PDA

Zobacz pełną wersję : wielkosc pliku jpg a jakosc zdjecia, wywolywanie z raw



beachcomber
14-11-2005, 19:56
witam.
stwarzam nowy watek, bo ostatni kubmana " Wywoływanie RAW a jakość zdjęć" nie dal mi odpowiedzi, troche sie rozlazl... sprawa jest pilna, musze szybko wywolac duza ilosc z raw'ow. do tej pory uzywalem raw shooter'a ale ostatnio sie bawilem acr i zdecydowanie bardziej podoba mi sie ten program (nie wiem czemu, jakos duzo lepiej mi na nim odcienie i kolory skory wychodza....). ok, do rzeczy - pliki jpg po wywyolanie w raw shooter maja ok 4-5,5 mb, jak uzywam acr z photoshopa to maja okolo 1,2 - 1,4 mb. dlaczego tak jest?? mam w acr ustawiona wielkosc 8mp, 300dpi, jpg max jakosci. na zdorwy rozum, plik typu jpg, ktory jest kilkukrotnie mniejszy, jest duzo gorszej jakosci, jak ogladam je oba pod lupa, to wydaja sie jednakowe (choc raw shooter jakby mial troche wiecej detali). czy mam cos zle ustawione w acr?? jutro musze wydrukowac kilkanascie fotek wielkosci A3(druk cyfrowy) i zastanawiam sie czy jak dostarcze pliki wywolane w acr, to nie wyjdzie mi pixeloza. wiem, ze pliki moga sie troche roznic w zaleznosci od ustawien (ostrosc, itp) ale na moje oko ustawilem podobne parametry w obu programach. poradzcie mi prosze, bo czas mnie goni ;)

Tomasz Golinski
14-11-2005, 20:00
inna kompresja. skoro wydają się takie same, to po co przepłacać?

a najlepiej zapisz w tiff.

beachcomber
14-11-2005, 20:05
dobra, ta odpowiedz mnie w miare zadowala - mimo, ze gdzies brzeczy dzwonek pt. 4 razy mniejszy plik, 4 razy gorsze zdjecie...jutro je oddaje do druku w formacie A3

a tiff odpada - srednia wielkosc 45 mb, na pen driva mi sie nie zmiesci :)

Tomasz Golinski
14-11-2005, 20:11
nagraj na CD :> popatrz czy nie ma gdzies w ACR regulacji kompresji JPG i ustaw najmniej, żeby jeszcze się mieściło.