściągnij triala jakiegoś nowszego Photoshopa i tam zrób - łatwiej będzie. A jak Ci się spodoba to pewnie kupisz. Wydaje mi się że 7.0 jest uprawniony do bycia upgrejdowanym...

Zdaje się, że prawo do upgrade przysługuje tylko do wersji o jeden stopień wyżej.

W firmie w której pracowałem miałem do dyspozycji starego 6.5.
Kiedy zaszła konieczność zakupu któregoś z cs'ów, ze względu na pracę z RAWami (wtedy wchodził CS3), szef zakupił 2-kę i upgrade do 3. Alternatywą był zakup jedynie cs3 w tej samej cenie.
Upgrade z 6.5 był niemożliwy.

Oczywiście legalny posiadacz po upgradzie, ma prawo na następnego upgrade'u wyżej, ale musi być ciągłość.


Sprawdziłem właśnie jak to jest w 7.0.
Spoko, jest file/automate/batch, nie wspominając o akcjach.
Może mniej wydajnie i na jednym rdzeniu, ale spoko da radę wykonać prostą akcję dla takiego folderku w nockę.

W cs3 jakieś 3 lata temu przerabiałem coś podobnego: resize do miniatur internetowych folderu ok. 800szt. trwało to jakieś 3 godziny.