PDA

Zobacz pełną wersję : jaka 1sza stałka L pod 5d



babaraba
15-08-2010, 17:11
witam, właśnie zakupiłem "stare" nowe 5d, mam troche funduszy do wydania na szkiełko ale nie mogę się zdecydować i prosze o porade, fotografuje amatorsko co nie znaczy, że nie moge mieć profi sprzętu, fotografuje na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, ludzi, samochody i tak naprawde wszystko po trochu, finansowo skłonny jestem wydać pieniądze nawet na 85L 1.2, (ale czy nie będzie za wąsko?) nie jestem zainteresowany zoom-ami, takowe już miałem, myślę raczej o stałkach oczywiście canona 24L II, 35L, 50L, 85L II, prosze o pomoc w wyborze 1szkła

Handelson
15-08-2010, 17:20
Żeby wybrać z tych szkieł to jedno jedyne to trzeba wiedzieć co będzie się najczęściej fotografować. Wszystkiego się nie da jedną stałką. U mnie najczęściej na body 24L II.

allxages
15-08-2010, 17:26
Uważam, że najlepszym wyjściem będzie przekazanie pieniędzy na potrzebujących, teraz kolejna powódź, wiele dzieci z sierocińców ucieszyłoby się dofinansowaniem, może jakieś paczki żywnościowe do krajów afrykańskich?
Bo kupowanie obiektywu dla samego kupna to raczej jest trochę bez sensu.

oskardj92
15-08-2010, 17:31
Rany ... :roll: Wiesz co kup może 100mm L MACRO

Już pomarudziłem.
Tak więc, jak jakieś np. domówki to 24mm 1,4 L II USM, a jak zwykłe domowe ujęcia np. dzieci i członków rodziny to 50mm 1,4 USM.

Eberloth
15-08-2010, 17:31
Uważam, że najlepszym wyjściem będzie przekazanie pieniędzy na potrzebujących, teraz kolejna powódź, wiele dzieci z sierocińców ucieszyłoby się dofinansowaniem, może jakieś paczki żywnościowe do krajów afrykańskich?
Bo kupowanie obiektywu dla samego kupna to raczej jest trochę bez sensu.

Zajrzyj sobie w swój portfel i sprawdź, ile możesz wydać na powodzian. Człowiek chce wydać kasę na obiektyw - może - i co ci do tego? Przesłanie posta rozumiem, formy nie.

Czacha
15-08-2010, 17:31
rowniez jestem za opcja wydania pienidzy na inny cel, bo gdy ktos nie wie jakiego obiektywu potrzebuje, to znaczy ze nie potrzebuje zadnego

allxages
15-08-2010, 17:36
Zajrzyj sobie w swój portfel i sprawdź, ile możesz wydać na powodzian.

Nie muszę zaglądać, bo wiem ile mogłem i ile wydałem.


Człowiek chce wydać kasę na obiektyw - może - i co ci do tego?

Nic mi do tego. Ale jak ktoś nie wie czy chce 14mm czy 85mm, za to wie ze koniecznie to musi mieć czerwony napis i znaczek L to wybacz, ale przed oczami wyskakuje hasło "próżność", a zaraz po nim "onanizm".
I tak samo jak ta osoba ma prawo sobie kupić za swoje pieniędze sprzęt jaki chce nawet nie mając pojęcia co kupuje, tak samo ja mam prawo wyrazić swoją opinię o tym.

MacGyver
15-08-2010, 17:36
..., fotografuje na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, ludzi, samochody i tak naprawde wszystko po trochu, finansowo skłonny jestem wydać pieniądze nawet na 85L 1.2, (ale czy nie będzie za wąsko?) ....
Życzę powodzenia w ściganiu poruszających się samochodów za pomocą 5D uzbrojonego w 85/1.2 L. Cyztałeś coś o tym szkle ? Wiesz do czego jest przeznaczone i jak działa ? Czy też po prostu chcesz je mieć bo to wypasione szkło?
Z własnymi pieniędzmi masz oczywiście prawo robić co Ci się żywnie podoba, możesz sobie też kupić bolid F1 i postawić w garażu ale nikt za Ciebie nie określi jakich ogniskowych potrzebujesz.

Poza tym pytania w stylu "Mam aparat, czy potrzebny jest mi szeroki kąt czy teleobiektyw" zadajemy na CB w dziale "Dla początkujących". To że rzecz się tyczy najdroższego sprzętu nie ma tu najmniejszego znaczenia.

.
Bo kupowanie obiektywu dla samego kupna to raczej jest trochę bez sensu.
Mocne, ale prawdziwe :?

Canclerz
15-08-2010, 17:38
24L II najczęściej podpięty, 85L najfajniejsze zdjęcia, 50 nie mam.

azapala
15-08-2010, 17:41
Podzielam zdanie Czachy i allxages. Po co Ci to 5D skoro nie wiesz jaki obiektyw masz do niego przypiąć. Ta pucha to sprzęt dla osób, które wybierają świadomie to body. Poza tym skoro już, to zależy do czego będziesz go używał. Inne są do ślubów, inne nadają się do stricte portretów, jeszcze inne do krajobrazów.

Bogdan56_Ch
15-08-2010, 17:45
witam, właśnie zakupiłem "stare" nowe 5d, mam troche funduszy do wydania na szkiełko ale nie mogę się zdecydować i prosze o porade, fotografuje amatorsko co nie znaczy, że nie moge mieć profi sprzętu, fotografuje na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, ludzi, samochody i tak naprawde wszystko po trochu, finansowo skłonny jestem wydać pieniądze nawet na 85L 1.2, (ale czy nie będzie za wąsko?) nie jestem zainteresowany zoom-ami, takowe już miałem, myślę raczej o stałkach oczywiście canona 24L II, 35L, 50L, 85L II, prosze o pomoc w wyborze 1szkła

Do tego co piszesz, to potrzeba Ci raczej zooma. Takim byłby najlepszy canon 24-105L. Drugim wyjściem są 2 stałki: do wewnątrz szeroka, do ludzi, samochodów itp na zewnątrz jakaś 100tka. Jeżeli stać Ciebie na 85L to kup 2 szkiełka, szeroką stałkę i Canona 100 Is który jest prawdziwą rewelacją i pozwoli Ci powiększyć zakres o fotografie macro.

rbucz
15-08-2010, 17:48
eee... A musi byc L-ka? Dawno, dawno temu, w analogowych czasach ludzie podpinali do lustrzanki jasną "piećdziesiątkę" i robili świetne fotki... Jak nie jesteś pewien co i do czego, kup sobie EF50/1,4. Na FF można z niego b. dużo wycisnąć.... dla mnie to podstawowe szkło. I wcale nie płaczę, że bez czerwonej opaski.

Eberloth
15-08-2010, 17:55
Nie muszę zaglądać, bo wiem ile mogłem i ile wydałem.



Nic mi do tego. Ale jak ktoś nie wie czy chce 14mm czy 85mm, za to wie ze koniecznie to musi mieć czerwony napis i znaczek L to wybacz, ale przed oczami wyskakuje hasło "próżność", a zaraz po nim "onanizm".
I tak samo jak ta osoba ma prawo sobie kupić za swoje pieniędze sprzęt jaki chce nawet nie mając pojęcia co kupuje, tak samo ja mam prawo wyrazić swoją opinię o tym.

Wszystko się zgadza. Dlatego napisałem, że rozumiem treść, ale nie formę. Nie wszyscy musimy się tu upodabniać do jednego z opryskliwych lokalnych adminów. Tyle.

oskardj92
15-08-2010, 17:55
No widisz, Ty rbucz podchodzisz to tego inaczej. Autor wątku też podchodzi to tego inaczej. Ale szpanowanie L i starszą 5 to głupota, autor tylko chce, a zdjęcie to się przy okazji zrobi.

xxkomarxx
15-08-2010, 18:20
To może lepiej sprzedać aparat i zająć się czymś co naprawdę interesuje. Kupisz pierwszą stałke i co dalej. Może nie przypasuje ci ogniskowa i sprzęt będzie leżał a następny post jaki zobaczymy na forum znajdzie się w dziale sprzedam. Canon 5d+ jakieś L

babaraba
15-08-2010, 18:32
Uważam, że najlepszym wyjściem będzie przekazanie pieniędzy na potrzebujących, teraz kolejna powódź, wiele dzieci z sierocińców ucieszyłoby się dofinansowaniem, może jakieś paczki żywnościowe do krajów afrykańskich?
Bo kupowanie obiektywu dla samego kupna to raczej jest trochę bez sensu.
daj sobie spokuj człowieku

Zajrzyj sobie w swój portfel i sprawdź, ile możesz wydać na powodzian. Człowiek chce wydać kasę na obiektyw - może - i co ci do tego? Przesłanie posta rozumiem, formy nie.
:p

Nie muszę zaglądać, bo wiem ile mogłem i ile wydałem.
Nic mi do tego. Ale jak ktoś nie wie czy chce 14mm czy 85mm, za to wie ze koniecznie to musi mieć czerwony napis i znaczek L to wybacz, ale przed oczami wyskakuje hasło "próżność", a zaraz po nim "onanizm".

często robisz to przed lustrem?

Życzę powodzenia w ściganiu poruszających się samochodów za pomocą 5D uzbrojonego w 85/1.2 L. Cyztałeś coś o tym szkle ? Wiesz do czego jest przeznaczone i jak działa ? Czy też po prostu chcesz je mieć bo to wypasione szkło?
Z własnymi pieniędzmi masz oczywiście prawo robić co Ci się żywnie podoba, możesz sobie też kupić bolid F1 i postawić w garażu ale nikt za Ciebie nie określi jakich ogniskowych potrzebujesz.
Mocne, ale prawdziwe :?
mam gtr r33 750hp nie f1, czy ktoś tu mówił o autach w ruchu

No widisz, Ty rbucz podchodzisz to tego inaczej. Autor wątku też podchodzi to tego inaczej. Ale szpanowanie L i starszą 5 to głupota, autor tylko chce, a zdjęcie to się przy okazji zrobi.
szpan to chyba tylko pl bo tu to norma
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Uważam, że najlepszym wyjściem będzie przekazanie pieniędzy na potrzebujących, teraz kolejna powódź, wiele dzieci z sierocińców ucieszyłoby się dofinansowaniem, może jakieś paczki żywnościowe do krajów afrykańskich?
Bo kupowanie obiektywu dla samego kupna to raczej jest trochę bez sensu.
daj sobie spokój człowieku

Zajrzyj sobie w swój portfel i sprawdź, ile możesz wydać na powodzian. Człowiek chce wydać kasę na obiektyw - może - i co ci do tego? Przesłanie posta rozumiem, formy nie.
:p

Nie muszę zaglądać, bo wiem ile mogłem i ile wydałem.
Nic mi do tego. Ale jak ktoś nie wie czy chce 14mm czy 85mm, za to wie ze koniecznie to musi mieć czerwony napis i znaczek L to wybacz, ale przed oczami wyskakuje hasło "próżność", a zaraz po nim "onanizm".

często robisz to przed lustrem?

Życzę powodzenia w ściganiu poruszających się samochodów za pomocą 5D uzbrojonego w 85/1.2 L. Cyztałeś coś o tym szkle ? Wiesz do czego jest przeznaczone i jak działa ? Czy też po prostu chcesz je mieć bo to wypasione szkło?
Z własnymi pieniędzmi masz oczywiście prawo robić co Ci się żywnie podoba, możesz sobie też kupić bolid F1 i postawić w garażu ale nikt za Ciebie nie określi jakich ogniskowych potrzebujesz.
Mocne, ale prawdziwe :?
mam gtr r33 750hp nie f1, czy ktoś tu mówił o autach w ruchu

No widisz, Ty rbucz podchodzisz to tego inaczej. Autor wątku też podchodzi to tego inaczej. Ale szpanowanie L i starszą 5 to głupota, autor tylko chce, a zdjęcie to się przy okazji zrobi.
szpan to chyba tylko pl bo tu to norma

mxdanish
15-08-2010, 18:40
E tam marudzicie...
Ja bym brał 24
50 słaba IMHO, 85 fajne ale szkoda kasy skoro tańszy odpowiednik jest bardzo dobry i porównywalny na wielu frontach.
35 nie miałem okazji pomacać, więc brałbym 24 które ponoć jest rewelacyjne (za krótko się bawiłem żeby powiedzieć na 100%)

allxages
15-08-2010, 19:02
często robisz to przed lustrem?

Codziennie rano, ale nie przed lustrem, tylko patrząc na katalog reklamowy z eLkami Canona. Później idę na budowę gdzie jedyne co potrafię powiedzieć w "naszym" języku to "ok ok kur*, jes ser", a wieczorem na zlewozmywak. I tak ciulam na te eLeczki, żeby być na poziomie, bo u nas taki wymóg.
A w wolne niedziele siadam przed komputerem i piszę o tym jak mnie na wszystko stać, i że będę gość i może ktoś w końcu na ulicy nie pomyśli, że słoma z butów mi wystaje, bo przecież wszystko mam w normie.

Miłej niedzieli, nie zasiedź się długo, bo rano do roboty trzeba iść.

muflon
15-08-2010, 19:09
Ja znam kogoś, kto mając dwa tanie zoomy (kita, sigmę 70-300) i plastikowe 50/1.8, po jakimś czasie podjął decyzję: "ok, już wiem czego w tej zabawie chcę(*), pora zainwestować konkretniej". I kupił 500/4IS - nawet niespecjalnie się przy tym radząc - i jest zadowolony. Także chyba można powiedzieć, że to dobra "pierwsza stałka L"? :-)

(*) Podkreślenie moje.

MacGyver
15-08-2010, 19:20
I kupił 500/4IS - nawet niespecjalnie się przy tym radząc - i jest zadowolony. Także chyba można powiedzieć, że to dobra "pierwsza stałka L"? :-)
I dobre podsumowanie wątku :-)